Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeho!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod bold » 02 led 2015 10:05

zákon z roku 2002, nuž stroje vyrobené před platností tohoto zákona jsou vyrobeny a schváleny podle zákonů a vyhlášek platných v době jejich výroby.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod rakosniklubomir » 02 led 2015 22:02

Pánové,nejdřív pevné zdraví do Nového roku,podotýkám,že jsem už vystřízlivěl,asi by to chtělo něco jako kdysi Nár.divadlo,neboli do voleb Pracující národ sobě,nevolit žádné ano bude líp až naprší a uschne,žádný spravedlivý oranžový stát,žádné klausovy klony.Pak bude možné nesmysly prostě zrušit bez náhrady,co na tom ,že profesionální výrobci dobra budou ječet,jak bez nich tu bude nebezpečno,lidský život byl prostě odjakživa hazardní podnik.Prostě to bude nutné,jak ukazuje historie,tam kde říše se pletla lidem i do toho jak se mají uprdnout,tak tu říši pak smetli i s předpisy nájezdníci co před týdnem slezli z větve.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod fortschritt » 03 led 2015 21:32

No, jsem sice od tématu,ale máš pravdu, že vždycky nějaký technický vyspělý národ sejmuli barbaři, viz Řecko, Řím a takové ty středověké koncerny :D Politiku sem míchat nebudem, to bychom tady mohli vytvořit nit "hovada" :D Pakliže se chceš bavit o politice, můžeme přes SZ. Jinak já jsem odjakživa pro to, aby zemědělské stroje nemuseli mít pojeb píp-píp emisní sračky, jelikož ty stroje živi svět! takže zcela nechápu, proč kombajn musí čerpat močovinu a splňovat Euro osm set milionu.
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod bold » 04 led 2015 10:48

nuž svět jde ekologickou cestou, je třeba se mu přizpůsobit. Nejvíc mně štve ten "úžasný" stát za mořem, kde by snížení emisí poškozovalo jejich ekonomiku. Beru nové stroje, které holt snižují emise, ale štve mně buzerace za ty naše "staré vrány" Jednou to někdo schválil pro provoz a fertik. Stát má seznam těchto hejblat všeho druhu, tak ať ho dá na internet včetně fotek a popisu, my pak budeme mít nějaký čas na to abychom to uvedli do firemní podoby. Musíme si ovšem taky uvědomit že občas ty naše partizánské akce (pluhy bez odrazek,osvětlení,) jsou občas dost o držku když se s tím vydáme na cesty. Kupříkladu já jezdím vesele s pluhem agronom PL-6 pouze s trojůhelníkem pomalých vozidel vzadu, byť mám mít přenosné osvětlení a šrafované tabule. Odrazky boční jsou minulostí. Pokud PČR uvidí "veterán" kterýžto bude mít řádné osvětlení a nebude z něj upadat část konstrukce tak většinou tyto stroje nechá na pokoji. Pokud jedu ovšem s rozpadajícím se strojem, bez světel tak lze očekávat tvrdý dopad zákona.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod poulm » 04 led 2015 12:48

Já už si ta přenosná světla na ty velké stroje raději dávám, už jsem se málem zčuchnul s jednou konzervou,protože nevěděla kam chci odbočit.
Jak jsem již psal,v podstatě pořád musím přejíždět všemi možnými směry přes silnici I.třídy, kde většina lidí jezdí jako na dálnici :roll: a ta arogance vůči pomalým a velkým vozidlům pořád sílí a mnohdy nepomáhají ani puštěné majáky. Tak se nedivte, že chci mít co nejvíc legislativních záležitostí v pořádku, jako ty typové osvědčení a mnohé další. Odrazky,výstražné nátěry,výstažné tabulky a další podobné cingrlátka také pomalu dolaďuji,byť to v polních podmínkách nemá dlouhé životnosti :(

Jak je to třeba s pracovními stroji, co mají šířku víc jak 3m? Není jich moc,ale používají se,jako třeba nesený 4metrový secí stroj, 4metrový diskový podmítač a tak různě ty stroje s pracovní šířkou okolo 4m. Některé lze posadit na nějaký přepravní podvalní,ale některé nelze,jako třeba diskáč BDT atp. :?:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod miki » 04 led 2015 13:25

Většinou stačí zdravý selský rozum. Někteří policajti ho stále mají a sedláci by ho měli mít taky (bohužel ne vždy, letos jsem potkal na silnici v lese v podveče kolem 10 neosvetlenou E 512 s nasazenou lištou, kolikrát je silnice zanesena vrstvou blata a nikdo to neuklidí když vyjede z pole, kolikrát je možné na silnici vidět hrudy 15-20 cm, prostě si někdo ani neočistí pluh když jede z pole) .
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod bold » 04 led 2015 14:50

mám cífery, ty mají 4m, podle legislativy by jsi měl mít majáky a doprovod s trvalým spojením (ovšem tohle zase vyhláška zakazuje - mobil či jiné komunikační zařízení)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod poulm » 09 led 2015 10:23

Další zajímavý problém třeba nastává týkající se přepravních vozíků co na sobě vezou lištu z kombajnu.
Pokud si to táhne kombajn za sebou sám,tak je vše relativně OK, ale zajímavý střet třeba nastává,když ten vozík s lištou táhne po silnici traktor,často se to dělá,hlavně kde je méně místa atp.
Kombajny už většinou mají registrační značku,ale ty vozíky za ně už ne. Dávají prodejci i k těmto vozíkům nějaké technické osvědčení?
Jená se o přívěs nebo přepravní podvozek? Má to mít vlastní pojištění nebo ne?
Já se ve vlastním zájmu na to ptal několika fundovaných lidí a dozvěděl jsem se velké kulové a pokud na cestě narazíte na mladého snaživého iniciativního brániče,tak je zase kopa problémů na světě. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod bold » 09 led 2015 12:44

Záleží, jak je postavena legislativa, pokud je to bráno jako přepravní podvozek, tak by to teoreticky mohlo jít táhnout i za traktorem, pokud je to ale součást kombajnu (oddělitelná) tak je to holt součást kombajnu, která vyžaduje jako tažný stroj kombajn- vcelku zajímavý problém, ještě že ho nemusím řešit.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod winis » 09 led 2015 19:03

V techničáku na kombajn T660 je napsáno: Adaptéry s šířkou přesahující 3 m musí být přepravovány na přepravním vozíkum který je dodáván se strojem. Za stroj smí být připojován pouze vozík pro přepravu pracovních adaptérů.
V techničáku jsou ještě další záznamy týkající se vozíku, například:
- přední odrazky na vozíku nejsou v jeho přední části. A další podobné....

Z toho bych pochopil, že vozík je součástí kombajnu. Žádný techničák na vozík nemáme.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod poulm » 12 led 2015 09:06

Jako,mně to zatím žíly netrhá,jen mně to tak napadlo,když mně o žních poprosili,abych jim přetáhl traktorem podvozek od 9ti metrové lišty z NH a to zrovna není vozejček jak od E512ky :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod bold » 12 led 2015 13:13

podle mně je to přípojné vozidlo bez spz. ale nevím kterak se na to tváří legislativa
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod winis » 12 led 2015 18:51

My sme letos chtěli přetáhnout v noci jednou jedinkrát lištu traktorem z pole a s hrůzou sme zjistili, že je krátkej kabílek. Oni už to dneska projektujou že se to bude tahat jen traktorem :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod poulm » 19 led 2015 10:47

Jak se díváte na vození dětí v traktoře?
Na poli to asi nikdo neřeší, ale na silnici se už na to brániči nedívají moc dobře.
Asi by tam měla být dětká sedačka,ale prostorově je to v kabině mnohdy dost problematické,dokonec se dělají i origo dětské sedačky do traktoru s pětibodovým pásem a pevným či odpruženým přichycením,ale stojí nemálo :(
Už to někdo zkoušel?

http://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/traktorova-sedacka-granit-detska-mechanicky-odpruzena/d-71738/

Obrázek

Obrázek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod medulin » 19 led 2015 12:07

Kdysi když jsem dělal řidičák, stálo v zákoně něco jako že ve zvláštním vozidle se nesmí přepravovat osoby mladší 15let. Tak nevím ale dětskou autosedačku v traktoře jsem už viděl.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod bold » 19 led 2015 13:24

tak tak, mám pocit že traktor nesmí přepravovat osobu mladší 15 let, navíc u většiny strojů je sedačka určena jen k zaškolení obsluhy (návod)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 26
Registrován: 06 črc 2007 08:58

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod Mirek » 19 led 2015 19:47

V roce 2003 mě na silnici zastavili policisté, vezl jsem v traktoře 13 letou dceru, pokuta 500 kč (bodový sistém tehdy ještě nebyl), dcera musela vystoupit, jinak mě nepovolili pokračovat v jízdě. Musel jsem zavolat manželce, aby pro dceru přijela os.autem, nemohl jsem ji samozřejmě nechat na silnici mezi obcemi, všude bylo daleko. Od té doby jsem už do traktoru nevzal nikoho mladšího 15 let, ani na poli. Dcera má už dnes svůj řidičák na traktor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod poulm » 28 led 2015 09:21

Bohužel je to tak a zatím jsem nenašel žádnou vyjímku:

§ 48 Přeprava osob
(1) Řidič nesmí připustit, aby počet přepravovaných osob starších 12 let překročil počet povolených míst určených k přepravě osob (dále jen "povolené místo").
(2) V motorovém nebo jeho přípojném vozidle, které je určeno pro přepravu osob,2) se smějí na povolených místech přepravovat osoby pouze do přípustné užitečné hmotnosti, počet osob starších 12 let však nesmí převyšovat počet povolených míst.
(3) Odstavec 2 platí i pro přepravu osob v kabině řidiče nákladního automobilu.
(4) Ve zvláštním motorovém vozidle nesmějí být přepravovány osoby mladší 15 let.
(5) V jiném přípojném vozidle, než které je určeno pro přepravu osob, je přeprava osob, s výjimkou případů podle § 51, zakázána.
(6) Ustanovení odstavců 1 a 2 neplatí pro přepravu zraněné a jinak na zdraví ohrožené osoby v homologovaném mobilním záchranném prostředku, určeném pro odsun zraněných a jinak na zdraví ohrožených z exponovaného terénu, přepravovaném v záchranném vozidle Horské služby a nezbytnou přepravu záchranářů. Ustanovení odstavce 5 neplatí pro přípojné vozidlo Horské služby při přepravě zachraňované osoby.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Legislativa všech návěsů, přívěsů, hejbátek, prostě všeh

Příspěvekod Brano » 13 úno 2015 16:04

Tak kamarát bol dnes na STK s kombajnom a vozík má tiež tabuľky...že je to evidované ako vlek, takže tie isté podmienky ako pre napr. 9t :?

Předchozí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků