MENDELU

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 12 zář 2013 22:47

MENDELU

Příspěvekod s.kadlubiec » 17 zář 2013 21:30

Zdravím,
zajímá mě kolik lidí tady na farmwebu chodí nebo chodilo na mendlovku (agronomická fakulta). Založil jsem to hlavně proto, že jsem tam nový a nemám ještě žádné známé se kterými bych pokecal třeba o zemědělské technice předal si zkušenosti ze školy nebo se prostě domluvil na pivo :D !
Naposledy upravil s.kadlubiec dne 26 led 2014 12:23, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 73
Registrován: 29 pro 2010 22:52

Re: MENDELU

Příspěvekod Petr.J » 18 zář 2013 01:00

Budu hádat....agrobiologie? :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 12 zář 2013 22:47

Re: MENDELU

Příspěvekod s.kadlubiec » 18 zář 2013 19:00

Přesně tak, všeobecné zemědělství.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 90
Registrován: 19 bře 2008 17:17
Bydliště: okres HK

Re: MENDELU

Příspěvekod rotez30 » 19 zář 2013 11:41

Náhodou někdo kdo je, nebo se chystá na f. agrobiologie, ale na ČZU se zde nenachází ? :D

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: MENDELU

Příspěvekod Denis » 19 zář 2013 23:30

rotez30 píše:Náhodou někdo kdo je, nebo se chystá na f. agrobiologie, ale na ČZU se zde nenachází ? :D


Z ČZU ano, ale již studující. Jaký obor máte, kolego?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 90
Registrován: 19 bře 2008 17:17
Bydliště: okres HK

Re: MENDELU

Příspěvekod rotez30 » 20 zář 2013 16:40

Právě bych měl nastoupit na kombinovanou formu oboru rostlinná produkce, 25.9. tam jedu k zápisu...

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: MENDELU

Příspěvekod Denis » 20 zář 2013 22:37

Předpokládám, že se jedná o tzv. profesní obor. Mnoho zdaru. A pokud se Vám zadaří, tak si ve druháku dejte pozor na genetiku. Je to spíš statistika než genetika a je to pořádně na palici.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 90
Registrován: 19 bře 2008 17:17
Bydliště: okres HK

Re: MENDELU

Příspěvekod rotez30 » 22 zář 2013 19:13

Přesně tak, jde o profesní obor. Teoretický by měl být Pěstování rostlin, ale tam chtěli u přijímaček navíc chémii. S genetikou mě ani neděste, na tu mám špatné vzpomínky ještě ze střední školy :lol: ..nu zkusím to a uvidím :D

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: MENDELU

Příspěvekod Denis » 22 zář 2013 20:22

rotez30 píše:Přesně tak, jde o profesní obor. Teoretický by měl být Pěstování rostlin, ale tam chtěli u přijímaček navíc chémii. S genetikou mě ani neděste, na tu mám špatné vzpomínky ještě ze střední školy :lol: ..nu zkusím to a uvidím :D


Příjmačky z chemie nebyly vůbec těžký. I když,... :lol: Hlásilo se nás asi 40, brali 60, nakonec nás bylo něco přes třicet. Nu a teď, po dvou letech, je nás 9.

A pak, že je hnojárna dávačka. :lol:

Pokud byste ale měl zájem dále studovat na inženýra, tak si budete muset dodělat ty zkoušky, který jsou navíc v teoretickym oboru. Ale to už asi víte.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 90
Registrován: 19 bře 2008 17:17
Bydliště: okres HK

Re: MENDELU

Příspěvekod rotez30 » 28 zář 2013 22:02

Tak jestli ty přijímačky byly podobné těm z biologie, tak se ani nedivím :lol: ...měl jsem nejprv hlavu v pejru z toho, že se jedná o učivo pro gymnázia, po vyzkoušení nějakého testu jsem zjistil, že jsme na SZeŠ měli opravdu "trochu" jinou biologii, tudíž z té gymplácké nic neumím. Nakonec jsem dal slabou hodinku prostudování modelových otázek, které jsem na poslední chvíli sehnal a tak nějak se mi podařilo uspět :D .
Jak to tak čtu a občas někde slýchám, tak je to celkem mazec s tím, kolik je studentů na začátku a kolik končí, ale jak jsem říkal, zkusím a uvidím :) . O tom roku dorovnávacího studia pro profesně zaměřené obory vím, ale myslím, že je zatím až moc času na řešení takových věcí...

Příspěvky: 6
Registrován: 10 črc 2013 21:53

Re: MENDELU

Příspěvekod Ondřej Adamčík » 27 pro 2013 00:14

Zdravím, mohu se zeptat jaké je vůbec studium na Mendelu ? Hlavně mě zajímá bc. obor VŠEOBECNÉ ZEMĚDĚLSTVÍ. Jak je to např. v prváku s těžkostí učiva apod. ? Hlavně jaké je to pro Ty lidi, kteří zemědělstvím žijou, ale nechodí na SŠ zemědělku - je toho třeba hodně dohánět ?
Studuju gympl, pracuji v NETISu a snad jednou budoucí agronom.

Příspěvky: 13
Registrován: 25 bře 2009 18:58
Bydliště: Malešovice

Re: MENDELU

Příspěvekod Prochikan » 27 pro 2013 13:11

Ondřej Adamčík píše:Zdravím, mohu se zeptat jaké je vůbec studium na Mendelu ? Hlavně mě zajímá bc. obor VŠEOBECNÉ ZEMĚDĚLSTVÍ. Jak je to např. v prváku s těžkostí učiva apod. ? Hlavně jaké je to pro Ty lidi, kteří zemědělstvím žijou, ale nechodí na SŠ zemědělku - je toho třeba hodně dohánět ?


Tak záleží co máš za střední školu, já tam šel ze střední zemědělky a první semestry pro mě byly hodně těžký, protože tam byly předměty který jsme na zemědělce moc neměli - chemie, matika, genetika, jazyk. Ale zase ti co měli gympl to měli v pohodě, ti to znali... Ale později se to začalo otáčet jak přišly nějaký odbornější předměty - zoologie, mechanizace, výživa rostlin. Ale já měl ještě výhodu že máme zemědělství doma. Ale za zkoušku nic nedáš, tak si to můžeš klidně zkusit a když ti to nepůjde tak můžeš odejít. Nejvíc lidí vypadne během prvního roku, hlavně na chemii.

Příspěvky: 6
Registrován: 10 črc 2013 21:53

Re: MENDELU

Příspěvekod Ondřej Adamčík » 27 pro 2013 16:02

Gympl právě. Takže chemie, biologie, matika.. I když ta biologie je rozdělena takže se v každém roku bere něco jiného. A v prváku jsme třeba kromě stavby bunky a částí rostlin ani nic moc neprobrali + jednotlivé třídy a jejich zástupce. :D Zemědělství sice doma nemám, ale pochybuju se v něm už od šesti let. (soused agronom..).
Studuju gympl, pracuji v NETISu a snad jednou budoucí agronom.

Příspěvky: 13
Registrován: 25 bře 2009 18:58
Bydliště: Malešovice

Re: MENDELU

Příspěvekod Prochikan » 28 pro 2013 01:39

Tak to bych se toho vůbec být tebou nebál... Pokud máš gympl a aspoň trochu přestavu o zemědělství tak s tou školou nebudeš mít problémy :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: MENDELU

Příspěvekod VonVagel » 28 pro 2013 11:15

Přesně tak, první dva roky budete stejně brát co všude, ve třeťáku začnou odborné předměty. Jinak doporučuju Mechanizaci:)
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 6
Registrován: 10 črc 2013 21:53

Re: MENDELU

Příspěvekod Ondřej Adamčík » 28 pro 2013 23:37

Díky, díky pánové. Uvidíme co bude za dva roky než teprve dodělám gympl. Akurát jsem narazil na tuto debatu tak mě to začalo zajímat, protože už dříve jsem hledal nějaké "recenze" na netu, ale nic. Jinak kolik cca lidí tak nastoupí v prváku a dodělá vůbec bc. ? :)
Studuju gympl, pracuji v NETISu a snad jednou budoucí agronom.

Příspěvky: 10
Registrován: 11 srp 2007 21:46

Re: MENDELU

Příspěvekod votech » 02 led 2014 00:12

chodím na Provoz techniky, do třetího ročníku, až na pár předmětů je to docela v pohodě pokud se o to člověk zajímá a baví ho to

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

Re: MENDELU

Příspěvekod PYTEL » 02 led 2014 12:56

Hlavně Vojto ty předměty nevyjmenovávej, jinak ten náš obor zavřou :D ..... ne, spolužák Votech má pravdu, zatím nebyl problém, až na 2 předměty, ale uválčit se to dá. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 12 zář 2013 22:47

Re: MENDELU

Příspěvekod s.kadlubiec » 09 led 2014 21:02

Tak já jsem na MENDELU jeden semestr (obor Všeobecné zemědělství). Dělal jsem gympl a nedá se říct že bych neměl problém. Je sice pravda, nebyl jsem bůh ví jak pilný student, ale ani žádný flákač. Taky jsem měl gympl v polštině, takže se musím učit něco, co jiní už znají. Po pravdě, čekal jsem to jednodušší, ale když chceš tak, se to dá. Zatím jsem měl 2 zkoušky, zoologii jsem udělal (cca 5dní učení), chemii ne (2 dny učení, spíš neučení :D ).
Uvidíme jak se bude dařit, jak už tady někdo napsal, zkusit to můžeš vždycky. Ten prvák je tak trochu opakování gymplu (hlavně ta biologie, chemie, matika)
Naposledy upravil s.kadlubiec dne 11 led 2014 23:39, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: MENDELU

Příspěvekod poulm » 10 led 2014 13:06

Já jsem taky z Mendelovky, obor Provoz techniky. 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

Re: MENDELU

Příspěvekod ValsorajL » 13 led 2014 19:25

Zdravím

můžu se zeptat s jakýma průměrama vás na jaký obor vzali?

Zajímám se o mendlovku a chtěl bych tam dát přihlášky. Nejvíc se zajímám o odpadové hospodářství a agrobyznys. Nevíte někdo jak to funguje tam? Myslím tím náročnost atd. Co se týče chemie, nějaký rok ji již nemám, co považujete jako vhodné abych se doučil a připravil, abych neměl hned v prvním semestru extrémní problém s projitím? (stačí ve svých oborech ve finále to dle mě bude stejně podobné)

Díky za případnou odpověď.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 12 zář 2013 22:47

Re: MENDELU

Příspěvekod s.kadlubiec » 20 led 2014 23:26

Já jsem šel na VŠEO. z průměrem asi 1,8 . Brali do průměru 2,5 :D . Taky to teď tak vypadá, myslím, že po prvním semestru to hodně lidí zabalí...
K té chemii, myslím že bude stačit když si dáš v 1. semestru seminář a budeš se na to průběžně učit. A kdybys chtěl začít študovat něco už teď, tak tady máš přehled toho co se na chemii probírá (myslím že to bude na každým oboru stejné) :
ANORGANIKA: Názvosloví anorganických látek, Úprava rovnic, hmotnostní zlomek, Složení roztoků, Výpočty pH, Neutralizační titrace

ORGANIKA:Názvosloví uhlovodíků, Názvosloví halogenderivátů, hydroxyderivátů, etherů, aminů, nitro- a nitrososloučenin, Názvosloví karbonylových sloučenin a karboxylových kyselin, Názvosloví derivátů karboxylových kyselin

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

Re: MENDELU

Příspěvekod ValsorajL » 22 led 2014 19:13

z gymplu na všeobecný zemědělství? proč takové rozhodnutí? :) měl bych vědět něco co nevím? :D (např. že to má budoucnost nebo tak něco)

já osobně jsem z oboru týkající se gastronomie :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 12 zář 2013 22:47

Re: MENDELU

Příspěvekod s.kadlubiec » 22 led 2014 23:58

Proč ? Protože mě zemědělství baví a kde jinde, když mám vizi že budu pokračovat v provozu rodinné ekofarmy...
A zemědělství určitě svou budoucnost má, všechno je o tom jak to budeš dělat, ale to je na delší diskuzi, která se řeší na jiných vláknech :wink: .

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

Re: MENDELU

Příspěvekod ValsorajL » 23 led 2014 16:51

Mě zemědělství taky celkem baví, ale farmu nebo usedlost nemáme a tak třeba i když mi to přijde jako zajímavý obor, myslím že ty možnosti bez rodinného zázemí (té farmy, popř statku) to zas takový smysl nemá. Co se týče budoucího povolání. Třeba se mýlím a budu jen rád když budu mít více info.

Mě se líbí to odpadový hospodářství celkem. Přijde mi, že tam by ta práce být mohla a zajímavé by to také určitě bylo.

Celkem závist té rodinné farmy, taky bych se nezlobil za to mít takovou možnost. :)

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: MENDELU

Příspěvekod tozer » 24 led 2014 15:31

když se to tu probírá, máte někdo zkušenost s dálkovým studiem na mendelu?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: MENDELU

Příspěvekod tele » 24 led 2014 17:23

ValsorajL píše:Mě zemědělství taky celkem baví, ale farmu nebo usedlost nemáme a tak třeba i když mi to přijde jako zajímavý obor, myslím že ty možnosti bez rodinného zázemí (té farmy, popř statku) to zas takový smysl nemá. Co se týče budoucího povolání. Třeba se mýlím a budu jen rád když budu mít více info.

Mě se líbí to odpadový hospodářství celkem. Přijde mi, že tam by ta práce být mohla a zajímavé by to také určitě bylo.

Celkem závist té rodinné farmy, taky bych se nezlobil za to mít takovou možnost. :)

Jestli Ti můžu poradit i já, jako dříve narozený a před více než 20 lety zběhlý student ČZU, tak si vyber obor zemědělský. V současnosti je v provozu nouze personální veliká, ať už se jedná o pozice technické ( agronom, mechanizátor, zootechnik ) nebo managerské ( předseda, ředitel ). Mohu posoudit, neboť jsem ke konci roku dal výpověď a nyní se probírám poměrně velkým množstvím kvalitních pracovních nabídek. Jsem celkem překvapen, aniž bych nějak aktivně sháněl místo, kolik zajímavých pozic je k mání a otevřeně přiznám, že nabídky na obchodní zástupce renomovaných chemických a osivářských firem s díky rovnou odmítám. Opačným příkladem budiž kamarádka, která musela v konkurzu na pozici odpadáře na odboru životního prostředí v okresním městě porazit 200 lidí :mrgreen:

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

Re: MENDELU

Příspěvekod ValsorajL » 04 úno 2014 22:27

Tak jsem byl na dnu otevřených dveří. Zaujali mě nakonec obory Fytotechnika, Zootechnika a Všeobecný možná i Agrobyznys ale u něj mi přijde nahraditelnost za kterýkoliv jiný ekonomický obor.

Mohl by tu nějaký student aktuální nebo bývalí zhodnotit nějaké klady a zápory oborů co slyšel, zažil nebo má prostě zkušenost? :) Snažím se získat co nejvíce info abych se rozhodl správně.

Příspěvky: 13
Registrován: 25 bře 2009 18:58
Bydliště: Malešovice

Re: MENDELU

Příspěvekod Prochikan » 04 úno 2014 23:17

ValsorajL píše:Tak jsem byl na dnu otevřených dveří. Zaujali mě nakonec obory Fytotechnika, Zootechnika a Všeobecný možná i Agrobyznys ale u něj mi přijde nahraditelnost za kterýkoliv jiný ekonomický obor.

Mohl by tu nějaký student aktuální nebo bývalí zhodnotit nějaké klady a zápory oborů co slyšel, zažil nebo má prostě zkušenost? :) Snažím se získat co nejvíce info abych se rozhodl správně.



Studuju fytotechniku, jsem ve 3. ročníku, obor je to jak už název napovídá zaměřenej hodně na rostliny. Prvních pár semestrů je hodně podobných jak u ostatních oborů, pak přijdou odbornější předměty, ale ty jsou většinou (až na vyjímky) už lehčí. Jestli chceš vědět něco konkrétního tak se ptej, nevím co k tomu přesně napsat, jednotlivý předměty který jsou v jednotlivých semestrech najdeš na internetu tak se můžeš kouknout co tě čeká :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: MENDELU

Příspěvekod winis » 05 úno 2014 09:48

Obecně si myslim, že odborné fyto předměty jsou lehčí než zoo. Ale záleží na tobě k čemu máš blíž.

Další

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků