kvalita polských náhradních dílů

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 27 pro 2013 21:31

Založil jsem tohle téma kde můžete psát zkušenosti s kvalitou náhradních dílů, vyrobených v polsku. Já osobně mám samé negativní zkušenosti. Konkrétně zakoupena hřídel do převodovky na 7211. Pěkně zataveno avšak vizitka polská. Nuž namontováno, avšak při mírném tlaku se započal vylupovat "kvalitní" povrch ozubení. Po vyjmenování všech neslušných slov ze svého slovníku, jsem opět musel rozhodit a v pondělí ponesu reklamovat. Doufám že se tyto hřídele dělají i origoš zetor. Tudíž bych chtěl vzkázat severnímu výrobci, zanech experimentů a věnuj se náboženskému fanatismu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod slava » 27 pro 2013 22:40

doufam ze s reklamaci uspejes pokud ne tak ji pouzij jako obusek

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod sandy » 28 pro 2013 00:55

Rozumím tomu s tou hřídelí tak, že jsi koupil hřídel a dopředu jsi věděl, že je polská, nebo si se to dozvěděl až porušením obalu ? A za druhé - sice nerozumím složení materiálu atd., atd - ale, zda bylo z textu výrobku např. poznat správné značení výrobku, jak by to tak asi mělo být ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 28 pro 2013 21:55

hřídel jsem koupil, až teprve při tozbalování jsem zjistil že je to polské. Nedbal jsem svých zkušeností a pustil se do montáže, až jsem poskládal tak jsem potřeboval potáhnout kousek nazpět a začalo se to loupat jak perníček. opět soudruzi zakalili ocel, avšak asi moc. Nejde mně ani o ty peníze, spíš mně sere ta práce- celou převodovku opět rozházet. Výrobek řádně označen katalogovým číslem, vypadá naprosto stejně, avšak kvalita je někde úplně v ......
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 56
Registrován: 27 pro 2008 23:09

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod buchyn » 28 pro 2013 22:35

My nakupujeme u nekvindy ve svitavech nebo v monste brno a u UR 1 mas na vyber ceska polska kvalita domu si kupuji tu ceskou a v praci tokupuji podle penez nebo podle toho jak je slozite nasledne rozdelani kdyz to jde namontovat nejak jednoduse tak vezmou polsky jinak cesky a u UR 2 uz mas jen polsky sunt ale nekde jsem tu videl vlakno a diskusi ze i na crystali se daji jeste sehnat na slovensku originalni dily

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod georget91 » 28 pro 2013 23:22

Já bych ty poláky zase tolik nepodceňoval. Spoustu ND mají kvalitních. Ze své zkušenosti mohu říct, že s většinou dílů z Polska nemám problém, stabilně tam nakupuji díly na kosu kombajnu. Dalším příkladem mohou být odkládací desky na pluhu - polské mám již hodně let oproti českým. Spálil jsem se jen při koupi ostří - polské běžně vydržely cca 5 ha, poté se ohnuly či zlomily špice. Rekord byl loňský rok, kdy se zlomily po cca 0,5 ha...pak jsem koupil české, přidal dláto a po 20 ha stále jako nové, i když jsem oral cihly.

Příspěvky: 56
Registrován: 27 pro 2008 23:09

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod buchyn » 29 pro 2013 00:34

na pluhy treba to nevim bereme ceske ta moje odpoved byla na ND na traktory

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 29 pro 2013 09:54

Obyčejné železo se jim možná někdy povede, avšak složitější výrobek s použitím metalurgie jest vyšší dívčí, a to prostě nedají. Jako dobrý příklad slouží ty dláta- nezušlechtěná ocel, někdy šáhnou do dobré hromady a nekdy úplně vedle a pak se to ohýbá. No a teď si představe co udělá taková hřídel v převodovce, je to super když se ti začnou tlakem loupat zuby a následně ti vydřou povrchy dobrých kol, ložisek a pod. Takže šmejdová hřídel ti rozesere všechhny díly převodovky. Zítra jdu reklamovat, doufám že se dělají ještě české hřídele na řadu 7211.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod Mr.Equable » 30 pro 2013 12:08

Mi máme disker od Bometu a natahujou se tam hřídele, praskají disky a trhají se ložiskový domečky. Na příští rok musim opravit vše rozpadlé a pak budu kupovat něco kvalitnějšího. Přeci jenom diskej za cca 30000 nebude extra kvalita. Ale co nadělam, když to bylo "zděděný"
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2013 21:03

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod hanz70 » 01 led 2014 16:48

Ono celkově ty náhradní díly na tyhle stroje nejsou nic moc, když jsme dělali převodovku na 160 tak se nejdřív všechno prolezlo jestli se nenajde někde ležet originál i když jetej a nový až jako poslední možnost. U 70 3 hydraulický čerpadla za dva dny taky super a to byly český, nakonec jsem dal polský a zatim drží. Vložky válců po dvou měsících bez honování, hřídel která pohání jen vstřikovací čerpadlo za 14 dní bez drážek, prostě ty díly jsou neštěstí.

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod Pazdera » 12 led 2014 16:05

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestly někdo nevíte kde by se dalo koupit čerpadlo na hydrauliku na zetor 16145, ale aby nebylo polský, protože nyní tam mám polský s označením PZ2-26,5-KSA a zhruba po roce a najetejch 150mh už je skoro na odpis.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod slava » 12 led 2014 16:36

ja mam dojem ze jsou spatny jen ty dily co chodej sem vzdyt prece ty traktory u nich taky jezdi a pouzivaji jejich dily to by uz davno musela ta fabrika skoncit proste si myslim ze to co neprojde vystupni kontrolou tak mají za nizkou cenu jako zmetek a naší dovozci po tom hned skoci a tady si na tom namasti kapsu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 12 led 2014 18:01

ono to chvilku vydrží, holt se to musí častěji měnit- což ovšem osobně odmítám, tudíž pokud není kvalitní ND tak je lepší se zbavit stroje jako celku. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod poulm » 17 led 2014 09:17

Souhlasím se Slavou,
často se v médiích kritizují špatné potraviny z polska a všechno možné, ale nikdo už nepoví jak to ve skutečnosti je.
Když řeknete polákovi,že chcete jogurt za 1,5kč, tak vám ho dodá,ale když mu řeknete,že chcete velmi kvalitní jogurt za 15kč, tak vám ho taky dodá. Takže vinu bych spíš dával našim obchodníkům a prodejcům, že prodávají šmejd a ne dodavatelům.
Většina našich obchodníků (spíš překupníků) chce marže ve stovkách procent, kdežto poláci se spokojí s maržemi v desítkách procent, takže jako obchodníci na tombudou vždycky lépe.
Aspoň tak to já vidím.
Samozřejmě nejhůř je vždy na tom výrobce,od něj to chce každý zadarmo.
Vemte si to logicky, když máte polskou vodní pumpu na UŘ1 u nás za cca 500-600kč,tak za kolik ji nakupují,tipuji za 200-300kč a to ještě musela projít od výrobce přes několik lidí,takže buď se opravdu jedná o šmejd vyřazený při výstupní kontrole a následně prodaný za šrotovou cenu, nebo si jinak nedovedu přadstavit jakým způsebem by se dala tak levně vyrobit.
U nás v práci jsem měnil na Z7211 právě tu vodní pumpu,tak jim řikám,kupte origoš českou,která vychází okolo 1200-1500kč,samozřejmě koupili levnou za 550kč,výsledek je ten,že tato nová levná pumpa po namontování kape. :lol:
Asi je pro naší organizaci levnější týdně dolívat do chladiče několik litrů nemrzky :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 17 led 2014 14:36

s jogurtem bych to neporovnával :lol: i laciná polská hřídel do převodovky musí mít určitou normu. nebo by snad bylo normální že objednám dle katalogového čísla a poláci dodají místo ocelové hřídele dřevěnou s tím, že jsem přece kovovou nepožadoval a že jsem jim to měl říct. Pokud objednávám náhradní díl, tak by měl mít svou kvalitu zaručenou, a né aby se někdo vymlouval že jsem výslovně nepožadoval normovanou součástku.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod poulm » 17 led 2014 17:25

To máš samozřejmě pravdu.
U nás v kšeftě na náhradní díly mají dost dílů dvojmo,české za vyšší cenu a levné z Polska a většinou se vždy ptají,který díl člověk chce,mnozí se spokojí s levným,to už je věc rozhodnutí.Nicméně se bohužel v dnešní době velmi mnoho věcí vrací na reklamaci,ať kupuješ varnou konvici,žárovku,balené jídlo a mnohé další,cokoli si vymyslíš,takový je holt dnešní trh a je to daň za levné věci.
Považuji celkem za podraz,že ti prodali tu hřídel a neřekli původ,ikdyž to nejsou víceméně povinni a jsem přesvědčený,že ten prodejce moc dobře ví, že prodává aušusy,tak je třeba mu to omlátit o hlavu.Kdyby to všichni vraceli a nevyžadovali co nejlevnější zboží,no tak to holt prodávat nebude.
Je mi jasné,že máš na polské díly vyhraněný názor a je to dané tvými trpkými zkušenostmi.
My tady na pohraničí jsme zavaleni v podstatě 90ti%ty všeho zboží v obchodech původem z Polska, takže s tím musíme žít a bojovat,takže se už nad tím moc nepozastavuji,co k tomu víc dodat. :roll:
Poradit ti můžu jedno,klíčové věci do traktoru si příště dobře zkontroluj,ostatní věci jako blatníky,blinkry,světla a podobné nedůležité věci to je buřt, ale něco náročnějšího do motoru nebo převodovky na Zetora,bych si asi určitě dal práci a zajel rovnou do Brna do Zetoru.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod Martis » 17 led 2014 18:49

Minulý týden jsem zrovna kupoval v agrozetu koncovky zapojení vzduchu na vlek-traktor a ajhle po namontování a zapojení to netěsní, akorát snad v jedné milimetrové poloze to trochu jde, ale jak s tím trochu pohnu nebo s troktorem zatočim, tak opět psssss .... samozřejmě jsem se pak ptal na výrobce a nečekaně made in Poland, prostě no comend. Směšný bylo, že shodou náhod vedle v družstvě taky u některých strojů měnily koncovky a zrovna borec s 77 + osmičkovej fekál na poli pořád vylejzal z traktoru a Xkrát rovnal koncovku, vždy s pěkným komentem na severské sousedy :lol:
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 18 led 2014 10:21

pokud koupím vědomně polský výrobek budiž, já na výběr nedostal, a až po doručení domů (objednávám přes firmu která mně to doveze za solidní cenu pěkně pohromadě, přímo z velkoskladu- bez většiny překupníků) Jelikož byl poslední den před vánoci tak jsem nedbal rozumu a počal montáž, po zjištění že tudy cesta nevede jsem opět demontoval a stejně čekal na leden a český výrobek. Mrzí mně jedna věc, právě že reklamaci uplatňuji u firmy s kterou dobře vycházím a předpokládám neuznání reklamace a tudíž možné vyostření vstahů. Mám v plánu zajet do ZPS kde mně vystaví protokol jak o materiálu, tak o tvrdosti povrchu, s tímto budu opět nárokovat reklamaci, pokud anitoto nezabere tak právník a popřípadě i TV. No uvidím jak se na to vyspím :-)
Mrzí mně že je severním sousedům jedno, jak se na ně tady pohlíží, po aférách s jejich potravinami (kdy jejich vláda tvrdí že je vše OK) by to chtělo ještě aféru s jejich strojním průmyslem. Bohužel je to zákon poptávky, dokud jejich zboží budem kupovat, tak ho budou vyrábět. Bohužel jsem zjistil že většina mechaniků montuje jejich výrobky z důvodu nízké ceny a tím pádem i nižším nákladům na opravy, stejně tak postupují i nákupci ve zemědělských podnicích.
Zrovna drážkový hřídel polsko 1800,- a origoš zetor 4000,- To že se to za rok vysype už nikdo neřeší.bohužel, taková je skutečnost.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod poulm » 19 led 2014 01:27

A to se bavíme jenom o traktorech nebo zemědělských strojích.
Mám zjištěno že i autorizované autoservisy umí nakoupit díly do aut z Polska a zákazníkovi vědomně vyúčtovat originál koncernové.
Honba za ziskem dostává neuvěřitelné obrátky na úkor obyčejného člověka.

to bold:
na druhou stranu buď rád,že jsi na to přišel zavčas,představ si,že by jsi dal celý traktor do kupy a uprostřed léta se ti kousla převodovka uprostřed pole, pak věřím, že by jsi vymyslel nový slovník nových slov nadávek aspoň o tisíci stránkách. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 19 led 2014 10:49

poulm píše:A to se bavíme jenom o traktorech nebo zemědělských strojích.
Mám zjištěno že i autorizované autoservisy umí nakoupit díly do aut z Polska a zákazníkovi vědomně vyúčtovat originál koncernové.
Honba za ziskem dostává neuvěřitelné obrátky na úkor obyčejného člověka.

to bold:
na druhou stranu buď rád,že jsi na to přišel zavčas,představ si,že by jsi dal celý traktor do kupy a uprostřed léta se ti kousla převodovka uprostřed pole, pak věřím, že by jsi vymyslel nový slovník nových slov nadávek aspoň o tisíci stránkách. :roll:

Právě s tím že i origoš servis (značkový) je schopen namontovat šmejd jsem se setkal taky. Proto mám dílnu a snažím se vše zvládnout sám. Samozřejmě že jsem rád za brzké odhalení polského šmejdu (kvality o níž jsem si najivně myslel že se zlepšila) páč když by se to rozsypalo tak to oddělá celou převodovku a možná i diferák, to už by bylo asi hodně drahé a asi bych si vyjel k severským sousedům tak na 5 let (nevím kolik bych dostal za napadení páč bych ty náhradní díly naházel přes přední okna vozidel majitelům firmy)Naštěstí mám zálohu takže by holt za 7211 nastoupila 7045.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod poulm » 21 led 2014 11:23

A už se ti podařilo zu hřídel vyreklamovat?
Raději jim neříkej že jsi mezi zuby strkal monterpáku,nemuseli by to pochopit.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 21 led 2014 14:36

hřídel putuje po vlastech českých, zatím nic. To že jsem používal montpáku jsem nesdělil, avšak o vytrhnutí nelze hovořit, neb při mírném tlaku se začaly loupat zuby, navíc nejsou ulomené špičky ale hrany a to celé plošky. Jsem nachystán do ZPS kde mně vystaví protokol o stavu materiálu. To zas bude soudní spor :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod Brano » 22 led 2014 01:08

Bold, napíšte prosím ako ste dopadli. Dosť by ma to zaujímalo hlavne v takýchto veciach.
Ďakujem :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod farmarpetr » 22 led 2014 23:55

Bolde, víš jméno polského výrobce toho šmejdu? Ono v Polsku je řada druhovýrobců dílů a kvalita je rozdílná. Sám jsem nucen také polské díly kupovat, neb na crystaly už českého není nic. Tak abych věděl jakému výrobci se vyvarovat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 23 led 2014 08:43

zjistím, mám pocit že na hřídeli bylo vyraženo S
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod Pazdera » 23 led 2014 22:36

Nedávno jsem našel firmu H.P. servis Vizovice měl by to být český výrobce čerpadel které by mněly pasovat i na UŘ II. Mám už jedno objednané tak uvidím jestly bude lepší než ty polské, které fakt nic nevydrží.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 24 led 2014 10:21

Pazdera píše:Nedávno jsem našel firmu H.P. servis Vizovice měl by to být český výrobce čerpadel které by mněly pasovat i na UŘ II. Mám už jedno objednané tak uvidím jestly bude lepší než ty polské, které fakt nic nevydrží.

záruka 2 roky, pokud je nové. Každopádně navrhuju sem psát zkušenosti ohledně dovozců, výrobců a obchodníků. Ať víme kdo prodává a vyrábí šmejdy a kdo se drží kvality. Rovněž i ochota při vyřizování reklamace.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod Pazdera » 24 led 2014 20:25

Letos to čerpadlo odzkouším pak dám vědět jestly to vydrželo nebo ne přeci jen u mně dostane dost zabrat hlavně v přípravě, protože tahám 4m nesený kompaktor který váží asi 2t a je to páka jako prase tak uvidím jak se osvědčí. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod fortschritt » 28 pro 2014 20:46

Rád bych reagoval na Polské výrobky, konkrétně ND. Už to tady bylo řečeno, Polák vyrobí vše. osobně sám dovážím věci, né jen díly z PL a díky PL jsou zhruba mé náklady na živobytí a podnikání až o 20% nižší,než ceny v čR. Polsko má jednu nevýhodu, vyrobí všechno, levné šunty i drahé kvality, bohužel ještě při mém podnikání doma ještě pracuji v jedné firmě a 90% lidí při objednávce ND řekne: ježišmarjá, to je drahé!!!! nemáte něco levnějšího? Na což odpovím máme, ale kvalita je rozdílná. Co myslíte,že si koupí vždy to levné a pak haní Poláky. na skladě máme vždy polské díly dvojich kvalit....

nejde jen hanit, Polák je velmi přizpůsobivý, pracovitý a k podivu ostatních chytrý. Jak vidí,že bohužel jeho výrobek je nákladný a trh si žádá levnější, tak koupí levnější! Co se týče ND na Crystaly, taktéž prodávám dvě kvality... ty lepší jsou super, ty levné pořád problém... Jak již jsem výše popsal.... Kdo chce kam, pomozme mu tam. Dokonce některé díly jsou lepší než České... a není to jen v ND. To,že češi se odrbou navzájem je věc druhá..... Poláku se nikterak nezastávám, za některé věci bych je taky poslal do Ruska, ale píšu věc tak, jak ji vidím ze své praxe a životních zkušeností !!!
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: kvalita polských náhradních dílů

Příspěvekod bold » 29 pro 2014 10:42

nuž i tohle je názor, je v něm i dost pravdy. Bohužel většina českých "kupujících" nedokáže poznat kvalitu (což v metalurgii jde dost těžce) a vzhledem k tomu že většinově dodá polák šmejd tak je jeho pověst pošramocena. Pokud mám možnost si výrobek osahat a znám výrobce tak lze volit i severního výrobce (světla,a podobné blbosti) ovšem do hřídelí,ložisek a pod nevidím a mé zkušenosti jsou převážně negativní, tudíž osobně tuhle "vyšší třídu" metalurgie sháním jinde než ze severu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Další

Zpět na Náhradní díly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků