koupím kombinátor Pb6

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Novas » 21 bře 2014 21:15

Koupím kombinátor Pb6. Nejlépe kraj Hradec Králové. Cenu bych si představoval okolo 20 000Kč-25000 Kč. Záleží na stavu a záběru dělali se 6m a 8m verze co jsem koukal tak se za takovouto cenu prodávají. Ale bohužel žádný v okolí jsem nenašel :( . Takže kdyby někomu doma zahálel a nebo by věděl, kde třeba v družstvu někde zahalí a byl by na prodej tak dejte prosím vědět. Předem děkuji za nabídky a informace. Jinak informace a nabídky na
email: lukas.novak1996@seznam.cz Jo a nabídky nejlíp s fotem děkuji.

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Novas » 22 bře 2014 19:57

jo kdyby někdo náhodou nevěděl jak vypadá, tak je podobný kombinátoru kon akorát že to je polonesená verze někmo i kon řiká ikdyž přesně to je Pb6 :)
odkaz na foto:
https://www.google.cz/search?q=kombin%C ... B480%3B303

https://www.google.cz/search?q=kombin%C ... B480%3B360

https://www.google.cz/search?q=kombin%C ... B480%3B360

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod poulm » 25 bře 2014 12:01

Těchto strojů už taky záčíná být jako šafránu :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Novas » 25 bře 2014 15:07

tjn :/ mrzí mě že mě jeden utek byl to 8metr za 25000kč a byl docela v pěknym stavu :/ ale snad se ještě něco sežene :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod poulm » 26 bře 2014 09:42

Za čím to budeš tahat?
Lecos jde sehnat i na Slovensku, akorát ten tažený se bude blbě přepravovat na náklaďáku.
Já na podzim převážel nesený 8mi metr a museli jsme ho rozmontovat na kusy a všelijak naskládat na Liazku. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Novas » 26 bře 2014 15:58

tahal bych ho za new hollandem t5050 (96hp) ten 6metr by měl v měkotě na přpravu zvládnout jo s dopravou to je složitější no právě proto se ho snažim sehnat někde v okolí, protože bych byl nerad aby byla doprava dražší než kombinátor :D až bude čas tak asi objedu družstva v okolí jestli někde v kopřivách nestojí :) jo 8metr (nesenej kon 800) byl na bazoši jednu dobu taky chtěl za něj jenom 18000Kč a byl i v barvě akorát že 400km je poněkud daleko a byl hned pryč ... Jinak do budoucna je v plánu claas 430cis (125hp s navýšením v zátěži na 135hp) ale to tak zruba na 2roky, ale samozřejmě záleží na tom jak to všechno bude, protože nikdo neví ani co bude zejtra ...

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod tomous » 26 bře 2014 16:54

No nevím,ale ten NH 5050 toho bude mít plnou prdel.

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Novas » 26 bře 2014 17:10

tojo asi to cejtit bude, ale do měkoty po zvoranym to zas takovej odpor nemá 10m brány tažený bez smyku tahám 14km/h po rovině a do kopečka to dvojka neveme tak za jedna 8km/h ale na tu jedničku do kopce to veme skoro na volnoběch u nás e docela dobrá zem. Strejda za new hollandem ts100 tahá u nich pluch kuhn 4x40 a ten pluch váží skoro 2tuny (ve předu to dovažuje čelňákem) a taky to tahá oni sou o něco níž a maj tam spíš písčitou hlínu tak má ještě menší odpr než naše, ale nechtěl bych to výnosi tam nejsou nic extra všechno v tý půdě trpí a strašně rychle se to opotřebovává.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod poulm » 26 bře 2014 17:18

Loni než jsem kupoval ten nesený 8mi metr, tak jsem taky uvažoval o taženém PB6, ale odradilo mně to,že to váží jednou tolik, okolo 4,5t a při zvednutí to dlouhé oje odlehčuje traktor,takže když někde vjedeš do měkkého,tak se nemáš jak dotížit a jak si hrábneš víc,tak už stojíš úplně.
No ještě to zvaž, ten tvůj NH váží kolik?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Novas » 26 bře 2014 17:48

to snad nemuže mít 4,5t ne ? Docela jsem se lek koukal jsem na net a našel jsem starej inzerát na pb6 8metr a ta měla na štítku 4089kg takže ta 6m bude mít míň, ale stejně to je dost no. S tim vojetem si mě dostal brouka do hlavy. Nad tím sem vůbec nepřemejšlel. A asi by to moch bejt problém protože tam maj podvozek uprostřed a daleko větší zátěž na zadk a přes tu páku to by moch bejt problém no. Uvidíme zkusím ho sehnat a když to nepujdem tak ho pošlu dál .. :D

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Novas » 26 bře 2014 18:02

ikdyž když nad tim přemejšlim tak problém není voje čim máš větší páku tak tim potřebuješ menší sílu, problém je spíš umísnění nápravy,protože celej zadej je za ní až teda pokud nad tím uvažuju správně. Jo jinak kolik koní má fortschritt 323 a váhu ? viděl jsem video že to s ním napohodu tahal, ale už nevím kde jsem na to koukal .. :/

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod tomous » 26 bře 2014 22:06

No NH bude mít kolem 4t a Zt aspoň 6t

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Novas » 26 bře 2014 22:24

myslim 4,7t ale nerad bych kecal, uvidí se :)

Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2014 07:41
Bydliště: JM

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Jiřik » 27 bře 2014 07:20

Nebudu vám zasahovat do odborné diskuze,ale pokud se jedná o komb.PB 6:
-pracovní záběr 6m
-hmotnost 3,2 t
-doporučený tažný prostředek Z 16045

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod poulm » 27 bře 2014 08:16

to Jiřík: klidně zasahuj do diskuze,od toho to tady je a každý dobrý poznatek je jenom + a pomáhá ostatním vyvést z omylu či chyb. :wink:

Těch verzí PB6 taky bylo víc a záleží čím a jak to bylo osazené,jestli to mělo ten lehčí nebo ten hrubší rám atd. Pardon,ano ta váha 4,5t co jsem uváděl patřila pro osmimetr,který jsem na podzim sháněl,ale velký rozdíl už to není.

Tažný prostředek Z16045 je optimální,ale hodně záleží jaké máš půdy,do jaké hloubky chceš dělat a hlavně jakou máš svahovitost, je problém tento tažený tahat do prudšího kopce. Kamarád na Vysočině když tento PB6 tahá s JD 8200 pro přípravu brambor, tak s tím má také plné brejle a traktor je to 2x těžší a výkonější :roll:

To video znám,kde to ZT323 táhlo po poli,je to z Polska,kde jsou vesměs písky a rovinky a on už projížděl jednou připravené pole po dešti, takže to šlo lehoučko, rozdíl by byl s tím pracovat po zimě v suchém hrubém jílovitém oraništi a ještě do kopce. :lol:

ZTéčko bez závaží má cca 5,5t. Já mám na tom svém závaží přidané a mám okolo 7t.
Na váze s prázdnou sedmitunkou vlečkou jsem měl 9,5t. 8)

Každopádně jestli to někde koupíš za přijatelný peníz tak to vem. Zkrátit to můžeš vždycky a za úvahu by bylo i předělání kol dozadu, podobně jak to mají kompaktory Saturn atp., ta malá kolečka před tím jsou neštěstí. :?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Novas » 27 bře 2014 16:15

jojo uvidím stejně ho mám v plánu trošku přestavět, takže když to nepujde tak ho zkrátit zas tak není takovej problém :) když ho seženu tak pak dám vědět jak sem dopad :) za zkoušku nic nedám .. :)

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: koupím kombinátor Pb6

Příspěvekod Novas » 06 led 2015 19:59

Tak abych to reseknul :D Kombinátor mám doma od podzima, ale bohužel bez válečků. Takže sem ho hned vyzkoušel a je to tak tak, ale new hollandek to tahá sice brečí :D TAkže akorát scházím z boků pár radliček cca 0,5m z každý strany na 5metrů a bude to bez problému :) Jinak zkoušel jsem ho přímo do měkoty na hloubku cca 8-10cm neměřil jsem to :)

Jinak s nadzvedáváním předku problém nebyl. Práci nedělal špatnou akorát jsem se v napodzim zorané měkotě trošku bořil. Ale první přejetí mám v plánu stejně dělat bránama.
+ Tam mám na pérovích radličkách šípové ostří, takže to bude ideál například na jaře po vláčení když vzejdou 1.plevele + někde třeba ozimá pšenice z minulého roku. Na podříznutí plevele, aby lépe zaschl.

Takže teď scháním válečky na přípravu prutové a nebo i jiné :)

Zpět na Prodám / Koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků