elektrické vedení

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

elektrické vedení

Příspěvekod zetorzhor » 04 bře 2012 10:00

Minulý týden u mě byli geodeti, budou tady skrze jednoho zbohatlíka posunovat sloupy a jeden mi vyměřili uprostřed sadu který jsem před 3 roky vysadil. Nevíte jestli s tím mohu něco dělat? Přesazovat se mi to zrovna nechce. A ještě mi není jasné že vám někdo bez zeptání vleze na váš soukromý pozemek, udělá vám na něm koleje teréňákem jak prase a ještě ani při odjezdu pořádně nezavře a nafláká Vám tady kolky kde se mu zachce :?: Mám tu ovce a ještě že jsem si toho včas všimnul a nebyl uvnitř pes ani beran. Tyčky jsem samozřejmě v návalu radosti vytrhal a na obecním úřadě nechal vzkaz že kdokoli poleze na můj oplocený pozemek napřed se mě zeptá. Nerad někoho cizího vychovávám ale komunismus už naštěstí skončil.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: elektrické vedení

Příspěvekod farmářJH » 04 bře 2012 14:37

a jsi v právu. Geodeti mají ze zákona přístup, nikoliv příjezd. To je jedna věc. Za druhé do pastvin pouze po dohodě s majitelem. Majitel je zodpovědný nejen za zvířata,ale i za to,aby se jim pak něco nestalo, takže bez něj ani ránu. Za třetí s těmi jejich pomocnými kolíky to je radost. Oni si je mají po sobě odstranit...ale serou na to hovádka. Mě jednou natloukli do trávy dokonce roxory, viděl jsem rudě.
Za čtvrté, jakej sloup? proč? vedení??? na to je břemeno ne? u energií může být asi vnucené, nejsem si jistý,ale když ho přemísťují od něj, máš asi stejná práva jako on a mohlo by se jít bránit.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2006 21:29

Re: elektrické vedení

Příspěvekod bobr2 » 04 bře 2012 18:41

Pokud je to tvůj soukromý pozemek tak ti tam přece nikdo nemůže bez tvého souhlasu cokoli stavět.Pokud by šlo o výměnu starého sloupu za nový tak je to něco jiného, ale úplně nový sloup tam umístit aniž by to s tebou projednali je nemožné a nemají na to žádné právo. Jsi vlastník a nikdo tě nemůže takhle obcházet.V okolí tady firma pokládala tel. kabel a nedohodla se s vlastníkem na přechodu přes jeho pozemek - asi 70 m - a nepohnuli s ním - tak museli bokem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: elektrické vedení

Příspěvekod bold » 04 bře 2012 19:38

vjezd na pozemek je možný pouze s vědomím majitele (vyjímka je při nebezpečí z prodlení-katastrofy a pod) Pokud tam není žádný sloup tak se jedná o stavbu a tato musí být řádně ohlášená a povolená. Pokud vznikla škoda tak zavolat znalce a nechat udělat posudek. osobně se domlouvám někde u 14kč/m2.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: elektrické vedení

Příspěvekod neznalek » 04 bře 2012 20:52

pracovníci ČEZu si s tímto hlavu opravdu nelámou, mám v pastvině řadu sloupů a loni měnili jejich vršky, pro přístup si přestřihli zapojeny ohradník, nikoho se neptali. Já i oni meli steští, že stádo bylo v jiné části pastviny, mam tam plemeného býka, který nesnáší cizí návštevy :)

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: elektrické vedení

Příspěvekod medulin » 04 bře 2012 21:15

Letos poprvé se stalo že mi svůj záměr vstoupit na můj pozemek přišli oznámit. Kamarád oplocoval pevným plotem pozemek v poli a musel mít souhlas elektrikářů a plynařů!!! holt je to veřejný záměr a dal bych ruku do ohně za to že daň z nemovitostí platim i za takto zabrané místo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: elektrické vedení

Příspěvekod bold » 05 bře 2012 09:55

neznalek píše:pracovníci ČEZu si s tímto hlavu opravdu nelámou, mám v pastvině řadu sloupů a loni měnili jejich vršky, pro přístup si přestřihli zapojeny ohradník, nikoho se neptali. Já i oni meli steští, že stádo bylo v jiné části pastviny, mam tam plemeného býka, který nesnáší cizí návštevy :)

zavolat PČR a zadokumentovat, posléze vymáhat veškerou škodu. plus řešit porušení zákona.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků