Mytí strojů

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Mytí strojů

Příspěvekod Mr.Equable » 17 led 2015 14:27

Zdravím, zajímalo by mě, jak myjete vaše traktory, kombajny, popř.jinou techniku. Jestli jen hadr, kýbl autošampon a horolezecka výbava, či lešení :-) Nebo máte nějaké chemické prostředky, které se nanesou a umejou samy. Když jsem myl 7745, tak sem krom střechy dosáhl na celý traktor, ale na JD už jsem malej. Skýblem a ručně je to dosti na prd a stejne se nedostanu všude, třeba na střechu vůbec. Když už je pak chladnějš, tak zebe, když je člověk mokrej. Zatim mam jen ponorný čerpadlo s hadicí a trysku. Uvažuji o "vapce" a nevím na co se zaměřit.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Mytí strojů

Příspěvekod bold » 17 led 2015 17:13

bacha na vysokotlaké mytí, hlavně u novějších strojů, nacpeš vodu i tam kde se normálně nedostane. Já to řeším Wapkou, sice stařenka ale funguje i na teplou vodu. Tudíž staré zetory obouchám horkou vodou a novější holt styl ala horolezec houba a kýbl, na spodek či zadek použiju wap ale chladiče jen vzduch či voda z hadice. pokud chceš umívat pořádně tak zapomeň na hobby a profi je někde u 20ti se studenou vodou.....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Mytí strojů

Příspěvekod Mr.Equable » 17 led 2015 20:11

Právě toho vysokotlakého mytí se taky boim, snažim se být opatrný a pak necham traktor chvíli běžet, aby se voda odpařila. Zetory beru jen hadicí s tryskou, lak už je za léta zašlý a sem tam potkal větve, tak neni moc co leštit a extra umývat :-) a co používáš za prostředek? Kdysy sem byl na praxi a tam měli něco co udělalo pěnu a po opláchnutí to docela vyčistilo, myli s tim hlavně dodávky a kamióny. Ale nopodařilo se mi zjistit co to bylo a půjčit so domů taky ne. :-) nějakou wapku mam doma taky, ale bude to spíš hobby a ještě je k ní jen ta rotační tryska. Nevim jestli bych si pomohl, nějakym mycim kartáčem, nebo pěnovačem.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Mytí strojů

Příspěvekod roman7711 » 17 led 2015 22:44

V práci mejeme všechny JD a všechny stroje vysokotlakem, meju kam se dostanu, ale než jdu mýt, traktor pořádně vyfoukám a až potom na něj jdu vodou. Nejdrřív pořádně umyju, potom koště, které namáčím v kbelíku s vodou a autošamponem, kde je olej, používáme čistič na mototry Milit, potom vše důkladně umýt, opět vykokotkakem, nikdy jsem neměl žádný problém, motor nemyji pokaždé, ale když ano, tak ho vemu celý, do alternátoru zbytečně nestříkám, ale nějaká voda ho zasáhne. Nikdy jsem při takovémto mytí neměl žádný problém.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Mytí strojů

Příspěvekod bold » 18 led 2015 10:05

vysokotlak umí rozřezat chladič. Já používám pouze MIKAL na umývání olejů a mastnot. Pěny ani jiné podobné prostředky nepoužívám, horká voda toho dokáže hodně. Mám Wap 950A což je stařenka ale práci odvede. Chladiče taky foukám neb na claasu byl zabetonovaný do poloviny prachem (asi selhala údržba) Bacha na starší stroje, nové mají těsnící prvky na elektronice ještě v dobrém stavu, čím starší tak tím větší pravděpodobnost že někde zateče voda a pak se počítač může zbláznit.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Mytí strojů

Příspěvekod winis » 18 led 2015 10:10

Máme wapku karcher, 150 baru, asi za 13 tisic, uz 10 let a mejeme s ni vsechno. Jediny co mi chybi je tepla voda, jinak si nemuzu stezovat. Jen zbytecne nestrikat na elektroniku. Jinak servis na kombajn JD mi rikal ze vsechny spoje jsou absolutne vodotesne a ze nemusim mit o elektroniku strach. Traktor nevim. Sampony zadne nepouzivame, zetory meju ze vzdalenosti tak 5 cm a vsechno je krasne ciste :D Taky uz me napadlo poptat se po nejake aktivni pene, ale jeste nebyl cas to resit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Mytí strojů

Příspěvekod Mr.Equable » 18 led 2015 11:49

Chladič a okolí motoru také spíše foukam než abych tam lil hafo vody. Ikdyž jednou jsem myl 7745 důkladněji a hned jsem musel opravovat. :-) vyfoukal a pořádně ostříkal jsem motor na levej straně a traktor přestal ject. Šel jsem cestou nejnižšího odporu a zjistil jsem, že se mi probral spoj, co je přívod nafty z nadržě. jak je průtokáč k dopravnímu čerpadlu, tak bylo unavené těsnění. BYlo to utěsněné prachem a drželo to, kfyž jsem umyl, začlo to téci. Musel jsem dávat novej průtokáč,těsnění a motex na hadičku. :-D
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků