Výpověď z Nájmu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 10 pro 2015 14:05

nuž asi takto. Věc nájmu (pozemek) má své označení a svou velikost. Pokud dojde ke změně názvu (čísla) tak je třeba tuhle věc dát do souladu a tudíž dodatek ke smlouvě. Pokud se ale změnila výměra tak došlo k zániku věci nájmu neboť bylo pronajato něco jiného než je to nyní (tohle je můj názor- nutno probrat s právníkem) Ovšem šel bych na top od lesa. Oslovil bych užiovatele s tím že došlo ke změně velikosti tak ať vytvoří novou !! pachtovní smlouvu abychom dali celou věc do náležitého stavu. (poslat doporučeně nebo tam zajít osobně a nechat si to potvrdit. Podle nového občanského zákoníku nelze smlouvu na dobu neurčitou zatížit víc jak jednoletou výpovědní dobou. Nuž a po podpisu stačí podat výpověď (nemusíš spěchat stačí do 30.9. takže je nech v klidu a po žních jim pošleš výpověď.) Tohle je takový rozumný způsob.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Michael Hille » 10 pro 2015 14:12

Nedělejte si naděje o nějaké schopné výpovědi a předání pozemku do brzkého užívání. Se zdejším podnikem už kolega bojuje několik let a jediné co platí je 5letá výpověď která je zanesená ve smlouvě. Dokonce i jeho jeden pozemek je ze 75% zarostlej náletem a jim je to jedno,platěj sice celou výměru dle smlouvy avšak reálná je o hodně nižší. To samé co mají pozemky od PF,platí nájemné,neobhospodařují je řádově několik desetiletí ale ani neberou dotace. Při upozornění na PF jak se nakládá s jejich majetkem bylo odpovězeno,že nájemce splňuje nájemní smlouvu-platí nájem a co s pozemkem je,je jim úplně jedno. Původně se podnik chtěl těchto pozemků zbavit a byla by to pěkná výměra,ale jen co zavětřily,že soukromník o ty pozemky projevuje zájem,podržej i tyto aby náhodou na nich někdo nehospodařil jiný a za dotace...
Nějaké logické myšlení a úsudky dle platných norem nehledejte,podniky to mají tak pěkně ošetřený,že jediná cesta je výpověď z nájmu a čekat na předání pozemku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 10 pro 2015 14:30

tak to si myslím je poněkud pesimistická odpověď. Úkol č 1. najít dobrého právníka (bohužel to odpovídá i ceně) 2. napadnout vydání pozemků u soudu. POkud je družstvo takto zaklíněné tak i obejít víc vlastníků poreferovat jakým způsobem hospodaří na cizím, jak jednají a jak vypadá vydávání pozemků, domluvit se a dát jim výpověď na všechno co půjde. Nemám rád slova jako nejde, a pod. Soudy už se přiklání na stranu vlastníka, přece není možné aby si někdo pronajal moji věc, jen ji využíval a nestaral se. Takže zatnout zuby, a pustit se do boje.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Michael Hille » 10 pro 2015 17:35

Jelikož je tu velká vrstva majitelů 50+ a více,nechtějí vůbec slyšet o nějakejch soudech či tahanicích. Kdo chtěl,podal výpověď a kdo nechtěl,toho člověk nemůže nutit. Možna pozdějš si uvědomí,že to byla chyba nevypovědět,pač poptávka po pozemcích tu je stále a jsou i tací,kteří zaplatí dvojnásobek nynějšího nájmu. Kolega třeba koupil 10ha ale sedí na tom podník a nezbylo než podat výpověď a 5 let čekat. Mají ve smlouvách takovou pěknou větu ve smyslu vzájemné dohody,že vydají pozemek bez výpovědi atd...ale k žádné vzájemné dohodě nedošlo a nikdy nedojde pač to mají jen na dotace,prostě pokladnička EU sype a je jí jedno kam a kolik.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Pavel Toman » 10 pro 2015 18:48

Předmětem smlouvy jsou pozemky značené parcelními čísly, dokud existují, není důvod smlouvu ukončovat, věc jako taková nezanikla. Naopak, pokud se změní číslo parcely, tak defakto vznikla jiná parcela, původní zanikla, takže došlo k zániku. Pokud se změní výměra mělo by se toto upravit dodatkem. Pokud nejde obdělávat celý pozemek, mělo by být ve smlouvě uvedeno, kolik m2 se z dané parcely obdělává.

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod provit » 11 pro 2015 12:39

Docela by mě zajímalo jestli má někdo osobní zkušenosti s odstoupením od nájemné smlouvy podle paragrafu 679 odstavec 3. Já jsem osobní zkušenost napsal minule a dosáhl jsem pouze kompromisu - 3 roky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 13 pro 2015 10:00

osobně sázím na "slušnost". Pokud přijde majitel s tím že chce vypovědět smlouvu tak vydávám bez jakýchkoliv tahanic. Mám tudíž pověst bezproblémového a vlastníci nemají strach mně pronajmout pozemky. 8) Družstvo dělá problémy a spousta lidí brble a začíná vypovídat.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod provit » 13 pro 2015 15:44

Taky to mám podobně. Mám výpovědní lhůtu jeden rok a pole užívám už 25 let a vlastníci v pohodě. Ani nestojím o předkup co navrhuje AK :evil: . Asi hledají zase nějaký nástroj, jak na vlastníka, aby za levno prodal... :)

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Denis » 13 pro 2015 20:25

provit píše:Taky to mám podobně. Mám výpovědní lhůtu jeden rok a pole užívám už 25 let a vlastníci v pohodě. Ani nestojím o předkup co navrhuje AK :evil: . Asi hledají zase nějaký nástroj, jak na vlastníka, aby za levno prodal... :)


Spíš jde o to zabránit kšeftování s polema ve smyslu skupování fousama co mají hromadu peněz a koukaj kam je ulejt. Že to taky povede k zakonzervování současného stavu výměr velkých podniků je spíš takový "tajný" záměr AK.

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Michael Hille » 13 pro 2015 21:07

Ano,slušný zemědělec nebo menší podnik se chová třeba slušně k majitelům pozemků,u gigantů to nečekejte. I když se ze začátku s podnikem slušně komunikovalo a snažilo se dojít k nějaké rozumné dohodě,z jejich strany to byl vždy problém. Prostě maj pozemky jen na braní dotací. Jakmile toto zanikne,zanikne i většina gigantů pač nejsou schopni bez dotací žít.
Gigant který má napr.2500ha by měl mít takové roční výnosy,aby se mohl sám o sebe postarat s minimem příspěvků,ale to je na změnu celého systému. Ukončení nájmu dohodou třeba s 1rokem výpovědi by byl obrosvský úspěch,bohužel v těchto končinách nereálný. Kolega koupil 10ha,sedí na tom podnik a plyne výpověď,za 5 let mu pozemky přinesou další dotace,ale až za 5 let. Dalších 10ha měl přislíbeno na odkoupení,majitelé podaly výpověď a ta už plynula,nakonec prodaly pozemky podniku pač nechtěly čekat uplynutí výpovědi a taky že kolega se nemohl tolik zadlužit kvůli dalším 10ha. Kdo nebyl spokojen tak podal výpověď a teď nezbývá než počkat až uběhne a pak třeba pozemky připsat do rozlohy nebo je odkoupit a trochu vyrůst,trochu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Pavel Toman » 13 pro 2015 21:28

Ááá opět je tu nota: podnik = zlo - soukromník = dobro... to tu dlouho nebylo...
Jen se nedělejte, je celá spousta soukromníků co mají smlouvy na 10 let, zrovna jako ty podniky. A zrovna tak jsou podniky co mají smlouvy na dobu neurčitou s výpovědí jednoho roku.
Osobně zastávám názor, že ideální smlouva je na dobu určitou na 5 let. To se nemusí člověk bát nahnojit hnojem, povápnit, udělat obnovu louky, melioraci a pod. s nejistotou, že se za tok bude muset pole vzdát.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 13 pro 2015 21:34

ideální by bylo vlastník= soukromník= sedlák( to znamená že by v dědině bylo 80 desetihektarových soukromníků). To jak se nahlíží na velké podniky je hlavně jejich zásluha. Většinou to totiž "zprivatizovali" pohlaváři, kteří to vytunelovali a nyní si hrají na úspěšné podnikatele. Samozřejmě to není případ všech, jsou tady i slušné firmy, které si zakládají na slušném jednání. Bohužel je taky hodně těch prvních.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Pavel Toman » 13 pro 2015 21:49

To by samozřejmě ideální bylo, o tom žádná diskuze. Bohužel ale doba je jiná. Jsou vesnice, kde není jediný soukromý sedlák, a pokud nějaký je, jedná se většinou o věkovou kategorii 50+, s tím, že to nemá komu předat, děti mají rodiny daleko ve městech a přijedou maximálně pomoc se sklizní, a to hlavně na brambory protože z toho něco dostanou i oni...
Já jsem naše rodinný hektary taky pronajal místnímu soukromníkovi (jen tak mmch na 10 let) a dal se do služeb akciovky. Sice jsme z pohledu většiny přítomných zde na tomto fóru ti zlý, co mají 2500 ha a údajně mrví českou krajinu. A přitom se tu strachy třeseme před podniky typu Ag...ert, Ús...ko... atd, které nás tu obklopují a tam už se jedná o koncerny s mnohonásobně vyšší výměrou a odlišných chováním - smlouvy typu 10 let nájem + 10 výpovědní doba, 15 let nájem atd...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod tele » 13 pro 2015 21:59

Pavel Toman píše:To by samozřejmě ideální bylo, o tom žádná diskuze. Bohužel ale doba je jiná. Jsou vesnice, kde není jediný soukromý sedlák, a pokud nějaký je, jedná se většinou o věkovou kategorii 50+, s tím, že to nemá komu předat, děti mají rodiny daleko ve městech a přijedou maximálně pomoc se sklizní, a to hlavně na brambory protože z toho něco dostanou i oni...
Já jsem naše rodinný hektary taky pronajal místnímu soukromníkovi (jen tak mmch na 10 let) a dal se do služeb akciovky. Sice jsme z pohledu většiny přítomných zde na tomto fóru ti zlý, co mají 2500 ha a údajně mrví českou krajinu. A přitom se tu strachy třeseme před podniky typu Ag...ert, Ús...ko... atd, které nás tu obklopují a tam už se jedná o koncerny s mnohonásobně vyšší výměrou a odlišných chováním - smlouvy typu 10 let nájem + 10 výpovědní doba, 15 let nájem atd...

Pavle, napiš to narovinu. Agromachine díky prodeji do Úsovska jde strmě dolů a tím Agrofertem jsi měl na mysli Alimex, Puclice atd.? :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Pavel Toman » 13 pro 2015 22:05

tele píše:
Pavel Toman píše:To by samozřejmě ideální bylo, o tom žádná diskuze. Bohužel ale doba je jiná. Jsou vesnice, kde není jediný soukromý sedlák, a pokud nějaký je, jedná se většinou o věkovou kategorii 50+, s tím, že to nemá komu předat, děti mají rodiny daleko ve městech a přijedou maximálně pomoc se sklizní, a to hlavně na brambory protože z toho něco dostanou i oni...
Já jsem naše rodinný hektary taky pronajal místnímu soukromníkovi (jen tak mmch na 10 let) a dal se do služeb akciovky. Sice jsme z pohledu většiny přítomných zde na tomto fóru ti zlý, co mají 2500 ha a údajně mrví českou krajinu. A přitom se tu strachy třeseme před podniky typu Ag...ert, Ús...ko... atd, které nás tu obklopují a tam už se jedná o koncerny s mnohonásobně vyšší výměrou a odlišných chováním - smlouvy typu 10 let nájem + 10 výpovědní doba, 15 let nájem atd...

Pavle, napiš to narovinu. Agromachine díky prodeji do Úsovska jde strmě dolů a tím Agrofertem jsi měl na mysli Alimex, Puclice atd.? :mrgreen:



Agrofert je ještě relativně daleko za kopcem, ten jsem napsal pro příklad, že tady tvoří taky skupinu... Úsovskou je soused, nejde jen o Agromachine, z druhý strany jsou Sobětice. To jak hospodaří je jedna věc, jejich nájemní smlouvy věc bohužel druhá. Na druhou stranu, jde o úhel pohledu. Jsou tady lidi, kterým se zdá moc smlouva na 10 let. Mě zase přijde hodně 15, 20 let.... Je to individuální :D

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod tele » 13 pro 2015 23:02

Pavel Toman píše:
tele píše:
Pavel Toman píše:To by samozřejmě ideální bylo, o tom žádná diskuze. Bohužel ale doba je jiná. Jsou vesnice, kde není jediný soukromý sedlák, a pokud nějaký je, jedná se většinou o věkovou kategorii 50+, s tím, že to nemá komu předat, děti mají rodiny daleko ve městech a přijedou maximálně pomoc se sklizní, a to hlavně na brambory protože z toho něco dostanou i oni...
Já jsem naše rodinný hektary taky pronajal místnímu soukromníkovi (jen tak mmch na 10 let) a dal se do služeb akciovky. Sice jsme z pohledu většiny přítomných zde na tomto fóru ti zlý, co mají 2500 ha a údajně mrví českou krajinu. A přitom se tu strachy třeseme před podniky typu Ag...ert, Ús...ko... atd, které nás tu obklopují a tam už se jedná o koncerny s mnohonásobně vyšší výměrou a odlišných chováním - smlouvy typu 10 let nájem + 10 výpovědní doba, 15 let nájem atd...

Pavle, napiš to narovinu. Agromachine díky prodeji do Úsovska jde strmě dolů a tím Agrofertem jsi měl na mysli Alimex, Puclice atd.? :mrgreen:



Agrofert je ještě relativně daleko za kopcem, ten jsem napsal pro příklad, že tady tvoří taky skupinu... Úsovskou je soused, nejde jen o Agromachine, z druhý strany jsou Sobětice. To jak hospodaří je jedna věc, jejich nájemní smlouvy věc bohužel druhá. Na druhou stranu, jde o úhel pohledu. Jsou tady lidi, kterým se zdá moc smlouva na 10 let. Mě zase přijde hodně 15, 20 let.... Je to individuální :D

Jj, ok :wink: Kompromis je 5 let, máš tam jistotu investic do půdy. Skupina, pro kterou pracuju, sousedí jak s Agrofertem, tak s Úsovskem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 14 pro 2015 10:43

ideální pro majitele půdy je jeden rok. Problém je vstah mezi uživatelem a vlastníkem. Jde jen o to, aby si uživatel uvědomil že je na cizím a naopak vlastník si musí pohlídat aby na jeho půdě nevznikali hrozné skutečnosti a na druhou stranu pokud se o jeho půdu stará uživatel jak by byla jeho vlastní tak bezproblémovému vzájemnému vstahu nic nehrozí. Nechápu smlouvy na 10 let a pod. Vždyť pokud se o půdu starám tak nemám nejmenší důvod rušit smlouvu, stejně tak vlastník.
Problém velkých celků je velikost nářadí, někde se holt nedostanou a rovněž rohy z polí se stávají obloučkem na kterém bují čurbes. (netvrdím že všude).
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Pavel Toman » 14 pro 2015 11:25

bold píše:ideální pro majitele půdy je jeden rok. Problém je vstah mezi uživatelem a vlastníkem. Jde jen o to, aby si uživatel uvědomil že je na cizím a naopak vlastník si musí pohlídat aby na jeho půdě nevznikali hrozné skutečnosti a na druhou stranu pokud se o jeho půdu stará uživatel jak by byla jeho vlastní tak bezproblémovému vzájemnému vstahu nic nehrozí. Nechápu smlouvy na 10 let a pod. Vždyť pokud se o půdu starám tak nemám nejmenší důvod rušit smlouvu, stejně tak vlastník.
Problém velkých celků je velikost nářadí, někde se holt nedostanou a rovněž rohy z polí se stávají obloučkem na kterém bují čurbes. (netvrdím že všude).


Ale tady je zase ten problém, že minimálně 75 % vlastníků ví o tom, že má nějaký pozemek jen z výpisu za KN, v životě, nebo v lepším případě už několik, se na tom poli nebyli ani podívat (nevyčítám jim to, většinou se už jedná o děti a vnoučata lidí, kteří ty pole naposled obdělávali) a začnou se o pozemky zajímat až, když se jim zdá nájem malý, nebo častěji, když chtějí pozemky prodat. A ani to je většinou nepřiměje dojít se na to pole podívat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 14 pro 2015 12:10

Bohužel je to pravda. Na druhou stranu je to jejich majetek a uživatel je zde pouze na návštěvě. Pokud chci něco užívat, tak musím přesvědčit majitele že naše vzájemná dohoda je prospěšná i pro něj- tohle je cesta vzájemné dohody a zároveň cesta svobodného rozhodnutí. Je jen na mně jak se bude vyvíjet vzájemný vztah uživatel/majitel. A pokud vlastník zjistí že jsou někde lepší podmínky, tak musí mít možnost jít jinou cestou, jen tak to bude nás coby uživatele nutit do řádné péče o pozemky a taky o komunikaci s majiteli. Uvázat si pozemky na 15 let s tím děj se vůle boží mám na 15 let jistotu a vlastník má smůlu je cesta do pekla. Bohužel spousta "novodobých" předsedů JZD má již před důchodem a právě těch 15 let jim zabezpečí dobré příjmy s tím že je jim jedno co za těch 15 let bude. Opět zdůrazdňuji že ne všude tohle platí a jsou i velké podniky, které věnují do půdy nemalé investice a dokonce mulčují obecní cesty zdarma.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod provit » 14 pro 2015 13:40

Přesně líp bych to nenapsal. Také nemám problém s roční výpovědí, nikdo mi neodchází, tak asi hospodařím dobře:) . Jestli se vlastník upíše na 10let, tak je to jeho blbost. Nikdo ho k tomu nenutil. Z hlediska principu mi víc vadí zákonný předkup pro uživatele. Proč takovou hovadinu nemají směrem na západ od našich hranic? Navrhuji nic neřešit a nechat soukromé vlastnictví, tak jak je napsaný v Ústavě Čr. Dnes se má taky rozhodovat jestli pustit úředníka do sklepa ke kotli :evil: ...vím že to sem nepatří, ale kde se to zastaví...to tady zase budeme mít bolševizmus :evil:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 14 pro 2015 15:46

bohužel většina dobře míněných zákonů, byla pozměněna na úplný paskvil. Předkupní právo..... kdo z nás malých vytáhne půl mega na pozemky z kapsy? Tohle dokáží jen veliké celky. Návštěva u kotle- neumožnění návštěvy sankce až 50 tis, ovšem nemoc, a podobné výmluvy holt budou v permanenci. Normální bělochy budou prudit, a paliče odpadů stejně nepostihnou. Ale to je debata na dlouhé zimní večery....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod Mr.Equable » 18 pro 2015 18:21

Bolde o tom nemá cenu debatovat. Většina takovýchto zákonů vesměs poskytne normální lidi a "lumpové" si vždy najdou kličky jak to obejít. :-(

Edit: Místo poskytne, má být postihne. ;-)
Naposledy upravil Mr.Equable dne 30 pro 2015 18:00, celkově upraveno 2
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 19 pro 2015 09:30

asi tak...... :evil:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod poulm » 20 pro 2015 18:02

Já to vidím ještě z jiného úhlu pohledu.
Mnoho lidí dalo své pozemky do takového nevýhodného nájmu Družstvu či jinému zemědělskému podniku víceméně ze strachu,protože měli obavy že příjdou o zaměstnání oni nebo někdo jiný z rodiny co v tom družstvu pracovali nebo pracují.
Pod takovým psychologickým nátlakem či jiným slibům lidé podepsali výpovědní lhůtu i 25let a za směšně nízké nájemné,které teď ani nelze s poptávkou zvednout.
No,někdo to může nazvat loajalitou,ale já si to nemyslím.
Netvrdil bych že většina lidí tyto nevýhodné podmínky podepsali z hlouposti.
Můj otec tehdy takhle nechtěl dát své pozemky a tím přišel o místo,jinak bych je snad ještě dnes neměl ani já.
Je potřeba se i nad tímto zamyslet a pokud existují nějací svědci či kolegové co by eventuálně dosvědčili,že se takové smlouvy před léty podepsaly pod nějakým takovým nátlakem,tak lze tyto smlouvy určitě také zpochybnita zrušit jejich platnost,ale to už je zase štace pro právníka a soud.
Mnozí lidé už v těch družstvech apod. třeba dlouhá léta nepracují a stále si nemohou na své pozemky tímto šáhnout.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod tomous » 20 pro 2015 21:59

Jo to máš pravdu. Takhle to je i u nás. Někteří jim pole i prodali před pohrůžkou stráty zaměstnání a jiní pronajali. Někteří mají stále tento podnik patřící té slovens.STBacké ku.dě(našemu spasiteli) za to nejlepší co může být a se slovy my máme toto a my máme ono a my bude mít tamhleto se hrdě tlučou do prsou........

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod medulin » 20 pro 2015 22:18

U nás kdo nepodepsal nedostal restituce takže lidi výpovědi nepodávali. S přístupem současného majitele to dopadlo tak že stejně nikomu nic moc nezaplatili a v současnosti je společnost téměř rozebraná o pozemky :lol:

Příspěvky: 7
Registrován: 14 úno 2014 07:27

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod masorat » 28 pro 2015 23:58

Dobrý den, mám takový nápad :) a poprosil bych o vyjádření vašich názorů.
Jako vlastník několika sousedících pozemků, bych mohl požádat o jejich scelení do jednoho, a tím by pak zanikly ty parcelní čísla v nájemní smlouvě. Nemám na mysli komplexní pozemkové úpravy, ale jen úpravu svých vlastních pozemků.
Jestli je tato možnost realná a jak dlouho takové řízení asi trvá, pokud s tím máte nějaké zkušenosti.
Díky a šťastný Nový rok :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod bold » 29 pro 2015 11:05

Tak tohle je na právníka, nevím nakolik se změní předmět nájmu...... Nápad dobrý, ale musí dojít ke změně předmětu nájmu, nevím nakolik je přejmenování změnou.......... U nás se scelení a dělení provádělo v rámci pozemkových úprav, takže jak dlouho to trvá fakt nevím...
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod poulm » 31 pro 2015 00:15

A hlavně kolik to bude stát :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 90
Registrován: 19 bře 2008 17:17
Bydliště: okres HK

Re: Výpověď z Nájmu

Příspěvekod rotez30 » 01 led 2016 17:42

Zdravím, když pominu všechny okolnosti a přešel bych hned k věci, co se týče scelování parcel (změny výměr a parc. čísel) pro vytvoření neshody s nájemní smlouvou, tak právě tato myšlenka mne napadla někdy v srpnu 2014, po obdržení dopisu o provedené digitalizaci. Na obecním úřadě jsem se při předávání protokolu "Srovnávací sestavení parcel" bavil se zástupcem pozemkového úřadu a bylo mi sděleno, že tato možnost existuje a údajně se žádá na stavební úřad (ano stavební, samotného mě to překvapilo), který žádost projedná a v případě stejné kultury by měla existovat šance, že by ji vyhověl. O době trvání a ceně úkonu nemám tušení, ale v případě delších nájemních smluv s nájemným pár babek by to nemuselo být až tak marné.
Celé jsem to ještě probíral se známým, který se pozemky a všemi smlouvami okolo zabývá a i jemu se to zdálo přijatelné, další věc je však celková výměra a umístění (+ tvar) všech pozemků... Jednoduše pojato, tím, že došlo ke změně některého z čísel parcel by se smlouva měla stát neplatnou, protože obsahuje neexistující údaj, ale existujou "důvody", vypuštěné z vyšších míst, které se snaží popírat i zánik smluv vyhlášením platnosti KPÚ.

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků