Navigace

Uživatelský avatar
Příspěvky: 10
Registrován: 28 pro 2013 12:19
Bydliště: Stašov

Re: Navigace

Příspěvekod PatrikCh » 21 led 2016 19:20

Mám zkoušenosti s pouze s JD kde +- 2 cm je placený, u Claase v Xerionu mám originál Claas Engnos +- 15 a to je tak na to hnojení kejdou, ale podmítat se na to bez posunu nedá. No a teď mi namontovali Raven, je to americký produkt, kde placený signál +- 2 cm je bez nutnosti RTK protože je v ČR sít 50 RTK a navi komunikuje s 6-ti nejblišími. no a mají neplacený signál +- 5 cm, což se mi zdá pěkný. Zkušeností více mají v ZD Krásná Hora nad Vltavou, fy. ZO-ŠI... sem na to zvědavej, na jaře budu přihnojovat digestát metodou strip till, adaptérem, kterej si nechali udělat v Lesonicích na zakázku (12 ř. Anglická výroba) a právě od Ravenu budu mít navádění + ještě na adaptéru anténu, která bude zaznamenávat linii pro secí stroj, vychytácka by měla být v tom, že Raven umí linie vyvolat ve formátu, pro jakoukoliv jinou navi.
Žně a orba je moje volba.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Navigace

Příspěvekod tele » 21 led 2016 20:44

bold píše:Nuž nevím nakoli chceš investovat, ale prvním problémem je stroj do kterého to budeš montovat. 16145 není úplně ideální a pokud se s tím bude motorek na volantu prát (a to jakože bude, neb řízení nejde nejlehčeji- pokud tedy nemáš orstu) tak záleží jak dlouho to vydrží. Druhý problém je investice, neb nejspíše převýší hodnotu traktoru 8) . Každopádně nevím nakolik si pomůžeš lepší anténou, neboť 750 má dva přijímače (jak GPS tak GLONAS) navíc má duální přijímač takže bere omnistar, egnos, RTK, VRS. 250 má bohužel jen egnos (máš ale možnost dokoupení externího příjímače na zbytek) Zatím je nejlepší volbou na setí znamenák, nic lepšího zatím vynalezeno nebylo :lol: U nás začali zkoušet trojnožku na poli, zatím nevím nakolik úspěšně. Bohužel jedou ve žlutozelených navigacích a nevím nakolik by jejich síť komunikovala s mojí, ale o koupení signálu jsem uvažoval, ovšem po zkušenostech s ježděním "na lištu" jsem od toho upustil. Ano navigačka pomůže, ale ideálně při následných aplikacích, kdy se člověk drží řádku a nemusí hypnotizovat světelnou lištu, protože hledět na lištu a korigovat traktor znamená nevědět co se děje kolem :lol:

Omnistar na 750 moc dobře nechodí, je to velký kompromis - je třeba doplnit SIM karty, aby se zlepšilo pokrytí na 100%. Egnos na ní běží dokonale, bez výpadků. Trojnožka na navigaci JD RTK je kompromis, není o moc přesnější než SF2.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Navigace

Příspěvekod tele » 21 led 2016 20:54

PatrikCh píše:Mám zkoušenosti s pouze s JD kde +- 2 cm je placený, u Claase v Xerionu mám originál Claas Engnos +- 15 a to je tak na to hnojení kejdou, ale podmítat se na to bez posunu nedá. No a teď mi namontovali Raven, je to americký produkt, kde placený signál +- 2 cm je bez nutnosti RTK protože je v ČR sít 50 RTK a navi komunikuje s 6-ti nejblišími. no a mají neplacený signál +- 5 cm, což se mi zdá pěkný. Zkušeností více mají v ZD Krásná Hora nad Vltavou, fy. ZO-ŠI... sem na to zvědavej, na jaře budu přihnojovat digestát metodou strip till, adaptérem, kterej si nechali udělat v Lesonicích na zakázku (12 ř. Anglická výroba) a právě od Ravenu budu mít navádění + ještě na adaptéru anténu, která bude zaznamenávat linii pro secí stroj, vychytácka by měla být v tom, že Raven umí linie vyvolat ve formátu, pro jakoukoliv jinou navi.

Ocenil bych, kdyby ses dokázal potom podělit o zkušenosti s Ravenem. Jejich nabídka mě zaujala, ale zatím jsem po podrobnostech moc nepátral. Jsem rozmazlenej z Autotracu, takže jsem náročnej :mrgreen: Nemá někdo zkušenost z jejich systémem sledování vozidel, něco podobného jako vidimte.cz?

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Navigace

Příspěvekod karfík » 23 led 2016 15:55

Děkuju za vaše postřehy a názory. Vyvodil jsem si z toho, že koupím GUIDE 250, ale propásl jsem prosincovou slevu, kde to prý bylo za 30 000 Kč včetně antény. Tak musím vydržet a v prosinci si to ohlídat :D , jelikož teď za ni chtějí po "ukecávání" 35 000 Kč :roll:

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Navigace

Příspěvekod karfík » 07 úno 2016 19:08

Ještě bych potřeboval poradit ohledně napájení navigace. Bylo mě řečeno, že potřebuje stálý proud. A teď, když jsem zapojil cigaretovou zásuvku,tak jsem zjistil, že mě to odpojí odpojovač na baterie. A přece jenom, odpojovač používám, takže řeším jak to zapojit. Napadlo mě, dát to přímo z kontaktu na baterii, ale mám strach do zásuvky poslat ostrý proud, abych tý navigaci nějak neublížil. Má s tím někdo zkušenost, jak to na crystalu zapojit?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Navigace

Příspěvekod bold » 08 úno 2016 08:14

já to mám přímo na baterku, tady je napětí nejlepší kvality, neb baterka působí vlastně jako kondenzátor a není zde takové kolísání napětí.Na napájecím kabelu je pojistka. Osobně navigačku po použití vyhazuju a beru domů. Jednak nenechám 70 tisíc na zahradě a jednak jí moc neprospívá když na ni pere slunce.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Navigace

Příspěvekod neznalek » 08 úno 2016 12:31

karfík píše:Ještě bych potřeboval poradit ohledně napájení navigace. Bylo mě řečeno, že potřebuje stálý proud. A teď, když jsem zapojil cigaretovou zásuvku,tak jsem zjistil, že mě to odpojí odpojovač na baterie. A přece jenom, odpojovač používám, takže řeším jak to zapojit. Napadlo mě, dát to přímo z kontaktu na baterii, ale mám strach do zásuvky poslat ostrý proud, abych tý navigaci nějak neublížil. Má s tím někdo zkušenost, jak to na crystalu zapojit?


z baterie přes pojistku a vůbec se toho neboj, ostatně i v moderních traktorech to bývá "naostro" přímo to trojkolíkovky v kabině kvuli spravně funkci monitorů

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Navigace

Příspěvekod Zmaila » 04 kvě 2016 21:11

Zdravím Vás. Řeším nákup nějaké GPS za účelem navigace s rozmetadlem, postřikovačem, atd.. Mám starší traktory a sháním jednoduché a levné řešení. Co jsem doposud našel je toto:
eFarmer:
http://www.agri-precision.cz/produkty/n ... 5-efarmer1
Leika Mojo Mini 2
http://www.geoserver.cz/precizni-zemede ... _mojo_mini
Indikační systém 114
http://www.gps-agro.cz/produkty/produkt ... ystem-114/
CFX-750 Display Lite, DGPS, Glonass
http://www.leadingfarmers.cz/shop/?ix=2686&link=

Sháním tak do a kolem 50tis. Pokud by existovala možnost v budousnu řídit sekce a rozmetání tak bych to uvítal pokud bych ušetřil na takové mašiny.
Mám malou začínající farmu ale co jsem zkusil nyní při postřiku....
Máte někdo podobný problém na řešení či zkušenosti s některým z těchto přístrojů? Případně návrh na jíný přístroj z vaší zkušenosti?
Všechny tyto přístroje mají něco do sebe. Potřebuji to lehko přehazovat mezi dvěma traktory (7745 a NH TM165).

Předem díky za postřehy.
Zmaila

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Navigace

Příspěvekod tele » 04 kvě 2016 21:22

Zmaila píše:Zdravím Vás. Řeším nákup nějaké GPS za účelem navigace s rozmetadlem, postřikovačem, atd.. Mám starší traktory a sháním jednoduché a levné řešení. Co jsem doposud našel je toto:
eFarmer:
http://www.agri-precision.cz/produkty/n ... 5-efarmer1
Leika Mojo Mini 2
http://www.geoserver.cz/precizni-zemede ... _mojo_mini
Indikační systém 114
http://www.gps-agro.cz/produkty/produkt ... ystem-114/
CFX-750 Display Lite, DGPS, Glonass
http://www.leadingfarmers.cz/shop/?ix=2686&link=

Sháním tak do a kolem 50tis. Pokud by existovala možnost v budousnu řídit sekce a rozmetání tak bych to uvítal pokud bych ušetřil na takové mašiny.
Mám malou začínající farmu ale co jsem zkusil nyní při postřiku....
Máte někdo podobný problém na řešení či zkušenosti s některým z těchto přístrojů? Případně návrh na jíný přístroj z vaší zkušenosti?
Všechny tyto přístroje mají něco do sebe. Potřebuji to lehko přehazovat mezi dvěma traktory (7745 a NH TM165).

Předem díky za postřehy.
Zmaila

Topcona nebrat, nejsou schopni servisovat zákazníka na 3000 ha, natož Tebe.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Navigace

Příspěvekod bold » 05 kvě 2016 07:59

mám cfx-750. Taky řeším snadné přenášení. Originál kabely jsou drahé, jen za 2ks napájecí konektory+piny jsem dal 800,- doma dotvořil napájecí kabely. Originální kabely jsou jak na napájení zaoceánské lodi :lol: ale je to dáno tím, že to má asi napájet další zařízení a ne jenom display. Koax na anténu mně udělal klučina který se věnuje opravám daleko složitějších antén, neb jak jsem již zmiňoval origoš je holt drahota.
Pokud do tohoto zařízení půjdeš, tak originál desku pod anténu nalep na NH a na zetor udělej desku s dírou kterou dáš na středový šroub připevnění střechy- když použiješ imbus tak ti to zrovna udělá středové vedení.
další věcí je zapínaní aplikace (vykresluje aplikovanou oblast) Klikání na monitor je peklo, zapnout rozmetadlo- kliknout na monitor, vypnout a opět kliknout. v houpající se 70 trefit ikonu někdy dost k nasrání, neb i když ji trefíš, tak někdy to displeji nestačí a odmítá přepnout. Takže opět konektor a dodělání externího vypínače- mám na krytu pák hydrauliky, pokud je páka v plovoucí poloze tak píše, pokud je v tlaku nebo uzavřeno tak nepíše- neskutečná úleva. Co se mně na tom líbí, je prográmek, který dokáže aplikaci přenést do map, takže vidíš kde jsi co dělal a kde by mohl být problém. Navíc možnosti rozšíření s dalším zařízením.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Navigace

Příspěvekod Brano » 05 kvě 2016 08:56

To ovládanie tlačidlom je dobrá vec, keď do toho budete ťukať pri rozrábaní oráčiny, môže sa stať že ten monitor po pár rokoch zdochne. Celkovo dotykové obrazovky nemajú radi násilie :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Navigace

Příspěvekod bold » 05 kvě 2016 12:02

mám to z boku a vypíná to páka hydauliky, Trimble umí spínat jak rozpínáním tak i spínáním, což je super.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Navigace

Příspěvekod Zmaila » 08 kvě 2016 18:07

Hmm. Tak zatím to vypadá na ten CFX750. Ačkoliv je asi nejdražší z toho co jsem prohledal. Možnosti rozšíření jsou skvělé. Mluvil jsem s prodejcem a vyptával se asi 20minut na vše možné. KOukal jsem na videa a je to pěkné.
BTW: Bolte já jsem nějak neviděl na těch videjkách jak to jednoduše přenášet mezi traktory. Oni tam mají samé kalibrace atd. Jde to jednoduše přenášet? Dají se třeba uložit dvě konfigurace na dva traktory a pak knim několik konfigurací nářadí?
Jinak pokud k tomu dojde tak tě pak asi požádám o nějaké bližší info jak zapojit ty spínače atd....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Navigace

Příspěvekod bold » 08 kvě 2016 20:19

mám to chvilku, ale máš tam menu, kde nastavuješ farmu, obsluhu, pozemek (zůstává v paměti a když jezdíš příště tak ho tam prostě máš i se zaznamenanými překážkami (strom,a pod))
Dále pak stroj (traktor) a nářadí. Posléze šířku záběru (na tu se tě ptá před každou aplikací) Ještě se moc nekamarádíme a tak ji využívám tak na 30%. (spoustu věcí jako třeba teplotu, vítr, přípravky zatím nezadávám)
Přenášení je bezproblémové, pouze musíš udělat podkladní desku na anténu na každý stroj, protáhnout koax (děkuji kamarádům kteří mně udělali další dva koaxy za super cenu) a udělat připojovací konektory (koupíš konektory a nasvorkuješ + -) No a uděláš si držák s koulí nebo na šroubky (což nedoporučuju neb věčným povolováním a utahováním by se mohli ochlemtat)
Já to zatím vozím pouze v 72 ale jelikož mám další kabeláže tak to půjde i do claasa a ještě jednoho stroje (buď 16145 nebo 7045)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Navigace

Příspěvekod winis » 09 kvě 2016 11:20

750 co je mi známo nemá paměť na stroje ani na vzdálenost mezi anténou a pracovním orgánem připojeného stroje ani mezi anténou a bodu zapojení stroje, musí se při přepřažení pokaždé nastavit vzdálenost. Ale sem si jistej tak na 80 %.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Navigace

Příspěvekod bold » 09 kvě 2016 11:59

tak tohle nevím, po mně to chce jen pracovní záběr, ale je fakt, že pouze tento údaj má rozdílný (napřed 12 a teď 18m) Spíš mně "otravuje" spousta nastavení které nevyužívám (teplota,vítr,stav půdy a pod)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Navigace

Příspěvekod Zmaila » 07 srp 2016 13:47

Ahoj. Tak jsem zakoupil 750. Už jsem nainstaloval na NH TM165 i 7745. Paměť to má to jsem zkoušel. Dá se nastavit konfigurace traktoru i připojeného zařízení a nahrávat je a ukládat. Tedy já budu konfigurovat NH TM165 + rozmetadlo, sečku, podmítač. 7745 + postřikovač. Testoval jsem to zatím jen v garáži a udělal jsem si cvičné konfigurace kde jsem měnil konfiguraci traktoru i zařízení a oboje se ukládá a nahrává.

Bolte:Jen bych potřeboval vědět jak vytvořit pozemky v PC a nahrát. Jde to zakreslit přímo při jízdě traktorem ale je prý nějaký software který umí udělat mapu a nahrát přes usb.
Dále bych rád věděl Bolte jestli mi můžeš nějak pomoct s tím spínačem. Konektor plus spínač to je mi jasné ale jak jsi to zapojil nakonfiguroval?
Pošlu ti ještě PMku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Navigace

Příspěvekod bold » 08 srp 2016 06:34

Mapy- Na stránkách trimble si stáhni Farms work view (měl by být i na přiloženém CD) pak stačí stáhnout data z navigačky a prohlížeč ti to překreslí na mapy. Opačně to jde asi taky, ale ještě jsem to nedělal tak nevím. Nějak nemám pořád čas :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Navigace

Příspěvekod Zmaila » 08 srp 2016 22:11

A můžeš mi prozradit jak na ten spínač?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Navigace

Příspěvekod bold » 09 srp 2016 07:29

napiš mně na mail bold007@seznam.cz
Každopádně spínač na pin 10 a 11 a nastavení externí vypínač.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Navigace

Příspěvekod fastluk » 05 říj 2016 22:18

ahojte neviete mi poveda co je sucasto ez guide 250 ? a anteny ag15+ lebo chcem to v 2 zetoroch 6911 a 7745 a neviem co k tomu mi daju
lebo neviem ako sa upevnuje antena na laminatovu strechu. a tak isto neviem ako sa montuje samotna navigacia v kabine ake su moznosti
nemoze mi to niekto vyfotit ?
prehadzovanie kabelov mi nevadi

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Navigace

Příspěvekod bold » 06 říj 2016 09:30

Anténa se upevňuje na originál destičku. ta má uprostřed výstupek (aby se anténa neposunula) a z druhé strany oboustranou lepící pásku (drží jak čert) Já osobně doporučuju ponechat v krabici, pouze obkreslit na nějaký plech (já mám 3mm) vyvrtat uprostřed díru a přišroubovat na prostřední šroub co drží střechu v přední části, ten šroub musí být inbus, a sedne přesně do díry v anténě. Ale já mám 750 a AG25 snad to bude stejné.
V krabici je komplet zapojení, takže připojovací kabel od baterie včetně pojistky (dlouhý jak týden před výplatou) ,(možná tam bude koncovka na zapalovač) a koax k anténě (taky jak na autobus).
POkud budeš mít koncovku na zapalovač, tak máš ulehčenou práci, stačí dodělat zásuvku zapalovače a más o napájení postaráno, koax (anténí kabel) je problém, originál je originál, včetně ceny. Já mám udělané další 3 koaxy, protažené tak aby nezavazeli, udělané další napájecí kabely, takže beru jen monitor a přehazuju (a anténu samozřejmě taky)
Anténu si nastavíš podle její polohy vzhledem k ose otáčení (zadní náprava) Ze své zkušenosti doporučuju dát opravdu na ten přední šroub střechy, já to měl chvilku nad zadní nápravou a přehodil jsem to dopředu z důvodu neustálého nahánění traktoru.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Navigace

Příspěvekod fastluk » 06 říj 2016 18:32

A s drziakmi na navigaciu je to ako. Je tam nieco v baleni ci nie?
A ten kabel k antenam koaxial je taky co sa daval do televizi zo starych anten ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Navigace

Příspěvekod bold » 06 říj 2016 18:43

No koax je podobný 8) ale mně ho dělal bývalý kolega z práce, který dělá kabeláž k radarům. Jsou tam jiné koncovky než na TV a trochu jiný. Nevím jaký má útlum či podobné data což je dost důležité. Pokud chceš ještě druhý, tak buď originál, nebo zhotovit někým, kdo ví co a jak.
Držák je tam taky (aspoň tedy u 750) každopádně výrobce zasílá komplet výrobek tak, aby se dal namontovat a používat. je tam tohle http://www.leadingfarmers.cz/shop/?cx=211&cn=2 ten s kruhovou základnou na 3 šroubky- cena tedy katastrofální, ale lze nahradit jakoukolik koulí s vhodným průměrem).
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 24
Registrován: 29 dub 2011 20:46

Re: Navigace

Příspěvekod Jeník Panský » 14 pro 2017 20:47

Zdravím vás.

Máte někdo zkušenosti s navigací Leica TI5 od HEXAGON? Vybírám něco ruzumného pro postřiky a hnojení na cca 100 ha. Tato mě celkově zaujala jednoduchým ovládáním, možnostmi navádění, přehledností displeye apod. Navíc cena je poměrně rozumná (35 tis. bez DPH).
Jak už jsem psal, předpokládané využití je pro první vytvoření kolejáků (stará secí mašina a nový postřikovač nám zatím nevychází), aplikaci hnojiv a zaznamenávání překážek např. na loukách.

Budu vděčen za každý postřeh.

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Navigace

Příspěvekod Denis » 14 pro 2017 23:44

Jeník Panský píše:Zdravím vás.

Máte někdo zkušenosti s navigací Leica TI5 od HEXAGON? Vybírám něco ruzumného pro postřiky a hnojení na cca 100 ha. Tato mě celkově zaujala jednoduchým ovládáním, možnostmi navádění, přehledností displeye apod. Navíc cena je poměrně rozumná (35 tis. bez DPH).
Jak už jsem psal, předpokládané využití je pro první vytvoření kolejáků (stará secí mašina a nový postřikovač nám zatím nevychází), aplikaci hnojiv a zaznamenávání překážek např. na loukách.

Budu vděčen za každý postřeh.


Tuto navigaci neznám, ale základem všech navigací je kompenzace náklonu. Pokud jí není navigace vybavena je s ní jakákoliv práce očistec. Jednu takovou levnou jsme měli v práci a nešlo s tím dělat - traktor se zahoupal a linie skákala o metry na obě strany. Teď máme u postřikovače Trimble 750, stála nějakých 75 tisíc a kvalita práce neporovnatelná.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Navigace

Příspěvekod Knightjiri » 08 úno 2018 12:51

Ahoj aktuálně řeším problem, mam zasetou řepku ovsem po zaseti byl plavák a kolejaky jsou tu tam.
Aktuálně se za chvilku bude házet nejake hnojivo a nějak furt nevim jak aby to sedělo (mam rozmetadlo ZDT) tak prisel nápad koupit navigaci nemohu si nejak vyskakovat ale napadla me Trimble EZ-guide 250 s tou lepsi anténou ted je v akci za 30 000,- máte nekdo zkušenosti? Osobne furt nevim na kolik metru budu házet jelikoz kdyby se našel postřikovač na 18m s řízením dávky tak to by Pro me bylo idealni aktuálně hazim 24m a stříká se na 12 ale to zdt tech 24 dohodi blbě :/ proto bych chtěl tech 18m . Preci jen kvalita rozhozu v repce je znát :) omlouvám se za chyby ale píší na tel.
Dekuji vsem za reakce .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Navigace

Příspěvekod bold » 08 úno 2018 14:50

běž do 750, je sice dražší, ale má lepší anténu a je nachystaná na větší rozšíření. Já mám na to 2kamery, automatické přepínání aplikuji/neaplikuji na externí vypínač, přenost dat do počítače je taky super. (taky jsem uvažoval o 250 ale přesvědčili mně na 750 a jsem spokojen) Jo a kupoval jsem to původně do 7211 na 12m oplikaci. Teď to přeskakuje mezi traktory :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 61
Registrován: 21 kvě 2008 22:10

Re: Navigace

Příspěvekod caryfuk » 08 úno 2018 16:05

V loňském roce jsem se také rozhodoval mezi Ez 250 a CFX-750. Nakonec jsem zvolil zlatou střední cestu CFX-750 Lite. Je to CFX-750 jen má uzamčenou možnost řízení vozidla a aplikace. Tyto možnosti je možné kdykoliv odemknout - dokoupit. Bral jsem ji u prodejce Case za cenu 41000 Kč. http://www.agrics.cz/fm-750
Naposledy upravil caryfuk dne 08 úno 2018 16:17, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Navigace

Příspěvekod Knightjiri » 08 úno 2018 16:11

A jaka je anténa u te lite?

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků