Veselé příhody

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 19 pro 2005 21:17

To tady nemůžu řict to by mně hnali všichni agronomové.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 19 pro 2005 21:24

Ti to tady nečtou. jestli s usypal no tak to se stane.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 19 pro 2005 21:32

Jo tak nějak, jeden pán ze Švábenic mi půjčil Cereu bylo to takový dost hrbolatý pole, ale na to se nechci vymlouvat, prostě jsem měl sypat do šroťaku , ale potřeboval jsem se nějak natočit a přitom jsem měl už nohu na pedálu na sypání a ta noha mi při tom natáčení nějak sklouzla a začal jsem sypat na pole, to byl hrozný zážitek, ale ten pán mně tam nechal dál jezdit, pěkně mně v tom vykoupal, tímto se všem se tomu podniku ve kterým se to stalo a tomu hodnýmu panu kombajnérovi za ostudu moc omluvám.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 19 pro 2005 21:42

To už se nepamatuje pan Hanák. To se stává. já sem taky usypal, s NewHollandem, s John Deerem. Tam to ale viděl řidič soupravy, tak nastoupila lopatka a už sme kyblovali do lišty.

Jo, jedna příhoda, kamoš jel do čech pro fekál. vyrazil v jednu hodinu v noci. Chytli ho policajti s 9540, ptají se ho, " kam jedete tak v noci?" Odpověděl jim " no do Čech, pro fekál". Ti na něho, Srandu si dělejte z někoho jinyho, dejte nám techničák, jestli to neni kradeny. Ať to včas zadržime. On jim řikal na to že to je jeho traktor, to mu nevěřili, že pryý to říká každý a hned se někde ztratí traktor. A ten jeden policajt se ho ptal " Má to aspoň puťovku?" No Raďa že ne, že to je soukromy. tak mu vrátily papíry a ještě jednomu sháněl střechu na 40ku Majorka. Jel zpátky s fekálem, pořád byl těžkej, tak to začal vypouštět, půl hodiny tam stál, příkop plná, smradu jak hrom, pak si uvědomil že to nenatlakoval.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 30 pro 2005 13:30

Teď sem si vybavil jednu příhodu s traktorem na Slovensku, není do jisté míry ani tak veselá. V Nitře jsme dostali ke kombajnům traktor 7711, abychom ho vozili sebou, že nemají na něho řidiče. Byla to herka rozbitá, s trojákem pluhem. Vyrazili sme na pole, jel sem s ním potřetí. Nalištoval sem, předseda ukázal pole tak tři kilkometry vzdálené, museli jsme projet houpačkou, byl to dost strmý kopec, uprostřed polňačka. Sednu do traktoru, zařadím rozjedu se na dvojku pomaličku, lupnu trojku najedu na zažátek svahu, lupnu tam čtverku s kterou bych to sjel, a řadící páka mě zustala pomalu v ruce. Byla vymačkaná objímka, která ji drží, takže byla volná. Tak jsme s ní vrtěl chvíli, mezitím jela 77ma s pluhem 30, z kopce, šlápnu na brzdu, brzdila jen na jedno kolo. Tak jsem brzdění nechal, traktor jel 40, od kraje krajnice ke kraji, byly dvě varianty jak to zastavit, spustit pluh - jenže páky byly betelně zamotany špagátem, a poslední - ruční brzda nebrzdila. Tak jsem držel jen ten volant, sjel kopec, vedle mě jak viděl chlap se 120kou s fekálem, jak frčím z kopečka tak mu vyskákalo těsnění pod hlavou. Dojel jsme dolů, bez újmy, tam čekal šéfik Alešek samo v tílku, z auta čumící se slovy "Ty ses málem převrátil" Bručavým hlasem s blatem na hřišti pronesl. od té doby nesedám do starých verglů. :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 244
Registrován: 14 lis 2005 22:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zetor » 30 pro 2005 14:22

U nas nad vesnici je jedno pole a k tomu se dostanete jen po takovy polni ceste do docela prudkyho kopce mezi dvema loukama. Jednou tam sekal ve sluzbach Lexion 460 a odvazel od nej 7745 s navesem (ten starej jak se mu pri zvedani zveda i to zadni celo). Z niceho nic zaclo hrozne lejt a on mel plnou furu, tak makal aby to rychle odvez. Na vrcholku toho kopce si jen trochu pribrzdil a razem ho naves stouchnul a cely to slo smykem, protoze na ty ceste se udelalo krasny blaticko. Tak tam rychle nabouchal petku a na konci toho kopce, kerej ma asi 200 metru tam jel dokonce bez kvaltu. Pod kopcem to zastavil, otrel si zpoceny celo a jel. O 2 dny pozdejc jela tu samou trasu 120ka s predkem s vetsim kontejnerem, mel to plny zita, 100 metraku. Neco se mu ulomilo na kompresoru a prestalo mu to foukat, sjizdel to na dvojku a pribrzdoval si a v pulce kopce mu dosel vzduch. Ten kontejner jel prej 2 metry rovne a pet metru smykem. Akorat tam vrazil predek a na konci se mu povedlo podradit na 1. Prej se klepal jeste na vratnici.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 244
Registrován: 14 lis 2005 22:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zetor » 30 pro 2005 14:31

Tohle je taky dobry, mame tam disker Downlands DH 4000, tahaj to Valmety 8550 a 8950. Ten disker se sklada do prepravni polohy tak, ze ty sekce disku se natoci rovnobezne se smerem jizdy. Na tech sekcich je ocelova tyc se skrabkama a na pravy strane to v prepravni poloze je blizko kola. No a jednou ta 8950ka delala pred arealem ostrou zatacku od cerpacky a narvala si to zelezo do kola a prorazila si ho. Tak se sundalo kolo, odvezlo na zalepeni, disker se zaprah do 8550. Ten samej den v noci se na tom disker zlomila hridel, tak to traktorista slozil, udelal ostrou zatacku a narval si to do kola taky. Takze jeden traktor stal pred branou, druhej 10 km daleko na poli. Vratilo se zalepeny kolo, s tim se dovez ten traktor zpet, tomu pak privezli novou gumu a ta zalepena se dala na ten druhej. Ale par dni nemel kdo vorat, museli zetory, a nova guma 50 tisic. A davat to 600-ti kilovy kolo na traktor jen pomoci nebrzdici jesterky byl taky zazitek.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 24 kvě 2006 16:59

Stalo se to loni.Jeden borec,kterej sbíral seno s fastrackem už chtěl mít po šichtě.Horal byl tak z půlky plnej a on ho chtěl doravat,co to šlo.No na tý louce byl poslední řádek,ale nikdo tam nechtěl jet,páč to bylo krutě podmáčený(na tom místě stojí celoročně voda).No,on si řek,že není tak těžkej a vletěl do toho. :shock: když byl asi v půlce,tak si ten horal lehnul na břicho.Fastrack byl v pohodě,ale ten horal ho tam držel.No tak šel na firmu pro kirovec,že se sám vytáhne.Když si najížděl k tomu fastracku,nekoukal se kam jede,no a kirovec tam zůstal viset taky.No tak se znova sebral a volal kámošovi,aby sem přijel s druhým kirovcem.Toho,že zmizeli dva kirovce si všim šefik a když k nim přijel,tak ho tak seřval,že to nepamatuju co přesně říkal.Kirovec nebyl schopnej je vytáhnout,tak se volal lakatoš.Ten chlap chtěl 800 za vytažení.Když tam přijel LKT,tak zapřáh nejdřív horala za nápravu a začal tahat společně s kirovcem.Ten horal se ani nehnul,tak přišli na řadu lopaty a krumpáče.Asi po třech hodinách kopání,se jim ten horal konečně podařilo vytáhnout.No a ten kirovec pak vytáhli v pohodě.Celkem tam ten fastrack visel asi šest hodin. :lol:

Příspěvky: 110
Registrován: 25 úno 2006 20:17
Bydliště: Nymbursko

Příspěvekod Pavel » 25 kvě 2006 19:54

to u nas zbyrali ripu v doliku a za vcas to vivoral ji ale nez se tam dostali tak se tam udelala louze a von dotoho vjel a byl tam se zetorem az po motor a nakladacbyl az celi kola tak museli vsichni vyprahnout a tahali ho tr tektory tri 7011a jedna 12011a meli ce delat aby ho vitahli a jedna 70dasatka tam malem zustala taky a nejlepsi bylo nikdo nemel holinky aby vlez do ty louze a zadelal tam retes a ja jedinej mel holinky tak jsem tam musel ja a byla tak hluboka i na kraji ze jsem si nabral trvalo to asi hodinu nez ho dostali ven

Příspěvky: 9
Registrován: 25 kvě 2006 11:18
Bydliště: jindřichohradecko

práce

Příspěvekod Mery » 03 čer 2006 19:21

Zdar.
Sice je můj příspěvek skoro mimo mísu,ale už mi to nedá.
Jsem z jindřichohradecka a práce na poli mě vždycky bavila.
Sice už to pár let nedělám(malý vejplaty)ale rád bych se vrátil do procesu.Problém je že nejni kam :?: Nebo se blbě ptám :)
mery

Příspěvky: 63
Registrován: 12 lis 2005 22:43

Příspěvekod Lukas P. » 06 čer 2006 17:09

V jedné vesnici,kousem od mého bydliště hnojili na podzim strnisko.
Hnůj se vozil ze statku přes vesnici na pole.Jeden traktorista
(byl navalenej jako kráva) to rozmetadlo zapnul hned jak vyjel z
farmy a celou fůru vyházel v dědině.Lidi měli hnůj až v oknách,
fásády zaházený,prostě kabaret první třídy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 270
Registrován: 03 led 2006 00:00

Příspěvekod Mischel » 06 čer 2006 19:12

Lukas P. píše:V jedné vesnici,kousem od mého bydliště hnojili na podzim strnisko.
Hnůj se vozil ze statku přes vesnici na pole.Jeden traktorista
(byl navalenej jako kráva) to rozmetadlo zapnul hned jak vyjel z
farmy a celou fůru vyházel v dědině.Lidi měli hnůj až v oknách,
fásády zaházený,prostě kabaret první třídy.



Asi platil co? :lol:

Příspěvky: 63
Registrován: 12 lis 2005 22:43

Příspěvekod Lukas P. » 06 čer 2006 19:51

šel na hodinu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 270
Registrován: 03 led 2006 00:00

Příspěvekod Mischel » 06 čer 2006 19:53

Jj... :lol:

Příspěvky: 63
Registrován: 12 lis 2005 22:43

Příspěvekod Lukas P. » 06 čer 2006 19:56

ale štěstí měl v tom,že nemusel nic cálovat
a samozřejmě taky v tom,že nikoho v tom draku nesrazil !!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 06 čer 2006 21:06

To u nás žije jedna babka aktivistka a vždycky když po traktorech zůstane na silnici trochu bláta,tak hned volá šéfovi ať si to přijedou uklidit.Takovýhle lidi sou nejlepčí. :x

Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2006 21:29

Příspěvekod bobr2 » 10 čer 2006 00:40

Před 4 roky o žních se u nás stalo tohle.Agronom vyhnal ještě v 7 hodin večer chlapa s lisem na velké balíky - 16245 + Hesston - dolisovat zbytek pole ať to můžou druhý den sebrat a podmítnout.Bylo to tak na hodinu práce a tak to hnal ať je doma.Lisoval tak půl hodiny a potom asi v polovině pole tak 100 metrů od kraje dojel na řádku k větší hromadě slámy, vypadalo to že kombajn zastavil a udělal hromadu.Tak zastavil ať mu to tam nevletí najednou a jak čekal až mu to sběrač vezme najednou se podíval před traktor a zpod přední nápravy mu vylezl nahý chlap a hned za ním nahá ženská.Narušil jim asi intimní chvilku uprostřed pole v hromadě ječné slámy.Koukali chvilku jeden na druhého a pak naháči vzali nohy na ramena a mazali pryč.Až potom si traktorista všimnul že na kraji pole stojí auto schované mezi stromy.Jak byl trochu v šoku tak pole dolisoval ale naháče už neviděl.Nejlepší na tom je, že druhý den jak jeli sbírat balíky tak dobrá polovina měla rozřezané provazy a byla rozebraná.On jim totiž slisoval oblečení a asi i s klíčema od auta.

Příspěvky: 9
Registrován: 25 kvě 2006 11:18
Bydliště: jindřichohradecko

Příspěvekod Mery » 10 čer 2006 15:01

je to sice už pár let,ale tenkrát kolega slavil kulatiny,ráno byl ještě trochu piclej a že pojede.jen vyjel a chtěl si to na plac skrátit okolo kravína -jenže tam ležely otočený dvě pole z bran a na těch prorazil všechny čtyry gumi
mery

Příspěvky: 132
Registrován: 13 lis 2005 18:53
Bydliště: Český Dub okr.Liberec

Příspěvekod Zdenek Srytr » 13 črc 2006 22:47

Dneska byl den pánové.Přijel jsem dopoledne domů.vzal "cajk" a jel fotoi.Kousek od jedné vesničky u nás sekali MF 40 a MF Cerea.Pospíchám,pospíchám,přijedu na pole,všechno v poho.Vypnu motor,zamknu auto a jdu na to.Fotím,fotím,pak pospíchám na kraj pole,kde to balil a přejížděl jinám,fotím a fotím.Odjel a já jdu hrdinně k autu.Šáhnu do kapsy u kraťas pro klíče a NIC.Já vůl ztratil na poli klíče od auta a náhradní samozřejmě nemám.Zblednul jsem jak blb,začal jsem si strašně nadávat a prosit abych tu smůlu prolomil.Teď ještě všude kolem mraky a blesky jak s...a,hledám na poli jak blb,v duchu se směju,že na 10 ha těžko najdu.Tak jdu alespoň k autu.Malinko jsem si nechal pootevřené okínko u sebe.Tak jdu za chlapama,kteří tam balíkovali,jestli nemají kus provázku.Měli,jdu zpátky a pomocí provázku a klacíku,se mi po půl hodině podařilo auto odemknout.Volám domu,nikdo to nebere.TAk jsem vzal baťůžek,všechny věci z auta a že budu čekat,než se dovolám.Píšu kamarádovi,jakej se pakouš,(mimochodem DÍKY za podporu) a říkám si máš čas,zkus jednu cestu,kterou si pamatuješ,že jsi šel.Tak jdu,nadávám,jdu nadávám a najednou snad po 2 hodinách KLÍČE!
Hoši já je náááááhodou našel,no takovou radost,to jsem ještě v životě neměl.Možná jen,když jsem se narodil,ale to si nepamatuju.
Nakop jsem tu moji zlatou felušku a jel jsem fotit Lexiona 560 a Fastraka,jak mu odváží.
P.S.: Samozřejmě se mi vybil telephone a jak jsem zmagořil celou family,tak když jsem přijel v 8 domu,ještě jsem dostal pojeb jak malej kluk.
TOMU SE ŘÍKÁ GRANDIÓZN9 DEN ZMETEK.Ale fotky vyšli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 14 črc 2006 08:32

Asi tak. Loni sme jeli pšenky. Okno bylo v bunkru tak špinavé že pomalu nebylo vidět co je šoína a co obilé. Tak nic no spustil sem si trošičku bunkr vylezl nahoru otevřel ho a šel ho vypucovat. měl sem takové nakok... kraťasy co znich vždycky všechno při většim pohybu vypadne. Vlezu dovnitř očistím okno a jak lezu ven tak mi tam spadl mobil. Sem si toho nevšiml. Zavřu bunkr, a jedu dál co bych se s tím. Celou dobu mi nikdo nevolal tak sem mobil ani neshaněl (mi totiž piše tak max operator :D ). Jezdim jezdim až je to hotove. Večer skladame a jedeme oba kombajny nahoru na farmu. Zaparkuju vylezu zamknu. CHlapi stáli opřetí o vrata poskliznovky a cosi se smáli. Pak někdo zavolal kde máš mobil. Tak sem začal šacovat každou kapsičku a nic. TAk lezu zpátky do kombajnu jak je tma nenužu se trefit klíčkem. A pak zavolali že ho maji. Tak sem si pro něho došel. A nic mu nebylo. Ten debil mobil prošel bunkrem na vlečku přes šneky, pak ho vyklopil na koši, skladník ho klidně mohl rozdrtit HONem, pak ho mohry kousnout elevatory ale nic. Zustal na předčističu z kama šel až ven na hromadu kde ho naodou uviděli chlapi. Tak vidite jake mame zocelené mobily. A to byl stray simens bez nějakych těch novych vymoženosti kovove ramečky atak
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 95
Registrován: 18 lis 2005 21:08
Bydliště: nedaleko Klatov

Příspěvekod Jirka K. » 26 srp 2006 15:31

To u nas koupili v roce 2004 predni sekacku John Deere, jeste sem si ji byl fungl novou na poli fotit....no po asi 2 tydnech s ni sekal JD 6920S docela vysoku travu a cekalo tam na nej prekvapeni v podobe takovy mensi studne, nebyla nijak oznacena, proste nebyla vubec videt....sekacka mela hned novej design :D , traktoru nadskocili zadni kola a zastavil se na miste!!! Sekacka byla prohla jak svina (takovy "U" z ni bylo) . . . dneska uz zase sece v pohode, nevim jak to mohli dat do kupy, moc na to ze znova jeste nekdy pojede nevypadala! :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 28 srp 2006 08:33

Letos o žních se jednomu chlapovi stala taky příhoda s mobilem.Večer jeli slyštovat a on si položil mobila na střechu u kombajnu.Pak přijeli na ubytovnu a on hledal mobila.Samozřejmě ho nenašel.Tak jel ještě s jednim týpkem Avií na pole a tam v 11 večer prozváněli a hledali mobila na 15 hektarovím poli.Jasně že ho nenašli a tak jeli ve 4 domů.Druhej den pomalu ani nevylez na kombajn a když si šel na poli otevřít bunkr,tak tam viděl svýho mobila a 69 nepřijatejch hovorů. :lol:

Příspěvky: 27
Registrován: 11 čer 2007 07:01

Příspěvekod Svatin.1 » 18 čer 2007 20:46

no co hoši::já jsem jel v lexionu celejden skoro sám protože my to pučil a on si tak na schrupl a pak jsem musel všechno dělat sám první otočka na uvrtích bylo hrozná ale pak tpo šlo

Příspěvky: 34
Registrován: 01 lis 2007 21:29
Bydliště: náchodsko

Příspěvekod adam deere8530 » 14 pro 2007 15:16

asi před dvěma lety jsem se zetorem 57čkou smikoval krtičáky na poli udělali jsme to tak že jsme vzali koňskej bydelec ten jsem řetězem chytily k závěsu a k bydelci jsme obráceně přivázali tři brány řebikama na horu.už jsem se měl jen jednou otočit a protože jsem spěchl prudce jsem to strhnul doprava a kolo mě nabralo bránu a slisovalo to pod zadni blatnyk. Ten se musel vyměnit a plášť kola taky a brána mohla jít do šrotu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 27
Registrován: 06 led 2008 12:05
Bydliště: Loučky

Re: Veselé příhody

Příspěvekod Jikor » 22 bře 2008 22:54

No kámoš jezdí s fastrackem a říkal mě že se mu stala takové pěkná příhoda.Když jel s obilím tak se stavil ještě doma vzal si jídlo a jel do výkupu zapřažený měl vlek fliegl.Když se vracel zpět tak přímo před jeho domem měřili policajti no a on jel 60 přes venici a tak ho zastavili a ptali se o "Pane řidiči víte kolik jste jel?" a on na to "no vím padesát" a oni" ne jel jste 60 km/h a on že ne fakt jsem nejel že to z toho ani nevymáčkne a oni mu furt nechtěli věřit tak říká tak si nastupte a pojeďte se mnou můžete si to změřit tak jeli a on věděl na který kvalt to jede přesně padesát a tak jel a ten policajt kroutil halvou a říká no asi fakt máte pravdu omluvil se mu a odešel a kámoš jel spokojeně na pole pro fůru. :lol: :D

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Veselé příhody

Příspěvekod OŤAS » 23 bře 2008 09:40

Pozor všichni policajti už nejsou tak zpracovatelní, hodně jich tam taky uteklo ze zemědělství :lol:
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 88
Registrován: 02 bře 2008 14:39

Re: Veselé příhody

Příspěvekod Dalibor » 23 bře 2008 09:49

Taky pěkné, My sme s naší 67 45 tahali do prudkého kopce vlečku s hlínou celkém asi tak 12 tun, na kopečku v tym největším stoupáním byla prudká levotočivá zatáčka. Spřahli sme se ještě s 52 11 a táhli sme to dvěma traktorami, já s padesát dvojkou jsem už byl za zatáčkou a tatka s tou šedesát sedmičkou byl v polovině zatáčky a vlečka ještě před zatáčkou. K naší smůle já i vlečka sme potáhli za jednu stranu traktoru a šedesát sedma se vybulila na hromadu starých cihel. Byla tma tak sme se na to vybodli a šli pěšo domů, čekali jsme šiblou kabinu a vybité skla, protože to byla celkém dost velká rána když to lehlo, Ráno sme nevěřili vlastním očím, když sme napočítali jen 250 Kč škody Rozbitá krytka na světla na kabině a zničené zrcáko. největší štěstí bylo že basa nářadí se sekla o volant a sedačku, jinač by to odnesly skla. :mrgreen:

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: Veselé příhody

Příspěvekod sandy » 27 bře 2008 20:03

Je to už dost dávno, na zahradě doma jsem měl rozebranej traktor Z 4011, kterému jsem dělal generálku, všechno jsem dal dohromady, složil, utáhnul vanu a jal se doplnit motorový olej do motoru. Tenkrát jsem dostal zadara 10 l kanystr s olejem. Stojím u traktoru a leju olej plnícím hrdlem. V tom slyším, že něco teče na zem, sehnu se a vidím, že olej crší výpustným otvorem na zem(na trávu), zapoměl jsem tam dát šroub. Rychle jsem vlítnul pod traktor a dlaní jsem ucpal otvor. Hledám šroub, ale bohužel ,ten jsem nechal ve stodole na trámu. Z opačné kapsy jsem teda vytáhnul kapesník, vrazil ho rychle do díry, znáte to, zase dost oleje vyteklo a běžím pro výpustný šroub do stodoly. Vyrvu kapesník, než jsem tam dostal šroub zase něco vyteklo, ale povedlo se. Doplnil jsem olej a traktor nastartoval, pak jsem ale zjistil , že tam mám oleje ale moc. Tak jsem se rozhodl olej upustit, ale už ne přes výpustný šroub, ale při běžícím traktoru jsem povoloval šroub na olejovým filtru v domnění, že přes závit nějaký olej to vytlačí do připravené nádoby. Ale ouvej, to jsem neměl dělat ! Tlak oleje mi vyrazil šroub z ruky a z díry vyrazil olejový olejotrysk, už ani nevím jak byl vysoký, já jsem ten utvor zacpal prstem a chtěl jsem dosáhnout na páku plynu, abych vypnul motor, ale bohužel rukou jsem nedosáhnul, volal jsem rodinu, nikdo mne neslyšel, tak jsem prostě musel prst sundat z dírky a rychle sáhnout do kabiny na ruční plyn, abych to vypnul. Tenkrát jsem si šel na benzinu koupit nový olej, protože z těch 10 l mi moc nezbylo. Když tuto historku někde vypravuji u piva, a názorně ještě předvádím,tak se všichni trhají smíchy, ALE TOTO SE MI FAKT TENKRÁT STALO.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: Veselé příhody

Příspěvekod david » 29 bře 2008 23:27

no ještě že jste u toho nebyli dva protože to by pak bylo jak ze seriálu A JE TO :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Re: Veselé příhody

Příspěvekod Frantík SK » 24 pro 2008 20:46

No, prihodu s mobilom mam aj ja. Pocas zatvy sme mlatili 40 ha pole psenice so skupinou 5 claasov. Po ukonceni parcely sme sa mali presunut na dalsiu asi 1 km po ceste, takze sme museli zlozit listy. Ked som vystupoval z kombajnu, ako obvykle som zaskocil zo schodikov. Nevsimol som si, ze mi vypadol telefon. Presunuli sme sa na dalsiu parcelu cca 7ha, nalistovali a pustili sa do porastu. Kombajnista si nabagroval trochu hliny + nejaky kamen na medzi. vyliezol som vonku a potreboval zavolat pomoc. Ale kde mam telefon?? Zacal som ho hladat. Okolo kombajna nebol, a v tom hluku naokolo ho ani nebolo pocut, ked som ho prezvanal. Jedina istota bola, ze ked zvoni, tak ho este nikto nepresiel. Presunuli sme sa na dalsiu parcelu oproti a ja som bol nasr.ty ako tiger. Poznate to, nejde o hodnotu telefonu, ale o tu spustu cisel v nom a vybavovacky okolo novej sim karty. S veducim som este odskocil aj na tu prvu parcelu, prezvanal, ale nic. Medzitym tu uz zacal traktor podmietat s vaderstad carrier. Ked som prisiel o deviatej vecer domov, zmobilizoval som otca a bratov a vybrali sa hladat telefon. Vecer je totiz krasne ticho a telefon na strnisku svieti. A nastastie mal dobru bateriu. Mal som stastie, poculi sme ho uz z dialky, a nakoniec, ked sme boli celkom blizko, uz sme ho aj uvideli. Keby kolega, ktory diskoval, urobil este dva!! prejazdy, asi by sme ho hladali zbytocne. Ale telefonov sa nachadza na poliach cela kopa. Raz sme hladali jeden v slnecnici pri postrekovani, obsluha ho nechala na svetle, ked sa umyval, a potom hura do porastu. Mal stastie, telefon nasiel. Inokedy moj znamy nechal telefon na pluhu a telefon skoncil v zemi. Dokonca ho bolo pocut, ale skuste ho najst 25 cm pod zemou. Skoda, ze na jar ich tam nenarastlo viac...
Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

PředchozíDalší

Zpět na Zábava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků