el. ohradník

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

el. ohradník

Příspěvekod bold » 02 dub 2012 19:43

Uvažuju o zaplocení části zahrady a pořídit ovečky, Máte někdo skušenosti jaká zdroje koupit a co je šmejd. stejně tak i vedení (lanko, síť) Potřebuju tak cca 100m plotu.
za odpovědi dík.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: el. ohradník

Příspěvekod tozer » 02 dub 2012 20:40

vykašlat se na elektriku a zaplotit pevným plotem- levnější, trvanlivější, 100% spolehlivější

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: el. ohradník

Příspěvekod neznalek » 02 dub 2012 20:53

ovce chovám a někdy je problém je udržet i za klasický ovčím pletivem, zvlastě ted na jaře kdyz se trava mimo vyběh již zelena. Taky je nutno počítat s tím, že ovce má vlnu tudíž je vuči el. proudu vcelku odolná a taky potřeba vetší počet vodičů. Osobně byc volil ovčí pletivo, škoda bolde, že jsi z daleka, mam tady cca 300m co mi zbylo po demontáži předělu v ohradě a rád bych se ho zbavil :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: el. ohradník

Příspěvekod bold » 03 dub 2012 07:37

předpokládám 50m sítě pro ovce.(možná o něco víc) Budu to posouvat po zahradě. Dalším problémem jsou psiska (bernský salašnický) Nic jim není svaté, zahrádka podupadá. Tudíž akutně řeším psiska, ovečky posléze. Ale chci pořídit něco, co už bude dostatečné pro obojí. Jde mně o typy a výkony zdrojů, páč já s tím nemám vůbec žádné skušenosti. Jde o malou ohradu, včetně psů max. 150-200m ohradníku (sítě) tudíž jaký zdroj zvolit a kolik minimálně vybíjecí energie. Na psiska by měl stačit http://www.ohradnik.cz/13-3901-elektricky-ohradnik.html ovšem na ovce bude malá vybíjecí energie. proto vás prosím o nějaké skušenosti ať se mám od čeho odrazit.
Dík
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: el. ohradník

Příspěvekod neznalek » 03 dub 2012 09:53

s ovcemi za el. ohradníkem zkušenost nemám, ale kdybych vybíral, tak bych vzal asi tenle http://www.ohradnik.cz/ohradniky-sitove ... mneni.html psům neublíží ( mám nejsilnejsi zdroj a ten je schopen nesaho psa od ohrady odehnat i 500m domu do boudy :D), ovcím by mel stačít a v jinem vlákně jsi psal, že uvažuješ o pasení hovězího, takže by v budoucnu stačil i na něj...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: el. ohradník

Příspěvekod farmářJH » 03 dub 2012 11:07

přesně ten mám a ten si kup, Míro. Na psy stačí dráty, já dělal ohrady pro koně a ovce tak, že mám 150 a 100 cca pásku a pod tím 3 vodivé a u země jeden nevodivý drát. Když se ovce zblázní, tedy spíš jehně, tak tím proběhne,ale kdo dostane pár ran, už k tomu neleze. Ten spodní drát cca 15 nad zemí je bez proudu, kvůli trávě a nutí zvířata spíš hlavu zvedat k tomu pod proudem.
Rána je to slušná. Můj pes už k tomu nechodí, má z něj respekt. Koně taky, jen srnec je vůl a občas někde přeskočí dovnitř. Kozy jsou bolestivky, ty to respektovaly,ale ovce přes kožich cítí méně a jsou úplně hloupé. Ale jak chytnou dvě tři po čenichu, už k tomu nejdou.
Ohradníkové sítě jsem nikdy nezkoušel, stejně to chce každou chvíli obejít s křoviňákem kvůli trávě, tak mi ty dráty docela vyhovují.
Ovce jinak udrží pletivo normální, ta 125tka výška stačí. S tím jsem začínal kdysi :)
Naposledy upravil farmářJH dne 03 dub 2012 17:18, celkově upraveno 1
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: el. ohradník

Příspěvekod bold » 03 dub 2012 14:19

všem dík za odpovědi. Jdu pohledat nějakého "dodavatele". 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: el. ohradník

Příspěvekod farmářJH » 03 dub 2012 17:20

http://www.kamir.cz/
mám tam registraci myslím a teď dorazil kupon na 10% slevu. Kdybys o něj stál...
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: el. ohradník

Příspěvekod bold » 03 dub 2012 20:39

mně dorazil pouze katalog. cenovka monitor 2900,- bez DPH. POkud máš nějakou slevu budu vděčný. koupím tam i síť 50m pro začátek.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: el. ohradník

Příspěvekod farmářJH » 04 dub 2012 11:46

FB. :) bude to rychlejší.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: el. ohradník

Příspěvekod bold » 04 dub 2012 13:05

ok
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

Re: el. ohradník

Příspěvekod zetorzhor » 06 dub 2012 07:08

Já taky používám ten minotor a nedám na to dopustit. Když si vzpomenu co jsem se před tím nadrbal s věčným opravováním pletiva. Až jsem se jednou naštval. natáhl před něj drát s eletrikou a od té doby naprostá spokojenost. I s tou sítí, tu dávám na předěly a z druhé strany toho pletiva když vyroste tráva a nemusím nic obžínat :) . Pouze pás kudy pak natáhnu síť. A ovce jak pochopily že dostávají ránu od toho drátu tak teď stačí natahnout 3 dráty a naprostej respekt. Jen ty jehňata to musí napřed poliskat aby pochopila :) . Mám to celoročně a v zimě pouze odpojuji spodní drát jak napadne sníh aby to neprobíjelo a jak ho napadne hodně tak už jsou stejně jen u sena a oplocení není třeba.
A pro ty co tvrdí že elektrika pro ovce nefunguje, tak doporučuji aby se podívaly na ty desítky kilometrů oplocení třeba na zélandu :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: el. ohradník

Příspěvekod bold » 06 dub 2012 10:10

jdu do toho, psiska našli fóliovník a za svou boudu uznali úsek salátu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: el. ohradník

Příspěvekod bold » 06 dub 2012 10:14

farmářJH píše:FB. :) bude to rychlejší.

S.Z. ti nefunguje, na FB se asi nepotkáme :-) Tak jsem prohledal nabídky od firem (hromada papíru ve schránce) a našel jsem tu slevu taky :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: el. ohradník

Příspěvekod farmářJH » 06 dub 2012 13:08

vidíš jak jsi šikovnej! na FB jde poslat zprávu offline :) ale jak sám vidíš, tak máš ouplně vše co potřebuješ :D
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: el. ohradník

Příspěvekod bold » 06 dub 2012 18:32

ještě jeden dotaz: dá se nějak "ubrat"? Musím vyřešit akutně psiska, tam by snad stačil menší zdroj, ohrada bude cca 40m. Takže varianta slabého "domácího"zdroje, a posléze nákup "elektrárny". Mám totiž na zahradě i pohyb dětí.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: el. ohradník

Příspěvekod farmářJH » 07 dub 2012 11:14

nedá. U tohoto ne. Ale kvůli psům není problém. Všichni žijí a respektují to. Děti všeobecně jsou problém. Prda je to slušná,ale u ovcí zrovna menší není na nic.
Musel bys koupit dražší zdroje, což bude tedy tvůj případ. Ty mají navíc elektronickou regulaci a snižování výkonu právě pro případ že ti tam padne zvíře nebo člověk,abys ho neušokoval. Já dostal pět za sebou a řeknu ti, že to dokáže nakopnout :D (ona byla navíc nějaká novela ženové zdroje proě tuhle ochranu mít musí-staré ji nemají a to je i Minotor. šem v praxi je to perfektní zdroj.)
Nevím, co je slabý domácí zdroj.....a elektrárna. Kup si s reg. výkonem, kontorlou zemnění a ochranou při zamotání se do ohrady (to je to odstavení zdroje) a bude to. Bude jen asi jednou tak drahý. Mno tak takovej jsem tu nenašel. Našel jsem 5J s rostoucím při podrostu, takže pokud to chceš takhle, tak 2J Cavallo pro koně psy a důchodce.
Naposledy upravil farmářJH dne 07 dub 2012 11:27, celkově upraveno 1
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: el. ohradník

Příspěvekod farmářJH » 07 dub 2012 11:18

Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: el. ohradník

Příspěvekod bold » 07 dub 2012 17:53

bude stačit 0,6j na psiska (chlupatí salašničtí)?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

Re: el. ohradník

Příspěvekod zetorzhor » 07 dub 2012 18:28

Psům to neublíží a synek už si taky šáhl :( . Oba už to respektují a sousedovic pes už si ovcí raději ani nevšímá a přestal na ně i štěkat což před tim bylo k zbláznění. Připadne mi že si myslí že to dělají ovce když ny ně dorážel u plotu :). Akorát jsem slyšel od jednoho že se mu do té sítě zapletl rohatý beram a přes noc ho to ukopalo. - kamerunský.

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: el. ohradník

Příspěvekod larsen.l » 19 dub 2012 18:25

El ohradník je vynikající věc, když ním máš oploceno tak 15 hektarů, Dávám tam 3,15 drát , co se používá jako vodící do vinohradu, na menší stádo do 60 kusů to stačí, drát se dává v 5ti řadách po 20cm , sloupky nanejvíš 4 metry daleko. Ale zkušenost mám takovou, že přidávám i sítě, a nejlíp se osvědčil plot 120 cm vysoký. A jinak jestli je budeš posouvat po zahradě, tak zadělávej každou díru, poněvadž , když jim jebne v koli tak ti projedou dirou 20 x 20 cm ani nevíš jak.Pokud to má být malá přenosná ohrada, řeknime do 80 m. tak bych to udělal do rámů z jeklů, stačí 20, a řídká armatura s oky asi 20 x 20, 120cm vysoká, po 3 - 5 metrových blocích, je to lehké nepotřebuješ sloupky., navařiš tam trubky jako panty, provlečeš hlazenku, udělaš trochu to zavlníš, hlazenku zapicháš do země, a úplně snadno s touto ohradou jde manipulovat aniž bys vypustil jednu ovečku ven.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník