Sněhové řetěži

Uživatelský avatar
Příspěvky: 33
Registrován: 22 čer 2012 21:25
Bydliště: Pardubický kraj-Ústí nad Orlicí- Řetová

Sněhové řetěži

Příspěvekod xvirusx » 28 říj 2012 09:28

Tak začala nám zima a nevšiml jsem si že by tu na to bylo téma. A sám teď řeším že bych si na svojí 4011 pořídil řetězy. A našel jsem
Kód: Vybrat vše
http://www.knezu.websnadno.cz/Ostatni.html?first=1&vyhledavani=%C5%99%C4%9Bt%C4%9B%C5%BE&vsude=1
sněhové řetězy 14,9-28 - kroucené Ty by mě pasovali. Akorát mám poměrně větší vzorek ne nějaké mrchy ojeté tak se ptám vás zkušenějších jestli za tu cenu a na moje pneu by byli dobré, jestli bych si tím pomohl Někdo říká že na gumy s velkým vzorkem jsou řetězy na nic že pak nezabírají tak jak mají. Tak by mě zajímal váš názor, dle moho by neměl být problém ne? Spíše si říkám jestli se neroztrhají když uprostřed nejsou ničím provázané a jsou jen v krajích spojeny. Stránku tuhle jsem uvedl kvůli nejnižší ceně co jsem zatím našel, na nějakých stránkách byli o 800kč dražší.

Jinak užití o mě jízda po silnici po louce lesní cesty prostě provoz dojet do lesa dělat a odjet, tahat s nimi nějak hodně nemám v plánu jelikož vlek bych stejně až tak nejlépe neutáhl že by se mě zakládal ve sněhu na to by moje čtyřicítka moc nestačila se čtyřkolákem. spíše tak táhnout za sebou něco do hmotnosti 2 tun.
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Sněhové řetěži

Příspěvekod Martis » 28 říj 2012 10:05

Řetězi jsou na zimu vždy v kurzu, a myslím si, že trochu větší vzorek by neměl tolik vadit. Akorát při nadměrném prokluzování se občas řetězi zařezávají mezi vzorky a tam jsou k ničenu. Ale pokud to bude celkem dobrý matroš a upěvnění bude též důvěřivé , tak bych do nich šel. Zase podotýkám, že nemám s touto firmou zkušenosti, takže kvalitu ti musí zaručit firma nebo zkušený provozovatel.
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 33
Registrován: 22 čer 2012 21:25
Bydliště: Pardubický kraj-Ústí nad Orlicí- Řetová

Re: Sněhové řetěži

Příspěvekod xvirusx » 28 říj 2012 10:22

Mě jde také o to jestli tohle provedení bude dobré. Jestli pak ten prostředek co jde přes vzorek nebude nějak volný aby tam jak se říká neplandal.
Zase na druhou stranu je to jen čtyřicítka takže zas taková síla by neměla na ten řetěz asi být vyvíjená. když i na větší traktory používají tu samou sílu řetězu.

Nebo jestli někdo ví o něčem podobném za pěkné peníze ať klidně hodí odkaz. Rozměr pneu 14,9 -28 :wink:
Zetor 4011

Příspěvky: 2
Registrován: 22 úno 2013 09:13

Re: Sněhové řetěži

Příspěvekod Tomas1 » 22 úno 2013 09:22

Řetězy od prověřeného českého výrobce najdeš tady... http://www.jubo.cz/retezy/snehove-retez ... nfigurator

a za stejnou cenu;)

Zpět na Pneumatiky a pásy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník