Elektronicka evidence trzeb

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod winis » 07 črc 2015 15:46

Zdravim, zajimal se nekdo zda vubec a od kdy bude nebo nebude potreba se zapojit do EET kvuli drobnemu prodeji obili napriklad? :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod standais » 26 črc 2015 21:54

Neříkej, že seš tak hloupej a drobný prodej obilí bys přiznal :lol:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod winis » 27 črc 2015 07:31

Popravdě, spíš přemýšlím že s drobným prodejem skončim.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod bold » 27 črc 2015 08:14

tuhle debatu bych přesunul do SZ. Nepřiznání jakéhokoliv zisku hne žlučí osodovidaho a následné sankce jsou kruté. Házeti do placu že přiznávání zisku jest záležitostí pitomců, je podobno pávu kterýžto se naparuje ve výběhu vlků.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod standais » 27 črc 2015 09:41

winis píše:Popravdě, spíš přemýšlím že s drobným prodejem skončim.

taky jsem se na to vykašlal, nechám akorát kamarádům pár pytlů pro slepice, ale cizím lidem ani zrnko. pytluješ se s tím jak idiot, ještě jim to nakládám do auta a oni pak řeknou že je to nějaký drahý, v tu chvíli mi před očima lítaj blesky :evil: nejlepší se na každýho vysrat :D
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod standais » 27 črc 2015 09:45

bold píše:tuhle debatu bych přesunul do SZ. Nepřiznání jakéhokoliv zisku hne žlučí osodovidaho a následné sankce jsou kruté. Házeti do placu že přiznávání zisku jest záležitostí pitomců, je podobno pávu kterýžto se naparuje ve výběhu vlků.

strašně se mi líbí tvá básnická čeština (a zrovna v tomhle příspěvku :lol: ) nicméně, pokud vím i tys psal cosi o občanské neposlušnosti. pravda, netýkalo se to přiznávání zisku, ale pořád je to neposlušnost.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod miki » 27 črc 2015 10:57

Tak cizím to můžeš prodat na fakturu a nepotřebuješ EET, dále můžeš mít něco jako výměnný obchod a myslím že do 10 000 na hlavu nemusíš nic přiznávat, takže potom třeba velká rodina je +
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod bold » 27 črc 2015 11:07

občanská neposlušnost není navádění ke konkrétnímu porušování zákona :lol: jest to soubor opatření kterážto přijme jedinec v zájmu zachování zdravého selského rozumu u své osoby, a je to vlastně otevření vrat náporům vod kteréžto na nás hrne EU a vlastní vláda tak, aby se koza nažrala a vlk zůstal celý. Nemá smysl se postavit na odpor coby jedinec , neb ho státní moc semele, je třeba splnit ba i překročit a to jakýmkoliv zákoným způsobem.
Uvedu příkladu: Letní meziplodina- máme 27 vyšší moc nám pouští vodu do plodin kteréžto stojí na poli, jest třeba vyseti do 1 meziplodinu, kterážto musí býti patrna. (najivně jsem si myslel že bude stačit hořčice kterážto jest dle mého selského rozumu dostačující, avšak odborník na moji zemědělskou činnost hovoří jasně, moje půda potřebuje směs plodin. Nuž chceš to, máš to mít. K hořčici přidám ještě svazenku, na 10ha by mělo stačit cca 1kg. (o množství hořčice pomlčím) nuž až vyšší moc dovolí, tak na dotčených polích bude hořčice a svazenka podle osvětčeného sovětského způsobu nazvaného telegrafní sloupy. (né tak veliké ale tak daleko od sebe) Milá vládo, ještě chvilku mně ser svými výmysly svého rodinného aparátu kde se nasere kdejaký nefakčenko který nemá ani zdání kterak funguje to i ono avšak je znalý mnoha brožur vydaných podobnými amatéry (čest patří vyjímkám kteréžto jsou v tomto zmrdistánu těžce utlačovány) Nuž a já ti oznámím že tě vlastně nepotřebuju, neb dluhů nemaje, studnu vlastníc, na kamnech poháněných běžným otopem vaříc uměje, světlo svíčky ve mně probouzí nostalgii a nikoliv paniku z vypnutí elektřiny, znalý běhu života kde smrt odmítám potlačovati tvou zdravotní péčí a tím pádem nepotřebujíc důchodu. Celý život se zabývám vytvářením hodnoty tvého oběživa (vyrábím abych pokryl hodnotu bankovek) a ty mně všemožně pokoušíš co ještě vydržím, neb ze své hodnoty již živím mnoho jedinců s pohnutým osudem, kteří mně neustále nutí žít ve střehu, neb mně věci kovové přenáší do sběrny kde utržený mrzký groš promění v místní krčmě v jásot, popřípadě podpoří impérium majitele výherních automatů. Dále jsi se rozhodla že ze svého budu rovněž vydržovati svého pěstitele máku z východních zemí, avšak bez jakékoliv možnosti učiniti pokus k jeho převýchově a zapojení do pracovního procesu, naopak za chvilku budu muset všude doprovázet ženské příslušníky rodiny kterýžto zahaleni do černého hávu budou moci vycházet z domu pouze v doprovodu muže. Nuž věz moje vládo, že tak dlouho se chodí s vodou k hrnečku až se ucho utrhne. Věz že nasraný sedlák jest podobný býku s krví podlitýma očima a tomuto jest radno se vyhnouti velkým obloukem a neradno mu mávat čímkoliv před čumákem, natožto dalším inteligentním nařízením. Tohle pochopí běžně inteligentní homo habilis předpokládám že i homo erektus (zde neplésti s doktorem Uzlem) avšak zaměstnanci státního aparátu již postrádají pud sebezáchovy kterýžto nám příroda do vínku dala a dále vymýšlejí nařízení kteréžto nám hlava nebere, dále podporují zločiny 50tých let a dále oslavují vznik JZD kteréžto dle jejich brožurek bylo naprosto dobrovolné a všichni ho přijali s nadšením. Toliko již druhé varování válečného veterána kterému tvůj způsob správy našeho majetku jest poněkud najasný. HOWG
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod miki » 27 črc 2015 13:25

Bolde dobrý, smekám.

Přečti si Protokoly sionských mudrců
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod tomous » 27 črc 2015 16:50

No Bolde nic ve zlým,ale tím,že naseješ par kg hořčice a 0,000nic svazenky na Ha si akorát uškodíš. Vždyť jde o tvoje pole na kterých hospodaříš,tak by mělo být snad ve tvým zájmu dostat do půdy co nejvíc org.hmoty. Je vidět,že asi máte pořád dobrý půdy. Tady na vysočině jsme rádi za každý kg hnoje nebo zel.hnojení. Stát mě taky sere,ale je potřeba se taky nad tým zamyslet jestli uškodím sobě nebo státu........ A máš pořád možnost přestat pobírat dotace a dělat si to(v rámci selskýho rozumu) po svým.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod bold » 27 črc 2015 18:10

Nasrala mně ta směska, proč nestačí hořčice? Můj selský rozum mně říká něco o vyváženosti rostlinné a živočišné a hlavně návratu stavu sedláckého kterýžto dělá na svém a zachovává půdu pro další generace. Okolnosti mně však nutí dělat to co požaduje trh. Malí sedláci jsou spíše na obtíž. Po žních objíždím pole mulčovačem, avšak na pole jezdím přes džungli neb obec 20let na své polní cesty nesáhla. Ale zbytečno se tímto stavem zabývati, neb jest to boj s větrným mlýnem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod Buclík » 27 črc 2015 18:51

Myslím, že by měli greening požadovat až od 100ha a musíme útočit na místního starostu a zastupitelstva aby investovali do polních cest jako v Rakousku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod winis » 27 črc 2015 19:01

Naše zastupitelstvo třeba do polních cest investuje, staví z nich cyklostezky a zakazuje vjezd motorovým vozidlům. :twisted: :roll:

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod tomous » 27 črc 2015 21:07

Koukám je to všude stejný. Já mulčuju i obecní cesty-kde je mám u svejch polí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod bold » 28 črc 2015 09:31

tak to je u nás podobné... za vlády minulého starosty se "opravili" cesty kvůli stavbě R55 nuž a co se stalo. nové cesty jsou provedeny tak, že korespondují s vycházkovou trasou bývalého starosty. Navíc ji nezakopali ale zvedli a tudíž se ze 4m cesty stala 50cm vysoká 3,5m široká cesta navíc je to "hlavní" polní cesta a je celkem zážitek po ní za žní jezdit neb je zde masakrózní provoz a výhybna neexistuje. Nuž ale pan starosta může i v zimě chodit s pejskem na vycházku. Hromada polních cest je pronajata coby orná místnímu družstvu a konšelé s tím odmítají cokoliv udělat. Před průjezdem kombajnů musíme samostatně vyřezat nálety abychom mohli projet, ale každý starosta si postaví pomník svého působení. Někdo nových chodník u hlavní cesty, někdo zrekonstruuje park a dodá do něj kašnu, už čekám jen kdo tam dodá lochnesku.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod miki » 28 črc 2015 12:36

No u nás postavili z Boskovic do Mladkova cyklostezku polama a zakázali po ni zemědělcům jezdit a ti si museli postavit paralelní druhou cestu.
To, že se obece nestarají o svůj majetek je asi všude stejné. Někde jsou cesty a ulice zameteny a zelené plochy uvnitř obce posečeny ovšem situace vně obce je většinou neutěšená. Polní a lesní cesty zarůstají stejně jako zarůstají obecní pozemky, které obec nepronajme.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod larsen.l » 28 črc 2015 14:23

No když jsme u těch cyklostezek a potažmo cyklistů, to je radost sama o sobě. Tady udělali z bývalé signalní cesty na hranicích cyklostezku, dlouhou asi 30 km a vjezd motorovým vozidlům je jen na zvláštní povolení, které nedostanou ani majitelé polí a vinohradů přilehlých z této cestě. A ohledně cyklistů, řekněme že 25% z nich jsou řidiči, ale jen sundají kola se střech aut, stává se z nich stádo dobytka s kolečkama. Na každém výjezdu nebo křižovatce, kola poležené na zemi, hlouček kolem ukazatelů čtení mapy a takové podobné atrakce. Když jim člověk poradí jeďte doleva, jedou na druhou stranu. No hold mají to těžké, nějak tu dovolenou na dvou kolech musí přežít i s děckama :lol:

Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Re: Elektronicka evidence trzeb

Příspěvekod bandas » 28 črc 2015 14:33

Tohle mi velmi připomíná situaci u nás. V intravilánu obce pobíhají příbuzní zastupitelů se sekačkama a křovinořezama několikrát do týdne. Místy aby se tráva po jejich zásahu hledala. Vše co je mimo území obce se pronajímá místnímu bývalému JZD, protože to tak vždycky bylo a kdo by se tím zabýval..... Žádný ze zastupitelů ani neví co mimo území obce je, protože se tam nikdy nešel podívat. Podle toho vypadají i veškeré polní a lesní cesty......
Naštěstí cyklostezky se u nás také nevedou, protože uvnitř obce je na ně moc krátká vzdálenost a mimo obec to přece nikoho nezajímá....




miki píše:No u nás postavili z Boskovic do Mladkova cyklostezku polama a zakázali po ni zemědělcům jezdit a ti si museli postavit paralelní druhou cestu.
To, že se obece nestarají o svůj majetek je asi všude stejné. Někde jsou cesty a ulice zameteny a zelené plochy uvnitř obce posečeny ovšem situace vně obce je většinou neutěšená. Polní a lesní cesty zarůstají stejně jako zarůstají obecní pozemky, které obec nepronajme.
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků