Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 16:46

Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod JackL » 18 čer 2014 12:06

Dobrý den,
vkládám odkaz na článek, zabývající se problematikou umisťování staveb zemědělské prvovýroby na zemědělskou půdu mimo zastavěné území obce. http://www.bioreality.cz/umistovani-staveb-zemedelske-prvovyroby-na-zemedelskou-pudu-mimo-zastavene-uzemi-obce-i/
Doufáme, že tím někomu pomůžeme. Ještě vyjde jeden článek s konkrétními projekty a stavbami, které už jsou realizovány. Pokud se někoho toto téma teď dotýká a má k umisťování staveb nějaké dotazy, pište na loskot@bioreality.cz rádi pomůžeme.

Přeji hezký den
Jakub

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod farmarpetr » 20 čer 2014 00:08

Článek jsem si přečetl a není v něm nic co by mi pomohlo. Jde jen o reklamu na vaše aktivity. Praktická rada žádná… Obraťte se na profesionály – tedy na nás. My v tý byrokratický džungli umíme chodit a zařídíme to, co je pro běžného smrtelníka nereálné… samozřejmě za řádný bakšiš…

Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 16:46

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod JackL » 20 čer 2014 00:39

Ano, vystihl jste to správně, je to všeobecné info., které uvádí do problematiky. Problém s konkrétními postupy je ten, že se musí aplikovat na konkrétní případ. Proto také chystáme další díl článku s již realizovanými projekty, tam té inspirace a tipů pro vás bude určitě více. A navíc na mail loskot@bioreality.cz už můžete posílat dotazy teď.
Co se týče poskytovaných služeb (právní, projektové atd.), ano, jako ve všech firmách v ČR a po světě, za ty se platí.

Jakub

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod bold » 20 čer 2014 07:33

děkuji za upřímnost, proč jste tedy neoslovil admina a za mírný bakšiš neumístil svůj příspěvek do placené sekce. Protože jak jistě víte za reklamu se v normálním světě platí. Nechápu tedy proč solidní firma která si nechá zaplatit, "spamuje" na fóru. Nezlobte se na mně, ale nyní jse u mně spadli mezi spodinu, která mně volá, popřípadě zvoní u mně doma a "vnucuje" mně své skvělé produkty. Navíc už název vašeho příspěvku je silně zavádějící a tudíž je mnou posouzen jako nekorektní a má v úmyslu nalákat zákazníka. Zde je vytvořen předpoklad nalákání volavky, oškubání, a posléze možný soudní spor kde budu hrát o svůj majetek. Toliko můj názor. Možná je všechno jinak, ale vámi zvolená strategie nebyla z nejšťastnějších...... 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod poulm » 20 čer 2014 07:49

To máš nejspíš pravdu a vnímám to podobně.
Nicméně jsou ta fora veřejná a každý si tu může vkládat své úvahy,někdy bohužel,pak je jen na adminovi zda to smázne nebo ne a asi to nemá smysl víc řešit. Ono každý se snaží uchytit kde se dá a realiovat se, takže nad tím nelámej hůl, je to ztráta času a energie.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod bold » 20 čer 2014 08:19

no podle mně je to celkem dobrý nápad, tohle na trhu ještě nebylo. Ovšem dost nešťastně pojaté na tomto fóru. S touhle myšlenkou si pohrávám již dlouho, neboť bývalé jzd většinou vytunelovali a je zde již nereálné nějakou stavbu koupit. tudíž postavím halu na svém.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 16:46

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod JackL » 20 čer 2014 08:29

Jsme malá rodinná firma, server jako takový funguje prakticky zcela zdarma (je na něm nabídka i poptávka pozemků, lesů, farem, rybníků apod.), spousty zajímavých informací (o BPEJ, OLH atd.) a přidáváme další. Teď jsme se rozepsali o umisťování staveb a ještě se dále rozepíšeme (shodou okolností jsme se do té problematiky dostali hlouběji, tak jsme měli potřebu se o ní podělit:). Nikoho neoškubáváme, nic nablýskaného nenabízíme, to není náš styl.
Sice tímhle způsobem člověk vydělá tak akorát, aby uživil rodinu, na druhou stranu nás to baví a to je hlavní.

Pod článek klidně můžete napsat svoje zkušenosti, můžete rozjet diskusi, určitě spousty lidí stejný nebo podobný problém řešilo. Proč jsem sem umístil odkaz? Myslím, že děláme dobrou práci (zdarma), která někomu může pomoci a tak si zaslouží být trochu vidět. Pokud ale porušujeme pravidla, chápu to.

Jakub

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod bold » 20 čer 2014 08:34

Bohužel první dojem byl opačný. Podle názvu jsem očekával odkazy na zákony či konkrétní příklad. Bohužel zde byl odkaz na stránky.
Zkusme to opačně. Mám pozemek který je veden jako orná a je mimo zástavbové území. Jak docílím toho aby mně tady stála hala na stroje a sila na obilí? Sítě do cca 500m. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 16:46

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod JackL » 20 čer 2014 09:21

Dotaz jsem předal chytřejším (tátovi:), pošlu pak odpověď.

Jakub

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod tomous » 20 čer 2014 10:06

bold píše:Bohužel první dojem byl opačný. Podle názvu jsem očekával odkazy na zákony či konkrétní příklad. Bohužel zde byl odkaz na stránky.
Zkusme to opačně. Mám pozemek který je veden jako orná a je mimo zástavbové území. Jak docílím toho aby mně tady stála hala na stroje a sila na obilí? Sítě do cca 500m. 8)


Dle mého názoru to nebude možný,ale bude záležet na konkrétní obecním úřadu. Já si užil svoje s blbým(mobilním) přístřeškem pro dobytek cca 100m od svého stavení.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod neznalek » 20 čer 2014 11:57

A nebylo to donedávna tak, že zemědělské stavby pro prvovýrobu měli jakousi vyjímku? Tak 15 let nazpátek jsme stavěli seník, mimo zastavbove uzemí, na orné a taky prošlo... jediny zadrhel byl v jednání se sousedem... ale už je to 15 let nazpět, od te doby muže být vše jinak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod bold » 20 čer 2014 15:54

pokud se do toho vloží obec tak neudělám ani Ň. Páč pánové konšelé z naší dřivezemědělské obce udělali satelitní městečko schválením územního plánu, kde se jako nepředpokládá zemědělská činnost a tudíž celá obec je pouze objekt k bydlení. Podotýkám že je to klasická zemědělská obec, podál hlavní cesty se táhnou po obou řadách grunty, spousta těchto gruntů má ještě dobré chlévy. Ovšem místní konšelé žijí městským životem (bazény, anglický trávník, garáž na dvě auta,posezení u grilu) a nedej bože kdyby tady kejhaly husy, nebo chrochtalo prase. avšak u mně bodou bučet krávy v původním chlévu. Jsem zvědav jak to dopadne.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 16:46

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod JackL » 20 čer 2014 19:15

bold píše:Mám pozemek který je veden jako orná a je mimo zástavbové území. Jak docílím toho aby mně tady stála hala na stroje a sila na obilí? Sítě do cca 500m. 8)


Poslal jsem tátovi tuhle otázku, zdali na ní dokáže od stolu odpovědět, přišel mi mail: "Nedokážu, musím to vidět na mapě a vědět jak je postavený územní plán. Je to na osobní konzultaci, ať pošle tel. číslo, zavolám mu a zjistíme zda je stavební záměr v daném místě průchodný." poprosil bych tedy o tel. číslo, kde se domluvíte.

Jakub

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod tele » 20 čer 2014 19:20

bold píše:pokud se do toho vloží obec tak neudělám ani Ň. Páč pánové konšelé z naší dřivezemědělské obce udělali satelitní městečko schválením územního plánu, kde se jako nepředpokládá zemědělská činnost a tudíž celá obec je pouze objekt k bydlení. Podotýkám že je to klasická zemědělská obec, podál hlavní cesty se táhnou po obou řadách grunty, spousta těchto gruntů má ještě dobré chlévy. Ovšem místní konšelé žijí městským životem (bazény, anglický trávník, garáž na dvě auta,posezení u grilu) a nedej bože kdyby tady kejhaly husy, nebo chrochtalo prase. avšak u mně bodou bučet krávy v původním chlévu. Jsem zvědav jak to dopadne.

U nás obec zpracovala inteligentní územní plán a zóny pro zemědělskou výstavbu nebo činnost jsou v intravilánu dvě, což si myslím je dostačující. Není-li u Vás toto v územním plánu, pak máš s výstavbou smůlu :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod bold » 20 čer 2014 20:02

JackL píše:
bold píše:Mám pozemek který je veden jako orná a je mimo zástavbové území. Jak docílím toho aby mně tady stála hala na stroje a sila na obilí? Sítě do cca 500m. 8)


Poslal jsem tátovi tuhle otázku, zdali na ní dokáže od stolu odpovědět, přišel mi mail: "Nedokážu, musím to vidět na mapě a vědět jak je postavený územní plán. Je to na osobní konzultaci, ať pošle tel. číslo, zavolám mu a zjistíme zda je stavební záměr v daném místě průchodný." poprosil bych tedy o tel. číslo, kde se domluvíte.

Jakub

Pošli mail do SZ, napíšu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod bold » 20 čer 2014 20:05

tady je pouze bývalé družstvo coby zemědělská činnost. no uvidím. pokud nepovolí, tak naskladním hovězí do chléva a bude, na komoru dám tak 50 tun obilí.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 15 srp 2007 22:55

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod Pjetr » 20 čer 2014 22:21

Pokud se nepletu, tak stavby pro zemědělskou prvovýrobu do 300 m2 a 7 m výšky, lze stavět i mimo územní plán. Seník a přístřešek pro dobytek, by tak měl jít postavit určitě, snad i hala na stroje. Přístřešek pro dobytek, ale musí být přístřešek a ne maštal. Nesmí v něm být voda, elektrika a ten dobytek, tam nesmí jít zavřít.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod bold » 21 čer 2014 08:48

hala na stroje je už na povolení. Předpokládám vybetonování spodní plochy 10x20m dobetonování opěrných zdí do výšky 2m (popřípadě poskládání z betonových profilů) průjezdná výška cca 5m
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod poulm » 23 čer 2014 08:29

Možná by bylo dobré začít od §103 Stavebního zákona.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 16:46

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod JackL » 25 úno 2015 20:08

Zdravím,
po dlouhé době vychází nový článek zabývající se problematikou umisťování staveb v nezastavěném území: http://www.bioreality.cz/umistovani-sta ... mi-obce-ii

Článek můžete také najít v časopisu "Selská revue" pro členy "Asociace soukromého zemědělství ČR". Další články zabývající se touto problematikou budou následovat, budou k vidění buď v Selské revue nebo na webu http://www.bioreality.cz

Mějte podařený zbytek týdne
za Bioreality.cz
Jakub Loskot

Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 16:46

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod JackL » 24 črc 2015 11:12

Dobrý den všem,
zasílám odkaz na další 2 články o problematice umisťování staveb v nezastavěném území. Doufám, že zase pomohou a rozšíří povědomí o problematice.

http://www.bioreality.cz/umistovani-sta ... i-obce-iii
a
http://www.bioreality.cz/umistovani-sta ... mi-obce-iv

Celou problematiku můžete sledovat na této podstránce: http://www.bioreality.cz/projektovani-f ... vene-uzemi

Bioreality.cz

Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 16:46

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod JackL » 09 zář 2015 13:12

Naše a Vaše zkušenosti s umisťováním staveb v krajině:
http://www.bioreality.cz/nase-zkusenost ... -v-krajine
Napište nám Vaše dobré i špatné zkušenosti s povolováním stavby, zapracujeme je do dokumentu pro jednání Antibirokratické komise při MZe. Předem děkujeme.

Bioreality.cz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak může hospodář stavět i mimo zastavěné území obce?

Příspěvekod bold » 09 zář 2015 14:17

spíš by mně zajímal nějaký výtah zákonů, které ovlivňují stavby mimo území obce na vlastních pozemcích, aneb co lze na svém pozemku postavit a co ne. Plánuju stavět halu na prvovýrobu (uskladnění strojů, obilí, a pod) spíše šopka 10-16m široká a 20-50m dlouhá- uvidím co seženu. Tak abych věděl od čeho se odrazit.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků