Společná zemědělské politika po roce 2013

Příspěvky: 28
Registrován: 20 pro 2011 21:58

Společná zemědělské politika po roce 2013

Příspěvekod HonzaCB » 29 zář 2013 20:48

Měl bych prosím dotaz, v návrhu pro další období společné zemědělské politiky dle EU, je návrh na omezení pěstování plodin....
Žadatel musí pěstovat nejméně 3. plodiny z nichž ta jedna nesmí býti na více než 70 % plochy ...letos se osevem ozimé pšenice do toho nevejdu, platí to už tedy pro letošní zásev ? Další je omezení nechat nejspíše ladem 7 % plochy ladem...
Děkuji

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Společná zemědělské politika po roce 2013

Příspěvekod bold » 29 zář 2013 20:53

to jsou věci, nevím nečtu neumím.
Já si myslím že to budou posuzovat individuálně a napřed tě varují, že to jako bylo naposled, páč pokud seberou dotace tak se tu začnou dít neskutečné věci a nikdo nám do toho nebude moct kecat.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Společná zemědělské politika po roce 2013

Příspěvekod neznalek » 29 zář 2013 20:57

dle méo se to na letošní zásev vztahovat nemuže, vše jsou to zatím jen návrhy. Nicméně v jendotné evropě by mne zajímalo jak tohle budou dodržovat dánové, poláci a ostatní svoloč :lol: Nějak jsem za poslední lety získal přesvědčení, že kontroly čehokoliv se dějí jen u nás... když vím jak to funguje za hranicemi

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Společná zemědělské politika po roce 2013

Příspěvekod Brano » 03 led 2014 00:00

Síce nie po 2013, ale keďže sa spomína EU a podobné...nevedel som svoj príspevok lepšie zaradiť, no myslím že stojí za zhliadnutie. Dúfam že takto neskončí väčšina podnikov.
http://www.youtube.com/watch?v=l6Nz0Nc5i_U

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Společná zemědělské politika po roce 2013

Příspěvekod bold » 03 led 2014 11:13

No tohle je poněkud horký brambor. Já na jednu stranu doufám že takhle skončí většina podniků,ALE..... Nutno dodat následující.... před rokem 48 bylo v obci několik větších sedláků, hodně malých co měli kousek půdy a uživili se, no a minimum jedinců dělalo jinde než v obci. Obec držela po hromadě, velký sedlák byl váženým občanem. Dnes..... většinu katastru obdělává jeden podnik a zaměstnává 5 traktoristů a jednoho vedoucího, z tohoto počtu je jen jeden místní. V obci jsou čtyři sedláci menší i větší kteří se živí zemědělstvím. Jsme spíše na obtíž, dobytek smrdí, traktory jezdí přes chodník do chalupy, a nedejbože když z chodníku foukám zrní na sýpku.
Takže já osobně jsem pro návrat k malému zemědělství, ono je totiž rozdíl když 1000ha živí cca 6 lidí a hromadu "boháčů" nebo jednu malou vesnici. Rovněž když to vezmu na techniku, tak je lepší 20malých traktorů, než 5 velikých. páč těch 20 na sebe naváže více lidí-servis a pod. Megalomanské podniky nemám rád, bohužel jsem nucen zde většinu svých komodit prodat. Se slzou v oku vzpomínám jak se předkové složili a postavili společně cukrovar a dodávali cukr na trh, nyní nikde v okolí o cukrovou řepu nezavadíme..... něco je špatně. Diktaturu proletariátu, nahradila diktatura EU a velkých podniků.....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Společná zemědělské politika po roce 2013

Příspěvekod tomous » 03 led 2014 13:41

Brano píše:Síce nie po 2013, ale keďže sa spomína EU a podobné...nevedel som svoj príspevok lepšie zaradiť, no myslím že stojí za zhliadnutie. Dúfam že takto neskončí väčšina podnikov.
http://www.youtube.com/watch?v=l6Nz0Nc5i_U


Takto to vypadá,když si soudruzi z Agrární komory vydupou dotace na plochu! Všude jenom pšenice,řepka a kukuřice! A já blbec jsem si myslel,že hospodaření je i o chování dobytka,prasat ap. Kravíny prázdné a jak psal bold na 2tis.ha zaměstnáno 5lidí atd. Na žně přijedou posily ze sesterných podniků patřící stejnýmu pánovi. Taky bych byl nejradši aby ty velké podniky padli na hubu,ale to se určitě nestane to spíš padneme my,protože jsme na obtíž právě těm velkejm.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Společná zemědělské politika po roce 2013

Příspěvekod Bartuc » 29 led 2014 11:55

Obaja mate pravdu chlapci... po prezreti videa mi presne prebehla hlavou boldova veta- bodaj by vsetky tak dopadli... ked za mozno 20 firmami (to uz by si clovek povedal ze je medzi nimi slusna konkurencia, a teda tendencia vynaliezavosti a boja za posuvanie sa dalej) stoja dvaja mozno traja ludia s 20 000ha a ako to tu uz odznelo obrazne povedane piatimi zamestnancami tak nech sa vedenie nehneva ale o com to je?? keby to rozhodili po 100ha-roch tak dokazu uzivit 200 malych rodin a nie zasobovat kvalitnymi obilninami severnych a juznych susedov (teda v skutocnosti ani neviem ci sa da hovorit o kvalite pri takom niecom...), hospodarime v oblasti medzi troma gigantmi a dostat sa k m2 pody je fakt ale ze fakt o hubu a hospodar bez pody... :D druha vec je ako sa k tomu dostali... (nehadzem do tohto vreca vsetkych, holt je ich malo na to aby tento system mal ako celok dobru povest... )

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků