Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Michael Hille » 30 pro 2012 14:10

Ještě přidám něco čerstvýho ze severu. Je tu statek na prodej,je za 3milKč a s pozemkama 2500m2 kde je možno si buď pronajmout,nebo odkoupit 19ha přilehlých luk. Kolega o tom uvažoval,pač ještě řeší otázku bydlení. Louky co jsou,tak jich je pár po několika ha a jedna velká,se 14.5ha. Koukám do katastru abych vyzjistil bonitu a případnou cenu na pronájem a ejhle,zdejší monopol odkoupil celou louku!!! Je to čerstvě zadaný na KÚ,přepsání ještě neni hotový. Bohužel to je člověk,který sedí někde v Praze v kanclu a ani neví,kde ta louka je. Velký trápení tu je se zdejším ZD,patří pod spojené farmy severozápad a podle toho se tu hospodaří. Menším zemědělcům nedaj ani šanci na pronájem nebo odkup luk a oni příjdou,vytáhnou drobný z kapsy a maj luk kolik si umanou. Bohužel v dnešní době slyšej lidi na peníze a to je největší průser,je jim jedno co s pozemkama bude a přitom vlastnit v dnešní době grunt,je to nejlepší co člověk může mít.
Myslim si,že když prodávající statku,prodal tu velkou louku,už neprodá statek za takovou cenu a ani za nižší,kdo by taky koupil statek s 5ha,když kolem je monopol severozápad!!!
Člověka takový chování velkých ZD naštve,neděláme to pro peníze,ale pro to,že nás to baví a učíme se novým věcem.
Bohužel asi bude teda potřeba,co nejrychleji získat aspoň do pronájmu pozemky co zbyli a to jich moc neni,pač 95% už má pod palcem družstvo severozápad :( :( :( :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod neznalek » 30 pro 2012 14:29

Michael Hille píše:Ještě přidám něco čerstvýho ze severu. Je tu statek na prodej,je za 3milKč a s pozemkama 2500m2 kde je možno si buď pronajmout,nebo odkoupit 19ha přilehlých luk. Kolega o tom uvažoval,pač ještě řeší otázku bydlení. Louky co jsou,tak jich je pár po několika ha a jedna velká,se 14.5ha. Koukám do katastru abych vyzjistil bonitu a případnou cenu na pronájem a ejhle,zdejší monopol odkoupil celou louku!!! Je to čerstvě zadaný na KÚ,přepsání ještě neni hotový. Bohužel to je člověk,který sedí někde v Praze v kanclu a ani neví,kde ta louka je. Velký trápení tu je se zdejším ZD,patří pod spojené farmy severozápad a podle toho se tu hospodaří. Menším zemědělcům nedaj ani šanci na pronájem nebo odkup luk a oni příjdou,vytáhnou drobný z kapsy a maj luk kolik si umanou. Bohužel v dnešní době slyšej lidi na peníze a to je největší průser,je jim jedno co s pozemkama bude a přitom vlastnit v dnešní době grunt,je to nejlepší co člověk může mít.
Myslim si,že když prodávající statku,prodal tu velkou louku,už neprodá statek za takovou cenu a ani za nižší,kdo by taky koupil statek s 5ha,když kolem je monopol severozápad!!!
Člověka takový chování velkých ZD naštve,neděláme to pro peníze,ale pro to,že nás to baví a učíme se novým věcem.
Bohužel asi bude teda potřeba,co nejrychleji získat aspoň do pronájmu pozemky co zbyli a to jich moc neni,pač 95% už má pod palcem družstvo severozápad :( :( :( :(


v dnešní době je opravdu problém dostat/sehnat půdu do pronájmu či ke koupi. Navíc cena půdy prudce roste a dát víc než 10kč za metr si hospodář dobře rozmyslí, a proto půda padá do klína zahraničním sedlákům ( pořád je pro ně levná) a jinym pochybným existencím. Nadruhou stranu je ptřeba věc vidět i z pohledu prodávajícího, proč neprodat dráž, když najde kupce a nemusí se o nic ohledně prodeje starat?

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod medulin » 30 pro 2012 14:49

U nás je bonita 5kč/m2 deset korun je startovací cena a mnohdy to vyleze na 18kč. Neni nad to mít za sousedy úspěšné obchodníky a překupníky :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod farmářJH » 30 pro 2012 15:41

Statek bez pozemků je bezcenný.
V podstatě mají cenu jen ty pozemky. Protože pasivní nebo nízkoenergetický barák si postavíš kdekoliv do roka. Stáj také, vše bude nové a pokud jsi toho schopný, seženeš si slušné lidi a uděláš si to i sám. Každopádně pak budeš mít jen ty stavby, které mají smysl a nízké náklady na příštích hafo let, ne staré ruiny draze udržované při životě.
Kdybych měl někde začít nanovo, klidně bych oželel starej barák za několi mega a nutné výdaje. To je koule na noze. Nakonec máš velkej barák s nevyhovujícími chlévy, krysy mezi kameny ve zdech a vodu pod domem, starou střechu a jedna či dva + jedna jak za Hitlera. Ne díky :) trochu drahé nepohodlí :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Michael Hille » 30 pro 2012 18:15

Tak konkrétně u těch 14.5ha je bonita někde na úrovni 3Kč za m2,což je směšná částka. Je to dáno hlavně lokalitou a stavem luk,kdysi polí,ale to je věc minulá.
Co jsme se koukal,tak bonita zde kolem neni nijak valná a proto se taky spekulantům tady vyplatí kupovat pozemky ve velkým.
Bohužel se opět ukázalo,že malej člověk v tomlhle státě nemá šanci na nějaký žití,musí se holt začít preferovat nějaký nečistý praktiky,aby se k pozemkům člověk dostal.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Martis » 01 led 2013 14:23

Kolem nás to už začínají skupovat Holanďani, docela nabízejí slušnou pálku. Nejhorší je, že z těch pozemků dělají lesy nebo školky a ještě ke všemu okolo mých pozemků. Docela mě to vadí že někteří lidi jsou s prominutim "hloupí" a nechají pozemky raději prodat cizincům, než to pronajmout alespoň poctivému soukromníkovi :roll:
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Vašek » 09 led 2013 14:21

Zdravím potřeboval bych poradit ohledně restitucí vzdejší kolchoz mi dluzí nemalé peníze dědil jsem poi dědovi a ten s tím za celí život nic neděl jen něco malo a to zjístil kolik b\y to tak mělo být.. A právě obdělávám cca 10ha a do budoucna bych chtěl aby mě to živylo ale je potřba ne malí kapitál tak právě bych chtěl využít tech restitucí jaká je šance že to soudně z nich vytáhnu?? A co bych pro to měl udělat?

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Michael Hille » 09 led 2013 16:35

No nevim teda co se myslí přesně???
Ale pokud se na půdě hospodařilo a majiteli pozemku nebyl pravidelně vyplácen nájem dle nájemní smlouvy,určitě se to dá zpětně vysoudit,otázka za jak dlouho????

Nebo je tu jiný problém????

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod farmářJH » 09 led 2013 16:53

jestli myslíš vypořádání transformačních podílů, tak výhledem k tomu, že už je po transformaci, máš šanci.Pokud tam ještě něco je.Neváhej.Ale je to i tak dost věcí dohody...je rozdíl, pokud se někomu chce nebo nechce se dohodnout. Zlom vaz.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Martis » 09 led 2013 18:38

Taky máme v místním družstvě restituní nárok a mohu říci, že je to na dlouhé lokte. Nechtějí nám nic vrátit, jen každý rok schvalují nějaké to procento dolů a zrovna nedávno před půl rokem odsouhlasili o 50 procent nížší návratnost, takže teď když to shrnu, tak tam máme nějakých 40 procent z původního. Dohoda s nimi nepřipadá v úvahu a jedině co by šlo, dát to vymahačské firmě, která si naúčtuje nehorázné peníze. Taková je moje zkušenost, přeji hodně štěstí :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Vašek » 09 led 2013 18:46

Já sám pořádně nevím hele je to určitě za ty pozemky a otec cosi řikal že aj zabavyli nějákej dobytek nebo tak něco.. Je mi dvacet deláme při práci nějákejch 10h a chtěl bych to rozjet v rostliné ale vono je potřeba taky větší technika mame 6945 a E 514 ale chtěl bych se dostat něco okolo 100h a s tím to oravdu nejde.. Ale ten kapital na to není a jedí možnost je toto tak se právě ptám

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod neznalek » 09 led 2013 18:54

Vašek píše:Já sám pořádně nevím hele je to určitě za ty pozemky a otec cosi řikal že aj zabavyli nějákej dobytek nebo tak něco.. Je mi dvacet deláme při práci nějákejch 10h a chtěl bych to rozjet v rostliné ale vono je potřeba taky větší technika mame 6945 a E 514 ale chtěl bych se dostat něco okolo 100h a s tím to oravdu nejde.. Ale ten kapital na to není a jedí možnost je toto tak se právě ptám


Určitě Váš děda k tomu musel mít nějaké písemnosti, začal bych prvně timhle, abyste veděl, jestli má vůbec cenu tohle oběhávat..

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Michael Hille » 09 led 2013 19:44

Tak pokud byl takovej problém,určitě jsou po tom nějaký písemnosti. Pokud proběhlo nějaký restituční řízení,tak určitě i o tom. Pokud byli pozemky zabaveny,určitě existují nějaké písemnosti o tom,že děda byl majitelem a může se začít pátrat po stopách jak šel čas. Nebylo by od věci,zjistit na katastru kdo je nyní vlastníkem pozemků.
Kdyžtak tady odkaz na online nahlížení do KÚ: http://nahlizenidokn.cuzk.cz/
Dobrý by bylo navštívit nějakej mapovej archiv,kde jsou starý katastrální mapy s vlastníkama.

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Vašek » 09 led 2013 23:58

Tak je to jen majetkové vyrovnání dobytek krmivo hnojivo atd..
No dobrovolně mi to nedají to je asi jen možnost řešit to soudně..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod farmářJH » 10 led 2013 11:58

všechen tento majetek byl součástí tzv. transormace družstev. Byly ohodnoceny všechny tyto závazky a družstva dostala ježkovy voči, nějakých sedm nebo deset? let tzv. přechodného období, kdy si v podstatě měla vytvořit možnosti majetek vypořádat a nemusela nic vydávat bez jejich souhlasu. Transformace skončila ze zákona před několika lety a podíly na majetku měly být vypořádány!!! to, že zákony jsou laxní a lidé v nevědomosti netrvali na vypořádání, dalo možnost, že se tak nestalo. Hodně družstev majetek mezitím ehm prohospodařilo. Tam, kde je, je nutné je vyzvat písemně oficiálně k vypořádání transformačního podílu, v případě nulového jednání je až poté možné dát návrh na soud na vypořádání. Od konce transofrmace by se měl podíl i úročit min. sazbou,ale realita bude zase nějaká jiná.
je dobré se spojit s právníkem, který se tomu přímo věnuje. Já osobně jsem se s předsedou dohodl a majetek vypořádal ve starých budovách. Jinak bych neměl nic.
Vím ale, kdo se tomu přímo věnuje. Byl to náš přednášející práva na JČU, má kancelář v Třeboni pokud se pamatuji a věnuje se právě tomuto oboru.
Je to pan doktor Hrubý,
http://kph.ef.jcu.cz/pages/cesky/clenove-katedry.php
Určitě se vyplatí si zaplatit pomoc a konzultaci. Družstva proti vám používají své právníky a sám ze své zkušenosti vím, že silně fabulují. To je česky, že se snaží vás zmást ne zcela pravdivými tvrzeními, někdo by řekl, že lžou a nemusel by být daleko od pravdy.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Vašek » 10 led 2013 15:56

Hele moc děkuji presně toto jsem si potřeboval přečíst fakt moc díky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod poulm » 15 led 2013 09:18

A není už na takové věci pozdě?
Všechny tyto věci související s restitucí už měly být dávno do nějakého termínu vyřešeny,včetně všech náhrad za nevydané pozemky a o živém či mrtvém inventáři nemluvě.
Samozřejmě není na škodu pozjišťovat co jde a co nejde,ale teď řešit nějaké restituční věci mi už připadá jako jít s křížkem po funuse.

Můj otec tehdy na nic nečekal,jak měl v kupě všechny papíry tak šel tvrdě do JZDáků,ti se tehdá strašně divili,byl první co si tehdy začal brát věci zpět po dědovi a vůbec to nemohli pochopit,dokonce na něj i policajty zavolali,že je chce okrást.No byla to tehdy kopa srandy,ani pozemky nám nechtěli předat,pamatuji se jak jsme 30října začali orat tehdejší pastviny,aby jsme ještě stihli zaset pšenici a jezdili jsme s traktorem mezi krávama.Házeli nám klacky pod nohy kde mohli,protože jsme byli první soukromníci,co si vzali zpět pole a vše ostatní a začli dělat sami.No co vám budu povídat,mnozí máte určitě podobné zážitky. :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod bold » 15 led 2013 09:30

jojo, traktor po GO byl traktor ze živočišné, s motorem po GO, zbytek totální šrot, vleky vzduchové jiné nedali, pole jen zbytky nevhodné na velkovýrobu :lol: :lol: Bez dotací, to se dělalo zemědělství, a zoufalec brzacek mně tady bude kázat o technice :lol: :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod poulm » 15 led 2013 11:30

Na slovo "Dotace" už začínám být alergický.
Bylo by velice zajímavé,kdyby teď udělali tlustou čáru a veškeré dotace by se zrušili. :lol:
Ale to je dlouhé povídání na úplně jiné téma.
Myslím si o tom své a raději to nebudu moc rozvádět abych nenaštval "úspěšné" zemědělce.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod neznalek » 15 led 2013 12:24

poulm píše:Na slovo "Dotace" už začínám být alergický.
Bylo by velice zajímavé,kdyby teď udělali tlustou čáru a veškeré dotace by se zrušili. :lol:
Ale to je dlouhé povídání na úplně jiné téma.
Myslím si o tom své a raději to nebudu moc rozvádět abych nenaštval "úspěšné" zemědělce.


mám stejný názor, největší zádrhel je v tom, že laická veřejnost ví o dotacích velké kulové, neví co obnáší, ani v jaké jsou výši. Radi tohle slovo používají jako univerzální zaklínadlo, hlavne pokud přivezu nový stroj, nedejbože opravim neco na baráku :lol: Nejvíc me vždy odrovná "letní soused", který celý život žije v domnění, že nový traktor stojí do 100 000, osiva a hnojiva jsou za kačku a že vlastně ty dotace a vše co prodam mam někde ve zlatě :lol: :shock:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod farmářJH » 15 led 2013 12:48

Dotace jsem pro zrušit, němci ať si je klidně nechají ale chci dovozní cla na ochranu trhu před nerovností financování... a to nejde. Takže všude stejně nebo nic.
Jo, mě stačilo sylšet Fišerovou v předvolebních klipech.....ta ví o zemědělství jako já o etologii egyptských mravenců což sama přiznala ale názory na zemědělce měla jasné, pevné a rozhodné.....sebrat jim půdu, dotace a div ne zavřít nás vyžírky. S prominutím, ale i bez něj.....není s tím sama....ať se drží divadla, tyhle komedie jsou už na mne moc a je to spíše tragédií.
Oni si vážně myslí, že zemědělec má traktor protože je línej chodit pěšky, rozhodí trochu obilí, nechá to sklidit a je z něj milionář. A zvířátka se sama narodí, zemědělec je jen pochytá a prodá....
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Martis » 15 led 2013 14:30

Docela by mě zajímalo, jak je to letos s dotacemi na dobytek. každý rok dělají změny a letos pokud vím dobře, tak by se měli počítat "prej" jen krávy či co a možná i telata, a zase zavedení nad 3.5 dobytčí jednotky (což minulý rok nebylo). No mám v tom jako každý rok guláš a nevím kam dřív jezdit :roll: . Co se týče dotací celkově, tak jak píšete - jedině ZRUŠIT !!! To je pro velko firmy, které to všechno stějně spláchnou a ne pro českého soukromníka. O naší vládě si myslím své a kdybych mohl, naložil bych s nimi jako tehdy při pražské defenestraci :lol:
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod bold » 15 led 2013 19:35

jsem pro i proti :lol: Pokud se zruší, tak zaniknou firmy které tady dokáží vytěžit stát. Ti co budou schopní tak se uživí. Na druhou stranu dotace pomáhají s rozvojem zemědělství, tady bych ale důsledně kontroloval jak jsou proinvestovávány. Když vidím jak se někteří dokážou napakovat tak je mně špatně.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod farmářJH » 15 led 2013 21:00

hele asi takhle: ten nástroj vnesl kdysi sociální smír a zaměstnanost na venkov. Nám byl vnucen už jako nefunkční,ale nikdo neměl tu odvahu ho zarazit. Jenže je kvůli němu zcela pokurvenej trh. A vzhledem k nemožnosti se bránit cly prostě buď všude stejně nebo nic.....ale ne to ještě víc podělat tím, že my bez dotací, oni s nimi a jednotný trh.To je nesmysl a naše sebevražda. Rozvoj je daný něčím jiným než dotacemi.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Vašek » 24 led 2013 21:00

Hele a ještě bych se chtěl zeptat na to když jsem akcionař ve zdejším kolchoze co to pro mě znamená??
Dá se to něják speněžit?? Duvod koupě nové techniky..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod neznalek » 24 led 2013 21:25

http://www.agroweb.cz/zpravodajstvi/Nov ... 62781.html tak schválně, čekal nekdo něco jinyho? :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod bold » 24 led 2013 21:32

ano čekal...http://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEs ... fenestrace už to tu bylo, už aby se to zopakovalo :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Jaroušek » 24 led 2013 21:45

Vašek: No tak to znamená že vlastníš nějaký podíl ne ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod farmářJH » 25 led 2013 10:45

akcie jsou prodejné, ovšem nejsou kotované na burze tudíž se s nima nespekuluje. Zde obvyklá cena je kolem 30% nominální ceny v případě nějaké speklulace většího rozměru s družstvem, tedy podnikem, jinak obvykle 10-15% z nominální ceny, tudíž asi tak. Já jsem je kdysi odmítl s tím, že je to ztráta majetku. Vliv na hospodaření také jen tak nezískáš, většinou se vedení s někým dohodlo, mají skrytou majoritu (při majortiním podílu jedné osoby by byl povinný výkup) a vaše akcie jsou v podstatě bezcenné a majetek beztrestně používán.
Vítejte v kapitalismu.
(tedy ne že bych byl pro jiné uspořádání, ale myslel jsem tím to, že je zde nutné si dávat velký pozor na formy vlastnictví a jejich výhody a nevýhody. Ty kecy Klause o akciovém ráji před dvaceti lety byl slušný oblbovák na lidi. Kde kdo se viděl na pláži díky držení milionu Kč v akciích místního družstva... :) )
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: Konec soukromých zemědělců v Čechách a na Moravě?

Příspěvekod Vašek » 25 led 2013 17:03

já jsem právě dědil a tudiš jsem zdědil i ty akcie a chci rozjet zeměděltví ve vetším ale tudíž větší technika a to není zadarmo..

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků