Záhadné odkupy pozemků

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod miki » 12 bře 2014 19:19

Zdravím Vás pánové,
již asi třikrát jsem byl jako majitel pozemků kontaktován různými mladými zemědělskými společnostmi zabývajícími se investici do půdy, které po mě chtěly odkoupit moje pozemky. Naposledy to byla společnost ZENERGO, která poslala i takový slepý formulář.
Chtěl jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s takovým typem společnosti.
Já pozemky prodávat nehodlám, ale podobné nabídky směřované hlavně mezi starší lidi u mně nebudí dojem solidního jednání.
Možná by nebylo od věci zde vést jakýsi BlackList takových "investičních zemědělských společností"
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod Denis » 12 bře 2014 20:12

Taky nám to přišlo. Středočeská společnost vážicí si půdy, hospodařící s péčí řádného hospodáře, sídlo v Praze a nabízeli cca 70 % úřední ceny. Blbej kdo prodá takový společnosti.

Tady v sousední vsi koupili nějaký pražský právníci s firmou ve Švýcarech zbytek panskýho statku za nějakejch 15 milionů i s polema. Teď to prodávaj za 150. Samozřejmě se jim na to každej .... (tak!), takže je to na prodej už několik let. Zatim na stodole spadla střecha, barák vybydlenej a do památkově chráněnýho špecharu prší, atd. :evil: Slovy mé babči: "Spekulanti nasrat!" :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod bold » 12 bře 2014 20:20

bohužel se začalo do pozemků investovat. Snažil jsem se kupovat avšak nemám možnosti spekulantů, ti dávají peníze na ruku a nastřelí cenu vyšší a pak si odpočítají provize za zprostředkování, právní služby, služby na katastru, a pod, nakonec je majitel rád že něco dostane.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod neznalek » 12 bře 2014 21:14

tady bežně nabídky od němců (horsch, huber, ulrich), Českomoravská pozemková s.r.o., Agroservis p. ing. Jaklína... první tři vykupují pro sebe, druzí dva překupují a zprostředkovávají.....(první pres nastrčené lidi, druhý se k tomu otevřeně přiznává a umí poskytnout i jine služby..poradenství, směny pozemnku a pod. (což jsem využil)). Určitě chodí i víc nabídek, ale tak nějak mě osobně, jako sedlákovi, tyto nabídky nechodí....mým pronajímatelům však ano a čim dál častěji

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod larsen.l » 13 bře 2014 07:30

A co takhle Agro Měřín? Ti mají tady u nás, kolem dokola, poskupované kde co i zahrady. Májí to sem asi 170 km a traktory jejich to jezdí po ose.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod bold » 13 bře 2014 09:46

největší bordel v tom dělají dotace, to je kšeft jak prase
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod Denis » 13 bře 2014 13:47

Já mám u dotací obavu a to následující - když je dotace na plochu, tak každý schání pozemnky, ale jde o plochu v LPISu. Tudíž se obděláváná a registrovaná plocha často liší - tady u nás jsou pole na souvratích a okolo mezí užraný křovým o 2 až 10 metrů. No a já se bojím, že když tohle padne, tak se začnou zase rozorávat meze, cesty a remízky a začně zcelování jak ve starym dobrym Mechiku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod bold » 13 bře 2014 14:47

odkupují hlavně větší společnosti kterým to přináší zisk, navíc investice do půdy je investice do budoucna. Ohledně dotací, ideální by bylo stanovit "strop" dotací pro jednotlivce, bylo by jedno jestli je to soukromník nebo firma, prostě strop půl mega a fertik. čím míň budeš mít tak tím víc dostaneš na hektar. tohle je ideální cesta. jednotlivec obhospodařující kousky si pohlídá a vyčistí okolí. větší firmě je jedno že vynechá 2000m2 mokřadu či objede zarůstající kraj. Samozřejmě jsou i solidní velké společnosti, avšak jsou spíše vyjímkou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod neznalek » 13 bře 2014 19:52

osobně v poslední době spolu s návrhem "platebních nároků" na dotace v přístí pětiletce, pozoruji zvýšený tlak na pronájem a hlavně výkup pozemků ( podle me stejna kravina jako historicke VDJ ). Už jsem se parkrat setkal i s tim, že majitel/uživatel pozemku řekne, klidně si na tom dělej, ale dotace si ponechám (myšleno i LPIS)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod bold » 14 bře 2014 08:46

docela paradox by byl, kdyby se dotace vypláceli majiteli pozemku a tento by zabezpečoval jeho obdělávání, buď pronájmem nebo službou. To by byla prdel, nikdo by pozemky neprodával, zemědělci by měli pozemky jen za obhospodařování..... :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod rakosniklubomir » 22 bře 2014 22:32

Naprostý souhlas s předchozím přispěvkem,podivné skupování by dost omezilo zastropování dotací.No máme nad čím přemýšlet do příštích voleb,abychom přitáhli volit všechny příbuzné a známé,dosáhli alespoň 70 %účast,a otočili to opravdu do prava/ne takové rádoby jako Klaus-navrch doprava uvnitř s Putinem na věčné časy/.Za současné konstelace je zastropování neprůchodné.

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Záhadné odkupy pozemků

Příspěvekod Denis » 23 bře 2014 00:31

Zastropováním se nic nevyřeší, jen se jedna velká firma rozdělí na několik menších aby vyhověla legislativně. Popřípadě se založí x malých společností, kterým bude veškeré práce zajišťovat jeden "službař", jak jinak než ten samý co má ty pozemky (případně čachry přes příbuzný und so weiter).

Tady to tak jeden má - je tu družstvo, ZP a přímo onen vlastník. Družstvo pro důchodci a ostatní, co si myslí, že ještě něco mají. ZP pro ty ostatní a on sám hospodaří jakože sám na svym. A přitom tom na to má jednoho agronoma, jednu partu a jedny a ty samý stroje + skupuje pozemky ve velkym - měl jen svých vlastních 50 ha z restitucí, teď má hodně přes sto. :evil:

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků