variátor na E-514

Pravidla fóra
Vše ohledně oprav a úprav traktorů Zetor piště, prosím, do fóra Opravy, úpravy - Zetor, v sekci Dílna.
Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

variátor na E-514

Příspěvekod premo » 07 úno 2009 11:48

Jedná se o to že když dám plný variátor vydrží to asi 100metrů a pak sám ubere ,už je přetěsněný na řemenici (nové gumičky,pístky) takže vycházím z toho že to bude v rozvaděči na kabině ,ještě než to rozeberu mi řekněte může to dělat netěsná popř. prasklá gumička ,protože sem slyšel od chlapů že když na jzd přišla nová 512 dělala to samé a nebylo to gumičkama ale že to servisák nějak zabrušoval budu rád za každou radu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 323
Registrován: 03 pro 2007 20:33
Bydliště: Levice okolie (SR)

Re: variátor na E-514

Příspěvekod CBS » 08 úno 2009 00:44

je to pravda, je tam piestikový rozvádzač, no neviem či sa s tým dá niečo urobyť bez výmeny, nám to robí tiež na E512 :roll:

Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

Re: variátor na E-514

Příspěvekod premo » 08 úno 2009 12:54

to si mě teda nepotěšil ,takže celou jednu ovládací část vyměnit to se mi moc nechce ,ještě mě napadlo že bych přehodil trubky ,ale kdybych to dal na zvedání válu tak si moc nepomůžu no a na tu multifunkční taky asi ne (přiháněč,rula).

Uživatelský avatar
Příspěvky: 323
Registrován: 03 pro 2007 20:33
Bydliště: Levice okolie (SR)

Re: variátor na E-514

Příspěvekod CBS » 08 úno 2009 13:30

Možno to vedia spraviť majstri čo opravujú rozvádzače rozpechovaním piestika a zabrúsením nanovo, nemám s tímto skúsenosti, ale poriaľ ti netečie moc olej z rozvádzača, tak by som to nechal tak.

Příspěvky: 15
Registrován: 17 srp 2011 16:20

Re: variátor na E-514

Příspěvekod petrsvejda » 17 srp 2011 16:52

nesmysl.nic neměň.je to pojišťovák na rozvaděči.v sekci,která patří k variátoru je kulička a ta nesedí.proto to upouští...

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: variátor na E-514

Příspěvekod Vašek » 26 čer 2013 16:51

Dobrý den, mám problém když dám variator do prlna začne se mi třást bouda že se to nedá vydržet nevíte co s tím je to zavažný??

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: variátor na E-514

Příspěvekod neznalek » 26 čer 2013 19:18

Vašek píše:Dobrý den, mám problém když dám variator do prlna začne se mi třást bouda že se to nedá vydržet nevíte co s tím je to zavažný??


tak to máme stejný problém :D, astestí variator do plna prijde jen při přepravě. Osobne si myslim, že to budouo nastrádané vule na hřídeli a klínku/ nevyváženost řemenice.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: variátor na E-514

Příspěvekod standais » 26 čer 2013 22:53

neznalek píše:
Vašek píše:Dobrý den, mám problém když dám variator do prlna začne se mi třást bouda že se to nedá vydržet nevíte co s tím je to zavažný??


tak to máme stejný problém :D, astestí variator do plna prijde jen při přepravě. Osobne si myslim, že to budouo nastrádané vule na hřídeli a klínku/ nevyváženost řemenice.

tak koukám, že nejsem jedinej :D letos se chystám na demontáž hřídele a výměnu ložisek, mimochodem dělal to už někdo? nějaký typy a rady? variátor už jsem sundanej měl několikrát, tam žádnej problém nevidím, spíš jestli není nějaká záludnost v samotné demontáži hřídele z rámu. dík za odpověď
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: variátor na E-514

Příspěvekod Vašek » 27 čer 2013 06:41

No párkrát jsem o tom už slišel a tak něják jsem doufal že tu někdo bude vědět co s tím ale akorád nás je víc :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: variátor na E-514

Příspěvekod standais » 27 čer 2013 12:26

Vašek píše:No párkrát jsem o tom už slišel a tak něják jsem doufal že tu někdo bude vědět co s tím ale akorád nás je víc :-D

minulý rok jsem se o to pokoušel, ale někdě jsem tam musel zapomenout segrovku, ložiska mi nešly stáhnout z hřídele....bylo to na poslední chvíli, tak už jsem na to vykašlal a poskládal to zase zpátky, ale ještě na to kouknu do katalogu :wink:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: variátor na E-514

Příspěvekod Vašek » 28 čer 2013 12:01

je někde na internetu katalog ND

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: variátor na E-514

Příspěvekod neznalek » 28 čer 2013 12:06

když už nám vriátor vibroval tak, že se dalo jezdit jen se staženym vymenili jsme hřídel za novou ( dá se koupit, stara mela vymlety klínek a naprd závit) + samozřejmě ložiska, klínek i ten protikus, co je našroubovany na vnejší řemenici. hodne to pomohlo, ale uplně se vibrace nedstranili.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: variátor na E-514

Příspěvekod standais » 28 čer 2013 13:22

neznalek píše:když už nám vriátor vibroval tak, že se dalo jezdit jen se staženym vymenili jsme hřídel za novou ( dá se koupit, stara mela vymlety klínek a naprd závit) + samozřejmě ložiska, klínek i ten protikus, co je našroubovany na vnejší řemenici. hodne to pomohlo, ale uplně se vibrace nedstranili.

a jak tam jsou zajištěný ty ložiska, co drží hřídel v rámu? jsou tam nějaký segrovky, nebo jsou jen nalisovaný? zkoušel jsem to tak, že jsem jsem si povolil ložisko co je po řemenicí na levo (pod tou dvojitou) pak jsem sundal variátor a zkoušel jsem tu hřídel přes špalek vyklepat, ale zas jsem do toho nechtěl mydlit moc....
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: variátor na E-514

Příspěvekod standais » 28 čer 2013 13:24

Vašek píše:je někde na internetu katalog ND

nikde jsem ho nenašel, jen návod k obsluze, už hoodně dlouho se chystám, že ho naskenuju....ale je to docela bichle a nějak nejsou lidi, který by to udělali :D :D
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Zpět na Opravy, práce na strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník