Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod miki » 01 led 2016 20:38

Tak jsem se dozvěděl že ná letos čeká povinné ručení i na stroje, které nikdy nevjedou na silnici.
Hledal jsem nějaké informace, ale vše je dost nejasné a potom to prý má platit od května.
Nevím zda se to bude vztahovat třeba na DT75, VARI, sekačky na hřiště atd. Někdo říká že i na motorový invalidní vozík.
Jaké máte informace?
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod AGportal.cz » 01 led 2016 20:52

Moc o tom nevím, ale pokud stroj nevjede na veřejnou komunikaci, tak nějak nevím proč povinné ručení... když samozřejmě ještě nemá SPZ
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod miki » 01 led 2016 20:56

http://www.srovnator.cz/zakonne-pojisteni-pro-vsechna-vozidla-s-pohonem/
http://ekonomika.idnes.cz/povinne-ruceni-povinne-i-pro-traktory-dhj-/eko-doprava.aspx?c=A150826_143444_ekonomika_fih

Rozum zůstává stát

A na co budu hlásit třeba to DT? Dávno od toho nikdo nic nemá. Budu muset jít na STK nebo na evidenční kontrolu. A co když si udělám doma samoděla nebo poskládám z různých dílů nějakýho slepenýho Zetora neodpovídajícího předpisům, ale dostatečného pro pocuky na zahradě (ne v podniku)
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 7
Registrován: 14 úno 2014 07:27

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod masorat » 01 led 2016 21:11

A jak se to bude vymáhat? To budou policajti stát na mém pozemku a budou mě buzerovat abych jim ukázal zelenou kartu?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod AGportal.cz » 01 led 2016 21:12

masorat píše:A jak se to bude vymáhat? To budou policajti stát na mém pozemku a budou mě buzerovat abych jim ukázal zelenou kartu?


Pokud to tak bude, tak se to bude řešit až se něco stane...
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod miki » 01 led 2016 21:18

A dostane se to k soudu, kde znalci řeknou, že jsi měl steřelý gumy, ošoupaný pásy, užvejkaný držák nože na sekačce nebo že jsi nedělal (spíše že nemáš doklad) servis. A beztak to zaplatíš. Ale všichni budou platit pojišťovnám prachy
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod AGportal.cz » 01 led 2016 21:28

miki píše:A dostane se to k soudu, kde znalci řeknou, že jsi měl steřelý gumy, ošoupaný pásy, užvejkaný držák nože na sekačce nebo že jsi nedělal (spíše že nemáš doklad) servis. A beztak to zaplatíš. Ale všichni budou platit pojišťovnám prachy


To s tebou BOHUŽEL souhlasím
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod bold » 02 led 2016 09:47

je to další "lobistický" zákon. Pojišťovny neví kde by se napakovali a tak holt zákonodárci schválili další békovinu. Na svém pozemku nebudu mít pojištěno. Začínají se schvalovat zákony které jsou na hraně ústavy. Nuž ještě chvilku a dopadneme jak v polsku, tam to berou zgruntu :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod larsen.l » 02 led 2016 11:05

Proč se u nás dělají pořád takové hovadiny. V Rakousku na jednu značku a pojistku může majitel provozovat i tří traktory, stroje má pojištěné jen jako havarijko. Tady se furt vymýšlí, co udělat pro nějakého kamaráda aby se napakoval a stát to nestálo nic.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod bold » 02 led 2016 12:56

zákony tvoří politici, politiky volí lid, a když je polovina lidu tak blbá že nejde k volbám, tak to taky tak vypadá. :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod slava » 02 led 2016 13:23

mozna je to jen muj dojem ale pripada mi ze s nastupem nového ministra financi se tvori vice zakonu které umoznuji vic lidi pripravit o peníze

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod miki » 02 led 2016 14:56

slava píše:mozna je to jen muj dojem ale pripada mi ze s nastupem nového ministra financi se tvori vice zakonu které umoznuji vic lidi pripravit o peníze

A soukromníkům a přístipkářům co nejvíce znepříjemnit život.
Co se týká Boldova příspěvku o volbách tak s ním nemohu souhlasit. Tento pseudosystém je špatný. Není tu zastupitelská demokracie, ale pseudo zastupitelsko- zastupitelská demokracie.
Nemohu s zvolit konkrétního poslance, který je za svoje činy odpovědný. Dále ty zákony netvoří politici, ale právníci (už zde je jedna lobi). Politici je jenom schvalují.
A takto se volí v EU parlamentu https://www.youtube.com/watch?v=bmXJhGK4cr0

Ale jinak.Máte někdo nějaké konkrétní informace o tom co to má být a jakto má probíhat?
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod poulm » 02 led 2016 18:59

Já bych zavedl daň ze všeho a pojištění na všechno :-D :-D :-D :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod miki » 02 led 2016 19:25

To už dávno je.
Za feudála byl desátek a teď dřešpřes půl roku na stát
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod bold » 02 led 2016 19:50

hoši hoši, pohádka s Lábusem coby výběrčím daní byla inspirací pro naše zákonodárce, takhle to tady bude...... :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod zdeni » 03 led 2016 18:47

plačete na špatném hrobě,,Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace je napad EU protože nekde nevim kterej stat zmrzačila sekačka a on se soudil,tak nějak to je
když to nejde vem kladivo

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod bold » 03 led 2016 19:06

kluci, já to poněkud nechápu. Na svém pozemku si můžu provozovat třeba tank, pokud nebudu obtěžovat sousedy či neomezím práva někoho druhého. Nařiďte si co chcete, ale na můj pozemek má vstup pouze PČR a to ještě při podezření na zvlášť závažný trestný čin. Jiná pakáž mně bez nařízení soudu na pozemek nesmí.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod miki » 03 led 2016 19:38

zdeni píše:plačete na špatném hrobě,,Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace je napad EU protože nekde nevim kterej stat zmrzačila sekačka a on se soudil,tak nějak to je

Tak píšou, že ve Slovinsku na statku nacouval borec s traktorem bez ručení do žebříku a shodil ho i s borcem. No a pojišťovna Triglav se soudně domáhala verdiktu aby nemusela plnit.
Je zarážející,že na základě jednoho incidentu se tohle vůbec může stát.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod Mr.Equable » 03 led 2016 22:10

Já mam pojistku na blbost a ta by mi měla pokrýt ono nacouvání do žebříku a schození kohosi. Tak proč řešit pojištění vozidla které za to nenese vinu.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod tonik » 03 led 2016 22:47

Já si myslím, že pojistka na blbost se vztahuje jen na škody způsobené zaměstnavateli a pouze hmotné.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod Jarda X » 03 led 2016 23:34

Já mám na blbost pojištění a dělal jsem ho proto kdyby můj pes někoho pokousal mimo dvůr, a bylo mi řečeno, že je to i třeba na to kdybych shodil v obchodě regál se zbožím a způsobil škodu. Tak proč né na nacouvání do někoho, nemělo by to být jen na hmotnou škodu, kterou jsem způsobil zaměstnavateli.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod tonik » 04 led 2016 10:45

Já mám na mysli pojistku na blbost, tak jak ji známe z dob bývalého režimu.
Podle platných zákonů může vymáhat zaměstnavatel po zaměstnanci za způsobenou škodu 3násobek hrubého platu a to pokrývá pojistka na blbost.
Zvířata jako psi, kočky, krávy atd. se pojišťují zvlášť, alespoň u nás když krávy utečou a něco zničí tak mají vlastní pojistku. Pokousání psem i na vlastním dvoře je docela problém.

Zkuste si někdy prostudovat všeobecné pojistné podmínky a v podstatě zjistíte, že je na libovůli pojišťovny zda vám něco zaplatí.

Dva postřehy ze života.
Údajně jsem způsobil přívěsem poškození okapu souseda, řešila to pojišťovna jako škodu způsobenou tahačem a vůbec neřešily, že se mohl přívěs po dvoře samovolně pohybovat.

Pracovní úraz na poli vyřešila pojišťovna tím, že to šlo z povinného ručení vozidla které úraz způsobilo.( ve prostředku pole, nejbližší cesta 500m).

Příspěvky: 83
Registrován: 05 led 2007 00:47

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod dvordy » 14 led 2016 11:06

Měli jsme teď školení řidičů a školitel o tom mluvil zatím jen okrajově, že se ještě neví, co všechno bude muset být pojištěné. Je to hlavně prý kvůli zemědělským a stavebním strojům. Jestli do toho budou spadat i třeba zahradní traktory, čert ví. Nevím, proč bych si měl pojišťovat něco, s čím jezdím okolo chalupy a na silnici to nikdy nepojede. To si za chvíli budeme pojišťovat motorovou pilu, křoviňák, sekyrku....a nebo vůbec nebudeme vylejzat z baráku, aby se nám něco nestalo.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod miki » 14 led 2016 12:41

O to jde. Nic doma nedělat jen konzumovat, nakupovat a chodit do práce.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod skacel99 » 18 led 2016 17:59

To se nějak vyřeší samo,jsme v ČR a tady se všechno obejde :wink: A s Boldem souhlasím,u sebe doma si budu provozovat co chci a jak chci

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Povinné ručení pro vozidla pohybující se mimo komunikace

Příspěvekod poulm » 20 led 2016 16:03

S těmi blbostními pojistkami opatrně,škody způsobené nedbalostí vám žádná pojiťovna neuhradí.
Bohuže lpojišťovny se škubou s placením škody, ikdyž nebyla příčina nedbalost :(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků