Akumulátory

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Akumulátory

Příspěvekod bold » 12 led 2013 13:06

není, důležitý je startovací proud. :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Akumulátory

Příspěvekod bold » 12 led 2013 13:07

http://www.ermans.cz/autobaterie-optima-red.html
nechci ti do toho kecat ale tohle jsem našel za dvě minuty hledání. ceny jsou ještě příjemnější. :)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Akumulátory

Příspěvekod miki » 15 led 2013 16:16

Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2014 16:09

Re: Akumulátory

Příspěvekod vexl » 08 led 2014 16:18

Ahoj nevíte někdo jestli je dobrá značka na olověné akumulátory, Shimastu ?
Říkají ,že mají životnost až 10 let?
http://www.bataku.cz našel jsem i video http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kDiRzknfwM
Mají zajímavé ceny a slevy až 30% ,ale neznám je. Mě se to zdá dobré.
Děkuji za radu.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Akumulátory

Příspěvekod miki » 09 led 2014 15:45

Chlapče, chlapče.
Pokud dáváš odkaz, tak by jsi měl mít stránky v provozu. Pokud jsem si prohlédl video, tak jsem tam žádný startovací akumulátor neviděl.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Akumulátory

Příspěvekod bold » 10 led 2014 08:25

Jenom jestli to není zas nějaký spamer..... Také jsem zde žádný startovací akumulátor neviděl.........Takže pán si z nás dělá dobrý den. :shock:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Akumulátory

Příspěvekod miki » 30 led 2014 20:33

Chtěl jsem se zeptat, čím ošetřujete kontakty (svorky) na baterkách. Já to očistím smirkem, nasadím dotáhnu a stříknu Kontaktolem. Kdysi jsem to v rozmontovaném stavu natíral jakoukoli vazelinou, ale to se mi zdálo, že se na plochách (hlavně na olovu) časem tvoří víc taková tvrdá vrstva.. Nevím zda to mám stříknou třeba konkorem nebo silikonovým sprejem. Co používáte a jaké máte zkušenosti?
Jo, ještě jsem našel takové udělátkohttp://www.battery-import.cz/startovaci-kabely/kartac-na-akusvorky-a-baterie , tak jak něho někde narazím, tak si ho koupím
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Akumulátory

Příspěvekod Denis » 30 led 2014 20:40

miki píše:Chtěl jsem se zeptat, čím ošetřujete kontakty (svorky) na baterkách. Já to očistím smirkem, nasadím dotáhnu a stříknu Kontaktolem. Kdysi jsem to v rozmontovaném stavu natíral jakoukoli vazelinou, ale to se mi zdálo, že se na plochách (hlavně na olovu) časem tvoří víc taková tvrdá vrstva.. Nevím zda to mám stříknou třeba konkorem nebo silikonovým sprejem. Co používáte a jaké máte zkušenosti?
Jo, ještě jsem našel takové udělátkohttp://www.battery-import.cz/startovaci-kabely/kartac-na-akusvorky-a-baterie , tak jak něho někde narazím, tak si ho koupím


Já používám starý dobrý WD 40, popřípadě kombinaci drátěný kartáč + WD 40. Já se skoro stydím přiznat, ale já to peru skoro všude. :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Akumulátory

Příspěvekod Mr.Equable » 30 led 2014 21:27

Já to máznu buď vazelínou, nebo WD-40. Co sem slyšel, tak by se vazelína mezi svorku a kontakt neměla dávat. Mělo by to být očištěný maximálně namazat proti korozi zvenku, nikdy mezi. Teoreticky by tam mohl vzniknout zkrat.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Akumulátory

Příspěvekod bold » 31 led 2014 09:15

svorky očistit, nasadit utáhnout a pak namazat proti oxidaci. Mezi v žádném případě... :-) toliko moje zkušenosti s hromadou baterek které mně prošli rukama.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Akumulátory

Příspěvekod slava » 31 led 2014 14:44

pokud by jsi to chtel mazat necim special tak šelak nebo resistin ten se pouziva ve styku s mořskou vodou na lodich ale v nasich podminkach je to prepych

Příspěvky: 53
Registrován: 10 led 2008 21:02
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Akumulátory

Příspěvekod martin88 » 28 bře 2014 21:47

Zdravím. Ja kupujem najlacnejšie aké sa dajú u nás zohnať.Je to značka TORNADO nepoznám výrobcu,dodáva ich Hriadeľ s.r.o
Do crystála 8011 dávam 150amh točí super leto-zima. V zime nahrievam špirálou. Prvá vydržala 4,5 roka dúfam že aj druhá toľko vydrží.
A najpodstatnejšie je že stojí 105 eur s dovozom pred bránu,behom dvoch dní.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Akumulátory

Příspěvekod bold » 29 bře 2014 09:34

nejmladší baterky mám cca 8let. Všechny v bezvadné kondici. před zimou je vytáhnu do tepla. ty co používám tak ty přebiju a nemám problém. Osobně ty nejlevnější nekupuju,nemají startovací proud a mám rovněž špatné zkušenosti se samovybíjením.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Akumulátory

Příspěvekod poulm » 11 dub 2014 07:09

Z mých letitých zkušeností mám mnohokrát ověřené,že nejvíc baterkám škodí tvrdé vybíjení,resp. nechání rožnutých světel a do rána tma apod.,pokud se to zopakuje vícekrát,tak je za 3-4 roky po baterce,což je často vidět u osobních aut.Stále udržovaná a dobíjená baterka opravdu vydrží 8-10let.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Akumulátory

Příspěvekod bold » 11 dub 2014 07:35

no vybití pod 10,5 voltu startuje sulfataci desek (tato je nevratná) je dobré jednou za čas baterii přeformátovat (vybít na 10,5v a znovu nabít proudem o velikosti 5% kapacity) nebo zakoupit v lidlu udržovací nabíječku za 500kč a tuto aplikovat jako konzervátor.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Akumulátory

Příspěvekod Mr.Equable » 11 dub 2014 08:45

bolde, ta nabiječka z lidlu funguje? už jsem o ní několikrát přemýšlel, jako udržovací, když se dýl nejede, ale nevim, jestli opravdu funguje a neudělá mi to něco s baterkou popř.elektronikou v autě či traktoru.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Akumulátory

Příspěvekod bold » 11 dub 2014 13:32

doporučeno kamarády, funguje a je suprová. Doporučovali odborníci kteří se v elektrice fakt vyznají (což u techniků kteří dají dohromady letištní radar jest předpoklad) Neváhej, jak bude tak ber. Ale pro naše stroje je to udržovací, nabíjela by to strašně dlouho- to je tak do osobáku, ale pokud nespěcháš tak zvládne i velikou baterku.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Akumulátory

Příspěvekod neznalek » 11 dub 2014 14:38

tuhle nabíječku z Lidlu mám asi tři roky ( malá šediva, jeden knoflik a asi 4-5 kontrolek podle režimu), je bezvadna. Jako udržovací přímo na stroj nabo zvlast na baterie. Mužu doporučit

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Akumulátory

Příspěvekod Mr.Equable » 11 dub 2014 19:29

Dík chlapy, na nabíjení mam nějakou větší Noname a umí dát až 40A. Tou nabíjím a z toho lídlu bych nabíjel přes zimu, když tak často nejezdim, aby se udržovali.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Akumulátory

Příspěvekod AGportal.cz » 11 dub 2014 20:50

Zdravím, taky přidám svoje zkušenosti,
momentálně mám ve všech strojích značkovou baterii (nejčastěji Varta a Akuma) ale ceny jsou dosti vysoké a jelikož každý má na to jiný názor zkusil jsem koupit před cca 3 lety baterii neznačkovou, ale se stejnými parametry jako značkovou předchozí. Hned na první dojem udávaných 950A startovacího proudu rozhodně neodpovídalo(alespoň se srovnáním s předchozí bat.) je sice línější, ale to je asi vše co bych jí vytknul. Po 3 roky je nasazená i v zimě(někdy stojí i 7 dní bez nastartování) a zatím nebyl problém.
Je pravda co ukáže čas. Cena bat. 2500,- (stejná Varta cca 4000)
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Akumulátory

Příspěvekod miki » 14 dub 2014 10:56

Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Akumulátory

Příspěvekod bold » 14 dub 2014 12:36

no ale je tu rozdíl mezi malinkou z lidlu za 500,- a větší za 5000,-. Já mám velikou nabíječku, tou nabíjím a formuju baterky a pak z lidlu jako udržovací zdroj na zimu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Předchozí

Zpět na Náhradní díly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník