Vedení porostu pšenice.

Příspěvky: 103
Registrován: 19 lis 2007 18:26

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod ja.zeze » 23 kvě 2017 21:49

Dneska jsem po okolí v pšenici viděl z auta nažloutlá kola. Z dálky jsem si myslel že je to rez, tak jsem se šel podívat a rez to není. Odcházejí listy odspodu. Vrchní listy zelené a spodní jako usychají. Je tam poznat i padlí. Na jednom poli to mám taky. 15.5. aplikace prochloraz 0,6l. Padlí zatím nebylo, pouze na přesevech, tak jsem Hutton ještě nedal.
Máte tip co to je? Díky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 24 kvě 2017 17:39

ja.zeze píše:Dneska jsem po okolí v pšenici viděl z auta nažloutlá kola. Z dálky jsem si myslel že je to rez, tak jsem se šel podívat a rez to není. Odcházejí listy odspodu. Vrchní listy zelené a spodní jako usychají. Je tam poznat i padlí. Na jednom poli to mám taky. 15.5. aplikace prochloraz 0,6l. Padlí zatím nebylo, pouze na přesevech, tak jsem Hutton ještě nedal.
Máte tip co to je? Díky.

Sucho v místech, kde je to maznute nebo v písku nebo na skále. První příznaky jsem pozoroval ve čtvrtek.

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod pawell89 » 24 kvě 2017 21:11

Chtěl bych vam ukazat jak jsem si dokazal připalit pěkny porost pšenice Dagmar,minuly tyden jsem aplikoval 0,8Sportak 0,8Hutton, 0,3Bor,0,1Cu lister, 5kg hořké soli,0,3Zn, 0,1Furry, 0,2Molysol, 20kg močoviny v 250l vody na ha. A pšenice vypada tak jak vypada. Hnojeni aktualně na 160 N. Foto přikladám do odkazu. Pomohlo by napřiklad porost nyni pohnojit močovinou např60kg močoviny ? Diky za rady, Klas na hlavnim steble ma cca4cm a na slabsích odnožich kolem 1cm. Porost ma přes 1000klasu na m2:
https://postimg.org/gallery/lojlkzbg/

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 25 kvě 2017 08:00

pawell89 píše:Chtěl bych vam ukazat jak jsem si dokazal připalit pěkny porost pšenice Dagmar,minuly tyden jsem aplikoval 0,8Sportak 0,8Hutton, 0,3Bor,0,1Cu lister, 5kg hořké soli,0,3Zn, 0,1Furry, 0,2Molysol, 20kg močoviny v 250l vody na ha. A pšenice vypada tak jak vypada. Hnojeni aktualně na 160 N. Foto přikladám do odkazu. Pomohlo by napřiklad porost nyni pohnojit močovinou např60kg močoviny ? Diky za rady, Klas na hlavnim steble ma cca4cm a na slabsích odnožich kolem 1cm. Porost ma přes 1000klasu na m2:
https://postimg.org/gallery/lojlkzbg/

Koncentrace byla v normě, ale kombinace prochloras + spiroxamin a hlavně EC formulace Fury pálí špičky. Je lepší aplikovat odděleně močovinu + HS, použiješ-li současně tuto kombinaci fungicidu a insekticidu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 25 kvě 2017 08:01

pawell89 píše:Chtěl bych vam ukazat jak jsem si dokazal připalit pěkny porost pšenice Dagmar,minuly tyden jsem aplikoval 0,8Sportak 0,8Hutton, 0,3Bor,0,1Cu lister, 5kg hořké soli,0,3Zn, 0,1Furry, 0,2Molysol, 20kg močoviny v 250l vody na ha. A pšenice vypada tak jak vypada. Hnojeni aktualně na 160 N. Foto přikladám do odkazu. Pomohlo by napřiklad porost nyni pohnojit močovinou např60kg močoviny ? Diky za rady, Klas na hlavnim steble ma cca4cm a na slabsích odnožich kolem 1cm. Porost ma přes 1000klasu na m2:
https://postimg.org/gallery/lojlkzbg/

Koncentrace byla v normě, ale kombinace prochloras + spiroxamin a hlavně EC formulace Fury pálí špičky. Je lepší aplikovat odděleně močovinu + HS, použiješ-li současně tuto kombinaci fungicidu a insekticidu. Na léčení bych se vykašlal.

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod karfík » 28 kvě 2017 11:48

V příštím týdnu pojedu s ethefonem do Reformu. Můžu k tomu přidat h.sůl(3 kg) a mikroprvky(Cu+Mo)? A když zmiňuju mikroprvky: Jak to s nimi vůbec je? Léta používám přípravky od YARY, ale teď jsem slyšel,že je lepší dávat chelátovou formu, např. od Chemapagra. Tak nevím. A ekonomicky je to jak? Chelát či iontová forma?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 28 kvě 2017 14:36

karfík píše:V příštím týdnu pojedu s ethefonem do Reformu. Můžu k tomu přidat h.sůl(3 kg) a mikroprvky(Cu+Mo)? A když zmiňuju mikroprvky: Jak to s nimi vůbec je? Léta používám přípravky od YARY, ale teď jsem slyšel,že je lepší dávat chelátovou formu, např. od Chemapagra. Tak nevím. A ekonomicky je to jak? Chelát či iontová forma?

Klidně přidej. Pokud se Ti Yara nesráží, tak jí používej. Cheláty jsou choulostivejsi na pH jíchy. Ekonomicky je jedno zda aplikuješ oxidy, cheláty nebo sírany. Důležitější je přijatelnost a rozpustnost a to je dáno konkrétními podmínkami stanoviště.

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod fastluk » 29 kvě 2017 06:04

Ahojte
Chcem sa poradit v psenici sa uz pekne klasky zacinaju ukazovat psenica je vo faze niekde 51 a niekde ale malo 59. A chcem striekat so zamirom a
1 chcem striekat v obdobi kvitnutia ?
2 mozem k zamirovi pridat 20 kg mocoviny ?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 29 kvě 2017 07:09

fastluk píše:Ahojte
Chcem sa poradit v psenici sa uz pekne klasky zacinaju ukazovat psenica je vo faze niekde 51 a niekde ale malo 59. A chcem striekat so zamirom a
1 chcem striekat v obdobi kvitnutia ?
2 mozem k zamirovi pridat 20 kg mocoviny ?

Se Zamirem smáčedlo, zinek a insekticid ve 100 l vody. Počkal bych až začne kvést a poté aplikoval.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod winis » 29 kvě 2017 11:55

Co kombinace 62,5 g epoxykonazol a 125 g azoxystrobin. Tobak, fakír a johnny. Nebo něco ubrat a něco přidat?

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod fastluk » 29 kvě 2017 14:30

tele píše:
fastluk píše:Ahojte
Chcem sa poradit v psenici sa uz pekne klasky zacinaju ukazovat psenica je vo faze niekde 51 a niekde ale malo 59. A chcem striekat so zamirom a
1 chcem striekat v obdobi kvitnutia ?
2 mozem k zamirovi pridat 20 kg mocoviny ?

Se Zamirem smáčedlo, zinek a insekticid ve 100 l vody. Počkal bych až začne kvést a poté aplikoval.


A keby len mocovina a zamir a nic viac kolko kg mocoviny by som mohol dat.

Smacadlo myslis 3d ?
A insekcid aky a kolko by som mohol dat ?

Kvest znamena pocas kvetu ?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 29 kvě 2017 20:50

fastluk píše:
tele píše:
fastluk píše:Ahojte
Chcem sa poradit v psenici sa uz pekne klasky zacinaju ukazovat psenica je vo faze niekde 51 a niekde ale malo 59. A chcem striekat so zamirom a
1 chcem striekat v obdobi kvitnutia ?
2 mozem k zamirovi pridat 20 kg mocoviny ?

Se Zamirem smáčedlo, zinek a insekticid ve 100 l vody. Počkal bych až začne kvést a poté aplikoval.


A keby len mocovina a zamir a nic viac kolko kg mocoviny by som mohol dat.

Smacadlo myslis 3d ?
A insekcid aky a kolko by som mohol dat ?

Kvest znamena pocas kvetu ?

Zde je sucho, močovinu bych vynechal. Pyretroid 0,1.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 29 kvě 2017 20:55

winis píše:Co kombinace 62,5 g epoxykonazol a 125 g azoxystrobin. Tobak, fakír a johnny. Nebo něco ubrat a něco přidat?

Při současném stavu porostů a počasí bych se neodvážil aplikovat strobilurin. Napadá mě kombinace azol + azol nebo azol + chlorothalonil. Já se budu rozhodovat koncem týdne dle úhrnu srážek.

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod pawell89 » 29 kvě 2017 21:03

tele píše:
winis píše:Co kombinace 62,5 g epoxykonazol a 125 g azoxystrobin. Tobak, fakír a johnny. Nebo něco ubrat a něco přidat?

Při současném stavu porostů a počasí bych se neodvážil aplikovat strobilurin. Napadá mě kombinace azol + azol nebo azol + chlorothalonil. Já se budu rozhodovat koncem týdne dle úhrnu srážek.


Mužu se zeptat proč byste se neodvažil aplikovat strobilurin ? Napadlo mě aplikovat Amistar Xtra anebo Boogie Xpro.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 29 kvě 2017 21:42

pawell89 píše:
tele píše:
winis píše:Co kombinace 62,5 g epoxykonazol a 125 g azoxystrobin. Tobak, fakír a johnny. Nebo něco ubrat a něco přidat?

Při současném stavu porostů a počasí bych se neodvážil aplikovat strobilurin. Napadá mě kombinace azol + azol nebo azol + chlorothalonil. Já se budu rozhodovat koncem týdne dle úhrnu srážek.


Mužu se zeptat proč byste se neodvažil aplikovat strobilurin ? Napadlo mě aplikovat Amistar Xtra anebo Boogie Xpro.

Zrychlí vodní režim rostliny a ta zkolabuje. Když je sucho a horko, tak se vyplatí počkat s aplikacemi.

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod vik » 30 kvě 2017 12:00

Zdravím pánové potřebuji poradit s ozimou pšenicí
Obrázek
Obrázek

myslíte si že je to nějaká choroba? nebo jsem to popálil damem a postřikem proti plevelu? děkuji za rady

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 30 kvě 2017 16:58

vik píše:Zdravím pánové potřebuji poradit s ozimou pšenicí
Obrázek
Obrázek

myslíte si že je to nějaká choroba? nebo jsem to popálil damem a postřikem proti plevelu? děkuji za rady

Kdy a co jsi aplikoval naposledy, úhrn srážek za květen, odrůda a stanoviště. Dej foto celé rostliny a celkový pohled na porost. Jestli máš takhle vyrychtovanej praporec, tak to už nezachraníš.

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod vik » 30 kvě 2017 19:09

přišlo tam před týdnem 130 l damu a postřik starane + ¨glean,naštěstí toto nejsou praporcové listy,ale list pod ním .Na ukázku jsem vzal jen ty co jsou extrém což je tak na 1% výměry zbytek má třeba jen cca 2 mm špičku.bohužel srážky neznám,a pozemek je písčitý jižní svah.odrůda myslím dromos, fa má účetní tak se nemohu kouknout.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 30 kvě 2017 20:21

vik píše:přišlo tam před týdnem 130 l damu a postřik starane + ¨glean,naštěstí toto nejsou praporcové listy,ale list pod ním .Na ukázku jsem vzal jen ty co jsou extrém což je tak na 1% výměry zbytek má třeba jen cca 2 mm špičku.bohužel srážky neznám,a pozemek je písčitý jižní svah.odrůda myslím dromos, fa má účetní tak se nemohu kouknout.

Jestli jsi aplikoval dam+starane+glean tak co jsi čekal?

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod fastluk » 30 kvě 2017 20:54

D es som bol pozriet porast prikladam fotky a na listoch som nasiel asi larvu kohutika opravte ma ak sa mylim. Podla coho sa posudi ci je ich vela alebo malo ?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


adult photo sharing
Psenica je je 51-55. Cely vymetany klas este som nikde nevidel.
Chcem sa poradit s aplikaciou teraz.
Chcem dat zamir 1 liter potom insekcid k tomu rafan/ucina latka je Cypermethrin/ 0,1l a otazky
1moze byt rafan? Insekcid idem prvy krat davat
2 treba na nieco dat pozor ked davam insekcid alebo nieco specialne ohladom jeho aplikacie
3 mozem tam pridat mocovinu lebo chcem striekat podvecer ked bude chladnejsie
4 kedy najlepsie strieknut/aplikovat
Dakujem za kazdu pomoc.

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod vik » 30 kvě 2017 21:42

tele píše:
vik píše:přišlo tam před týdnem 130 l damu a postřik starane + ¨glean,naštěstí toto nejsou praporcové listy,ale list pod ním .Na ukázku jsem vzal jen ty co jsou extrém což je tak na 1% výměry zbytek má třeba jen cca 2 mm špičku.bohužel srážky neznám,a pozemek je písčitý jižní svah.odrůda myslím dromos, fa má účetní tak se nemohu kouknout.

Jestli jsi aplikoval dam+starane+glean tak co jsi čekal?



Právě si nejsem jist jestli je to popálený a nebo nějaká houbová choroba nebo něco podobného.S popálením jsem trošku počítal,snad se to zregeneruje.
Co bys doporučil příště s damem proti chrpě?Vím že jsem to měl udělat vše už dříve v dubnu,jenže službař neměl čas.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 31 kvě 2017 07:18

fastluk píše:D es som bol pozriet porast prikladam fotky a na listoch som nasiel asi larvu kohutika opravte ma ak sa mylim. Podla coho sa posudi ci je ich vela alebo malo ?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


adult photo sharing
Psenica je je 51-55. Cely vymetany klas este som nikde nevidel.
Chcem sa poradit s aplikaciou teraz.
Chcem dat zamir 1 liter potom insekcid k tomu rafan/ucina latka je Cypermethrin/ 0,1l a otazky
1moze byt rafan? Insekcid idem prvy krat davat
2 treba na nieco dat pozor ked davam insekcid alebo nieco specialne ohladom jeho aplikacie
3 mozem tam pridat mocovinu lebo chcem striekat podvecer ked bude chladnejsie
4 kedy najlepsie strieknut/aplikovat
Dakujem za kazdu pomoc.

Porost je zdravý, počkej si na kvetení, Rafan ok, přidej smáčedlo a zinek, nedal bych víc než 150 l vody, aplikuj navečer, močovina v této kombinaci je risk, může pálit.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 31 kvě 2017 07:22

vik píše:
tele píše:
vik píše:přišlo tam před týdnem 130 l damu a postřik starane + ¨glean,naštěstí toto nejsou praporcové listy,ale list pod ním .Na ukázku jsem vzal jen ty co jsou extrém což je tak na 1% výměry zbytek má třeba jen cca 2 mm špičku.bohužel srážky neznám,a pozemek je písčitý jižní svah.odrůda myslím dromos, fa má účetní tak se nemohu kouknout.

Jestli jsi aplikoval dam+starane+glean tak co jsi čekal?



Právě si nejsem jist jestli je to popálený a nebo nějaká houbová choroba nebo něco podobného.S popálením jsem trošku počítal,snad se to zregeneruje.
Co bys doporučil příště s damem proti chrpě?Vím že jsem to měl udělat vše už dříve v dubnu,jenže službař neměl čas.

Samozřejmě je to popálené, nevím co jsi čekal. Chrpu bere spousta přípravků, v Damu já nedoporučuji žádný herbicid.

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod karfík » 31 kvě 2017 21:28

tele píše:
karfík píše:V příštím týdnu pojedu s ethefonem do Reformu. Můžu k tomu přidat h.sůl(3 kg) a mikroprvky(Cu+Mo)? A když zmiňuju mikroprvky: Jak to s nimi vůbec je? Léta používám přípravky od YARY, ale teď jsem slyšel,že je lepší dávat chelátovou formu, např. od Chemapagra. Tak nevím. A ekonomicky je to jak? Chelát či iontová forma?

Klidně přidej. Pokud se Ti Yara nesráží, tak jí používej. Cheláty jsou choulostivejsi na pH jíchy. Ekonomicky je jedno zda aplikuješ oxidy, cheláty nebo sírany. Důležitější je přijatelnost a rozpustnost a to je dáno konkrétními podmínkami stanoviště.

Zítra jedu s tím ethefonem,ale souvratě mám na jednom honu osetý Vanessou u které už puká pochva a leze klas ven. Mám ty souvratě raději udělat moddusem? A případně v jaké dávce?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 01 čer 2017 06:54

karfík píše:
tele píše:
karfík píše:V příštím týdnu pojedu s ethefonem do Reformu. Můžu k tomu přidat h.sůl(3 kg) a mikroprvky(Cu+Mo)? A když zmiňuju mikroprvky: Jak to s nimi vůbec je? Léta používám přípravky od YARY, ale teď jsem slyšel,že je lepší dávat chelátovou formu, např. od Chemapagra. Tak nevím. A ekonomicky je to jak? Chelát či iontová forma?

Klidně přidej. Pokud se Ti Yara nesráží, tak jí používej. Cheláty jsou choulostivejsi na pH jíchy. Ekonomicky je jedno zda aplikuješ oxidy, cheláty nebo sírany. Důležitější je přijatelnost a rozpustnost a to je dáno konkrétními podmínkami stanoviště.

Zítra jedu s tím ethefonem,ale souvratě mám na jednom honu osetý Vanessou u které už puká pochva a leze klas ven. Mám ty souvratě raději udělat moddusem? A případně v jaké dávce?

Udělej, dávám cca 80% dávky etefonu.

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod fastluk » 01 čer 2017 11:54

tele píše:
fastluk píše:D es som bol pozriet porast prikladam fotky a na listoch som nasiel asi larvu kohutika opravte ma ak sa mylim. Podla coho sa posudi ci je ich vela alebo malo ?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


adult photo sharing
Psenica je je 51-55. Cely vymetany klas este som nikde nevidel.
Chcem sa poradit s aplikaciou teraz.
Chcem dat zamir 1 liter potom insekcid k tomu rafan/ucina latka je Cypermethrin/ 0,1l a otazky
1moze byt rafan? Insekcid idem prvy krat davat
2 treba na nieco dat pozor ked davam insekcid alebo nieco specialne ohladom jeho aplikacie
3 mozem tam pridat mocovinu lebo chcem striekat podvecer ked bude chladnejsie
4 kedy najlepsie strieknut/aplikovat
Dakujem za kazdu pomoc.

Porost je zdravý, počkej si na kvetení, Rafan ok, přidej smáčedlo a zinek, nedal bych víc než 150 l vody, aplikuj navečer, močovina v této kombinaci je risk, může pálit.


Ok rozumiem tak pred vecerom strieknem ked teplota pojde pod 24 stupnov a vo faze 61-65 ( pociatok kvetu az stred kvetu ?
A este v akom poradi pridavat veci do postrekovaca najprv fungicid potom isekcid a potom zinok ?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 01 čer 2017 13:31

fastluk píše:
tele píše:
fastluk píše:D es som bol pozriet porast prikladam fotky a na listoch som nasiel asi larvu kohutika opravte ma ak sa mylim. Podla coho sa posudi ci je ich vela alebo malo ?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


adult photo sharing
Psenica je je 51-55. Cely vymetany klas este som nikde nevidel.
Chcem sa poradit s aplikaciou teraz.
Chcem dat zamir 1 liter potom insekcid k tomu rafan/ucina latka je Cypermethrin/ 0,1l a otazky
1moze byt rafan? Insekcid idem prvy krat davat
2 treba na nieco dat pozor ked davam insekcid alebo nieco specialne ohladom jeho aplikacie
3 mozem tam pridat mocovinu lebo chcem striekat podvecer ked bude chladnejsie
4 kedy najlepsie strieknut/aplikovat
Dakujem za kazdu pomoc.

Porost je zdravý, počkej si na kvetení, Rafan ok, přidej smáčedlo a zinek, nedal bych víc než 150 l vody, aplikuj navečer, močovina v této kombinaci je risk, může pálit.


Ok rozumiem tak pred vecerom strieknem ked teplota pojde pod 24 stupnov a vo faze 61-65 ( pociatok kvetu az stred kvetu ?
A este v akom poradi pridavat veci do postrekovaca najprv fungicid potom isekcid a potom zinok ?

Aplikuj, až se vysunou první prašníky z květů. Pořadí: hnojivo, insekticid, fungicid, případně smáčedlo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod winis » 01 čer 2017 18:14

Mám pšenici v plnym květu, za květen asi 20 mm. Praporec se pěkně kroutí. Mám ted 0,5 epoxykonazol, 0,5 tebz, thiotrac, mocovina, smacedlo. Nebo pockat, jestli v nedeli zaprsi?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 01 čer 2017 19:31

winis píše:Mám pšenici v plnym květu, za květen asi 20 mm. Praporec se pěkně kroutí. Mám ted 0,5 epoxykonazol, 0,5 tebz, thiotrac, mocovina, smacedlo. Nebo pockat, jestli v nedeli zaprsi?

Jeden z mých kolegů dnes aplikoval Boogie + Talius. Komu není rady, tomu není pomoci. Já s aplikací fungicidu počkám, podle toho, kolik naprší. Když přidáš insekticid a zinek, , bude to super.

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod kas » 01 čer 2017 20:24

Prosím TELE o radu: Nestihl jsem udělat aplikaci ve 37, porost je ve fázi metání. Mám nakoupený Hutton a Allegro plus, lze nějak rozumně nakombinovat s dalšími účinnými látkami na klasovou aplikaci? Poslední fungicidní aplikace ve 32, kvalitně zkráceno, i když jsem měl ještě připravený etefon.
U Huttonu bych zvýšil alespoň obsah tebuconazolu, (bohužel samotný prothio... nejde koupit a míchat to s Prosarem se mi nechce),ale co s tím Allegrem? Není už na strobilurin a morfolin pozdě? Díky za radu.
Srážky za poslední týden cca 20 mm, 450 m.n.m, těžší pudy, bez problémů s vodou. Bohemia, Annie, Genius.
Mám zásobu tebu, epoxi, propi a prochlorazu.

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků