Fotoaparáty s výklopným displejem

DSLR a objektivy, EVF a kompakty
Příspěvky: 8
Registrován: 29 bře 2008 23:00
Bydliště: Veverské Knínice

Fotoaparáty s výklopným displejem

Příspěvekod kolchoznik » 16 čer 2009 16:39

Při výběru foťáku jsem se doslechl jsem se, že fotoaparáty s výklopným displejem jsou poruchové. Pokud s tím máte někdo zkušennosti tak se prosím s námi podělte. A jaké poruchy mohou popř.nastat u displeje.

Příspěvky: 264
Registrován: 28 lis 2006 21:47
Bydliště: českobudějovicko

Re: Fotoaparáty s výklopným displejem

Příspěvekod václav » 16 čer 2009 21:48

U Pana FZ 30 jsem měnil kloub výklopného LCD, přestal vodit. Cenu už jsi nepamatuju, něco přes 1500,- Kč. Prasklý displej u Sony W12 byla drahá sranda, asi 4500,- Kč. Focení vyžaduje oběti. :(

Příspěvky: 62
Registrován: 01 bře 2009 10:39

Re: Fotoaparáty s výklopným displejem

Příspěvekod Matúš.V » 21 čer 2009 10:11

Výklopný display je kompromis takže s tým musíš rátať aj zložitejšie konštrukčné riešenia naviac. Ja som mal z výklopný displayom fuji 9600 a porucha na ňom nebola žiadna. momentálne mám foťák bez výklopného displaya a je to lepšie pretože fotky cez hľadáčik sa lepšie komponujú a mám aj lepší prehľad o nastaveniach. Ak potrebujem fotku zo žabej perspektívy tak si ľahnem. na trhu sú už aj zrkadlovky z touto vymoženosťou, ale má to úspech skôr u amatérskych fotografov.
Fórum je názor nás všetkých...

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Re: Fotoaparáty s výklopným displejem

Příspěvekod Libor Jungvirt » 14 zář 2009 16:05

V srpnu 2003 jsem si koupil Olympus C5050, který má výklopný displej. Takže nyní už u mě kroutí šestou sezonu, kdy jej mám prakticky stále při sobě a počet snímků jde do desetitisíců. Displej je stále v pohodě, výklopný systém bez vůlí. Je ale pravda, že tenkrát stál asi 25 tis., a byla to ještě pořádná kovová práce. Každopádně, pokud je bytelná konstrukce, tak bych se ničeho nebál - díky vyklopení displeje se dají dělat velice zajímavé záběry bez kroucení těla, např: http://www.libor.strakonice.cz/chorvats ... e00009.htm
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 72
Registrován: 25 zář 2008 20:19
Bydliště: Jihlavsko

Re: Fotoaparáty s výklopným displejem

Příspěvekod Venawass » 17 říj 2009 00:43

Panasonic FZ 50 - nafoceno 29.500 fotek a pořád maká :-)

Zpět na Digitální fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků