fotoaparát canon

DSLR a objektivy, EVF a kompakty
Příspěvky: 5
Registrován: 23 čer 2011 10:14

fotoaparát canon

Příspěvekod KOUKAL » 23 čer 2011 10:25

Tak pomalu začínám litovat, že jsem si koupil tuhle značku.

Pokud se pokazí, někomu upadne, tak, asi opravit si ho sám je problém, u nás totiž nefunguje služba se zasíláním náhradních dílů, na servise mají telefon na automatčíka, či-li jen krmíte telef. operátora, nikomu se nedovoláte. Na email vám odpoví rychlostí 1 email za den. Pokud se obrátíte na středisko CANON (cz) tak po vyplnění přijde rada obraťte se na servis :( a že výše uvedená služba jako ostatně leccos v postkomunist. zemích nefunguje ani dnes. :roll:

Takže neví někdo adresu/link na nějaký zahraniční "shop" kde se dají koupit náhradní díly na fotoaparáty CANON ?
(konkrétně se jedná o LCD displej pro > PowerShot A720iS <

Nemůžu najít, a když najdu abych nenaletěl. :(

Díky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: fotoaparát canon

Příspěvekod farmářJH » 23 čer 2011 10:55

člověče, u tohohle se nadšenci s pájkou moc nepředpokládají. Zkusil jsi se domluvit se Škodou? http://www.fotoskoda.cz
Při představě, že bych zaútočil šroubovákem na svou DSLR jdu do kolen :) Ale co, zkus jim zavolat na servis a dohodnout si díl. Jsou na ně slušný reference.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 5
Registrován: 23 čer 2011 10:14

Re: fotoaparát canon

Příspěvekod KOUKAL » 23 čer 2011 12:38

Na tuhle výměnu není potřeba pájka, jen šroubováček, vyšroubovat/zašroubovat cca 9 šroubků a 5 minut práce, a ušetřeno 1500,-Kč +/ - :)
S povolením 6 šroubků, sundání krytu povolení dalších 3 šroubků odpojední displeje, nové vsazení a zasunutí káblíku a zpětné dotažení šroubků usazení krytu a dotažení šroubků tak s tím já nemám problém. :D

Navíc, ten doporučený servis (fotoškoda) neopravuje značku CANON.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: fotoaparát canon

Příspěvekod farmářJH » 23 čer 2011 16:35

ne, jen záruční na Canon a pozáruční je tam odkaz na
AWH SERVIS
Vinohradská 100, Praha 3
Tel.: 222 721 525;
autorizovaný servis Canon
Sigma, Metz, Fujifilm, Samsung
awh@awh.cz

jenže umí objednat díl a přeprodat, v nejhorším :)))
Kamarád z Vídně musel poslat Fuji do Německa. Ale foťák se cestou záhadně opravil sám, tak to za to stálo :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 5
Registrován: 23 čer 2011 10:14

Re: fotoaparát canon

Příspěvekod KOUKAL » 24 čer 2011 06:52

Že neopravují canon, mi sdělila až další telef. přepojená slečna.

Na tom autorizovaném servise nelze telefonicky (viz výše uvedeno), takže čekám na odpověď ze včerejší otvírací "9" hodiny raní.
I tak už jsem to objednal v Německu, s dopravou 26,- EUR, pokud to přijde tak OK, nejsem profik tak počítám 10minut a foťák pojede jako nový, jen aby to poslali je tam platba předem a to je vždycky risk, ale němci by si snad nedělali ostudu k vůli 26 eurům, doufám 8) .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: fotoaparát canon

Příspěvekod farmářJH » 24 čer 2011 13:34

to jo :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 5
Registrován: 23 čer 2011 10:14

Re: fotoaparát canon

Příspěvekod KOUKAL » 01 črc 2011 17:39

Takže, pražáci odpověděli, že se zabývají servisem :)

A tak dnes už mi displej přišel z Německa, již je namontován a pochopitelně CANON už zase pálí i skrze displej :D :D :D
(jen mi to trvalo kapku dále - jeden mizerný šroubek nešel tak snadno povolit musel jsem si upravit i šroubováček, nemám totiž doma tak mrňavý křižák a v místním "kovomatě" taky není 8) )

Příspěvky: 5
Registrován: 23 čer 2011 10:14

Re: fotoaparát canon

Příspěvekod KOUKAL » 05 črc 2011 07:16

PS:
Oprava mne vyšla na:
20,- EUR - displej
6,- EUR - poštovné (letecky)
195,- Kč - poplatek (KB banka)
-----------------------------------
Celkem 840,- Kč

(navíc v servise délka opravy 14 dní, ještě bych si počkal a hezky přeplatil za práci a poštovné ...)

Zpět na Digitální fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků