Kamera do stáje

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Kamera do stáje

Příspěvekod cendar » 22 kvě 2015 07:45

Zdravím,
uvažujeme o instalaci kamery do stáje, nemáte někdo nějaké nápady a tipy? Kameru bych umístil na trám nad kotce a pomocí síťového kabelu cca 40 metrů bych signál dovedl až do domácího počítače. Mám hlavně strach z výkyvu teplot, světelných podmínek, kvality obrazu a hlavně vlhkosti a případného zamlžování skla. A tohle není investice za pár korun, takže rád přijmu jakoukoliv radu.
Děkuji :)

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Kamera do stáje

Příspěvekod medulin » 22 kvě 2015 10:45

Já mám bezdrátovou cowcam. Mám to propojený na televizi, je to dobrý sledovat to z domova. Zamlžený to nebývá ale mám dost vzdušnou stáj. Chce to kameru s dobrý přísvitem nebo se nechá přísvit dokoupit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Kamera do stáje

Příspěvekod neznalek » 22 kvě 2015 14:47

Mám u dobytka 2x kamery Hikvision, ale je to pod zákrapem v přístřešku. Není problém s obrazem ani mlzením, noční vidění je dostačující. Jediný problém je s pavucinama. Musím často ometat , díky nim není v noci nic vidět. Přes den je to ok

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Kamera do stáje

Příspěvekod AGportal.cz » 22 kvě 2015 20:56

Doporučuji drátovou kameru, já mám taky Hikvision - určitě vhodná s inteligentním IR přísvitem, jsem s ní max. spokojen, jen ty pavučiny jak píše kolega. Pokud uvažuješ o analogovém systému, tak investice to není zas tak obrovská, samozřejmě záleží kolik kamer chces, zda je nahrávat atd... to pak cenu zvedá.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Re: Kamera do stáje

Příspěvekod cendar » 24 kvě 2015 00:03

Určitě bude kamera s kabelem. Mám to 40 m do baráku (k posteli :) ) a kamery plánuji 2 proti sobě do kříže, tak, aby pokryly celou plochu. Spojil bych je ještě ve stáji do routeru a do domu už bych vedl jen jeden síťový kabel. O přisvícení strach nemám, určitě bych chtěl kamery s přísvitem, ale o světlo se mi stará 200 m LED řetěz (Číňan měl vánoční slevy :D ).
Teď jen vybrat správnou kameru, aby to bylo "hodně muziky za málo peněz"...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Kamera do stáje

Příspěvekod AGportal.cz » 24 kvě 2015 16:31

Když už na to přišla řeč, zbyla mi jedna kamera analogová, kterou bych prodal, pokud by měl někdo zájem, specifikace:

http://www.nejkam.cz/analogove-systemy/bezpecnostni-kamery-analog/patronum-nk-36wt6-sony-2-8-12mm.html#!f/DW/typ-kamery:dome

Je koupená v tomto obchodě nikdy nepoužitá, rozbalená, myslím, že už bude bez záruky - jsou to asi tak 2 roky, PC: 3200 (dnes stojí 2700) nechal bych jí za 1200 plus poštovné(je odolná celohliníková), pokud by měl někdo zájem napište, třeba SZ.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků