Nabíječka

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Nabíječka

Příspěvekod Martis » 07 lis 2015 15:16

Zdravím ve spolek,
Právě mi dosloužila stařičká akumulátorová nabíječka, hodlám si pořídit novou, ovšem v současným internetovým sortimentu, kde jich je nabízeno nespočet nevím kterou vybrat. Potřebuju nějaků v rozpětí 20 - 300 Ah , 12/24 V , jednoduše abych s ňou nabyl baterku v autě, tak i traktoru. Jde mi hlavně o spolehlivost, páč v dnešní době čongů člověk lehce koupí kdejaký šméčko :roll: . Doufám , že tu někdo má již zkušenosti a pomůže mi vybrat optimální nabíječku :D
Díky
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nabíječka

Příspěvekod bold » 08 lis 2015 09:32

pokud nepotřebuješ nabíjet hodinu před vyjetím totálně vymlácenou baterku, tak bych zvolil za 500kč z lidlu. Sic mám i velkou almaru která je schopna dávat 40A popřípadě "rychlonabíjení" avšak tu malou používám nejčastěji, malá skladná má elektroniku která hlídá polaritu,nepřebíjí, umí pulzy. Ideální na baterky z osobáku (má menší výkon) ale nabije i velikou. Oživuju s tím baterku do UN která má 180AH přes noc a ráno bez problémů. Je to dobré i na trvalé připojení, jakmile nabije, tak působí jako udržovací zdroj.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Nabíječka

Příspěvekod Martis » 08 lis 2015 14:59

Taky jsem o ni přemýšlel v lidlu, ale tehdy mě ještě fungovala ta stará tak jsem to hodil za hlavu, nevím jestli ju tam ještě nabízej, každopádně je levná a co jsem slyšel prej i drží. Co jsem tak prohlížel, tak se mě líbí tato : http://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/34-nabijecka-autobaterii-deca-class-16a-/?kategorie=17 .
Jinak dík za typ
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Nabíječka

Příspěvekod slava » 08 lis 2015 16:14

pokud uvazujes o cene okolo 2000 tak bych radeji zvolil tuhle nabíječku http://www.otos.cz/nabijecky-baterii/na ... 12-24v-7a/ jednou se ti muze hodit ze se sni daji nabijet i gelove baterie

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Nabíječka

Příspěvekod Martis » 08 lis 2015 18:45

Super, tu jsem ani nenašel, taková by byla ještě lepší. Ač gelovku nemám, přesně jak říkáš, nikdy nevíš kdy se to může hodit.
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nabíječka

Příspěvekod poulm » 11 lis 2015 17:08

Na velké baterie doporučuji nabíječku Leader 400. Mám ji doma a plná spokojenost a pokud někdy před startem baterky nemůžou,tak tohle pomůže nakopnout, je to slušný tvrdý zdroj:

https://www.google.cz/search?q=nab%C3%ADje%C4%8Dka+leader+400&biw=1252&bih=559&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI4tG_0tGIyQIVJvNyCh2TiAEf
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Nabíječka

Příspěvekod miki » 12 lis 2015 17:45

Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nabíječka

Příspěvekod poulm » 12 lis 2015 20:35

Já mám taky nabíječku z Liedlu,používám ji jenom na malé baterie do 100Ah, pozor na velké a vybitější baterie,ta nabíječka to dlouho nevydrží.Na velkých baterkách,tzn. 120Ah a víc,brzo shoří,takhle mi shořely již dvě tyto malé nabíječky.Cokoli začnete zatěžovat na 100% tak vám dlouho nevydrží.
Pak jsem si koupil tu nabíječku Leader 400 a je super,krátkodobě pro start umí přidat proud okolo 200A,prostě je to už pořádnější transformátor.

Pro náročnější podmínky vlastním starý podstivý startovací vozík Carstar,který umí dát až 2000A,občas se na bazoši objeví za pár peněz,tento také doporučuji,ten nastartuje všechno:
Obrázek

Nyní na bazoši:
http://stroje.bazos.cz/inzerat/51839784/spousteci-zdroj-carstar.php
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nabíječka

Příspěvekod neznalek » 12 lis 2015 21:54

poulm píše:Já mám taky nabíječku z Liedlu,používám ji jenom na malé baterie do 100Ah, pozor na velké a vybitější baterie,ta nabíječka to dlouho nevydrží.Na velkých baterkách,tzn. 120Ah a víc,brzo shoří,takhle mi shořely již dvě tyto malé nabíječky.Cokoli začnete zatěžovat na 100% tak vám dlouho nevydrží.


možná jste měl smůlu na páteční kusy, tuto nabíječku mám asi 4 roky a nabíjel jsem s tim i 180Ah baterie. Stále drží. Hlavně ji používám na motorku a jako udržovací zdroj na zimu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nabíječka

Příspěvekod poulm » 13 lis 2015 09:18

Nevím,těžko říct,jen jsem popisoval svoji zkušenost.
Vidím to tak,že na malé baterky malé nabíječky a na velké baterky velké nabíječky. :roll:
Tu lidlovku mám převážně na malé baterie do motorky,do sekačky,do dětské 4kolky atp.
Možná bych si ji troufl použít na velký akumulátor,o kterém vím že je nabitý a potřebuji ho přes zimu udržovat,ale nabíjet ho s tím,když je vybitý už bych si netroufl.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nabíječka

Příspěvekod bold » 13 lis 2015 21:15

no já to valím normálně, obzvlášť když se mně nechce tahat baterku ven k velké nabíječce. Jde o to, že nemá takový proud a tudíž nabíjí dlouho.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nabíječka

Příspěvekod poulm » 14 lis 2015 11:28

Tak ať ti t lidlovka dlouho vydrží.
Jde o to,že když ji připojíš na velkou baterku,tak dobíjí maximálním svým proudem,ten je tuším okolo 5A,takže jede na 100%
Zkus jakoukoli jinou nabíječku či elektrospotřebič zatížit na 100%,tak se ti z něho brzo zakouří.
Ona ta nabíječka asi má nějakou tepelnou ochranu,ale do jaké míry je spolehlivá ví bůh.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nabíječka

Příspěvekod bold » 15 lis 2015 10:25

tato nabíječka prošla pečlivým zátěžovým testem kluků od radaru :lol: Ti se tímto testováním bavili, koupili něco levného a dělali s tím psí kusy. Mně zatím drží. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků