Dotace mladý začínající

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotace mladý začínající

Příspěvekod neznalek » 27 pro 2011 14:32

jen bych doplnil, že dle nových pravidel pro přidělení dotace, již není EKO, takové terno jako kdysi, pro letošní rok, bylo častečné EKO ohodnoceno 0 body, plné EKO pak pouze body pěti :lol: takže kdo si dal Eko závazek jen kvůli bodům asi se hodně divil :D předloni bylo za EKO 15b. a to bylo docela výhodné :arrow:

Příspěvky: 3
Registrován: 25 pro 2011 16:15

Re: Dotace mladý začínající

Příspěvekod Radka » 27 pro 2011 16:09

Díky za odpověď, no já si o tom celém moc žádné iluze nedělám, a je mi jasné, že podrobný propočet bude asi to co mě čeká první než se do něčeho pustím. Nějak ale doufám, že je tu ještě stále prostor pro ty trochu najivní, nadšené, a nezkušené...za kterou se považuju :D Já jsem totiž profesně oboje: zemědělec a sociální pracovník. Obory chci spojit vytvořením sociálně odpovědného byznysu který nabízí vzdělávání, využívá místní zdroje a pomáhá těm co jim to v životě moc nejde....že ten produkt poputuje až na pulty někde v Praze nebo i dál, to je mi jasné. Tady budou lidi vždycky nakupovat v Lidlu...

Nápadu není málo, spíš ty dotace mi připadaj jako nějaká černá magie...odkud začít!?? :? Které se hodí?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Dotace mladý začínající

Příspěvekod bold » 27 pro 2011 17:38

Dotace jsou pro znalé. Připadá mně to nastavené pro potřeby "jiných". Kdo neumí chodit v "úředničině" tak ať se do toho nepouští. Pokud najdeš schopného poradce tak se na to dá dosáhnout. Toto je můj názor.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotace mladý začínající

Příspěvekod neznalek » 27 pro 2011 17:59

ono jde o to zvolit správný "projekt", mam známého v okolí, ktery dotaci pro mladeho začínajícího dostal asi dva rok zpět na svou dceru, vše ji převedl, nahodili EKO, projekt nazvali "Udržení a pokračování rodinné tradice"...dotaci dostali, nyní on a jeho dcera prakticky nehospodaří, jsou pouze na papíře, pozemky obdělává třetí osoba, která jim platí nájem....no neberte to :lol: chce to jen mít známé, trochu si počíst manuály a pak se nebát a proste to zkusit :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Dotace mladý začínající

Příspěvekod bold » 27 pro 2011 18:39

přesně jak píšeš. A na tohle já nemám. :oops:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 33
Registrován: 14 črc 2009 16:18

Re: Dotace mladý začínající

Příspěvekod Vojtíshek » 07 úno 2012 15:50

zdravim
chci se zeptat sice to de trochu jinym směrem ale rád bych věděl jestli jsou i dotace na nový traktor nebo na stroje když chcete začít agroslužby
za odpověď děkuji

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotace mladý začínající

Příspěvekod neznalek » 07 úno 2012 18:17

Vojtíshek píše:zdravim
chci se zeptat sice to de trochu jinym směrem ale rád bych věděl jestli jsou i dotace na nový traktor nebo na stroje když chcete začít agroslužby
za odpověď děkuji


jednoduchá odpověd: ne, žádné takové nejsou

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Dotace mladý začínající

Příspěvekod Polci » 12 úno 2012 09:44

Přesně, jak píše kolega neznalek, ale je s podivem, kolik takto dotovaných strojů na službách jezdí.... :twisted: A ne jen na "výpomoc sousedovi", ale čistě službařské...To se to pak vesele podniká. A přitom by byla kontrola třeba u kombajnů tak jednoduchá. Buď hektary a kdyby i s těmi švindloval, tak paušál na motohodinu...Pak by člověk s 10 ha asi nemohl ročně udělat třeba 500 ha... a šup vrátit dotace i s úroky.

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Dotace mladý začínající

Příspěvekod Jarek » 12 úno 2012 19:34

Stroj který je koupen na mladého začínajícího zemědělce může klidně dělat i služby.To není zakázané.Musíš jen dodržovat podmínky za kterých jsi dostal dotace.Takže když někdo dělá služby s kombajnem tak nijak nepodvádí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Dotace mladý začínající

Příspěvekod Polci » 12 úno 2012 20:11

Právě to "i služby" je poměrně důležité. Pokud je stroj, který dělá "převážně služby" je tam něco špatně... Pak je to podvod. Protože na převážnou funkci služeb (přes 50% příjmů) žádná dotace neexistuje. Pokud ano, prosím o info, která. Podnikatelský záměr, kde bude stroj převážně na služby pro mladého začínajícího zemědělce a projde bych chtěl vidět.

Předchozí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník