e 516 B porucha pojezdu

Pravidla fóra
Vše ohledně oprav a úprav traktorů Zetor piště, prosím, do fóra Opravy, úpravy - Zetor, v sekci Dílna.
Příspěvky: 9
Registrován: 06 dub 2015 18:46

e 516 B porucha pojezdu

Příspěvekod david.komb » 06 dub 2015 18:53

Prosim o radu,koupil jsem si 516ku a dosahuje rychlosti jen 10km/h. Tahla na hydromotorech se hejbou ale pojezdova paka reaguje jen do poloviny pak uz kombajn nezrychluje. Oleje mam dost.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: e 516 B porucha pojezdu

Příspěvekod fortschritt » 26 dub 2015 09:11

To se mi stává také, většinou jsou zatuhlá jen táhla na rychlostní páce, vždy to jede pomalu a když pořádně zarvu, tak to vystřelí rychlostí blesku. Zkus sundat panel ovládání a přemazat táhla Konkorem- pakliže ani tohle nepomůže, což se mi taky stalo, tak si lehni pod přední nápravu a ještě tam promaž a rozhýbej táhla. Když kombajn dlouho stojí, je to běžné. Kdyby něco, napiš do SZ
co se plazí neuteče

Příspěvky: 9
Registrován: 06 dub 2015 18:46

Re: e 516 B porucha pojezdu

Příspěvekod david.komb » 28 dub 2015 22:02

Ja jsem i pod napravou mel dany tahla az nadoraz naplno a stejne to vic nejede. Nepomaha tomu jeste nejak hydraulika? Prijde mi ze ty packy na hydromotorech jdou dost tezko. Jakobych tam premahal nejakou silnou pruzinu. Na cerpadle to jde taky nadoraz. Kombajn jsem letos koupil . Puvodni majitel mel vsechna pole za humny tak vubec druhy stupen nepouzival.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: e 516 B porucha pojezdu

Příspěvekod fortschritt » 29 dub 2015 15:00

Tak mě napadá, zda-li není problém v čerpadle, že už je třeba vychozené. A když zkusíš dát plyn naplno a páku úplně dopředu, tak se nic neděje?
co se plazí neuteče

Příspěvky: 9
Registrován: 06 dub 2015 18:46

Re: e 516 B porucha pojezdu

Příspěvekod david.komb » 29 dub 2015 16:13

I s plnym plynem to nejede. Pry kdyby bylo spatny cerpadlo ta by trvalo nez se rozjede a nemel by silu. Sily ma dost ,to v oranici za sucha proti kopci kdyz zastavim a pak dam paku prudce dopredu tak kombajn hrabe jako blazen. Co jsem studoval tahla tak nejdriv ovladas cerpadlo a pak od poloviny dopredu hydromotory a to me prave nic nedela. Myslim ze je problem v motorech ale zas zeby oba najednou mi prijde divny.

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: e 516 B porucha pojezdu

Příspěvekod rakosniklubomir » 03 kvě 2015 11:00

Zdravím,naklápění desek jak v hydrogenerátoru,tak v hydromotorech se děje hydraulicky,pomocí plnicího okruhu-nění li v něm tlak nepřestaví se desky,páčkami se ovládá rozvaděč uvnitř,ten by ,ale mohl být zatuhlý-u 516 se má odpouštět z nádrže zkondenzovaná voda-je tam vypouštění,to se mělo dělat tuším při ukládání na zimu,a před vyjetím,aby pak voda v oleji nedělala neplechu právě v hydromotorech-ty jsou nejníž.Blok s rozvaděčem -tzv.servoventil lze z hydromotoru demontovat,při demontáží pozor na závity,někde je Whitworth-hydr.šroubení.

Příspěvky: 9
Registrován: 06 dub 2015 18:46

Re: e 516 B porucha pojezdu

Příspěvekod david.komb » 03 kvě 2015 13:18

Tak jsem zjistil že kdyz odpojim tahla na hydromotorech tak to jede jen 7,se zapojenyma 10. Kdyz zapojim jen pravy hydromotor tak jedu opet 7 a kdyz jen levy tak zas 10. Kdyz je kombajn nastartovany tak v pravem hydromotoru je slyset crceni-strikani oleje. Da se takhle urcit že ten pravy je špatný? Oba rozvadece jsem mel venku a soupatka se hejbou.

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: e 516 B porucha pojezdu

Příspěvekod rakosniklubomir » 29 kvě 2015 13:24

Zdravím,pošlete mi svůj mail,pošlu Vám oskenovaný postup kontroly okruhu z servisní příručky.

Zpět na Opravy, práce na strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků