odpružená přední náprava NH TM

Pravidla fóra
Vše ohledně oprav a úprav traktorů Zetor piště, prosím, do fóra Opravy, úpravy - Zetor, v sekci Dílna.
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

odpružená přední náprava NH TM

Příspěvekod bold » 06 dub 2014 13:18

Zdar borci
Nemáte někdo schema či kus dílenské brožury na New Holland TM? Náprava leží na dorazech a odmítá se hnout. Potřeboval bych diagnostikovat závadu, kde je jaké čidlo a jak to vlastně funguje (zdroje tlaku- snímače polohy a pod)
Dík
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: odpružená přední náprava NH TM

Příspěvekod K10 » 06 dub 2014 17:51

Zatím jsem dvakrát řešil na TG,pokaždé "koule"resp."expanzomat" hydr. okruhu.S těma brožurama nebo diagnostikou mimo ofiko servis je to dost komplikovaný,prostě nepotřebují aby si to kdekdo spravil sám,takže hádám že se stejně obrátíš na Babišovce :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: odpružená přední náprava NH TM

Příspěvekod bold » 07 dub 2014 07:48

K10 píše:Zatím jsem dvakrát řešil na TG,pokaždé "koule"resp."expanzomat" hydr. okruhu.S těma brožurama nebo diagnostikou mimo ofiko servis je to dost komplikovaný,prostě nepotřebují aby si to kdekdo spravil sám,takže hádám že se stejně obrátíš na Babišovce :wink:

právě to mně štve. Servisáci si ty bružury drží jak oko v hlavě. Potřeboval bych základní schemátko, co dodá tlak při nastartování motoru, co jaký snímač hlídá a pod.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: odpružená přední náprava NH TM

Příspěvekod neznalek » 07 dub 2014 12:15

zkoušel jsem koukat po netu (ebay a pod.) , a dá se sehnat jak katalog dílů, tak dílenské příručky. Ovšem v angličtině a za bratru 500-600 USD :shock:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: odpružená přední náprava NH TM

Příspěvekod bold » 07 dub 2014 12:24

tak to je masakr. Politika firmy je prostě taková. Třeba na patrola mám originál dílenskou příručku stáhlou z netu. Holt budu muset počkat až to bude na dvoře a mrknout se na to. Nejhorší je že to asi nehlásí žádnou chybu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: odpružená přední náprava NH TM

Příspěvekod K10 » 07 dub 2014 20:14

Ty chyby jsou taktéž jen pro autorizovaný servis,protože se zobrazí jen kód závady ve formátu " P 000 až P 999 " kde P 100-199 patří motoru,200-299 převodovce nebo jak to bylo(už jsi nepamatuji).Tím chci říct že jsi na tom jako s tím katalogem ND.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: odpružená přední náprava NH TM

Příspěvekod bold » 08 dub 2014 10:17

K10 píše:Ty chyby jsou taktéž jen pro autorizovaný servis,protože se zobrazí jen kód závady ve formátu " P 000 až P 999 " kde P 100-199 patří motoru,200-299 převodovce nebo jak to bylo(už jsi nepamatuji).Tím chci říct že jsi na tom jako s tím katalogem ND.

No ale když bude chyba tak použiju horkou linku na kamarády a zjistím co to je, a vím kde šáhnout. Opravy typu tady tlak jde, tady už ne, či tady napětí je a tady už ne, tak u těch novějších strojů dost dobře nefungují.Je to hodně provázané.
Zlatá dílenská na nissana, vypípal jsem si chyby na čerpadle zatáhl to do servisu, kde to napíchli na počítač a diagnostikovali jak řídící jednotku tak čerpadlo, sehnal jsem řídící jednotku a zjistili že stará je ok (ještě že jsem nekoupil novou) a že problém bude v čerpadle- dotáhl jsem to domů, přehodil ten elektronický zázrak za mechaniku a mám po problému, Ale bez brožury bych to nedal, i když kamarádi byli nápomocni s radou.
Tudíž zkušenosti s autorizovaným servisem mám takovou jakou mám, ale na druhou stranu super přístup chlapi se snažili, ale výsledek holt špatný.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Opravy, práce na strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník