fytotechnik vs zootechnik

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod ValsorajL » 05 bře 2014 17:37

Zajímalo by mě čistě teoreticky, když teď koukám na nabídky práce. V čem vidíte větší uplatnění? V zootechnice, nebo spíš fytotechnice?

Zajímám se z důvodů budoucího vzdělávání. :)

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod kas » 05 bře 2014 18:41

ValsorajL píše:Zajímalo by mě čistě teoreticky, když teď koukám na nabídky práce. V čem vidíte větší uplatnění? V zootechnice, nebo spíš fytotechnice?

Zajímám se z důvodů budoucího vzdělávání. :)



Obor: Všeobecné zemědělství na MENDELU, je to víceméně kombinace Fyto a Zoo.

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod ValsorajL » 06 bře 2014 07:17

kas píše:
ValsorajL píše:Zajímalo by mě čistě teoreticky, když teď koukám na nabídky práce. V čem vidíte větší uplatnění? V zootechnice, nebo spíš fytotechnice?

Zajímám se z důvodů budoucího vzdělávání. :)



Obor: Všeobecné zemědělství na MENDELU, je to víceméně kombinace Fyto a Zoo.


No bylo poraděno, že je lepší mít jednu specializaci a na ní se zaměřit, nebo máte jiný názor? :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod winis » 06 bře 2014 18:36

mě přišla fyto na CZU jednodušší než zoo, i co sme měli zoo předměty jako zootechnika, nějaké základy veteriny, zoologie, pícninářství.... Je tam strašně moc věcí na zapamatování, v agronomii se spousta věcí opakuje pořád dokola, ale asi je to o vztahu k oboru, mě jednoznačně táhnou rostliny. Myslim si ale, že čistě zootechniků absolvuje míň než agronomů. (nás bylo 11 absolventů agronomů na CZU v roce 2013, zootechniky nevim)

Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2014 07:41
Bydliště: JM

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod Jiřik » 06 bře 2014 18:38

Dívej se na to také v čem jsi lepší,co tě víc baví !

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod ValsorajL » 06 bře 2014 19:30

winis píše:mě přišla fyto na CZU jednodušší než zoo, i co sme měli zoo předměty jako zootechnika, nějaké základy veteriny, zoologie, pícninářství.... Je tam strašně moc věcí na zapamatování, v agronomii se spousta věcí opakuje pořád dokola, ale asi je to o vztahu k oboru, mě jednoznačně táhnou rostliny. Myslim si ale, že čistě zootechniků absolvuje míň než agronomů. (nás bylo 11 absolventů agronomů na CZU v roce 2013, zootechniky nevim)



Třeba na Mendelu v brně berou 120 zootechniků a pro fyto mají jenom 40 míst :)

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod ValsorajL » 06 bře 2014 19:33

Jiřik píše:Dívej se na to také v čem jsi lepší,co tě víc baví !



Lepší: To bohužel nemůžu. Aktuálně studuji mimo obor, proto se ptám zde lidí, kteří o tom ví více.
Víc baví: Já mám pocit že by mě obojí ve své podstatě bavilo, u obojího vidím hodně kladných věcí, takže věnuji pozornost do značné míry budoucnosti daného povolání, proto tento dotaz.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 10
Registrován: 28 pro 2013 12:19
Bydliště: Stašov

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod PatrikCh » 06 bře 2014 21:29

Na podzim 2013 jsem nastoupil na Všeobecné zemědělství. Myslel jsem si, že pro mě právě všeobecný přehled bude to nejlepší. Živočišná mě vůbec nebere a taky to tak vypadalo. Anatomie a histologie zvířat jsem totálně vyhořel (né, že by to nešlo, ale spíš se nechtělo). Zoologie celkem šla, ale taky to nebylo to pravý ořechový. Anatomie a morfologie rostlin byla v pohodě. Takže jsem první zkouškové nedal a v únoru jsem studium ukončil. Vzápětí jsem podal přihlášku na Provoz techniky. Což jsem měl udělat hned, ale tak jeden promarněný rok není tak hrozný. Takže za mě, vyber si to, čemu nejvíce rozumíš a chtěl by si se v tom dále vzdělávat.
Žně a orba je moje volba.

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod ValsorajL » 06 bře 2014 22:14

PatrikCh píše:Na podzim 2013 jsem nastoupil na Všeobecné zemědělství. Myslel jsem si, že pro mě právě všeobecný přehled bude to nejlepší. Živočišná mě vůbec nebere a taky to tak vypadalo. Anatomie a histologie zvířat jsem totálně vyhořel (né, že by to nešlo, ale spíš se nechtělo). Zoologie celkem šla, ale taky to nebylo to pravý ořechový. Anatomie a morfologie rostlin byla v pohodě. Takže jsem první zkouškové nedal a v únoru jsem studium ukončil. Vzápětí jsem podal přihlášku na Provoz techniky. Což jsem měl udělat hned, ale tak jeden promarněný rok není tak hrozný. Takže za mě, vyber si to, čemu nejvíce rozumíš a chtěl by si se v tom dále vzdělávat.



Jak jsem již avizoval, já nemám představu co by mě více naplňovalo. Jsem mimo obor a rok života už jsem ztratil tím, že jsem se vyučil a po té dělal dva roky maturitu. Nemáme ani farmu.

Celkově mě zaujala ta fytotechnika, ale při pohledu na pracovní trh, kdy jsem moc pracovních nabídek na tuto pozici nenašel jsem se trochu zalekl. Proto ten dotaz.

Celkově mě ještě zaujalo i odpadový hospodářství. Co jsem ovšem slyšel jedná se o dost složitý obor a ta práce do budoucna taky nejistá.

Na druhou stranu v jakém oboru máme dnes jasnou práci, možná strojařina, ale ta mě nebere.

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod PYTEL » 07 bře 2014 09:44

PatrikCh píše:Na podzim 2013 jsem nastoupil na Všeobecné zemědělství. Myslel jsem si, že pro mě právě všeobecný přehled bude to nejlepší. Živočišná mě vůbec nebere a taky to tak vypadalo. Anatomie a histologie zvířat jsem totálně vyhořel (né, že by to nešlo, ale spíš se nechtělo). Zoologie celkem šla, ale taky to nebylo to pravý ořechový. Anatomie a morfologie rostlin byla v pohodě. Takže jsem první zkouškové nedal a v únoru jsem studium ukončil. Vzápětí jsem podal přihlášku na Provoz techniky. Což jsem měl udělat hned, ale tak jeden promarněný rok není tak hrozný. Takže za mě, vyber si to, čemu nejvíce rozumíš a chtěl by si se v tom dále vzdělávat.


Na Provoz techniky?? hodně štěstí s Bořkem :D , jsem ve 3. ročníku PT, docela dost z nás vylítalo a ještě víc bude prodlužovat.... :)

Jinak co se týká Odpadového hospodářství, jsou tam taky docela ostrý předměty, hlavně chemie, termomechanika, mechanika tekutin, .... a slyšel jsem, že se možná dál nebude otvírat, ale nevím co je na tom pravdy. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod poulm » 07 bře 2014 11:57

Bořek tam ještě je? :roll: Ten se nás taky hodně natrápil, už jsem myslel, že je za ty roky trochu umírněnější.
Vzducho-hydro je pochoutka. :lol: :lol: :lol:
Začni se s ním bavit o koních, to je lepší než ty jeho Adiabáááty. :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod PYTEL » 07 bře 2014 12:15

Když jsem slyšel jak to bylo dřív, tak se to s Bořkem spíš zhoršilo :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod poulm » 07 bře 2014 12:33

No,já jsem to u něj udělal na po šesté :oops:
Jenže tehdy ještě nebyl kreditní systém, tak se tam mohlo chodit každý den.
Každopádě jsem se toho musel hodně nadřít do hlavy abych dostal aspoň za tři :|
Jak to teď válí to netuším,ale zadarmo toho nikdy moc nerozdal.
Je ještě na brzdě Jirka Čupera? To je můj spolužák,končili jsme spolu 8)
Kdyžtak ho ode mne pozdravuj :mrgreen:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod ValsorajL » 07 bře 2014 13:26

Koukám je to tam asi hodně zajímavé. :D

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod PYTEL » 07 bře 2014 18:30

na pošesté?? jsem lepší!!! :D mě stačilo pouhých 5 pokusů :D Jinak Čupera nevím jestli tam je, ale určitě tam byl minulý rok :)

Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2014 07:41
Bydliště: JM

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod Jiřik » 08 bře 2014 07:42

Na učitel si většinou stěžují ti,co ho nepochopí nebo jsou líní.Každý žák by měl být svým způsobem psychologem,aby věděl co má učitel rád,která tematika mu nejvíce sedí........
Na každé škole jsou učitelé oblíbení a neoblíbení,na každé škole jsou učitelé co naučí a na ty vzpomínáme po určitém čase.Jou tam také učitelé co nic nenaučí a po čase si nevzpomenete ani na jejich jméno.
Vzpomínka na učitele :Fábri něje zlý človek,len predmet je ťažký!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod poulm » 08 bře 2014 10:20

Ano,tak nějak to bude. Nicméně si myslím,že na většině školách,ať jsou to střední nebo vysoké, se pořád učí velmi málo věcí,které jsou potřeba hlavně v životě a v reálném provozu toho daného směru.

Je fajn být absolventem třeba oboru Provoz techniky, ale když takový novopečení inženýr přijde do provozu, tak ho kdejaký traktorista co má jenom učńák strčí do kapsy, protože o technice a strojích ví 10x víc, protože s tím denně dělá a ví o všem.
Moc se nebudu mýlit,když řeknu,že to bude obdobné i u jiných směrů a oborů.
Mluvím za sebe z vlastní zkušenosti.

Takže dodnes jsem v životě a v provozu nepoužil nic, co jsem se musel u Bořka natlouct do hlavy. No abych moc nekřivdil, něco málo ano, jako třeba proč si vodní čerpadlo neumí nasát vodu ze studny z větší hlóubky jak 9-10m. :lol:
A o té kosmické matematice a fyzice můžu říct to samé, od Vysoké školy,tj. 11let, jsem ani jednou nepoužil derivaci či integrál a ostatní šílenosti co jsme se tam učili.

Resp. vše co jsem potřeboval do života a do provozu jsem se musel naučit sám a mé získané školy na tom moc zásluhy neměly.

Mluvím pouze za sebe, možná jiní v životě dokázali použít a zužitkovat vše co se na škole naučili, ale ještě jsem takového člověka nepotkal.
Takže k čemu ty školy pak jsou? Podle mne jich patří půlka zavřít,škol je mnoho a žáků je málo a doslova se o ně perou,resp. z žáků a studentů se stali klienti, za chvíli budeme národ plný středoškoláků a inženýrů pracující u lopat, což je degradace inteligence, ale to je zase povídání na jiné a dlouhé téma.

Tak a teď mně můžete ukamenovat.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod Brano » 08 bře 2014 11:03

Prečo kameňovať? V podstate máš pravdu. Nie som priamo od poľnohospodárskeho fachu, skôr technický, ale to čo popisuješ je myslím všade. Aj keď mne dosť pomohlo napr. na strednej som mal prísnu matikárku a nadával na ňu, ale teraz sa mi to hodilo, veľa veciam som na matike chápal. Tieto všeobecné predmety sú viacmenej jedno, slovenčina, matematika...predmety v ktorých niečo platí už X- rokov a meniť sa to nebude. Horšie je to s odbornými predmetmi. Mali sme na strednej predmet zabezpečovačka a na to nie sú ani knihy, materiály žiadne. Technika tam ide neskutočne dopredu. Šťastie že sme mali na tomto predmete zástupcu, ktorého tento predmet vyslovene bavil, mal kontakty vo firmách kde sa tým zaoberajú a jednoducho vedel žiakov pripraviť na prax v živote. Samozrejme nemôže ísť dopodrobna do hĺbky, vždy je to nejaký kompromis, pretože nie všetci budú tú zabezpečovačku robiť. Ďalšia vec, predmet typu počítačové systémy. Veď čo dnes vyrobia, je už zajtra staré. Na toto je ťažké spraviť učebnice, doba ide neskutočne dopredu. A ak máte učiteľa čo pozná veci do roku 1980 a ďalej ho nezaujíma tak to je potom naťažko v praxi :D Samozrejme nehádžem všetko na učiteľov/ profesorov, niektorí sa fakt moc snažia a sú ochotní vysvetliť, niektorí to majú iba prísť, odrobiť, domov a to je všetko.Jasné že druhá vec sú študenti. Kto chce a má chuť tak sa naučí aj nudný predmet. Ale to je asi všade tak, niekde máte traktoristov ktorých práca baví, niektorí prídu, odrobia 8 hodín, údržba veď načo a potom to tak vyzerá.
Výška je na tom podobne, aj keď na mojej je to v pohodke, nesťažujem. Jasné že učenia je veľa a v prvom ročníku aj zbytočné predmety, ale tým si treba prejsť. Pocit zo spravenej skúšky je potom o to krajší :wink: ale tak ja mám za sebou len jeden semester, tak ešte ťažko niečo posudzovať do hĺbky. Profesori sa zdajú že chcú pomôcť, no treba mať záujem. Samozrejme že musia niekoho vyhodiť, je to viacmenej pravidlo, nemôžu mať 30 inžinierov z jednej triedy...nás je z 23 po prvom semestri 15 a druhý je ešte ťažší, tak dúfam že to zvládnem :wink: Profesori sú tiež iba ľudia, niekomu stačí povedať svojimi slovami podstatu veci, niekto vyžaduje podrobnú definíciu z knihy vrátane bodiek a čiarok no...počul som aj o profesorovi čo sa vyslovene vyžíval v tom, keď niekomu nedal skúšku. A nebola výnimka že urobil 1/45 ľudí v miestnosti. A tomu jednému to dal na Ečko iba preto, aby urobil a aby nebol zrušený termín ( ak by nikto neurobil, termín by bol uznaný za neplatný). Alebo takí...komu stačí Ečko, dajte mi indexy, kto chce lepšie nech si napíše text :D Je to rôzne, ale to asi všade. K využiteľnosti výšky sa vyjadriť nemôžem, ešte mám málo odchodené, no viem že zo strednej v zabezpečovačke som mal výbornú prípravu na prax :wink: Toľko môj pohľad :)

Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2014 07:41
Bydliště: JM

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod Jiřik » 08 bře 2014 13:55

Pokud někdo napíše,že to co se naučil ve škole a v životě z toho nic nepotřeboval,tak buď kecá nebo si ten základ nepamatuje a nemá tedy na co navazovat,co rozvíjet.,tak takových lidí je mi líto.V takovém případě chodili do školy úplně zbytečně a lze to považovat za ztrátu,času,peněz.....
Stále platí ,že škola je základ a na ten se musí stavět,navazovat, rozvíjet.Ten kdo to nedokáže nebo neumí tak potom hovoří o tom ,že ze školy nic
v životě nepotřeboval.Pokud jde o lidi vyučené s praxí,tak ta je dána především manuální zručností.Pokud však jde o spojování a návaznost různých
činností a postupů ,tak tam je to poněkud horší.Jsou lidé s dvacetiletou praxí,kteří dělají stále stejné chyby celý život,nedodržují technologické postupy,porušují předpisy.....
Četl jsem také na jiném fóru porovnání vzdělání lidí dnes a před 30-ti lety.Bylo konstatováno,že dnešní VŠ absolvent je po stránce odborných vědomostí na stejné úrovni jako středoškolák pře 30-lety.
Tak tedy,pokud někdo chodí do školy,tak by si měl uvědomit,že tam nechodí ani kvůli rodičům,ani kvůli učitelům,ale hlavně,hlavně kvůli sobě.
Každý se učí jen a jen pro sebe!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod poulm » 08 bře 2014 15:40

Současné školství trpí zjednodušeně řečeno dvěmy zásadními problémy, a to že dříve žáci chtěli školu a vzdělání a dnes školy chtějí žáky,jinak nedostanou peníze a tím se vlastně vzdělání vnucuje lidem,kteří o nej vlastně vůbec nestojí a výsledek je dobře znát.
Zhruba 10% absolventů zůstanou dělat v tom oboru,pro který vystudovali, zbytek je více méně odpad a jdou zkoušet štěstí v něčem jiném.
Plně souhlasím s tím, že znalosti dnešního vysokoškoláka jsou na úrovni středoškoláka před 30ti lety.
Je pravda,že kdo chce,tak se naučí,já se naučil vše co jsem potřeboval a potřebuji a je potřeba s eneustále vzdělávat. Kdysi nám jeden profesor na mendelce říkal, že vysoká škola je jen návod na používaní mozku. Dnes už tomu rozumím jak to myslel.
Dále souhlasím s tím, že ve školství se skovává mnoho lidí v podobě učitelů, v praxi nepoužitelných s minimálními odbornými znalostmi a troufají si vzdělávat lidi.

Bývalo takové pořekadlo: kdo něco umí, tak to dělá,kdo to umí méně, tak to učí a kdo to neumí vůbec, tak to řídí.
Z větší části to tak bohužel je.

Netvrdím,že mi školy nic nedaly použitelného do života, ale bylo toho moc málo co jsem mohl prakticky použít a to jsem více méně v oboru zůstal.
Vysokoškolský typ matematiky a fyziky,kde je víc písmenek jak čísel, jsem do dnes nepotřeboval. Využil jsem akorát pár rozšířených poznatků z odborných předmětů týkající se techniky vůbec a tím to u mně v podstatě skončilo.

Ale nechci zacházet mimo téma a dráždit lidi,kteří se mnou zásadně nesouhlasí.

Na VŠ mám mnoho dobrých i špatných vzpomínek a už je to pro mne spíš nostalgie.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2014 07:41
Bydliště: JM

Re: fytotechnik vs zootechnik

Příspěvekod Jiřik » 08 bře 2014 16:01

Pokud jsme v této diskuzi,tak je třeba připomenout,že základem je motivace žáka chtít se něco naučit a pokud to učitel vidí,tak pracuje na vyšší výkon neboť i žáci motivují učitele.Pokud žák se chce něco opravdu naučit,tak je schopen se to naučit i bez učitele .Pokud žák nemá zájem se učit
a chodí do školy třeba proto,že je tam teplo.....Tak učitel se může snažit jak chce a žák se to stejně nenaučí.
Pokud chci něčeho dosáhnout je základem motivace-proč to dělat,proč se učit !

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků