Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 31 říj 2017 12:16

tele píše:Porost slušný s příznaky deficitu N. Nevyhazuj peníze za plantaktiv, stejně poslouží hořká sůl. Vyfoť rozřízlý hypokotyl, ať je vidět zda dlouží. Dohnojil bych určitě 50 kg N, fungicid dle hypokotylu a určitě bór.

http://mara96.rajce.idnes.cz/Repka_podzim_2/
Tady je doufám foto hypokotylu. Popravdě v tomto nejsem vzdělán a na netu jsem něco málo našel, tak doufám, že to je ono .. :D

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 31 říj 2017 19:29

aram píše:
tele píše:Porost slušný s příznaky deficitu N. Nevyhazuj peníze za plantaktiv, stejně poslouží hořká sůl. Vyfoť rozřízlý hypokotyl, ať je vidět zda dlouží. Dohnojil bych určitě 50 kg N, fungicid dle hypokotylu a určitě bór.

http://mara96.rajce.idnes.cz/Repka_podzim_2/
Tady je doufám foto hypokotylu. Popravdě v tomto nejsem vzdělán a na netu jsem něco málo našel, tak doufám, že to je ono .. :D

200 g tebuconazolu, řepka ideální, počkej si na 10 C, přidej HS a močovinu.

Příspěvky: 12
Registrován: 23 lis 2014 20:51

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod bzuk » 31 říj 2017 23:51

tele píše:
bzuk píše:Zdravím, měl bych dotaz, zda po tomto ochlazení s ranními teplotami okolo nuly a kdy na víkend hlásí trochu oteplení okolo 10°C, je možné ještě aplikovat do polotrpasličí řepky močovinu 12,5 kg, bór 1,5 l, MgS 5 kg a k tomu Efilor 0,6 l. To vše v 200 l/ha vody. Jelikož byla seta až 30.8., není přerostena a řekl bych, že není třeba regulovat a stačí fungicid na fomu. Jaké jsou prosím omezující nejnižší teploty pro aplikaci, a to jak denní, tak noční? Bohužel u přípravků to uvedeno není. Ještě jsem chtěl použít Fulhum plus 0,5 l, ale zvažuji, zda ho použít nebo zda na něj stejně není již i pozdě.
Čekal jsem s aplikací na dostatečné olistění, pak přišly deště a následně se čas věnoval pšenici (stále mokro a těžká zem). Jinak před setím dostala 200 kg NPK 8-20-30 a v polovině října 110 kg DASY.

Teplota kolem 10 je minimum, efilor schovej na jaro ( taky reguluje ) a použij tebuconazol třeba.

Díky. Nakonec ale asi zůstanu u Efiloru, i když na ha je dražší než např. Lynx. Pokud na to ještě ale budou rozumné teploty. Vzhledem k výměře musím ještě počítat, jaké balení koupím a na co vše to použiji, abych neměl velké zbytky a moc rozdělaných přípravků. Mám řepky 8 ha, takže u Efiloru mě to vyjde na 1x5 l. U Lynxu bych např. při dávce 0,8 l/ha musel koupit 2x5 l, což je dražší. Dávka 0,6 l/ha Lynxu by asi byla málo. Nebo ne? Mohl bych zbytek použít do pšenice, ale tam mám zase jiný fungicid.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 01 lis 2017 17:06

bzuk píše:
tele píše:
bzuk píše:Zdravím, měl bych dotaz, zda po tomto ochlazení s ranními teplotami okolo nuly a kdy na víkend hlásí trochu oteplení okolo 10°C, je možné ještě aplikovat do polotrpasličí řepky močovinu 12,5 kg, bór 1,5 l, MgS 5 kg a k tomu Efilor 0,6 l. To vše v 200 l/ha vody. Jelikož byla seta až 30.8., není přerostena a řekl bych, že není třeba regulovat a stačí fungicid na fomu. Jaké jsou prosím omezující nejnižší teploty pro aplikaci, a to jak denní, tak noční? Bohužel u přípravků to uvedeno není. Ještě jsem chtěl použít Fulhum plus 0,5 l, ale zvažuji, zda ho použít nebo zda na něj stejně není již i pozdě.
Čekal jsem s aplikací na dostatečné olistění, pak přišly deště a následně se čas věnoval pšenici (stále mokro a těžká zem). Jinak před setím dostala 200 kg NPK 8-20-30 a v polovině října 110 kg DASY.

Teplota kolem 10 je minimum, efilor schovej na jaro ( taky reguluje ) a použij tebuconazol třeba.

Díky. Nakonec ale asi zůstanu u Efiloru, i když na ha je dražší než např. Lynx. Pokud na to ještě ale budou rozumné teploty. Vzhledem k výměře musím ještě počítat, jaké balení koupím a na co vše to použiji, abych neměl velké zbytky a moc rozdělaných přípravků. Mám řepky 8 ha, takže u Efiloru mě to vyjde na 1x5 l. U Lynxu bych např. při dávce 0,8 l/ha musel koupit 2x5 l, což je dražší. Dávka 0,6 l/ha Lynxu by asi byla málo. Nebo ne? Mohl bych zbytek použít do pšenice, ale tam mám zase jiný fungicid.

200 g je minimum na fomu, jinak je mi to jasný, někde se to musí potkat v optimu 8)

Příspěvky: 12
Registrován: 23 lis 2014 20:51

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod bzuk » 02 lis 2017 23:48

Teplota kolem 10 je minimum, efilor schovej na jaro ( taky reguluje ) a použij tebuconazol třeba.[/quote]
Díky. Nakonec ale asi zůstanu u Efiloru, i když na ha je dražší než např. Lynx. Pokud na to ještě ale budou rozumné teploty. Vzhledem k výměře musím ještě počítat, jaké balení koupím a na co vše to použiji, abych neměl velké zbytky a moc rozdělaných přípravků. Mám řepky 8 ha, takže u Efiloru mě to vyjde na 1x5 l. U Lynxu bych např. při dávce 0,8 l/ha musel koupit 2x5 l, což je dražší. Dávka 0,6 l/ha Lynxu by asi byla málo. Nebo ne? Mohl bych zbytek použít do pšenice, ale tam mám zase jiný fungicid.[/quote]
200 g je minimum na fomu, jinak je mi to jasný, někde se to musí potkat v optimu 8)[/quote]

Ještě dotaz k teplotě. Je pro fungicid dostatečné, když přes poledne bude okolo 10 až 11 °C, ale následně teploty klesnou přes noc až třeba k 5°C? Takové teploty v nadcházejících dnech asi budou. Teploty trvale nad 10°C jsou již nejspíš nereálné. Lze u takovéhoto průběhu teplot počítat s dostatečnou účinností fungicidu? Plánuji aplikaci na sobotu, kdy by mělo být ještě tepleji než v pátek - střední Morava.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 03 lis 2017 16:45

bzuk píše:Teplota kolem 10 je minimum, efilor schovej na jaro ( taky reguluje ) a použij tebuconazol třeba.

Díky. Nakonec ale asi zůstanu u Efiloru, i když na ha je dražší než např. Lynx. Pokud na to ještě ale budou rozumné teploty. Vzhledem k výměře musím ještě počítat, jaké balení koupím a na co vše to použiji, abych neměl velké zbytky a moc rozdělaných přípravků. Mám řepky 8 ha, takže u Efiloru mě to vyjde na 1x5 l. U Lynxu bych např. při dávce 0,8 l/ha musel koupit 2x5 l, což je dražší. Dávka 0,6 l/ha Lynxu by asi byla málo. Nebo ne? Mohl bych zbytek použít do pšenice, ale tam mám zase jiný fungicid.[/quote]
200 g je minimum na fomu, jinak je mi to jasný, někde se to musí potkat v optimu 8)[/quote]

Ještě dotaz k teplotě. Je pro fungicid dostatečné, když přes poledne bude okolo 10 až 11 °C, ale následně teploty klesnou přes noc až třeba k 5°C? Takové teploty v nadcházejících dnech asi budou. Teploty trvale nad 10°C jsou již nejspíš nereálné. Lze u takovéhoto průběhu teplot počítat s dostatečnou účinností fungicidu? Plánuji aplikaci na sobotu, kdy by mělo být ještě tepleji než v pátek - střední Morava.[/quote]
Tak ono stejně nic nezbývá než naaplikovat. Přidej smáčedlo na penetraci, bór a močovinu.

Příspěvky: 45
Registrován: 01 úno 2018 15:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Joe45 » 26 bře 2018 18:14

Zdar, byl jsem se podívat v řepce a byl jsem překvapen jak porost po zimě vypadá. Stonek je prodloužen tak o 15 Cm od kořenového krčků viz foto na rajceti. Porost byl na podzim regulován na dvakrát 0,3 Toprex poprvé a pak 0,7 Caryx. A tak se ptám je to problém? Můžete to někdo zhodnotit díky moc
http://joe45.rajce.idnes.cz/Repka_Arsenal/

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 26 bře 2018 19:17

Joe45 píše:Zdar, byl jsem se podívat v řepce a byl jsem překvapen jak porost po zimě vypadá. Stonek je prodloužen tak o 15 Cm od kořenového krčků viz foto na rajceti. Porost byl na podzim regulován na dvakrát 0,3 Toprex poprvé a pak 0,7 Caryx. A tak se ptám je to problém? Můžete to někdo zhodnotit díky moc
http://joe45.rajce.idnes.cz/Repka_Arsenal/

Takhle chodila řepka do zimy před 30 lety v polsku. Máš kliku, že nevymrzla. Tady je každá rada drahá.

Příspěvky: 45
Registrován: 01 úno 2018 15:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Joe45 » 26 bře 2018 19:27

Naštěstí je to jen na 2ha kousku, který se sel jako první 15. Sprna. Tele klidně můžeš poradit co by jsi udělal ty s tímto pruserem :D

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 08 dub 2018 07:40

prosím vás, Nurelle D je vhodnejšie aplikovať pred dažďom, alebo radšej po daždi, bez ohľadu na to koľko potrvá kým sa do poľa dostaneme? tlak krytonosa je pomerne vysoký (asi 1 na každú druhú rastlinu + asi po dvoch blysk. v každej rastline). znižuje nepatrne chladnejšie počasie a zrážky (vlhko) nejako aktivitu týchto chrobáčikov? :roll:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 08 dub 2018 19:55

Bartuc píše:prosím vás, Nurelle D je vhodnejšie aplikovať pred dažďom, alebo radšej po daždi, bez ohľadu na to koľko potrvá kým sa do poľa dostaneme? tlak krytonosa je pomerne vysoký (asi 1 na každú druhú rastlinu + asi po dvoch blysk. v každej rastline). znižuje nepatrne chladnejšie počasie a zrážky (vlhko) nejako aktivitu týchto chrobáčikov? :roll:

Nekoukej nalevo ani napravo a aplikuj.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 08 dub 2018 21:44

:D plus 0,3 galera + 1 B + 8 kg močoviny. mal k tomu byt miesto insekticídu toprex, ale nakoľko zatiaľ nedorazil, tak pôjde dúfam koncom týždňa. ak by náhodou nedorazil, môžem zakrátiť kombináciou 0,6 tebuconazole + 0,7 CCC?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 08 dub 2018 21:55

Bartuc píše::D plus 0,3 galera + 1 B + 8 kg močoviny. mal k tomu byt miesto insekticídu toprex, ale nakoľko zatiaľ nedorazil, tak pôjde dúfam koncom týždňa. ak by náhodou nedorazil, môžem zakrátiť kombináciou 0,6 tebuconazole + 0,7 CCC?

Galeru pouze v sólo aplikaci, šetrnější je Vivendi na rmeny. S krácením opatrně, letos bude řepka nižší.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 11 dub 2018 22:16

ahojte, je možné aplikovať jeden deň 110 l DAMu a hneď druhý deň toprex + mikro + močovina? rastlinky začali predlžovať. popr. neskúšal niekto toprex + DAM + mikro ako TM? už asi veľmi vymýšľam, ale snažím sa ušetriť čas, repka rastie neskutočne rýchlo, zbrzdila nás ta galera pred 2 dňami...

tele: galera už bola kúpená, krátenie súhlasím 8)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 12 dub 2018 20:00

Bartuc píše:ahojte, je možné aplikovať jeden deň 110 l DAMu a hneď druhý deň toprex + mikro + močovina? rastlinky začali predlžovať. popr. neskúšal niekto toprex + DAM + mikro ako TM? už asi veľmi vymýšľam, ale snažím sa ušetriť čas, repka rastie neskutočne rýchlo, zbrzdila nás ta galera pred 2 dňami...

tele: galera už bola kúpená, krátenie súhlasím 8)

Galera je velice nešetrne ošetření, připraví tě klidně o 5q výnosu. V Damu lze regulátor a insekticid, nic jiného.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 12 dub 2018 23:33

skôr som mal namysli či je vhodné aplikovať galeru, následne o 2 dni dam, či buriny nezregenerujú. 5q ?? :shock: dam bol aplikovaný sólo.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 13 dub 2018 17:19

Bartuc píše:skôr som mal namysli či je vhodné aplikovať galeru, následne o 2 dni dam, či buriny nezregenerujú. 5q ?? :shock: dam bol aplikovaný sólo.

Je to v pořádku, nic regenerovat nebude.

Příspěvky: 61
Registrován: 21 kvě 2008 22:10

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod caryfuk » 13 dub 2018 22:27

Zdravím, prosím o radu, plánuji aplikaci močoviny přes list do řepky, 10kg močoviny + 2,5kg hořká sůl + 1 litr boru + 0,2l Energen 3D smáčedla to vše v 270l vody na ha. Aplikoval bych po 20 hodině večerní. Jaká jsou rizika aplikace tohoto TM? Hrozí popálení porostu při omytí tzv. voskovky - dnes napršelo 5mm ? Stačí počkat a aplikovat na suchý porost nebo je nutné čekat až se voskovka obnoví? Po jaké době je možné aplikace rozpuštěné močoviny opakovat? Nikdy jsem močovinu tímto způsobem neaplikoval a rád bych si to vyzkoušel. Předem děkuji za vaše odpovědi.

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod PetrT » 14 dub 2018 08:19

Mám podobný dotaz, můžu aplikovat 20 kg močoviny+1,5 l B+ 5 kg hořké soli+ 0,2 3D+ 0,7 Tebukonazolu ve 400 l vody? Loni jsem řepku trochu popálil 8% močoviny aplikované pouze s 1,5l B ve 260 l, tak jsem raději obezřetný. Díky, přeji vodu a slušné výnosy v letošním roce.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 14 dub 2018 16:54

caryfuk píše:Zdravím, prosím o radu, plánuji aplikaci močoviny přes list do řepky, 10kg močoviny + 2,5kg hořká sůl + 1 litr boru + 0,2l Energen 3D smáčedla to vše v 270l vody na ha. Aplikoval bych po 20 hodině večerní. Jaká jsou rizika aplikace tohoto TM? Hrozí popálení porostu při omytí tzv. voskovky - dnes napršelo 5mm ? Stačí počkat a aplikovat na suchý porost nebo je nutné čekat až se voskovka obnoví? Po jaké době je možné aplikace rozpuštěné močoviny opakovat? Nikdy jsem močovinu tímto způsobem neaplikoval a rád bych si to vyzkoušel. Předem děkuji za vaše odpovědi.

V této koncentraci to nepálí, opakování kdykoliv, akorát si to dobře spočítej ekonomicky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 14 dub 2018 16:55

PetrT píše:Mám podobný dotaz, můžu aplikovat 20 kg močoviny+1,5 l B+ 5 kg hořké soli+ 0,2 3D+ 0,7 Tebukonazolu ve 400 l vody? Loni jsem řepku trochu popálil 8% močoviny aplikované pouze s 1,5l B ve 260 l, tak jsem raději obezřetný. Díky, přeji vodu a slušné výnosy v letošním roce.

Tak to bude již zálivka :wink: Řepce popálení listů v této fázi nevadí.

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod PetrT » 16 dub 2018 15:27

tele píše:
PetrT píše:Mám podobný dotaz, můžu aplikovat 20 kg močoviny+1,5 l B+ 5 kg hořké soli+ 0,2 3D+ 0,7 Tebukonazolu ve 400 l vody? Loni jsem řepku trochu popálil 8% močoviny aplikované pouze s 1,5l B ve 260 l, tak jsem raději obezřetný. Díky, přeji vodu a slušné výnosy v letošním roce.

Tak to bude již zálivka :wink: Řepce popálení listů v této fázi nevadí.


Když bych k tomu přidal ještě Fury mohu použít stejnou koncentraci močoviny a ostatních složek tankmixu? Nevím, proč mám vsugerováno že EW formulace trochu pálí. Vyskytuje se mi výjimečně krytonosec a blýskáček víc. Vím že to na blýskáčka není nic moc, ale nemůžu čekat, na skladě jiný insekticid momentálně nemám.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 16 dub 2018 15:43

PetrT píše:
tele píše:
PetrT píše:Mám podobný dotaz, můžu aplikovat 20 kg močoviny+1,5 l B+ 5 kg hořké soli+ 0,2 3D+ 0,7 Tebukonazolu ve 400 l vody? Loni jsem řepku trochu popálil 8% močoviny aplikované pouze s 1,5l B ve 260 l, tak jsem raději obezřetný. Díky, přeji vodu a slušné výnosy v letošním roce.

Tak to bude již zálivka :wink: Řepce popálení listů v této fázi nevadí.


Když bych k tomu přidal ještě Fury mohu použít stejnou koncentraci močoviny a ostatních složek tankmixu? Nevím, proč mám vsugerováno že EW formulace trochu pálí. Vyskytuje se mi výjimečně krytonosec a blýskáček víc. Vím že to na blýskáčka není nic moc, ale nemůžu čekat, na skladě jiný insekticid momentálně nemám.

Neboj se toho, decka navíc to neovlivní tolik. Víc pálí EC. Blýskáčka jsem zatím nenašel, ale mám naaplikováno týden Nurelle.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Rolník74 » 16 dub 2018 18:17

Mám repku vysokou metr,začíná kvést,můžu ještě s toprexem 0,35l plus mocovina,bor,mikro a nurrel navrch?Jde me hlavně o ten toprex,dřív jsem to nestihl.Je to Kuga.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tomous » 16 dub 2018 19:52

Kvetoucí řepka a v ní postřikovač s nurelem-sen všech včelařů....

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 16 dub 2018 20:16

Rolník74 píše:Mám repku vysokou metr,začíná kvést,můžu ještě s toprexem 0,35l plus mocovina,bor,mikro a nurrel navrch?Jde me hlavně o ten toprex,dřív jsem to nestihl.Je to Kuga.

Hlavně jeď večer :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod jaris » 17 dub 2018 00:37

Když bych k tomu přidal ještě Fury mohu použít stejnou koncentraci močoviny a ostatních složek tankmixu? Nevím, proč mám vsugerováno že EW formulace trochu pálí. Vyskytuje se mi výjimečně krytonosec a blýskáček víc. Vím že to na blýskáčka není nic moc, ale nemůžu čekat, na skladě jiný insekticid momentálně nemám.[/quote]
Neboj se toho, decka navíc to neovlivní tolik. Víc pálí EC. Blýskáčka jsem zatím nenašel, ale mám naaplikováno týden Nurelle.[/quote]

Mám taky řepce týden (minulé pondělí) 0,6l Nurelle, v neděli kalamitní stav řepka obalená blískáčkem, moc dlouho to nepodržel, řekl bych, že už to není to co to bejvalo, teď jak to trochu oschne pojedu s Biscayou

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 17 dub 2018 09:24

jaris píše:Mám taky řepce týden (minulé pondělí) 0,6l Nurelle, v neděli kalamitní stav řepka obalená blískáčkem, moc dlouho to nepodržel, řekl bych, že už to není to co to bejvalo, teď jak to trochu oschne pojedu s Biscayou


stalo sa nám presne to isté, dnes ideme s decisom... myslel som že sme niečo zanedbali.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 17 dub 2018 16:14

Bartuc píše:
jaris píše:Mám taky řepce týden (minulé pondělí) 0,6l Nurelle, v neděli kalamitní stav řepka obalená blískáčkem, moc dlouho to nepodržel, řekl bych, že už to není to co to bejvalo, teď jak to trochu oschne pojedu s Biscayou


stalo sa nám presne to isté, dnes ideme s decisom... myslel som že sme niečo zanedbali.

Dnes týden po aplikaci, blýskáček 1 ks na 2 rostliny, aplikovat nebudu, mám rozkvetlou 1 r/m2 a bohatě nasazeno, tak ať si kousne 8)

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Rolník74 » 17 dub 2018 17:02

tomous píše:Kvetoucí řepka a v ní postřikovač s nurelem-sen všech včelařů....

No,nejsem vrah...v sobotu u kolegy,který je vcelar jsme cekali do 20h a potom řekl můžeš jet.Vlastni uly má 50m od sve repky.

PředchozíDalší

Zpět na Olejniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků