Ženy za volantem zemědělské techniky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 270
Registrován: 03 led 2006 00:00

Příspěvekod Mischel » 03 pro 2006 14:27

Tomáš K píše:Taky ny sem neco rekl k cerkam ,ja sem na agropodnikani a vsehovsudy si ve tride mozu trochu o zemedelstvi pokecat se 4 klukama.Jinak na skole jsou strasne pekne holky jen my jak na fuju mame takove na samem konci zebricku.O zemedelstvi vi tak akorat ze "to" roste ze zeme a ze krava dava mleko.Ja osobne si myslim, ze ted uz na ty zemedelky chodi malo lidi kteri se o to opravdu zajimaji ale vetsina tam de proto ze na lepsi nema.



Asi tak nějak :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 03 pro 2006 14:49

Mischel píše:Hmmm...

To bylo něco v tom smyslu, že ty jsi traktorista a já jenom příležitostný řidič traktoru... Že jo? :roll:
né to určitě né to bylo jen takové malé poštouchnoutí nehledej v tom nic většího :wink: ale vzpomen si na svoje začátky a mužu ti říct že ani já sem z nebe učenej nespadl :P :P

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 03 pro 2006 16:40

Tak mi máme ve třídě 22 holek a jedinej důvod je že je na škole obor chov koní. Ve třídě si s nikym o traktorech azemědělství moc nepokecam, protože většina lidí šla na tudle školu kvůli koním a nebo kvůli tomu že nevěděli kam jít.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 270
Registrován: 03 led 2006 00:00

Příspěvekod Mischel » 03 pro 2006 17:41

david píše:
Mischel píše:Hmmm...

To bylo něco v tom smyslu, že ty jsi traktorista a já jenom příležitostný řidič traktoru... Že jo? :roll:
né to určitě né to bylo jen takové malé poštouchnoutí nehledej v tom nic většího :wink: ale vzpomen si na svoje začátky a mužu ti říct že ani já sem z nebe učenej nespadl :P :P




No, šak jo... Já to neříkal jako nějaký posměch na ně... Jenom takové pousmání :) Já třeba neumím vařit, že jo?!

A.Massey

agropodnikání

Příspěvekod A.Massey » 03 pro 2006 19:33

čau jo jeto bohužel pravda že na agropodnikání chodí pár lidí tak do 4 ze třídy co to zajímá a ostantní tam jsou že jsou-kvůli maturitě a ted se jen dozvídám že kteří byli takový lemplové ve škole dnes dělaj skoro šéfy v osevě, mechanizátori, agronomi apod..... já sem narazil na slečnu co to zajímá jen na jednu (jak už sem dřív zmínil) a ostatní baby to byly koňařki nebo co to nezajímá.....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 03 pro 2006 20:33

Přesně jak říká massey. Pak je dobrý jim říct to je ale salámu a nestačíš utíkat potom. :lol:

A.Massey

koňařky

Příspěvekod A.Massey » 03 pro 2006 21:42

no nemám proti nim nic, ale koňařky- to furt jen se starat o koně litat s nima chlapum po louce a drzejší i po poli :twisted: :x a nic jinýho nedělaj. Ten kůň nemá provoz zadarmo...něco to stojí--krmení, veterinář apod. a když ten kuň je jen pro srandu tak nevim nevim.....nic to nedá naopak to jen ždíme kapsu.... jiná věc je když s koněm se jde do lesa nebo na závody apod.....
Sorry že sem odbočil od skvělýho tématu ale k babám v zemědělství to patří!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod riderstan » 03 pro 2006 23:42

No pozor, kůň je lepší než kráva a dost se na tom dá vydělávat a ženský co jsou u nás u koní tak ty musí kmitat.....

Příspěvky: 26
Registrován: 01 pro 2005 19:16
Bydliště: Od českých budějovic

Příspěvekod Iron baby » 04 pro 2006 12:38

Pánové,ráda bych se k tomuhle tématu taky vyjádřila.Já jsem na automobilní škole(není to uplně k tématu zemědělství,ale o strojích ano) Mám ve třídě 30 lidí z toho polovina holek,ale jak už bylo zmíněný,většina lidí je na podobných školách kvůli maturitě.Někteří ze třídy jsou schopni říct,že spojka je pedál a o holkách ani nemluvím.Osobně jsem se ještě nesetkala s ženskou zajímající se o stroje.Kromě sebe:-) Nevím,jestli umím pořádně řídit traktor,ale do stodoly sem s vozem zacouvala bez nehody a v lese jsem taky ještě nic nezrušila:-) Stroje,motory a vůbec všechno kolem mě moc baví a řekla bych,že je to moje největší životní náplň (tady se to nebojím říct páč doufám,že mě pochopíte a jste na tom stejně jak já.Jinde by si zaklepali na čelo:-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 04 pro 2006 17:38

Je to tak, v zemedelstvi ted uz je bud naprosty hnup nebo zazranci jako my(jen kvuli penezum a zdravi).Ale co me na tom nejvic stve, ze kdyz nekomu reknu ze su na zemedelce tak si hned mysli , ze je to nejaky vul co se spatne uci na nic vic nema, ale proc by to byla pravda?Vzdyt v zemedelstvi nemuze byt nejaky hnup at uz ve strojich(ja porad rikam, ze na ty nove stroje pomalu vysoku jak je to tam samy cuplik,packa...),nebo zivocichar,agronom.Ale uz je proste zazite, ze do zemedelstvi du "nechytri" lidi.A taky kdyz uz su v tem oboru agropodnikani a dam jasne najevo ze se o zemedelstvi zajimam taky to moc pochopeni nenajde.
Ted uz je zemedelka brana jako lehka cesta k maturite.
Chemii k ne/uspechu a spokojenosti z ne/dobre sklizne.GMO je budoucnost

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 04 pro 2006 17:41

K tomu memu prispevku-chci se omluvit ze sem hodne odbehl od tematu.
Chemii k ne/uspechu a spokojenosti z ne/dobre sklizne.GMO je budoucnost

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Příspěvekod medulin » 14 pro 2006 22:21

Ja jsem jednou videl jednu slecnu jezdit na predvadečce s traktorem SAME a se schrnovacem. A reknu vam byla velmi hezka a bylo videt ze si s traktorem rozumi8) Jinak moje spoluzacky ze zemedelky se traktoru nebali a zvirat se nestitili :D

Příspěvky: 5
Registrován: 04 pro 2006 10:55

Příspěvekod sysel » 18 pro 2006 16:55

u nás manželka jednoho shr taky jezdí s traktorem a baví ji to!jezdí s 5545 a s new hollandem tl90!jo a konačky sou akorát nadrbaný a většinou líný-samozřejmě ne všechny!!když koně tak jen těžký do lesa!a ty iron baby máš někde náký foto?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 18 pro 2006 17:35

Jedinou ženskou co sem viděl řídit, kromě autoškoly, bylo u nás na firmě, když vyhrnovala se Zetorem 6945 hnůj z kravína. Ale myslim si že je to škoda že nepotkáváme ženy za volantem traktorů a kombajnů častěji. No řekněte, to by byl ještě krásnější pohled. :D 8)

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 18 pro 2006 22:21

Netýká se to přímo zemědělské techniky,ale v létě jsem na stavbě dálnice u Hradce Králové, potkal suprkočku, která kočírovala tahač MAN s třínápravovým návěsem, tu bych si dokázal představit i v kombajnu. Jeden smutný fakt, i přesto že ty holky odvedou stejnou práci a někdy i lepší, jsou placený daleko hůř :twisted: , což je dle mého názoru totální svinstvo. Moje žena dělala zemědělskou školu a má řidičák i na náklaďák a kurs na kombajn E 514. S traktorem občas popojela,ale udělala si ještě další maturu z účetnictví a je to tak pro ni lepší.

Příspěvky: 26
Registrován: 01 pro 2005 19:16
Bydliště: Od českých budějovic

Příspěvekod Iron baby » 20 pro 2006 10:37

sysel píše:u nás manželka jednoho shr taky jezdí s traktorem a baví ji to!jezdí s 5545 a s new hollandem tl90!jo a konačky sou akorát nadrbaný a většinou líný-samozřejmě ne všechny!!když koně tak jen těžký do lesa!a ty iron baby máš někde náký foto?


No,nejsem si jistá jestli je tohle forum o tom,abych prezentovala svoje fotky.Mám jen fotky se strojema a ty jsou v galerii.O jiných fotkách by tady neměla být řeč.

Příspěvky: 9
Registrován: 18 lis 2006 12:16
Bydliště: jižní morava

Příspěvekod Svata » 31 pro 2006 08:34

moja segra jezdí taky s Zetor 7245 tatka si dá ze dvě pivka a sestra jede domů sice neni nadšená ale jede!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 270
Registrován: 03 led 2006 00:00

Příspěvekod Mischel » 04 led 2007 21:29

Jestli se někdo dívete na ČT2 na pořad Sedláci, tak tam jezdí holka se ZŤS a oře. A jezdí i s kombajnem :wink:

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 04 led 2007 21:56

Jo teď to taky sleduju :D , je to pěkný a ta mladá maminka jak se seznámila se svým budoucím mužem, když se oba potkali v traktorech :D :D .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Příspěvekod vasek » 04 led 2007 22:01


Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 04 led 2007 22:47

jj taky jsem to sledoval takovou bych potreboval holku :D bohuzel takove stesti mit nebudu :( byla husta a mela peknej pluh :D . nic hosi drzte mi palce zitra jdu davat segre lekce jezdeni s traktorem bude delat autoskolu nikdy o to nemela moc zajem ale uz bude mit papiry tak v lete bude aspon otacet seno :lol: :lol: ja jezdim od te doby co jsem dosahl na pedaly ale ona se k tomu moc nema :o no jo holt je to gymplak ja su rodily zemedelec :D jo a k tomu ve tride jsme meli 20 holek a 4 kluci(z toho jeste ty dav byli k...) a jak tu nekdo psal bylo nas asi 8 na oboru rostlinolekarstvi a zbytek byly konarky :( a s tim konskym salamem to byl forf vzdycky ze mi nohy nestacily :D
zetor rulezzzzzzz

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Příspěvekod karelk » 05 led 2007 07:49

Jo to já jednou když sem ještě chodil se ženou a měly jsem doma sena takže nebylo moc času, tak to moje přítelkyně za mnou přišla na pole já jsem ji naložil a dvě hodiny jsme spolu randily v traktoře. Do kopce a z kopce. Slyšel jsem teda každý druhý slovo, ale taky celkem pohoda. A ta romantika. Jenom já, přítelkyně, Zetor a půl litru oleje na mě :-) Karel
karel

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 05 led 2007 09:37

pro ty co to neviděli tady je odkaz na ČT kde se na to mužete mrknout.
Ja se na to dival a obdivuji tu odvahu do toho jit, fakt dřina .

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/04 ... 28475.html

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 05 led 2007 15:22

vasek píše:http://img294.imageshack.us/img294/5852/dsc00963wz2.jpg
no podle té fotky mám pocit že ta slečna ani neví co dělá :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 05 led 2007 15:37

:D odhalili to vašku :D
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 06 led 2007 00:07

Ten dokument byl docela dobrej. Jen sem to čekal ještě lepší. Škoda že netočili někoho z okolí, protože to by potom viděli současný stav zemědělství. Takhle to vyznělo jako že sou to jen sedřený lidi co jen tak přežívaj. Nejlpalčivější problémen zemědělců u nás v okolí je jestli koupit VW Touareg, BMW X5, nebo mercedes ML. :D

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 06 led 2007 13:31

Ale co bylo zajímavy, stěžoval si někdo nebo házely špínu na minulý režim tak jak někteří jiní? Zvlášť ti co tu dobu zas tak moc nezažily?

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 06 led 2007 15:34

To Jan Sedlák: Dobrá poznámka. :wink:

Příspěvky: 9
Registrován: 03 pro 2006 16:56

Příspěvekod Farmar » 06 led 2007 16:59

Ty sedlaci majú viacej castí alebo iba jednu :?: :idea:

Příspěvky: 273
Registrován: 13 lis 2005 09:00

Příspěvekod Fugas » 06 led 2007 23:52

To jste na to nekoukali, tak se na to koukněte raději ještě jednou a pozorně poslouchejte a o minulým režumu tam uslyšíš taky. Jak jím předali rujny, třeba ta poslední farma tam to ten děda jednoznačně říkal. Příště se víc soustřeďte

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků