rozklad

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

rozklad

Příspěvekod Novas » 09 dub 2015 19:11

čus mám jen já ten pocit, že se to všechno pomaru rozpadá ?
Kouknu na internet a první článek - během dvou let plánují invazy do čr asijské banky a naši jim to dovolí...
- další článek - krach a likvidace mlíka na slovensku, kde pokud to tak pujde dál to dopadne jako tady s prasenčákama
- v dalšim článku bude čr stavět baráky pro bezdomovce a kdo to asi zaplatí ?
- a takhle bych mohl pokračovat dál a dál

docela mi to dnes vše zkazilo náladu, docela mě mrzí jak přenechávaj naší republiku číňanům a dalším cizyncům .... zachvíli nás vystěhujou do antarktidy, protože tu bude málo místa.
Neřikám rozpadá se to tu už delší dobu viz. cukrovary, prasenčáky atd... ale teď s toho začínám mít už docela husí kůži co se tu děje.
Třeba to je jen můj názor.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rozklad

Příspěvekod tele » 09 dub 2015 19:32

Já jsem v pohodě, mám jen čtyři nepřátele - jaro, léto, podzim a zima :mrgreen:

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: rozklad

Příspěvekod Novas » 09 dub 2015 19:38

:lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: rozklad

Příspěvekod bold » 10 dub 2015 07:39

Otázka první, co potřebuju k životu, odpověď - Najíst, napít, a aby na mně moc nepršelo. Voda teče z jakékoliv studánky. Jídlo si dokážu udělat sám. A nějakou ty chýšku taky mám. Zbytek je bonus který mně poskytuje společnost. Ideální je odříznutí ze závislosti na společnosti, což jsou dodavatelé energií a pod. tudíž na barák FVE, do sklepa akumulátorovnu, topit vlastním materiálem, ve chlívku mít nějaký kus hovězího,vepřového, drůbež, na dvoře studna.
Podobně fungovali sedláci ještě v 50tých letech, dělali na sebe a přebytky prodávali, jelikož byli nezávislí tak na ně nikdo nemohl.
A stejně přijdou pižamáři a budou jiné změny :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: rozklad

Příspěvekod miki » 10 dub 2015 08:07

Pánové pozor!!!
Probíráte politiku. Je možné že Vám smažou vlákno jako Traktory s vlajkami USA vítající americké vojáky na Ruzini
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: rozklad

Příspěvekod Novas » 10 dub 2015 11:32

bold: máš pravdu no :)
jen mě to docela mrzí jak se všechno likviduje :/

nojono když nám ho smažou tak to taky nějak přežijem :lol: byla by to věc která by mě štvala ze všech věcí asi nejmíň :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: rozklad

Příspěvekod bold » 10 dub 2015 13:19

Je fakt že tady chybí vlákno na "hospodské" tlachy. Nuž uvidíme jak se k tomu postaví admin, možná nás smaže (ač tedy dle mého sem opravdu politika a pod nepatří) možná vznikne vlákno hospoda a bude :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: rozklad

Příspěvekod miki » 10 dub 2015 14:46

No pro to by jsem se taky asi přimlouval.
Rád by jsem si pokecal s lidmi na stejné vlně nejenom o zemědělství.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: rozklad

Příspěvekod poulm » 16 dub 2015 08:37

Dřív jsem si myslel,že je to blbost,ale čím dál víc se přikláním k názoru co píše "bold".
Je dobré svoji pozornost zaměřovat na vlastní zdroje a suroviny,byť momentálně mohou vycházet mnohem dráž než v nějakém chopu, ale stačí nějaký blackout na více dní a je vymalováno :lol:
Zní to trochu jako krok zpět,ale jak říká náš šéf "dobře už bylo", k tomu si přidejte politické konflikty,terorizmus,ekonomická nestabilita, ozbrojené konflikty na Ukrajině,což je de fakto za humny, problémy s nepřizpůsobivými menšinami a mnohé další.
Navíc není od věci mít něco na sebeobranu, kam asi půjdou nefakčenka pro jídlo,když v supermarketu nic nebude?
Možná to zní apokalipticky,ale od reality to není nikdy daleko.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: rozklad

Příspěvekod miki » 16 dub 2015 14:04

Problém je v tom, že pokud k něčemu dojde tak tě vyrabují, sežerou i osivo a sadbu (hladomor na Ukrajině ve třicátých letech). To by jsi musel mít doma pořádný arzenál a stejně tak by ho museli mít i druzí lidé na vesnici, aby ste se mohli efektivně a účinně bránit. Bohužel v současném právu tohle není přípustné a vše se děje pro to, aby lidé zbraně neměli (bohužel)
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: rozklad

Příspěvekod bold » 16 dub 2015 19:43

no z rabování bych strach až takový neměl. Výhodou jsou staré stavení, kteréžto byly stavěny tak aby nebylo možno lehce proniknouti a vyrabovati. Většinou není rabování až tak organizováno a tudíž na obranu není potřeby až tolika munice.
nuž jak již bylo prohlášeno Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista střílet.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: rozklad

Příspěvekod Mr.Equable » 16 dub 2015 19:53

bold píše:Většinou není rabování až tak organizováno a tudíž na obranu není potřeby až tolika munice.
nuž jak již bylo prohlášeno Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista střílet.


Je dobré mít po ruce i bagr na zahrabání terčů. Plánuju si v brzké době udělat zbroják, jelikož se budeme stěhovat na samotu.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: rozklad

Příspěvekod tomous » 16 dub 2015 19:59

No to si to užij. Po tom dění v Uherským Brodě.....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: rozklad

Příspěvekod bold » 17 dub 2015 07:15

tak tuhle kartičku vlastním již dost dlouho, neb jsem měl vždy ke zbraním blízko ovšem nejlepší obranou je prevence, na dvoře 2ks pes cca 50kg. když jsem měl ještě původní vrata kteréžto psisko dokázalo odtlačit cca 50cm do chodníku a vystrčit dírou hlavu tak se děli zajímavé věci. Jak jest známo máme mezi sebou kočující spoluobčany a tahle sebranka se napakovala i k nám do dědiny. První den si udělali seznamovací vycházku s okolím a začali se ztrácet kovové věci, měděné okapy a pod, po průchodu kolem mé nemovitosti se pes s plnou zodpovědností chopil svých povinností provedl akci "kukačka" a od té doby se v ulici neukázali. Lze se jen domnívat že ta žlutá louže před barákem pocházela od výše uvedených jedinců.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: rozklad

Příspěvekod Mr.Equable » 17 dub 2015 09:14

:-D :-D šikovnej pejsek :-D taky plánu pořídit. Do garzonky se zatím nehodí, ale pak na statek ano :-)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: rozklad

Příspěvekod provit » 17 dub 2015 11:41

Bydlím na polosamotě a také jsem měl problémy se zvědavýma lidma a hledači kovů. Přes dvůr si zkracovali cesta apod. Asi před 10 roky jsem skončil s RV a pořídil skot a ovce a vše zatravnil. Okolo pozemků navazujících na stavení asi 15ha jsem dal ovčí pletivo plus el. ohradník a mám už deset let klid. Jako pes mi stačí německý pinč na chytání myší plus jeden pastevecký na hlídání oveček.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: rozklad

Příspěvekod bold » 17 dub 2015 13:38

tohle pro nás "vesničany" opravdu není, avšak děkuji svým předkům že postavili grunt tak jak postavili, ze třech stran zeď až do zahrady a vrata coby průjezd (přelézti nelze) do dvora přesazený balkon coby perfektní místo k pokrytí celého dvora. Z ulice v komoře mříže dveře betelné, akorát ta obytná část to trochu kazí neb do obýváku se lze dostati přes okno.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: rozklad

Příspěvekod Mr.Equable » 17 dub 2015 18:02

já to mám podobně statek do účka. přes cestu zahrada(nyní rozpadající se plot) a domeček kam se budu stěhaovat, je na prd, jelikož z nej neni vidět do onoho účka. Budu muse dát nějakou kameru. Jelikož vlastnil statek komunista, tak je právě různě proděravělý a vythané dveře a okna i se zdí a zatím jen zabedněný, nebo obyčejné dveře.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: rozklad

Příspěvekod bold » 18 dub 2015 07:24

tohle byl vždy můj sen. krásný český statek do U popřípadě uzavřený ze všech stran budovami, někde krajem vesnice, obklopen ornou půdou nebo loukou. Bohužel (nebo bohudík) jsem na úrodné hané a zdejší architektura se ubírala poněkud jinak, tudíž máme grunty do L. Do ulice chalupa a severní hranice pozemku chráněna chlévy a dalšími budovami, nasázený jeden vedle druhého takže to dělá výsledné U avšak sousední grunt již padl v zájmu nového bydlení a vznikl tam paskvil ve tvaru kostky, posunutý z obvyklé řady víc do zahrady. chlévy padli rovněž ale aspoň zůstala zeď.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: rozklad

Příspěvekod Buclík » 18 dub 2015 09:48

Sníme s mladým, peněz nemaje, o fugl nové zemědělské usedlosti za vsí na louce s půdorysem 100X100m. Já tomu říkám "ROSTOUCÍ PROJEKT". Nejprve malé bydlení s možností přístavby, chlívky pro 30 koz a 30 ovcí a 6 prasátek, vykachličkovaná porážka a kuchyně pro zabíjačku no a tak dál dokola, přístřešky na seno, slámu, stroje, dílna atd. no práce na deset let. Největší a jediný problém je územní plán obce a získání dalších hektarů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: rozklad

Příspěvekod bold » 18 dub 2015 12:51

územní plány jsou ................. U nás udělali ze zemědělské obce satelit. Kolem hlavní ulice grunt vedle gruntu a je to objekt určený k bydlení- nuž nerozčiluji se dělám si své zemědělství a většinou se to dá ustát. Nyní se snažím připomínkovat územní plán tak aby se trošku pootočil směrem k zemědělství.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 5
Registrován: 07 led 2015 22:17

Re: rozklad

Příspěvekod bourák » 19 dub 2015 20:31

Tak já máš štěstí ,mám svůj statek do čtverce, letos jsem postavil novou stáj , byl to boj prosadit a povedlo se , takže mám statek uzavřený čumilům :wink:

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků