Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2007 18:48

Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod cehak » 11 led 2008 23:37

Ceny energií neustále stoupají a proto se hledá nějaká alternativa, (hodně muziky za málo peněž). Co myslíte topit štepku? Máte stím někdo zkušenosti? jde to použít jako palivo? Jde to automatizovat jako třeba pelety?

Co jsem viděl tak štěpkovače dělají různou velikost štepky, která je nejlepší?

Z čeho jí dělat? Suché větve, mokré, nebo třeba z něčeho jiného?
[/b]

Příspěvky: 36
Registrován: 05 led 2008 23:57
Bydliště: Krkonoše

Příspěvekod bramburek228 » 12 led 2008 02:25

je to dobra vec - ale nesmi se ti to zaparit => aby ti to pak nahodou nechytlo => vylhky sklep uplne ideal
topit se s tim da - problem je sehnat stepkovac za dobrou cenu

Příspěvky: 83
Registrován: 06 kvě 2007 16:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod PavelM » 12 led 2008 15:56

bramburek228 píše:je to dobra vec - ale nesmi se ti to zaparit => aby ti to pak nahodou nechytlo => vylhky sklep uplne ideal
topit se s tim da - problem je sehnat stepkovac za dobrou cenu

Jestli chceš štěpkovat jen pro sebe, tak si můžeš štěpkovač bez větších nákladů udělat. tady se to řešilo http://www.forum.farmweb.cz/viewtopic.php?t=1373

Příspěvky: 36
Registrován: 05 led 2008 23:57
Bydliště: Krkonoše

Příspěvekod bramburek228 » 12 led 2008 21:15

vse je dnes o case a o $

Příspěvky: 64
Registrován: 24 zář 2007 12:19
Bydliště: Jindřichov

Příspěvekod maršl » 21 led 2008 13:37

my doma topime stepkama druhy rok jeden rok sme je delali v zime a tento pekne v lete a tak sou pekne suche. topime s tym v kotly ktery je delany na kaly tak to tam hori jak papir. ale co se o to zajimam a co sem slysel tak automaticky kotel na stepku neni a kdyz uz je tak je neskutecne drahy-250000 kc. je tam prave problem s velikosti- ideal kolem 3 cm. proto lidi to vyresili ze ty stepky prikladaji do litinaku kotla. das par polen a nato kolca stepek a mas vystarane. stepkovac mam kopii bystrona - snek, snek ma ulozeni jen na loziskach vzadu . uz delaji snek ktery je ulozen na loziskach jak vzadu tak zepredu- pry to vezme vettsi prumer. jinak stepkujem haluze tak do tech 8 cm, zbytek normalne rezem. sme s tym velice spokojeni a za dva roky sme prilozili pouhych 5 kyblu uhli. jinac jen stepky a doma radiatory pomalu pochodují :) dal bych aji fotky ale nejde to tu :evil:

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 21 led 2008 22:15

My před třemi lety koupili štěpkovač od Bystroně je to na 7 cm a uplně nám to stačí je to udělaný přesně jak si říkal. šnek to táhne dovnitř a zároven to řeže. máme litinovej kotel viadrus a je to paráda. ten štěpkovač nás stál 30000 i s dph. a tahám ho za 3011.

Příspěvky: 53
Registrován: 10 led 2008 21:02
Bydliště: Stredné Slovensko

Příspěvekod martin88 » 22 led 2008 15:50

maršl píše:my doma topime stepkama druhy rok jeden rok sme je delali v zime a tento pekne v lete a tak sou pekne suche. topime s tym v kotly ktery je delany na kaly tak to tam hori jak papir. ale co se o to zajimam a co sem slysel tak automaticky kotel na stepku neni a kdyz uz je tak je neskutecne drahy-250000 kc. je tam prave problem s velikosti- ideal kolem 3 cm. proto lidi to vyresili ze ty stepky prikladaji do litinaku kotla. das par polen a nato kolca stepek a mas vystarane. stepkovac mam kopii bystrona - snek, snek ma ulozeni jen na loziskach vzadu . uz delaji snek ktery je ulozen na loziskach jak vzadu tak zepredu- pry to vezme vettsi prumer. jinak stepkujem haluze tak do tech 8 cm, zbytek normalne rezem. sme s tym velice spokojeni a za dva roky sme prilozili pouhych 5 kyblu uhli. jinac jen stepky a doma radiatory pomalu pochodují :) dal bych aji fotky ale nejde to tu :evil:

Paráda. Prosím pošli foto na e-mail. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 22 led 2008 17:44


Příspěvky: 64
Registrován: 24 zář 2007 12:19
Bydliště: Jindřichov

Příspěvekod maršl » 22 led 2008 17:53

neznalek píše:http://www.bystron.cz/pirana.php :wink:
to je na bysrona a je to vydriduch!!!

Příspěvky: 64
Registrován: 24 zář 2007 12:19
Bydliště: Jindřichov

Příspěvekod maršl » 22 led 2008 17:55

martin88 píše:
maršl píše:my doma topime stepkama druhy rok jeden rok sme je delali v zime a tento pekne v lete a tak sou pekne suche. topime s tym v kotly ktery je delany na kaly tak to tam hori jak papir. ale co se o to zajimam a co sem slysel tak automaticky kotel na stepku neni a kdyz uz je tak je neskutecne drahy-250000 kc. je tam prave problem s velikosti- ideal kolem 3 cm. proto lidi to vyresili ze ty stepky prikladaji do litinaku kotla. das par polen a nato kolca stepek a mas vystarane. stepkovac mam kopii bystrona - snek, snek ma ulozeni jen na loziskach vzadu . uz delaji snek ktery je ulozen na loziskach jak vzadu tak zepredu- pry to vezme vettsi prumer. jinak stepkujem haluze tak do tech 8 cm, zbytek normalne rezem. sme s tym velice spokojeni a za dva roky sme prilozili pouhych 5 kyblu uhli. jinac jen stepky a doma radiatory pomalu pochodují :) dal bych aji fotky ale nejde to tu :evil:

Paráda. Prosím pošli foto na e-mail. Ďakujem.

jj urcite ti to poslu. fotky mam doma a jednak na nasetraktory.cz ale ty nejdou. tak do patku ti je poslu. jinak ja mam ten stepkovac trochu vetsi a maji lepsi vyhoz-setrvak. a mam to za 6745 :idea:

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 22 led 2008 20:19

To nevím jesi je to vydřiduch možné je všechno, ale těch 30000 se mi nezdálo zas tak moc. skus se zeptat v jiných zahraničních výrobcích co za to. on je mezi tím velký rozdíl.

Příspěvky: 64
Registrován: 24 zář 2007 12:19
Bydliště: Jindřichov

Příspěvekod maršl » 23 led 2008 11:26

kordl píše:To nevím jesi je to vydřiduch možné je všechno, ale těch 30000 se mi nezdálo zas tak moc. skus se zeptat v jiných zahraničních výrobcích co za to. on je mezi tím velký rozdíl.

mno jo ale kdys to kupoval?? dne sse ten stepkovac do prumeru 10cm prodava za 40 000

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 23 led 2008 14:19

Ja mam do sedmi, do desíti cm před 3 lety nevim přesně,ale moc pod 40000 nešel. Ale před tím sem na Zeměživitelce nešel zahraniční firmu už přesně nevím její méno. a ty za štěpkovač do 10cm chtěli víc jak 100000. je jasný že byl kvalitnější tenhle je malinko jak od sekyry, ale na těch mejch 6 tun ročně to bohatě stačí.

Příspěvky: 64
Registrován: 24 zář 2007 12:19
Bydliště: Jindřichov

Příspěvekod maršl » 23 led 2008 17:49

jasne to sou drtice i za 200 tacu ale pro domaci ucely je to k nicemu. my doma sme velice spokojeni :idea:

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 23 led 2008 22:21

mam doma udelanej stepkovac z skpu 220 a max spokojenost, na plnej valnik stepky to vezme 10l nafty maka to ze se u to ho 2 sakra zapotej aby to stacili krmit. topim to v drevos splynujicim kotly a max spokojenost
k tomu pareni... Brambore tak to nesmis stepkovat mokre :roll: ja si vetve necham vzdy rok v lese a teprve 2 rok je stepkuju az znich opada jehlici a vyschnou! a topit mokre drevo nebo stepku je to nejvetsi zverstvo kdyz mas plechovej kotel tak ho to odrovna a kdyz litinovej tak to zmari komin!
zetor rulezzzzzzz

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 23 led 2008 23:16

Já to štěpkuju siroví ten rok co porážim. v zimě vleky nepotřebuju. tak je naštěpkuju po sajtny a uskladnuju to z jara na kopici a hlavne na vybetonovanej a odizolovanej kus a kam aspon trochu muže vítr. a zatím žádný problémy. neplesniví a stačí to pěkně proschnout. topím to v litinovim. nechápu ty nadšence co to pálí v lese. taková škoda. :cry:

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 24 led 2008 14:10

kordl píše:Já to štěpkuju siroví ten rok co porážim. v zimě vleky nepotřebuju. tak je naštěpkuju po sajtny a uskladnuju to z jara na kopici a hlavne na vybetonovanej a odizolovanej kus a kam aspon trochu muže vítr. a zatím žádný problémy. neplesniví a stačí to pěkně proschnout. topím to v litinovim. nechápu ty nadšence co to pálí v lese. taková škoda. :cry:


vymlouvat ti to nebuduje to tvoje metoda, ale musis to dosouset atd a mit na to plac beton atd, ja to proste rok necham to krasne proschne a pak staci kdyz 2 dni neprsi a je to suche jako troud delam to vzdycky po zaseti repky kdyz je chvili cas. hodim to rovnou ke kotly a je po starostech, lidi to u nas taky palej :roll: ale uz mam spoustu klesti zamluveno :D
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 02 úno 2008 23:56

ted v pátek byl na ČT2 docela zajimavy pořad, sice tam neni reportáž přímo o štepce, ale o RRD z kterych se štepka dělá, jen by me zajimalo, kolik ha RRD je třeba na vytapeni normalniho RD....myslim tak 3ha?(počítano s triletym cyklem rustu) http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/11 ... 17:25.html

Příspěvky: 164
Registrován: 23 úno 2008 20:18

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod trago105 » 26 úno 2008 18:42

Máte někdo doma štepkovač od Bystroně na 7- 10 cm??? Mě by zajímalo jak tam maj vyřešený to samočinný podávání a řezaní. Prosím jestli máte nějaké foto pošlete mi na mail: trago105@seznam.cz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod neznalek » 26 úno 2008 18:47

nevim určitě, nemam ho, ale videl sem to vyfocene v jednom izeratu, mel by tam byt kuželovy šnek ktery se otačí..a tim to sam vtahuje a zaroveň řeže...http://stroje.i-bazar.cz/zemedelska-tec ... or-334205/ tohle neni primo bystron, ale bude to neco podobnyho.. :wink:

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod kordl » 26 úno 2008 20:36

Neználek má pravdu není to d bystroně, ale je to to samé na chlup. já ho od bystroně mám teda do sedmi cm ale jeto uplně stejný.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod neznalek » 26 úno 2008 20:52

kordl píše:Neználek má pravdu není to d bystroně, ale je to to samé na chlup. já ho od bystroně mám teda do sedmi cm ale jeto uplně stejný.


a jak jsi spokojenej? ja chci koupit neco na podzim.. na takoveto domaci topení :) zatim střadam větve, vyřezavam kdejaky křoví, abych to mel do zimy trochu proschly

Příspěvky: 164
Registrován: 23 úno 2008 20:18

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod trago105 » 27 úno 2008 23:41

A můžu do toho cpát suché větve?? Jestli se to ostří nějak rychlejc neotupí. No a jak dlouho ti trvá naplnit vlek tim bystroněm?

Příspěvky: 164
Registrován: 23 úno 2008 20:18

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod trago105 » 28 úno 2008 20:53

no tak sem volal do bystroně a tam mi řekli že to na suchý větve nejni dobrý. že se ten šnek rychle otupí. Tak asi seženu ňákou starou řezačku asi 220 a upravim ji. Nevíte jestli se na tej řezačce dá zůžit ten řezací buben?? Sem viděl jak jednomu týpkoj se zlomil nůž a jak pěkně letěl. Ten týpek měl fakt štěstí že ho to nesejnulo. že když by to bylo užší, že by to mohlo bezpečnější?? No a taky nevim jak na tej řezačce dělá ten reverz. Já jsem doma řezačku nikdy neměl tak nevim. Prosím o nějakou radu díky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod neznalek » 28 úno 2008 21:03

trago105 píše:no tak sem volal do bystroně a tam mi řekli že to na suchý větve nejni dobrý. že se ten šnek rychle otupí. Tak asi seženu ňákou starou řezačku asi 220 a upravim ji. Nevíte jestli se na tej řezačce dá zůžit ten řezací buben?? Sem viděl jak jednomu týpkoj se zlomil nůž a jak pěkně letěl. Ten týpek měl fakt štěstí že ho to nesejnulo. že když by to bylo užší, že by to mohlo bezpečnější?? No a taky nevim jak na tej řezačce dělá ten reverz. Já jsem doma řezačku nikdy neměl tak nevim. Prosím o nějakou radu díky.


neco takoveho se tu už probiralo, mrkni sem, třeba najdes odpoved viewtopic.php?f=97&t=1373

Příspěvky: 164
Registrován: 23 úno 2008 20:18

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod trago105 » 28 úno 2008 21:05

Tam už jsem právě koukal je to tak asi 10 min. ale nic jsem tak nevyčetl...

Příspěvky: 64
Registrován: 24 zář 2007 12:19
Bydliště: Jindřichov

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod maršl » 28 úno 2008 22:34

neznalek píše:
kordl píše:Neználek má pravdu není to d bystroně, ale je to to samé na chlup. já ho od bystroně mám teda do sedmi cm ale jeto uplně stejný.


a jak jsi spokojenej? ja chci koupit neco na podzim.. na takoveto domaci topení :) zatim střadam větve, vyřezavam kdejaky křoví, abych to mel do zimy trochu proschly

podivej se sem nasetraktory.com do sekce vlečky ajina prislusenstvi na tema drtic za traktor na stranu 8, je tam drtic kopie bystron vylepseny suche haluze bere jak divy, neni potize, sice mokre bere lepe ale suche taky dobre sme s nim doma nad miru spokojeni, zenem ho 6745

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod kordl » 07 bře 2008 20:52

My dáváme suché i sirové a ostřil sem to ted po 3 letecha ten šnek vypadá dobře. jen sem ho tenounce potáh rozbrusem. mám to jen pro vlastní spotřebu na velkej rodinej dům CCa 4 tuny ročně. Známej má udělanej z řezačky na kukuřici. a suchý tam moc nesmí dávat kvůli nožům, aby prej nepopraskali. Já teda se suchejch nebojím. traktor de do tahu stejně jak na suchym tak na sirovim.

Příspěvky: 164
Registrován: 23 úno 2008 20:18

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod trago105 » 08 bře 2008 18:31

no já to asi budu dělat z skpu 220. drobný úpravy a je hotovo. Budu do toho cpát suchý větve do průměru 3- 4 cm. Větší dělam normální polínka. To ta řezačka vezme vpohodě.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Š T Ě P K O V Á N Í

Příspěvekod miki » 31 říj 2009 18:19

Dejte si pozor na ty šnekové štěpkovače. Lámou ruce!!!
Když tam dáváš nějaký rozvětvený stromek, tak ho to roztočí a když tam necháč ruku v rozvětvení (parohatce), tak můžeš mít smůlu.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Další

Zpět na Sezónní práce a roční období

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník