Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod Denis » 11 bře 2014 22:46

Kolegové a kolegyně,
na celém foru jsem nenalezl vlákno věnované tomuto tématu, tak ho zakládám.

Poznatky, zkušenosti, návrhy a nápady vítany.

A rovnou přispěji svou troškou do mlýna:
http://bin.agro.pl/ stránky polského výrobce sil a zásobníků BIN
http://www.bin.agro.pl/index.php?option ... &Itemid=68 ceník tohoto výrobce - bohužel jen "polski" a ve zlotých :roll: (ale dá se :lol: )

Jinak české zastoupení tohoto výrobce má na starost fy. Pawlica (ovšem bez ceníku)

A rád bych se rovnou zeptal - má tu někdo skladování řešeno systémem vyšších boxů (ohrad ? - cca 2,5 , 3 metry) plněných dopravníky (pneu, šnek či pás)? Zajímá mne hlavně "zdravotní stav" uskladněné komodity? Přežije bez úhony delší období (od žní do ledna či února)?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod Mr.Equable » 11 bře 2014 22:58

Ta technologie skladování v boxexh by mi taky zajímala. Přemýšlí udělat na sýpce, tento typ skladování. Co jsem prozatím pátral, tak při správné vlhkosti by to teoreticky nemělo nic udělat. Případně nějaké provzdušnění.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod Denis » 11 bře 2014 23:13

To provzdušnění mě právě zajímá. Už dlouho nosim v hlavě úpravu stodoly na tento způsob skladování. Přemýšlel jsem nad boxem 6*6*3,5 metru (spíš dvě 3*6*3,5 a stáhnout řetězem či lany) - víc tady ze stodoly nedostanu (druhá půlka je podsklepená) Jediné co stále nevím je co by to udělalo se skladovaným obilím a co by na to stodola, přece jen 2,7t/m2 :roll: Mam obavu aby se mi stodola nesložila do sebe :roll: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod Mr.Equable » 11 bře 2014 23:19

Já chci něco podobnýho na půdě, udělat boxy s šířkou na dva krovy, ale výšku asi jen něco přes metr. Je to na dřevěnej podlaze, tak by to mohlo dýchat. Akorát nevím, jak vyřešit dopravu.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod Denis » 11 bře 2014 23:45

Na půdu by byl asi nejlepší zrnomet. Dá se kroutit dle potřeby, jen ta spotřeba a výkon je bídnej. Zase záleží jak to máš s výkonností kombajnu, jestli to je rychlostí "jeden vlek za hodinku", tak by to bylo ideální.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod bold » 12 bře 2014 07:53

mám nad chlévem cca 40tun, volně nafoukáno, do 1metru, nikdy nebyl problém.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod Mr.Equable » 12 bře 2014 07:54

Zrnomet máme. ale problém je jak to dostat do tich boxů, s tim zrnometem to neni moc ideální. Máme i kousek elevátoru, ale je to ve stavu "po soudruzích" :( Od kombajnu vozím do výkupu, na půdě si nechávám, jen pro vlastní potřebu(zatím).
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod bold » 12 bře 2014 10:17

zrnomet má nevýhodu vysoké spotřeby a pomalejší dopravu, avšak jako plus je potřeba označit jeho schopnost snížit vlhkost o cca jeden stupeň, nastavení kamkoliv, jednoduchost. Navíc při vhodném nastavení odfoukne většinu čurbesu do okrajů.
já nechávám doma cca 20-40tun, na drobný prodej, většinou je cena drobného prodeje o 20% vyšší než do výkupu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod Mr.Equable » 12 bře 2014 18:58

Já nechávám doma jeden vůz a pak poslední, když neni plnej. Takže nepotřebuju velkou rychlost. To oddělení čurbesu, to je taky výhoda :) Zatim jsme vždycky foukali někam do plachet a to neni ideální, když se pak naskladňovalo víc. Přemejšlim, že udělam jeden roh kam foukat a pak to budu převážet do boxů, holt nastartuju lopatu :D já prodával loni pšenici za 400kč/q a lidi se divili, že to je moc.(jezdili léta k dědovi a ten měl cenu kolem 300 a známému 250) :D
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod bold » 12 bře 2014 20:16

loni 600,- letos 500,- a to mají vedle v dědině 600,- 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: Sklady, sila, sýpky, špejchary a posklizňovky

Příspěvekod Novas » 03 čer 2014 21:27

co se týče sil tak máme ve stodole doma dělaná. máme 3 každý na 34t pšenice když je i z čepicí. Je udělané jednoduše. Základní rám je do 6tiúhleníku z traverz. Z něj jde na jednu stranu cca 12 podpěrných noh z trub a na druhé straně je podlaha z fošen (pětek) + tam je spodní výpust na vysejpání. A na Fošnách je udělaný kulatý silo z kary sítě používaně do betonu a cca po jednom metru je stažené pásovinamy do výšky cca 6m. Na kari síti jsou pověšeny kolem dokola pásy z pitloviny - je částečně prodyšná takže obilí dýchá, ale skladovat se musí stejně samozřejmě suchý. No a pro naskladnění používáme kapsák. Při vyskladnění do vozu se pustí spodní výpustí přes korejtko obilí znovu do kapsáku a kapsák to vyžene nahoru a trubou to teče do vleku. 9tunku vlek mám nasypanou za necelou hodinu.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků