Výpověď z Nájmu

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Zmaila » 13 zář 2015 21:01

Zdravím Vás.
Mám dotaz jak podat výpověď z nájmu. Sháněl jsem nějaký formulář, který by vyhovoval současné legislativě, ale nic jsem nenašel na internetu. Máte někdo nějaký vzor podle kterého to podat?

Předem díky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 14 zář 2015 08:30

Napiš to normálně rukou. Datum, čísla pozemků, a k jakému datu dáváš výpověď.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Zmaila » 14 zář 2015 11:00

Bojim se aby to pak nebylo rozporovano. Dotceny psn je totiz pekny mizera. Fakt neni nejaky oficialni formular kde se doplni kdo komu a jaky pozemek?

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod provit » 14 zář 2015 13:01

Tak tam pro jistotu napište ještě větu, že pole bude volné a určitý datum. Když to podepíší, tak není co řešit.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod slava » 14 zář 2015 14:01

zalezi na tom jak je napsana najemni smlouva vypoved ze zemedelskeho pozemku je jeden rok a dava se k 1.10 takze ted je mozne ji dat az na rok 2016 pokud je nejaky problem se soucasnym najemcem tak je nejlepe se obratit na pravnika

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 14 zář 2015 14:14

Pokud tušíš problém, tak zajdi za právníkem a vem sebou současnou smlouvu. Pokud jsi vlastník pozemku tak jsi ve výhodě. Pokud nejsi majitel, tak je dobré vzít i majitele. Právník sepíše výpověď, a zhodnotí platnost současné smlouvy včetně možných kliček jak ji prohlásit za neplatnou- např. přepronajmutí třetí osobě (což je důsledek náhradního užívání) či porušení péče řádného hospodáře.
Já osobně ctím vůli majitele, tudíž pokud požaduje vydání, tak vydám, bohužel je spousta kapitalistických komunistů kteří považují pronajaté za svoje a majitele berou jako nutné zlo a chovají se k němu, jak ke spodině kterážto jim nesahá ani po kotníky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Zmaila » 15 zář 2015 10:53

Diky za radu. Vlastnik jsem ja. Smlouva neurčuje vypovedni dobu. Je to tedy standardne rok. Podam mu to osobne pisemne a pokusim se domluvit. Jen musim dat dohromady tu formulaci.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod poulm » 15 zář 2015 11:02

Jak řešíte smlouvy při pozemkových úpravách,kdy dojde ke změně velikosti a polohy pozemku?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod zemědělec » 15 zář 2015 12:10

Tu výpověď napiš dvakrát a dej si na ní potvrdit převzetí. Nedělej z toho vědu, napiš tam komu a co vypovídáš (číslo nájemní smlovy nebo kú a parcelní čísla). Ona nájemní smlouva může být i ústní formou, ale výpověď raději písemnou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 16 zář 2015 08:53

poulm píše:Jak řešíte smlouvy při pozemkových úpravách,kdy dojde ke změně velikosti a polohy pozemku?

Tímto stávající smlouva padá, neboť došlo k zániku předmětu pronájmu. (můj právní názor :-) )
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod slava » 16 zář 2015 12:12

mela by se sepsat nova smlouva ale pokud nejsou ani na jedne strane nejake peroblemy tak se to da resit dodatkem ke smlouve puvodni

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod tele » 16 zář 2015 15:47

bold píše:
poulm píše:Jak řešíte smlouvy při pozemkových úpravách,kdy dojde ke změně velikosti a polohy pozemku?

Tímto stávající smlouva padá, neboť došlo k zániku předmětu pronájmu. (můj právní názor :-) )

Je to tak, liší se jak výměry, tak čísla pozemků. Hodně vlastníků jsem obíhal se smlouvami o smlouvách budoucích. Dobře se nakupuje při pozemkových úpravách :wink:

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod citrusek » 16 zář 2015 18:04

A co když je napsané ve stávající nájemní smlouvě, že když proběhne pozemková úprava, tak se musí napsat smlouva nová. Podle mě je tohle blbost a když proběhne pozemková úprava, tak smlouva přestává platit a tím pádem se žádná nová smlouva se podepisovat nemusí. Už přece neexistují ani stávající čísla parcel, ani nesedí výměra, které ve smlouvě byly. Jde mi o to, že u nás jsou dělané smlouvy s desetiletou výpovědní lhůtou a mají se tady dělat pozemkové úpravy, tak bych chtěl sehnat nějaké pozemky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod tele » 16 zář 2015 21:12

citrusek píše:A co když je napsané ve stávající nájemní smlouvě, že když proběhne pozemková úprava, tak se musí napsat smlouva nová. Podle mě je tohle blbost a když proběhne pozemková úprava, tak smlouva přestává platit a tím pádem se žádná nová smlouva se podepisovat nemusí. Už přece neexistují ani stávající čísla parcel, ani nesedí výměra, které ve smlouvě byly. Jde mi o to, že u nás jsou dělané smlouvy s desetiletou výpovědní lhůtou a mají se tady dělat pozemkové úpravy, tak bych chtěl sehnat nějaké pozemky.

Ona ani smlouva o smlouvě budoucí není bůhví jak vymahatelná :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod poulm » 17 zář 2015 10:49

Nevím jak jinde,ale u nás se snaží při pozemkových úpravách tlačit majitel na změnu pozemků z orné na TTP,nevím o co jim jde,ale já jsem to zamítl. Netušíte co je v tom zase za fintu?
Ale na druhou stranu se dají tyto pozemkové úpravy využít ve svůj prospěch,jako třeba zcelit nějaké klikaté parcely nebo břehy a změnit jejich charakter třeba z ostatní plochy neplodné na TTP,nebo i ornou apod. Vidím v tom mnoho možností,tak se nad tím zavčas zamyslete,kterých se to týká nebo bude týkat. A zároveň je to i dobrá šance jak se zbavit "nevypověditelných" smluv nebo smluv sjednaných za nevýhodných podmínek mimo soudní cestou. Divili by jste se,ale hodně lidí mají úžasné smlouvy sjednané nejčastěji s různými družstvy a zemědělskými podniky typu 100kč/ha na 25let + nějaké slíbené prase či deputát jen tak na hubu atp. Jsou to nejčastěji staří lidé,nebo lidé pracující v těch družstvech,či lidé sociálně či jinak slabí,kteréžto dokázaly takové podniky lehce oklamat a ještě na ně doplácejí na daních :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Zmaila » 17 zář 2015 11:07

Ja se nedivim. U nas je tato situace. 1, 6ha za 500kc. Pěstováním rakitniku. Borec to ma 7let a neroste tam nic nez pejravka. Bere ale dotace na ovocny sad..... Prebiram to po dedovi a okamzite ho vypovim.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod poulm » 17 zář 2015 12:34

Tak to zkus raději stihnout ještě teď do 30.října, to je obecně konec hospodářského roku.
Nejlépe jak je tu psané, poštou do vlastních rukou s doručenkou.
Prostě ať naděláš co nejméně chyb pro případ dalších tahanic.
Jelikož na to bere dotace a ještě k tomu na sad,tak to nebude chtít jen tak lehce pustit.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod tele » 17 zář 2015 18:34

poulm píše:Nevím jak jinde,ale u nás se snaží při pozemkových úpravách tlačit majitel na změnu pozemků z orné na TTP,nevím o co jim jde,ale já jsem to zamítl. Netušíte co je v tom zase za fintu?
Ale na druhou stranu se dají tyto pozemkové úpravy využít ve svůj prospěch,jako třeba zcelit nějaké klikaté parcely nebo břehy a změnit jejich charakter třeba z ostatní plochy neplodné na TTP,nebo i ornou apod. Vidím v tom mnoho možností,tak se nad tím zavčas zamyslete,kterých se to týká nebo bude týkat. A zároveň je to i dobrá šance jak se zbavit "nevypověditelných" smluv nebo smluv sjednaných za nevýhodných podmínek mimo soudní cestou. Divili by jste se,ale hodně lidí mají úžasné smlouvy sjednané nejčastěji s různými družstvy a zemědělskými podniky typu 100kč/ha na 25let + nějaké slíbené prase či deputát jen tak na hubu atp. Jsou to nejčastěji staří lidé,nebo lidé pracující v těch družstvech,či lidé sociálně či jinak slabí,kteréžto dokázaly takové podniky lehce oklamat a ještě na ně doplácejí na daních :lol:

Některé pozemkové úpravy začínají lužním lesem, terasami atd., ale když nikdo neuvolní část pozemků, tak se to prostě nezrealizuje. Z obecních pozemků jsou většinou komunikace. A TTP jsou na svahu nebo u vodního toku, tam se prostě diskuse nepřipouštěla. Návrh na TTP vycházel ze starých mapových podkladů.

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod zdeni » 17 zář 2015 21:53

:mrgreen:
Naposledy upravil zdeni dne 18 zář 2015 22:50, celkově upraveno 1
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod tele » 17 zář 2015 22:23

zdeni píše:mně komplexsni pozemkova uprava pomohla scelila pole rozdělila spoluvlastnictví tam mam misto 10 pozemku kousku 2pole větši a je to zadarmo to by jinak legalně udělat nešlo :mrgreen:

Až ráno vystřízlivíš, tak si to zedituj. Jakej je letos burčák? :lol:

Příspěvky: 12
Registrován: 23 lis 2014 20:51

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bzuk » 17 zář 2015 22:43

Některé pozemkové úpravy začínají lužním lesem, terasami atd., ale když nikdo neuvolní část pozemků, tak se to prostě nezrealizuje. Z obecních pozemků jsou většinou komunikace. A TTP jsou na svahu nebo u vodního toku, tam se prostě diskuse nepřipouštěla. Návrh na TTP vycházel ze starých mapových podkladů.[/quote]
U nás rovněž nyní začaly pozemkové úpravy. S TTP je to obdobné, kdy z důvodu eroze se snaží jednak dávat do honů cesty po vrstevnici s příkopu a kde to moc nevychází, tak jsou navrženy TTP. Podle otce však v minulosti bylo více TTP než nyní, kdy i po zrušení družstva se většinový nájemce snažil rozorat, co se dalo, jelikož živočišnou nemá. Takže ty snahy o navrácení TTP do krajiny, kde je to nutné, chápu. Pokud nebude možno jiným způsobem dosáhnout patřičného protierozního opatření, bude navrženo/doporučeno/nařízeno (???) vrstevnicové obhospodařování pozemků. Nevím, jaké s tímto máte kdo zkušenosti. Praktikujete něco takového? Je to pouze o použití obracecích pluhů s orbou po vrstevnici s překlápěním ornice do kopce nebo jaké další činnosti by měly být vykonávány, aby byly splněny dané požadavky? Je možné třeba obdělávat půdu i diskovými nebo radličkovými podmítači tyhu Terrano, Cifer apod.? Byla tu na fóru řeč i o tom, že bude na svažitých pozemcích zakázána zimní orba a obdělávání by bylo pouze stroji např. typu radličkových podmítačů. Zde by však bylo asi vhodnější obhospodařování napříč vrstevnicemi. Nyní, když se podívám na okraje některých pozemků, které byly nyní podmítnuty diskovým podmítačem od Stromu s disky do X, tak je hodně ornice vyhrnuto mimo vlastní pozemek, což určitě neni správné.
Většinový nájemce se rovněž nyní snaží nechat vlastníky podepsat novou nájemní smlouvu, kde se jednak vlastníci zavazují podepsat s nájemcem po provedených pozemkových úpravách novou nájemní smlouvu se současnými podmínkami s výpovědí na 5 let a možností nájemce přenechat nájem třetí osobě, případně pronajmout pozemky další osobě. Daly by se snad některé snahy nájemců o zajištění nájmu i po pozemkových úpravách chápat, ale zase by to mělo být řešeno s rozmyslem a ne nevýhodně pro vlastníka. Pokud existují korektní vztahy mezi vlastníkem a nájemcem, pak se myslím nájemce nemusí obávat toho, že po pozemkových úpravách dá vlastník půdu do nájmu někomu jinému.

Příspěvky: 7
Registrován: 14 úno 2014 07:27

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod masorat » 09 pro 2015 21:04

Dobrý den, již dlouho přemýšlím, že bych se stal zemědělcem.
V nedávné době jsem získal zemědělské pozemky a usedlost. Dost mě odrazují smlouvy, které s podepsal děda s místní akciovkou. Smlouva s 10 letou výpovědní lhůtou.
S akciovkou není domluvy a proto jsem začal hledat různé způsoby jak se z té smlouvy vyvázat.
Chtěl bych se zeptat místních sedláků, zda je důvodem k vypovědění nájemní smlouvy to, když je pozemek TTP rozorán a akciovka na ním pěstuje pšenici.
Popřípadě bych poprosil radu jak na ně. :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Pavel Toman » 09 pro 2015 21:16

Dát výpověď a čekat až vyprší lhůta. Pokud platí řádně nájem, tak je smlouva platná. Jediný co jí zruší je právě neplacení nájmu, nebo komplexní pozemkové úpravy. To že je v katastru pozemek vedený jako TTP a ve skutečnosti je rozorán, nebo naopak není porušení ničeho. V katastrech, kde neproběhly KPÚ je někde až 50 % parcel s jinou kulturou v katastru než jaká je skutečnost.

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod provit » 09 pro 2015 21:56

Možná v ASZ chtějí prověřit 10leté smlouvy. Prý odporují dobrým mravům, protože to je skoro polovina doby jedné generace, která trvá 25let. V Německu nebo v Rakousku nemyslitelný. Chtělo by to na 10leté nájmy judikát.

Příspěvky: 7
Registrován: 14 úno 2014 07:27

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod masorat » 09 pro 2015 23:07

Moc jste mě nepotěšily, ale i tak děkuji.
V zákoníku píšou, že jako pronajímatel mohu odstoupit od smlouvy cituji:
"Pronajímatel může odstoupit od smlouvy:
- kdykoli, užívá-li nájemce přes písemnou výstrahu pronajatou věc takovým způsobem, že pronajímateli vzniká škoda nebo mu hrozí značná škoda,"
dá se chápat vodní eroze, způsobená zastoupením širokořádkových plodin, jako vznikající škoda, zvláště když mi pak to bláto naplní rybník?

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod provit » 10 pro 2015 08:49

Za pokus to stojí. Chce do dobrého právníka a hlavně sbírat důkazy,aby jste měl něco k soudu, že spatně hospodaří, okraje pozemků nechávají zarůst buřením, přes váš pozemek vede jejich cesta a pod. Vše fotit a posílat doporučené dopisy, aby sjednali nápravu. Oni zase budou říkat, že jste na ně podjatý apod. Soud bude stát s právníkem cca 10tis. ale jinak přijdete o víc peněz. Píši to z vlastní zkušenosti. Skončilo to kompromisem na výpovědní lhůtě 3roky...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Pavel Toman » 10 pro 2015 08:56

Pokud uživatel splnil řádně podmínky GAEC/DZES, tak i přesto, že tam byl erozní smyv, nic neporušil. Klasifikuje se to jako zásah vyšší moci. Ani na zarostlé okraje pozemků to neuhrajete, to jsou dneska spíš plus body pro uživatele pozemků, protože to je bráno jako podpora druhové rozmanitosti atd... Většina přípravků má dnes omezení na kraje pozemků, takže zarostlý okraj pozemků je vlastně v pořádku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 10 pro 2015 10:09

Je to vcelku jednoduché. Ač jsou okraje polí zarostlé spíše plusem v hospodaření dle EU tak naráží na vůli vlastníka, který ji poskytl do podnájmu s tím, že o pozemek bude řádně pečováno jako o celek, a že mu bude vrácen ve stejném stavu jako před pronajmutím. POkud je smlouva na dobu neurčitou a má desetiletou výpovědní dobu, tak je to v rozporu s dobrými mravy. Tohle by se dalo u soudu prorazit. Rovněž pokud byl pozemek uveden jako TTP v době podpisu smlouvy, tak lze předpokládat že změna kultury je porušením smlouvy.(neřeším tady předpisy EU a pod- řeším nájemní vstah) Dále je potřeba zjistit zdali to má v užívání osoba (podnik) který je uveden na smlouvě, neb předání další osobě je porušením smlouvy. (stejně tak lze řešit změnu firmy neb já jsem to pronajal firmě XY a ona změnila vedení, název a tím pádem jde o úplně jinou firmu. No a nakonec lze napadnout přímo smlouvu jako takovou. Vzít smlouvu, zajít za právníkem ať na ní najde nějaké pochybení pro které ji zneplatní.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 51
Registrován: 07 říj 2012 13:52
Bydliště: Ivančicko

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod kolda91 » 10 pro 2015 12:38

Chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo nezkoušeli zrušit nájemní smlouvu z důvodu provedení digitalizace k.u.? U nás proběhla, změnili se čísla parcel a u některých i jejich výměry.
„Národ, který ničí půdu, ničí sebe.“ Franklin D. Roosevelt

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod provit » 10 pro 2015 13:19

Přesně jak píše Bold. Přes Evropskou legislativu to nemá cenu zkoušet, to mají ošéfovaný dobře. Prostě najít problém v nájemním vztahu. Když mám ve smlouvě, že pronajímám 2,2 ha orné půdy a oni nechali okraje zarůst buřením, tak mají problém. Potom, myslím, podle paragrafu 679 odstavec 3 odstoupit od smlouvy k určitému datu, které si určím já. Na západ od hranic to stačí, ale tady napíší dopis s nesouhlasem, a že jste podjatý. To jim stačí a můžou vesele užívat dál váš pozemek. Rozhodnout musí až soud na který musíte být připraven. Nebo zkusit nějaký kompromis. Digitalizace nemá vliv na nájemní smlouvu, protože se změnily pouze čísla parcel, ale pozemky se fyzicky nezměnily. Jenom pozemková úprava ruší nájemní smlouvy.
Naposledy upravil provit dne 05 led 2016 12:53, celkově upraveno 1

Další

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků