Pěstování vánočních stromků

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 07 říj 2011 11:30

Zdravím Vás,
tak mám další dotaz. Mám jeden hektarový pozemek vedený jako orná půda a mám ho ze 3/4 oplocený a mám ho hned vedle baráku.Uvažuji, že bych ho doplotil a osadil smrčky na vánoční stromky.

Zajímá mne vše kolem toho od pěstování po legislativu. Pokud už to někdo zkoušel tak budu rád za každý poznatek.

Jelikož mám teď kolem svých pozemků úřednický rozruch,tak by mne pro začátek zajímalo,jestli to vůbec lze zasadit na ornou půdu popř. co se musí udělat a vyprosit aby to šlo,protože se vsadím o cokoli,že by mne hned někdo ze sousedů naprášil na ouřady,že jsem změnil účel používání pozemku a mám je ty darmojedy z životního na krku znovu. :evil:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod neznalek » 07 říj 2011 12:09

Neviděl bych to tak černě, jeden skoro soused jednu menší plantáž na vánoční stromky taky má a funguje mu to už asi 7 let, v době, když se zakladají velkoplantáže RRD na orné půdě, by to snad neměl být problém, ostatně, dany pozemek mužete kdykoli opět používat jako klasickou ornou... Jinak tušim, že uživatel TELE měl na FW zpravodajka že zakladání plantáže RRD, takže by mohl vědět nějaké bližší informace...mylsím, že by v tom neměl byt nějaky zasadnější administrativni zadrhel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 11 říj 2011 07:12

Takže jsem se dopátral k potřebné úředničině, která je potřeba na založení plantáže vánočních stromků a myslím,že je náročnější než samotné pěstování,takže asi na to kašlu a zainvestuji do plastového stromku :x

vyjádření:

Na obci s rozšířenou působností (ORP), pod kterou Váš pozemek spadá, požádejte o vyjádření orgán ochrany zemědělského půdního fondu (ZPF) a orgán ochrany přírody a krajiny. Protože pozemek není na pozemcích určených k plnění funkcí lesa (PUPFL), není nutné se obracet na státní správu lesů.
K udělení souhlasu k dočasné změně využití pozemku orgánem ZPF podle § 9 odst. 6 zákona č. 334/1992 Sb., o ochraně ZPF, ve znění pozdějších předpisů je kromě základních dokladů třeba doložit i plán následné rekultivace předmětných ploch zemědělské půdy. Dočasné odnětí půdy pro pěstování vánočních stromků nepodléhá odvodu.
V případě kladných stanovisek od orgánů ZPF a ochrany přírody k Vašemu záměru podáte žádost na místně příslušném stavebním úřadě (opět stejná obec s rozšířenou působností jako v předešlých případech) o dočasnou změnu využití pozemku. Po nabytí právní moci vydaného rozhodnutí o dočasné změně využití území můžete zahájit výsadbu.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod bold » 11 říj 2011 13:30

se fakt už poseru....ať žije náš stát, naše skvělá vláda, a hlavně naše nařízení, zákony a podobné zvěrstva.
Bože růžo to jsme to dopracovali, je snad každému jasné že když budu pěstovat vánoční stromky tak mně tam nezůstane les, ale malé stromky, jakmile vykácím tak lze buď vytrhat nebo zpracovat frézkou, a následně vysadit.
No nic jsem se opět rozlítil, ale sklapnu uši a půjdu vytvářet nějakou hodnotu ať se mají byrokrati lépe. :twisted:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 12 říj 2011 09:14

Kdyby to bylo někde na samotě u lesa,kde to nikoho nepálí,tak to neřeším a sadím,jenže bydlím na okraji města a mnoho mých dobrých sousedů neví za co všechno by mně chtěli udávat,to se pak těžko něco dělá.
Bez známostí a úplatků je nereálné tyhle úředničiny vyřídit.

Ještě mně napadla taková věc jak to vše obejít.Na pozemku budu dál dělat zemědělskou činnost,resp. sít obilí atp.,ale ty smrčky vysadím po obvodě pozemku ve dvou nebo třech řadách. Osázenou plochu budu mít menší,ale aspoň využiji okrajových ploch,kde se se stroji nedostanu, k něčemu užitečnému.A to samé bych mohl provézt i na ostatních mých pozemcích.

Co vy na to?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod bold » 12 říj 2011 15:46

nikdo ti nemůže zakázat pěstování čehokoliv (až na invazivní rostliny) tudíž bych to nasadil a na všechny se vykašlal. Pokud chceš něco udělat podle zákona a směrnic EU tak tě to přivede do blázince, nebo pod vlak. Neříkám to rád, ale pokud budeš dostatečný prevít tak s tebou neudělá nikdo nic.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 12 říj 2011 17:15

Tohle jsem si až do nedávna taky myslel,bohužel to nefunguje,jak si ouřadové smyslí na někom si schladit žáhu,tak není úniku.

Abych vysvětlil o co jde.V létě jsem se rozhodl si zpevnit vjezd za humna než přijde blátivý podzim tím,že si ho vysypu recyklátem,což je drcený vyfrézovaný starý asfalt ze silnic.A jelikož jsem si nechtěl navyšovat terén,tak mi ten vjezd kámoš vybral čelákem do hloubky cca 15-20cm,což byla v podstatě čistá ornice.Momentálně jsem nevěděl co s ní,tak jsem si ji odvezl na kraj svého lesa k louce,on to není v pravém slova smyslu,les,je to jen břeh kolem pole,na kterém rostou stromy,ale v mapách je to vedené jako lesní pozemek.Bohužel mne někdo udal na životní prostředí,načež mi přišli pánové v kravatách udělat státní kontrolu,hodinu na mne stříkali paragrafy, pokuty a sankce a nřídili mi tu hlínu odvézt na smetiště a doložit jim to dokladem.
Jinak řečeno,podle nich je i čistá černá ornice nasypaná do lesa "ODPAD" a nemá tam co dělat.Co víc k tomu dodat.

Takže asi chápeš,že po těchhle zkušenostech nehodlám vysazovat na černo nějaký ten hektar smrčků a doufat,že si toho nikdo nevšimne a nenařídí mi to třeba po dvou letech uvést do původního stavu,tudíž zaorat.Proto vymýšlím,jak to obejít a vyhnout se legálně byrokracii. :(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod bold » 12 říj 2011 17:32

pokud to nebyl odpad, ale pouze ornice, tak bych jim řekl že je to ornice splavená z nějakého mého pozemku, nyní uskladněná a následně recyklovatelná zpět na původní místo (po sklizení plodiny) Ovšem pokud tam byl ještě i jiný materiál (suť a pod) jak většinou bývá na cestách, tak asi nic neuděláš. Lze to ovšem neukládat na skládku ale například zvednout terén kolem stájí,domu, haly a pod.
Nyní k problematice stromků, nenazval bych to jako vánoční stromky ale školkou lesních dřevin. Podle par.3i písmena f zákona o zemědělství se rozumí zemědělsky obhospodařovaná půda, na které se pěstují............sadba chmele a lesních dřevin. Školka může být založena na lesní i orné půdě. Z uvedeného vyplývá že i školka vyhovuje definici zemědělské prvovýroby.
Tudíž nasaď školku a za nějaký ten pátek změníš názor a školku zrušíš-holt ti nevyšel podnikatelský záměr.
Já osobně vycházím s životním prostředím dobře-spíš je honím s citací zákona co kde kdo mně provádí na poli ať s tím něco dělají (sloupaři,dálnice a pod) a když prijde nějaký chytrý s hlavou plnou citací zákona, tak se nachystám a vyrukuju na něj s jiným výkladem zákona. Nauč se základní listinu práv a svobod, ta je nadřazena všem zákonům. Pokud si něco někam přesunu, je to jenom moje a budu to někdy vracet nazpět tak mně může jakýkoliv kravaťák ..... :twisted:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 13 říj 2011 08:59

Tak to je taky dobrý nápad, já věděl že tu něco zajímavého vymslíme.
Ještě si prostoduji důkladně zemědělský zákon a zákon o ochraně zemědělského půdnícho fondu.
Vždycky se dá najít něco,za co se dá chytit.
Jak to tak vidím,tak je potřeba tyto zákony ovládat lépe jak právník.

Když už se tu tak bavíme,tak by mne zajímala jedna věc,kterou jsem zatím ještě nenašel.Jak je to s odkládáním a parkováním zemědělských strojů? Zvykem je to mít všude možně kolem baráku nebo za plotem u pole.Taktéž to mám i já,ale už i to začalo některým lidem vadit a ouřada z životního mi potvrdil,že stoje nesmí stát nikde,ani na poli,ani na travním porostu a a ni na zahradě,jen na vyhrazených místech.Tak z toho všeho začínám mít hlavu velkou jak kůň.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod neznalek » 13 říj 2011 09:28

poulm píše:Tak to je taky dobrý nápad, já věděl že tu něco zajímavého vymslíme.
Ještě si prostoduji důkladně zemědělský zákon a zákon o ochraně zemědělského půdnícho fondu.
Vždycky se dá najít něco,za co se dá chytit.
Jak to tak vidím,tak je potřeba tyto zákony ovládat lépe jak právník.

Když už se tu tak bavíme,tak by mne zajímala jedna věc,kterou jsem zatím ještě nenašel.Jak je to s odkládáním a parkováním zemědělských strojů? Zvykem je to mít všude možně kolem baráku nebo za plotem u pole.Taktéž to mám i já,ale už i to začalo některým lidem vadit a ouřada z životního mi potvrdil,že stoje nesmí stát nikde,ani na poli,ani na travním porostu a a ni na zahradě,jen na vyhrazených místech.Tak z toho všeho začínám mít hlavu velkou jak kůň.


jak tak čtu o vašich problémech, viděl bych jednodušší a efektivnější řešení - najít Ty, kterým vaše podnikání tak vadí a začít se starat stejným způsobem o ně :wink: z vlastní zkušenosti vím, že pak už bývá klid :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod bold » 13 říj 2011 18:40

poulm píše:Tak to je taky dobrý nápad, já věděl že tu něco zajímavého vymslíme.
Ještě si prostoduji důkladně zemědělský zákon a zákon o ochraně zemědělského půdnícho fondu.
Vždycky se dá najít něco,za co se dá chytit.
Jak to tak vidím,tak je potřeba tyto zákony ovládat lépe jak právník.

Když už se tu tak bavíme,tak by mne zajímala jedna věc,kterou jsem zatím ještě nenašel.Jak je to s odkládáním a parkováním zemědělských strojů? Zvykem je to mít všude možně kolem baráku nebo za plotem u pole.Taktéž to mám i já,ale už i to začalo některým lidem vadit a ouřada z životního mi potvrdil,že stoje nesmí stát nikde,ani na poli,ani na travním porostu a a ni na zahradě,jen na vyhrazených místech.Tak z toho všeho začínám mít hlavu velkou jak kůň.


Opět základní listina práv a svobod: člověk může mít majetek a může s ním nakládat. Mám svůj stroj, mám svůj pozemek. Mám svůj majetek a nakládám s ním. Mám plnou zahradu strojů (jak asi většina zemědělců) a jenom čekám až někdo přijde. Vstup na oplocený soukrommý pozemek má pouze policie a to ještě při podezření ze spáchání trestného činu. Jinak tam nemá kdo co dělat- ohlášená kontrola sděluje důvod kontroly a na tu dobu (abych měl klid) odstraním všechny možné problémové záležitosti. Tudíž skutečnosti zjištěné v rozporu se zákonem nelze předkládat k jakémukoliv řešení. Naštěstí mám dobré sousedy, spíš se přetahuju s obcí- ale to je už jiná pohádka a navíc vyšší dívčí (proto znalost zákonů). Jo holt budem muset studovat....... :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 13 říj 2011 19:49

Tak samozřejmě,takhle se to teď snažím řešit,resp. předcházet problémům a brát jim vítr z plachet.

Jinak s lidmi je to těžké. Když odhalím jednoho záškodníka a třebas to s ním i vyřeším po dobrém nebo po zlém,tak se na jeho místo objeví další dva.

Řekl bych, že na tyhle věci je ta doba čím dál horší a těžko s tím bojovat. Holt žijeme v právním světě a velice začíná v Evropě zakořeňovat "americký systém soužití", resp. se můžu soudit s kýmkoli o cokoli a bez kvalitního osobního právníka již dnes nelze udělat ani krok z baráku, protože se mnoho hajzlů snaží parazitovat a živit na chybách a neštěstí těch druhých.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 1
Registrován: 26 led 2012 19:11

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod jura cabadaj » 26 led 2012 19:24

Dobry podvecer preji, mam takovou otazku , chtel bych si na pozemku zasadit jedle ... koukal jsem na legislativu atd ... zajimalo by mne jak je to se sklizni dreva ? Vysadit si to na vlastnim pozemku by nemel byt problem . Ale jde mi o tu sklizen aby mi pak nekdo nerikal , ze jsem to nekde ukradl ... dekuji za odpoved...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod farmářJH » 26 led 2012 19:49

?? asi jako s vánočním....každý majitel lesa může vydat pot vrzení že stromek je od něj. Takže to samé může vydat i pěstitel. V případě odůvodněného podezření není problém orgánům ukázat místo sklizně. Tak v čem je problém? :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod zetorzhor » 29 led 2012 19:11

Přesně tak,zasadíš,vyroste,uřežeš a pak si to klidně prodej nebo spal na hromadě.A když někdo chce doklad na převoz,klidně vystav třeba paragon kdyby mu někdo chtěl pomáhat a chránit.Už konečně neplatí povinnost to vyjímat odněkud ani měnit účely.Na zem. agentuře jsem to akorát nahlásil /mám více ha/,nedostaneš sice SAPS ale kontroly se pak můžou jenom dívat přes plot.A to zde mám každý rok UKZUZ i SRS.Nikdo kromě kupujícího vám nic nedá ani nepomůže,daň stejně musíte zaplatit,invazní nejsou,k jídlu taky ne,vše je jenom na vaši zodpovědnost a z vaší kapsy tak je potom každému darmožroutu víte co :D .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 30 led 2012 20:20

Pozor na to s tím sázením stromů.Na posledy jak mně z životního pérovali,tak mimo jiné mi citovali i nějaké paragrafy ohledně výsadby stromů a taky to nelze si zasadit cokoli kamkoli.Jasně,pokud není žalobce tak není soudce,ale pokud si třeba někde vysadíte na tvrdo lesní stromy na ornou půdu v mířě větší jako záhonek a nějaký dobrotivý soused se o vás začne zajímat,tak je hned zaděláno na průšvih.
Nejlepší je nechat vyrůst stromy na nějaké ploše co je vedena jako ostatní plocha neplodná.
Záměrně říkám nechat vyrůst,protože výsadba už je zakládání lesního porostu,ale pokud tam "vyrostou" náletové dřeviny,tak je můžete bez problémů pořezat a nechat znovu vyrůst.
No a tak se to chystám zařídit i já. :D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod bold » 31 led 2012 08:19

ústava, listina základních práv a svobod, a pak až zákony. Mám zaručeno vlastnit majetek a nakládat s ním. Pokud si koupím stromek (a nebude v seznamu invazivních) tak mám právo si ho zasadit kam uznám za vhodné (pokud neomezím někomu jeho vlastnické práva). Tudíž tady je můj pozemek, tady mám své sazenice a sadím.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 31 led 2012 09:54

Já tě naprosto chápu,taky bych rád,kdyby to tak bylo,ale není.
V tomhle pseudodemokratickém státě se ani po 20ti letech nectí soukromé
vlastnictví a pokud si na tebe zasedne nějaký úředník plný zlovůle,tak moc opor nemáš.
Většina zákonů je dělaná tak,aby omezily tvoje svobodné nakládání se svým majetkem a tvé svobodné rozhodování.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod farmářJH » 31 led 2012 18:50

změna kultury, změna daní. Na palntáž bude nějaké ohlášení, na zalesnění bývala dotace.Ale tam bys sklizeň musel leda probírkou :) skočíš si na MZe a je to :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod bold » 31 led 2012 19:50

optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista střílet............lidem dochází trpělivost se zlovůlí jednotlivců, ono to jednou začne... :lol: :lol:
zákony jsou až za listinou základních práv a svobod.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 01 úno 2012 13:55

Listina základních lidských práv je pěkná věc,ale skoro v každém bodě se odkazuje na příslušný zákon,který nějak definuje další pravidla. Je už pak na chytrosti a šikovnosti právniků,které zákony postaví proti sobě nebo je jiným způsobem zpochybní. Obyčejný člověk nemá moc šancí argumentovat proti úředníkům,kteří mají příslušné paragrafy zmáknuté.

Samozřejmě nechci nikomu brát iluze nebo něco znepříjemňovat,ale jenom vám tady říkám svoje trpké zkušenosti a zatím ještě není doba,kdy se dá jít proti úředníkům s kalačem.

No a co se týče stromků,tak to zatím řeším tak,že vysazuji po kouskách volná místa kolem plotu,kolem pole,břehy,meze apod.,prostě tam 100stromků,tam 50,atd.,prostě kam se co namane a v celku to za chvíli bude plocha pomalu na hektary a přitom není nikde nic vidět moc okatě a nikdo nemůže říct,že jsem nějakou parcelu neoprávněně osadil nebo změnil kultůru a tím způsob užívání.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod bold » 01 úno 2012 15:38

Článek 26
(1) Každý má právo na svobodnou volbu povolání a přípravu k němu, jakož i právo podnikat a provozovat jinou hospodářskou činnost.
(2) Zákon může stanovit podmínky a omezení pro výkon určitých povolání nebo činností.
(3) Každý má právo získávat prostředky pro své životní potřeby prací. Občany, kteří toto právo nemohou bez své viny vykonávat, stát v přiměřeném rozsahu hmotně zajišťuje; podmínky stanoví zákon.
bod 1 není podmíněn bodem 2. Pokud nebudu požadovat "sponzoring" od státu, tak nasadím smrčky a budu se odvolávat na bod č1. a bod č3. než se do toho někdo pustí, tak je po vánocích.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod farmářJH » 01 úno 2012 18:40

už jseš moc extrémní :) máš práva a povinnosti. Tvou povinností je i plnit závazky ze smluv, které jsi uzavřel - podepsal. A že jsi jich kvůli dotacím a podnikání musel podepsat hromadu, o tom tady nebude žádná.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod zetorzhor » 01 úno 2012 21:11

Přesně tohle na mě teď skoušela jedna úřednice.Dotace nemám a pozemky na kterých beru SAPS obhospodařuji tak že splňuji podmínky,tím není co řešit.Pokud se na své půdě rozhodnu pěstovat cokoli,co není invazní,nejsou to zrovna zakázané drogy atd. nikdo mě do toho nemá a nebude kecat.Na zem.ag. musím nahlásit všechny pozemky které užívám i když na ně neberu SAPS,a tím že ani ten neberu mi do toho nikdo nemůže kafrat.Ať je to třeba orná,tam je tuším pouze podmínka odmítí do 10ti let.Půda se do klidu dává pod drn,nebo pod les.Předám tím potomkům nezdevastovenou půdu a ještě mi nemusí platit za zatravnění či zalesnění.Navíc jsem tak echteko :lol: To že na kuluru vánoční stromky nemají zrovna tabulky a jiné nesmysly mě absolutně nezajímá.Já jsem vlastník,já jsem stejně za vše zodpovědný,já jsem se rozhodl hospodařit,živit tím sebe i svoji rodinu a nebýt na nikom závislý a tím se stávám svobodným.Pouze místní klimatické podmínky a počasí více méně určuje kdy a co kam dám.Nezajímá mě co si o tom myslí legislativa,zpatlany zákony,kontroly či jiná verbež.Já jsem svobodný člověk a tuto svoji svobodu vydřenou na poli si nenechám nikým brát.Ani systémem,ani jednotlivci.Všichni dobře vime kdo koho živí.Tímto svojím počínáním nezasahuji do svobod a práv jiným a není co řešit.Nikdo nemůže zakazovat člověku aby se na své půdě uživil !!!! Proto hospodařím. A jestli cokoli nebo kdokoli říká něco jiného,netřeba to řešit.Je to zbytečmé a časem to přejde :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod farmářJH » 01 úno 2012 21:32

les není zrovna kultura, která by ornou zlepšovala. Dlouhodobé změny pH udělají své.
Pokud nebereš dotace, váže tě pouze zemědělský zákon, tedy zásady správného hospodaření. Ovšem je jen na tvé libovůli, co budeš pěstovat (správně říkáte z neinvazivních rostlin) a jakou kulturu budeš mít, protože zalesnění bylo nedávno i dotováno. Pokud bylo dotováno, že by bylo pordporováno něco, co se nesmí? :) takže v tuhle chvíli dojdeme do bodu, kdy není co řešit a není to věcí ústavních práv, je to věcí právem neupravených, maximálně, kdy se bere za legální to, co neodporuje zákonu a nikoho nepoškozuje, což v případě vlastní půdy jako vlastník prostě mohu rozhodnout bez ohledu na .... jen pak prostě budu nucen nechat změnit kulturu na les a to změnit i na katastru, plus daně na finančáku. Jak jinak by vznikaly nové lesy? 8)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod zetorzhor » 01 úno 2012 22:19

A přesně o tom to je :D .to Ph je taky jasný,já myslel třeba na pěknej supermarket :D .Dřív to byla větší legrace. Ouřady pořád chtěli, abych to vyjal ze zemědělské půdy, prý nejsem zemědělec ale podnikatel ,protože jsem podle nich stromky nepěstoval ale vyráběl a to se tudíž děje na výrobních plochách a podobný blbiny. Tady jde ale o princip.Ti chytřejší to dobře ví a když je špatný zákon a vy necuknete poradí i jek vše obejít. A v tom je to záludné,na to narážím. Já dělám vše abych se uživil a každej jejich experiment mě stojí nejmíň rok života a kupu peněz. A ještě se mám jako cítit jak mi nepomohli a jak jsem špatnej a jak mě hned klidně můžou kontrolovat jako nějakýho nevolníka a co je tohle a co toto a jak často souložíte a jekou mááte díru do pr...... . Sifon. 2 .Nenechat se buzerovat a nenechat si brát svobodu a ten pocit dobře udělané práce. Moje bába mě furt říkala že moudřejší ustoupí, protože jako dítě jsem byl dost paličatý. Já svoje děti učím že člověk se musí umět rukama ubránit a uživit, pak tady má své místo, nemusí se ničeho bát a tím je opravdu svobodný. Když budou moudří pořád jenom ustupovat, tak to tady za chvíli bude samý blbec. Ale nenutim, chápu. :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 02 úno 2012 08:28

Také zajímavý názor a blahopřeji,jestli se vám to tak daří.
Já se naučil věci řešit jinak,ne jít proti ouřadům čelem a stavět se na zadní.
Jako nejefektivnější je zákony šikovně obcházet a hledat v nich mezery.
Pokud přijde nějaký ouřada kafrat,tak nemá cenu ho dráždit a hádat se s ním,prostě pokývat hlavou a myslet si něco o koňské prdeli na dvou nohách. Pak přijde nějaký zápis,nějaký protokol,který se pak dá vyložit už mnoha způsoby v různých kontextech a opět vyhledat mezery.Pak věci na oko trochu obměnit,ať si ten svrchovaný vůl myslí,že se bez něj zeměguľa točit nebude a dál si věci dělat po svým.On si udělá čárku,že sejmul dalšího chudáka a bude mít blažený pocit na hrudi. No a já si zas jenom podal dveře s dalším blbcem,který ani neví za jaký konec se drží vidle.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod bold » 02 úno 2012 08:58

mrzí mně že jsem už upadl taky do pesimismu. V tomto státě jsou občané kteří nikdy nic nedodržovali, Nahoře mají pořád málo a už neví kde brát, co mohli to "zprivatizovali" nacpali se do dozorčích rad, rozprodali vše co za něco stálo. Už nemají kde brát.... a tihle nám diktují co máme dělat na své půdě a jak máme nakládat se svým majetkem. Omlouvám se všem kteří tohle číst něchtějí ale svévole státu a státních úředníků mně štve. Na gruntu jsem se narodil a dá-li bůh tak na gruntě i umřu (pokud mně ho někdo neznárodní, i když to bych tady asi taky dodýchal, ale nebyl bych sám :lol: ) do vínku mně byl dán selský rozum a proto mně toho hlava spoustu nebere. Pokud pěstuju to co neškodí nikomu v okolí tak nechápu proč je kolem toho tolik obstrukcí.
Selský stav byl v 50letech zašlapán a doposud je uměle udržován dole. Pouze velké společnosti které nemají nic společného se sedlákem jsou zvýhodněny. Jsou to továrny na jídlo, většinou je zajímá jen jak z výrobního prostředku získat co nejvíc, bez ohledu na okolnosti. Sedlák v tomto prostředí žije, snaží se ho udržovat pro příští generace, a pořád někdo prudí a nařizuje jak to má dělat.
P.S. Nepatřím mezi extrémisty, pouze poukazuji na to jak lze překroutit každý zákon a dokonce i ústavu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod Jarek » 02 úno 2012 21:06

Pokud chci brát dotace.Musím dodržovat podmínky za jakých je dotace vyplacena,no a musím počítat s kontrolou jestli ty podmínky dodžuji.
Komu kontroly vadí ať dotace nebere a nebude kontrolován a může si dělat co chce-v rámci zákona.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod bold » 02 úno 2012 21:28

souhlas, tak jsem to taky bral. Pokud mám dotace tak vyplňuju, dopisuju a dělám další nezbytné úkony pro uspokojení hladu úřední moci. Ovšem pokud chci svou plodinu na kterou nechci dotace tak mně argumentace úředníků- proč to nejde- mírně řečeno štve.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Další

Zpět na Ostatní kolem rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků