Komunální pneu na traktor do zemědělství?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Komunální pneu na traktor do zemědělství?

Příspěvekod jurysek » 05 led 2015 20:49

Zdravím,

máme na New Holanndu TL 100 A téměř 4tis mth a přední pneu 380/70 R24 Kleber Fitker jsou už téměř pryč. Jak dlouho máte přední pneu vy?

Poptával jsem nějaké pneu u Koltica, a jelikož jezdíme hodně s čelním nakladačem a v dopravě, doporučuli mi komunální pneu 143A8/138D TRI 2 TL Nokian. Co myslíte, je to dobrá volba? Půjde s tím např. zorat a usmykovat pole? A nebo se vyhrabat z bahna na louce? :lol: Mají mít údajně dvaapůlkrát až třikrát vyšší životnost...

Jinak ceny jsou velmi rozdílné... cca 7 - 15 ti Kč.. :roll:

http://www.pneucentrumnn.cz/vypis-rady. ... &idhlkat=5

Osobně se mi nějak líbějí Continental....Rozlišujou mezi:

AC 70 G asi jako Grass, takže na louky
AC 70 T na těžké polní práce
HC70 s vyšší nosností, což by mohlo být fajn kvůli čelňáku..

A nebo dát ty nejlevnější Cultorky??

Jsem zvědav na vaše zkušnosti :idea: 8) :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Komunální pneu na traktor do zemědělství?

Příspěvekod neznalek » 05 led 2015 21:11

na předku (taky traktor s čelním nakladačem) jsem měl originál Kleber Traker ( nebo jak to bylo) vydrželi 1500mth a byly na hadry (ani se nestihli sjet). Přezul jsem na Mitas RD-03 (380- R28) a pod dalších 1700 hodinách na nich nebyla žádná vada a měli ještě nejméně 70% vzorku, tehdá stály kolem 8500 včetně přezutí. Nyní na novém traktoru s čn mám zatím 1400 MTH Trelleborgy TM 800 a kdybych si jednu neprořízl o sloup ani nevím, že je tam mám.... Komunálních pneu na traktoru bych vyvaroval v případě, že traktor vykonává težké polní práce, na travě to bude OK

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Komunální pneu na traktor do zemědělství?

Příspěvekod mate » 06 led 2015 19:47

Ahoj, my máme na traktoru continental AC 85, jsou s takovým lemem, jak je u zminovaných HC. Vzhledem k tomu, že ČN skoro nesundáváme, jen když seču, tak dostávají přední pneumatiky dost zabrat. Mám najeto něco přes 2000 mth a jsou tak na 60%. Vzhledem k tomu, že dostali loni dost zabrat v lese (jsou trochu pořezaný) tak si myslím, že jsou na tom slušně. Byl jsem v Anglii na farmě a na většině Johanů tam byly taky continental AC 85 (HC), neptal jsem se na spokojenost, ale byly to druhé pneumatiky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: Komunální pneu na traktor do zemědělství?

Příspěvekod jurysek » 21 úno 2015 10:31

Takže jsem nakonec objednal Continental HC 70. Mají být spíše do dopravy a na louky s trochu větší nosností, což není kvůli čelňáku na škodu. Pak dám vědět, jak jsem spokojen.

Zpět na Pneumatiky a pásy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků