Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 08 pro 2011 20:54

Stát ti nepomůže,pokud se neprobojuješ sám tak ničeho nedosáhneš......Bohuže i někteří úředníci nechtějí dělat nic jiného než je nejnutnější pro přežití. Takže hodně štěstí a hlavně se nebát. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 138
Registrován: 18 pro 2006 15:32
Bydliště: Liptákov

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod claas celtis 456 » 31 črc 2012 21:50

Zdravím, chci se zeptat, jsetli nemáte někdo zkušenost s firmami, které mají zahraničního vlastníka a nakupují pozemky od jejich dlouholetých vlastníků za velmi vysokou cenu,které se nedá odolat. Vůbec se jim nedivím, protože takové peníze už v životě nedostanou. A potom mě, jakožto nájemci, skokově zvýší nájemné na trojnásobek. A nehodlají se nikým o ničem bavit. Vím že se na ně asi nedí moc vyzrát, ale jenom mě zajímá, jestli má někdo taky tu čest. Mám z toho docela obavy, protože se jedná třeba o půl hektarové kousky uprostřed honu a pokud by se to muselo vydat, byli by s tím veliké patálie. Jinak jedná se o pošumaví nadmořská výška kolem 500 metrů. Bonita 2,75.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod neznalek » 31 črc 2012 22:04

Naštestí zatím nemám podobnou zkušenost, ale je zatím. Hospodařím na Plzensku, v sousedství mám tři velice aktivni německé podniky (Horsch a spol.) z nich dva nakupují co se dá, nastesti zatím za řekou...ten třetí v tesném sousedství zatím obesílá vlastníky s nabídkami, ale zatím jim nikdo neprodal.... ZD ma neprustřelné smlouvy a já mam zatim vše v předkupu, naštestí půdu v okolí vlastní původní vlastníci, družstevníci a lidi, kteří hospodařili celý život- takže německá náplava se tady zatim nechyta jinak, než koupí krachujících podniků....nicméně dneska jsem měl v poště nabídku i já od někoho dalšího- me zatím neznámého... :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod farmářJH » 02 srp 2012 09:55

spekulanti. Bránit se tomu dá jen vydáváním a povinností udržovat pozemek nezaplevelený....tedy udělejte si to jak chcete, ale bez plevele soudruzi. Do té doby budou horší jak osina v řiti.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 135
Registrován: 04 led 2007 19:09
Bydliště: Mojmírova446

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod poupic » 04 srp 2012 22:08

Nevim asi to sem nepatří ale at nezakládám nové vlákno tak sem dám. Měl bych na vás dotaz máme pod družstvem pole smlouvu podepisujem na 10let. Tak se chci zeptat jestli po uplinutí doby 10let na kterých byla smlouva podepsána. A nepodepíšeme z družstvem novou smlouvu tak jestli navratí pozemky hned nebo potom ještě běží nějáká doba. Podle mě by ty pozemky měli vrátit když snima nepodepíšem novou smlouvu něco jinýho by to bylo kdyby jsme to měli na dobu neurčitou to bych potom bral že je výpovědní lhůta třeba 10let. Tak děkuji za objasnění
Zetor 6718, 3011 a plno krámů knim.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 05 srp 2012 09:25

pokud je to na dobu určitou, tak po ukončení doby dojde k vrácení pozemků a nebo k podpisu nové nájemní smlouvy.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 135
Registrován: 04 led 2007 19:09
Bydliště: Mojmírova446

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod poupic » 05 srp 2012 10:20

Takže tedy když bude příští rok končit smlouva a nepodepíšem novou tak pole hned vrátí? Tak to je paráda dík za radu.
Zetor 6718, 3011 a plno krámů knim.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 06 srp 2012 08:03

doporučuju upozornit uživatele na končící smlouvu a domluvit vydání k nějakému datu a stav při předání.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 01 říj 2012 17:31

Dobrý den,

úplně sem to asi nepatří, ale při projíždění tématy je toto jako nejbližší, tak svoji otázku umístím sem:

máte někdo zkušenosti s tím, že by se dala dohodnout se zemedělským družstvem výpověď smlouva s okamžitou(=příští rok) možností na něm hospodařit i když je ve smlouvě sedmiletá výpovědní doba? Jak sem pročítal tohle fórum tak moje naděje klesly na bod mrazu, ale kdyby náhodou měl někdo pozitivní zkušenost, sem s ním. Rozhodl jsem se hospodařit, ale po tom co mi pár důchodců odmítlo pronajmout svoje pole, i když jsem jim nabízel velice dobré podmínky ("já už sem to nechal těm a těm k užívání, oni mi pak za to vždycky něco udělají" - užívání je asi takový, že tam je metr a půl tráva a ani tam nic letos nevyseli), tak mi nezbylo nic jiného než se zaměřit na 4 a 5 hektarů od mámy a tety, ale ty jsou právě zakletý tou 7letou výpovědí, tak nevím jestli to mám vůbec zkoušet se ptát. Jo a na okraj: oba pozemky (sousedí spolu) jsou obhospodařovány ne družstvem ale soukromníkem (ale to si myslím, že je v rámci toho, že on má někde to rozfrcaný po árech a nepodepsal, tak mu nabídly toto aby to oni i on měli vcelku).
děkuji za každý názor

PS. abych odpověděl na otázku - u nás platí družstvo 1000/ha, já nabízel 1500 a bez úspěchu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 01 říj 2012 19:26

každá smlouva se dá napadnout pro neplatnost, jestli to chceš okamžitě tak je to nejschůdnější cesta. Obětovat nějaké finance a zajít se poradit s právníkem, v čem je ta smlouva napadnutelná. Je to sice podraz na obhospodařujícího, ale pokud je to rodinný majetek a on se odmítá bavit tak bych šel asi tudy.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod neznalek » 01 říj 2012 20:03

opozdilec píše:Dobrý den,

úplně sem to asi nepatří, ale při projíždění tématy je toto jako nejbližší, tak svoji otázku umístím sem:

máte někdo zkušenosti s tím, že by se dala dohodnout se zemedělským družstvem výpověď smlouva s okamžitou(=příští rok) možností na něm hospodařit i když je ve smlouvě sedmiletá výpovědní doba? Jak sem pročítal tohle fórum tak moje naděje klesly na bod mrazu, ale kdyby náhodou měl někdo pozitivní zkušenost, sem s ním. Rozhodl jsem se hospodařit, ale po tom co mi pár důchodců odmítlo pronajmout svoje pole, i když jsem jim nabízel velice dobré podmínky ("já už sem to nechal těm a těm k užívání, oni mi pak za to vždycky něco udělají" - užívání je asi takový, že tam je metr a půl tráva a ani tam nic letos nevyseli), tak mi nezbylo nic jiného než se zaměřit na 4 a 5 hektarů od mámy a tety, ale ty jsou právě zakletý tou 7letou výpovědí, tak nevím jestli to mám vůbec zkoušet se ptát. Jo a na okraj: oba pozemky (sousedí spolu) jsou obhospodařovány ne družstvem ale soukromníkem (ale to si myslím, že je v rámci toho, že on má někde to rozfrcaný po árech a nepodepsal, tak mu nabídly toto aby to oni i on měli vcelku).
děkuji za každý názor

PS. abych odpověděl na otázku - u nás platí družstvo 1000/ha, já nabízel 1500 a bez úspěchu


Za prvně bych poděkoval mámě a tetě, že něco takového podepsali, a pak bych se zařídil jak píše BOLD. Nicméně, zákonem daná minimální výpověďní lhůta z pozemků vedených v zemědělském půdním fondu je stanovena na jeden rok... takže se dá předpokládat, že pod tuto lhůtu to težko stlačíte. Ovšem zálěží jak dobře je daná smlouva sepsána, ZD to mívají hodně dobře ošetřeno včetně pripadného podnájmu třetím osobám (směna pozemků k obdělávání)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Martis » 01 říj 2012 20:22

Taky bych chtěl přispět svojí zkušeností : Kámoš chtěl také pozemky zpět (měl to pronajmuté u družstva), neměl žádnou smlouvu - jen byla podmínka, že daný člověk byl členem spolku zakládajících družstva + restituční nároky atd. Tak tedy odstoupil, jenže družstvo řeklo, že má málo pozemků, tak mu to následně bylo zamítnuto. Poté to dal kámoš vymahačské firmě, kam narval za ty 2 roky spousty peněz a stále je to bez výsledků... To je jen má zkušenost se zdejšími lidmi....
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod medulin » 01 říj 2012 20:45

Martis píše:Taky bych chtěl přispět svojí zkušeností : Kámoš chtěl také pozemky zpět (měl to pronajmuté u družstva), neměl žádnou smlouvu - jen byla podmínka, že daný člověk byl členem spolku zakládajících družstva + restituční nároky atd. Tak tedy odstoupil, jenže družstvo řeklo, že má málo pozemků, tak mu to následně bylo zamítnuto. Poté to dal kámoš vymahačské firmě, kam narval za ty 2 roky spousty peněz a stále je to bez výsledků... To je jen má zkušenost se zdejšími lidmi....



Tak at si zajde na AZV pro příšlusný okres a spolu vyzvou podnik k předložení právních důvodů užívání pozemků. Družstvo na to má měsíc pak jsou nějaké lhůty na odvolání. Docela pozitivne na toto reaguje i PÚ.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod medulin » 01 říj 2012 20:47

opozdilec píše:Dobrý den,

úplně sem to asi nepatří, ale při projíždění tématy je toto jako nejbližší, tak svoji otázku umístím sem:

máte někdo zkušenosti s tím, že by se dala dohodnout se zemedělským družstvem výpověď smlouva s okamžitou(=příští rok) možností na něm hospodařit i když je ve smlouvě sedmiletá výpovědní doba? Jak sem pročítal tohle fórum tak moje naděje klesly na bod mrazu, ale kdyby náhodou měl někdo pozitivní zkušenost, sem s ním. Rozhodl jsem se hospodařit, ale po tom co mi pár důchodců odmítlo pronajmout svoje pole, i když jsem jim nabízel velice dobré podmínky ("já už sem to nechal těm a těm k užívání, oni mi pak za to vždycky něco udělají" - užívání je asi takový, že tam je metr a půl tráva a ani tam nic letos nevyseli), tak mi nezbylo nic jiného než se zaměřit na 4 a 5 hektarů od mámy a tety, ale ty jsou právě zakletý tou 7letou výpovědí, tak nevím jestli to mám vůbec zkoušet se ptát. Jo a na okraj: oba pozemky (sousedí spolu) jsou obhospodařovány ne družstvem ale soukromníkem (ale to si myslím, že je v rámci toho, že on má někde to rozfrcaný po árech a nepodepsal, tak mu nabídly toto aby to oni i on měli vcelku).
děkuji za každý názor

PS. abych odpověděl na otázku - u nás platí družstvo 1000/ha, já nabízel 1500 a bez úspěchu


Jsou na smlouvě uvedená parcelní čísla pokud ne mate šanci.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 01 říj 2012 22:35

každá smlouva jde napadnout. stačí prkotina, datum, blbě jméno, číslo čehokoliv, antidatum.
Osobně je pro mně vůle vlastníka svatá, pokud vlastník slušně přijde že chce pozemek pronajmout někomu jinému tak s tím problém nemám ( i když mám výpovědní dobu 5 let). Vydám po sklizni a fertik. Pokud mně odmítá kdokoliv vydat pozemky na které mám smlouvu s vlastníkem tak se snažím napřed domluvit. až mně to přestane selská hlava brát tak jdu tvrdě.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 02 říj 2012 00:44

Diky všem za názory.
Abych byl trochu konkrétnější:
- máma a teta to podepisovaly v době kdy mě zajímaly jiné věci než čím se budu chtít živit a to z důvodu který tady v této diskuzi už padnul, aby se o to nemuseli starat
- zkoumám zatím terén jak a co, v družstvu samotném jsem se na to ještě neptal a to protože by se to hned rozkřiklo a i když bych mohl tomu kdo na těch pozemcích hospodaří stokrát říkat že to není nic proti němu, tak by to tak bral a příště už mi neodveze ani vlečku hnoje:) (jak už sem psal na těch pozemcích družstvo nehospodaří, ale zemědělec od nás ze vsi, asi nějaká výměna rozfrcanejch hektarů na družstevních lánech za tento jeden kus pohromadě)
- obci se podařilo s nimi vypovědět smlouvu rychle a starosta mi říkal že byli vstřícní, ale tam to bylo trochu něco jinýho, že za pronájem obecních pozemků neplatili včas, takže napadnutelný
- hned jak bude příležitost se na tu smlouvu mrknu a prozkoumám to podle vašich připomínek jestli tam není skulinka
ať se vám všem daří

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod larsen.l » 02 říj 2012 12:09

S těma polnostma to bude asi ten samí případ co jsem měl já. 2 ha měl pronajaté velkostatkář, pokud to byl jeden lán, obdělávalo to družstvo, což mě velmi udivovalo. Můj soused si před třemi lety oplotil pozemek o výměře 20ha, a moje dvě pole zůstala, v podstatě na konci lánu za plotem. 1ha na západní straně a 1 ha na jižní straně. Za 2 roky tam byla lebeda a bodlák z výše dospělého muže. Loni jsem hovořil s původním nájemníkem o navrácení polí, řekl mi že to není žádný problém, prý je při porovnávání s družstvem vůbec nemá ve stavu a neplatí proto nájem. V podstatě jsem dostal zpět pole zaplevelené a neobdělané ani podmítkou. Letos jsem do toho strčil v postřkách a zatím jen diskování asi 8 tisíc.

Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bandas » 02 říj 2012 13:33

Mám zase trochu jiný problém. Koupil jsem pozemky od několika vlastníků, kteří je předtím pronajali někomu jinému. Chápu, že původní nájemní smlouva zůstává v platnosti, ale problém je v tom že neznám text nájemní smlouvy protože jsem ji nikdy neviděl. Původní vlastník ji buď ztratil nebo nechce hledat a nájemce není poviný mi ji předkládat. AZV drží s nájemcem a smlouvy si asi nechali předložit, nepředloží ji však mně.
S nájemcem jsem se po dlouhých dohadech domluvil, že mi pozemky vydá od roku 2014. Nezbývá mi než doufat, že slovo dodrží….

P.S. Samozřejmě jsem tenhle problém čekal, když jsem pozemky kupoval. Teď jen doufám že vydání nebude trvat moc dlouho.
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 02 říj 2012 13:56

pokud jsou pozemky moje, tak je povinen mně doložit právní základ na užívání ten kdo je užívá, Vyžádal bych si doporučeným dopisem, pokud do 30 dní nepředloží, tak zajít na AZV a tam se dožadovat předložení smluv, pokud je nedoloží tak tím pádem neexistuje právní nárok na užívání pozemků. Na AZV je potřeba doložit vlastnictví výpisem z katastru. Každopádně věřím že tato smlouva může být antidatovaná, podepsaná za nevýhodných podmínek (výše nájmu) či jiný důvod k neplatnosti.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 02 říj 2012 14:10

Tak jsem se na to už byl poptat v družstvu a řekli mi, že bych jedině musel nabídnout jiný pozemek adekvátní rozlohy, aby se jim nesnížila obhospodařovaná rozloha, jinak že paltí těch milión let. do smlouvy jsem neměl ještě možnost se podívat.

mimochodem co znamená, že smlouva je antidatována, že je podepsána později než je datum na ní? ale jak to prokázat?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod neznalek » 02 říj 2012 16:07

opozdilec píše:Tak jsem se na to už byl poptat v družstvu a řekli mi, že bych jedině musel nabídnout jiný pozemek adekvátní rozlohy, aby se jim nesnížila obhospodařovaná rozloha, jinak že paltí těch milión let. do smlouvy jsem neměl ještě možnost se podívat.

mimochodem co znamená, že smlouva je antidatována, že je podepsána později než je datum na ní? ale jak to prokázat?


za to že by Vám vydali vaše valstni pozemky, by chtěli dostat pozemky o stejné výměře? Tak to je dobré :lol:

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 02 říj 2012 17:14

neznalek píše:
opozdilec píše:Tak jsem se na to už byl poptat v družstvu a řekli mi, že bych jedině musel nabídnout jiný pozemek adekvátní rozlohy, aby se jim nesnížila obhospodařovaná rozloha, jinak že paltí těch milión let. do smlouvy jsem neměl ještě možnost se podívat.

mimochodem co znamená, že smlouva je antidatována, že je podepsána později než je datum na ní? ale jak to prokázat?


za to že by Vám vydali vaše valstni pozemky, by chtěli dostat pozemky o stejné výměře? Tak to je dobré :lol:


ano, tak mi to bylo sdeleno v pripade, ze bych chtel prolomit tu sedmiletou vypovedni lhutu najemni smlouvy a dostat pozemky k uzivani hned

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Jarek » 02 říj 2012 19:15

Pokud podepíšu smlouvu na nějakou dobu tak není fér se snažit ji potom nějak napadat.Pokud koupím pozemek který je zatížený nějakou smlouvou taktéž je fér smlouvu repektovat.Dát nájemci výpověď a čekat až doběhne výpovědní lhůta popřípadě se domluvit jinak.Ale přes mrtvoly bych mešel.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Martis » 02 říj 2012 21:29

Ať je smlouva nebo ne, musí být vlastníkovi umožněno kdykoliv od smlouvy odstoupit !!!
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 02 říj 2012 23:02

Jarek píše:Pokud podepíšu smlouvu na nějakou dobu tak není fér se snažit ji potom nějak napadat.Pokud koupím pozemek který je zatížený nějakou smlouvou taktéž je fér smlouvu repektovat.Dát nájemci výpověď a čekat až doběhne výpovědní lhůta popřípadě se domluvit jinak.Ale přes mrtvoly bych mešel.


ano, ano souhlasím s vámi - v dokonalém světě by se měly smlouvy dodržovat, ale v dokonalém světě by ty smlouvy taky nebyly napsané tak, aby si někdo hodně dlouho rozmýšlel jestli to stojí za to je vypovědět. Samozřejmě můžete namítnout, že takovou smlouvu nemusel dotyčný podepisovat, ale každý v devadesátých letech nechtěl soukromě zemědělničit a podepsat smlouvy s družstvem bylo to nejpohodlnější pro tisíce lidí, navíc v mém případě byly smlouvy součástí dědictví (a i na to je v nich dobře pamatováno, i když proti tomu nic nemám, to je správně). A to ani nemusím mluvit o tom, že taková smlouva snižuje případnou prodejní cenu, takže s tím, že když koupíte nějaký pozemek je fér smlouvu respektovat s vámi rozhodně nesouhlasím a u prodeje by měla být dle mého roční výpovědní lhůta.
Podle mého byly takovéto výpovědní lhůty i určitou psychologickou formou pojistky "na věčné časy", protože se předpokládá, že když už někdo tohle podepíše asi nebude pak chtít smlouvu vypovídat, protože co bude za sedm deset apod let, tak to aby si člověk pořídil věštírnu:)).

Jinak pozorujete ve svém okolí taky jak rapidně ubylo takových těch "zahumenkářů", co měli hektar dvě políčko. Náhodou sem včera viděl letecko snímky jednoho katastru před 5!! lety - byl to tam čtverec vedle čtverce/obdelníku, dneska sem kolem projížděl a je to kukuřice "od nevidím do nevidím". Asi to bude souviset i s tím jak na vesnicích pomalu vymírá generace, co byla zvyklá mít vlastní prasata, králíky atd a pro ně i svoje krmení a mladí to pak dají "do družstva".

Martis píše:Ať je smlouva nebo ne, musí být vlastníkovi umožněno kdykoliv od smlouvy odstoupit !!!

umožněno to samozřejmě je, ale s danou výpovědní lhůtou 7 let a to už je dle mého privela.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Martis » 03 říj 2012 08:39

Máš možnost i během výpovědní lhůty ukončit smlouvu, jen se nesmíš zaleknout všem těm kecům, co ti v družstvě nakecají, ale jít na ně tvrdě. Mám s tímto zkušenosti 8)
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 03 říj 2012 09:01

tyto smlouvy byly většinou postaveny výhodně pro družstva či megalomanské podniky. Podepisovali je vlastníci postrašení povinností platit daň a starat se o pozemky (pokud vám to zarosta a na náš celek se rozšíří plevel tak na vás budeme požadovat náhradu ušlého zisku což může být i několim milionů) takže za nevýhodných podmínek a na dlouhou výpovědní dobu. Takhle to fungovalo tady.
Jak ale říkám, mám pronajato dost pozemků, na 5let výpověď. Když přijde majitel s tím že pozemek chce prodat, či postavit fotovoltaiku tak mu ho vydám nazpět. U té fotovoltaiky ho upozorním na rizika s tím spojené (likvidace starých panelů a pod) a vydám. U mně vždy platila zásada, nikdy nepostupovat proti vůli vlastníka. Poněkud jiná situace by nastala pokud na pozemek vezmu dotaci která bude zatížená 5 letou dobou trvání, v tomto případě musím vlastníka upozornit na tuto skutečnost. Většinou pokud chci pozemek takto zatížit, tak vlastníky obejdu a domluvím se na konkrétním postupu s tím že jim takto dotčený pozemek nebudu moci vydat před uplynutím 5 let. Vlastníkovi je to většinou jedno, je rád že ví co se na jeho pozemku děje a že mám zájem s ním řešit jeho pozemek.
Jde hlavně o komunikaci, pokud je snaha najít řešení tak se vždy najde.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 04 říj 2012 22:58

Děkuji všem za názory. Určitě do toho půjdu, to zkusit, protože při současný situaci s půdou tady (jižní Morava) mi nic jinýho ani nezbývá, protože pronajmout nikdo nechce, respektive je všechno pronajmutý (i když sem se pokoušel přeplatit družstvo jednou tolik - proste jsem se rozhoupal pozde, proto opozdilec...kdy jsou ty casy pred rokem 2004 kdy pronajmout nebyl problem a hektar byl pod deset korun) a peníze který mám na techniku a rozjezd bych nerad utratil za nákup půdy.hlavně když na našem hospodaří družstvo.

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 05 říj 2012 15:06

mimochodem máte někdo zkušenosti s dražbami pozemků?

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod medulin » 05 říj 2012 19:36

opozdilec píše:mimochodem máte někdo zkušenosti s dražbami pozemků?


statní půda nebo exekuce?

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků