Manuál alebo automatika?

DSLR a objektivy, EVF a kompakty
Příspěvky: 18
Registrován: 19 led 2011 17:14

Manuál alebo automatika?

Příspěvekod michal003 » 27 čer 2014 22:09

Zdravím. Otázka najma pre zrkadlovkárov ale aj pre kompaktistov: Fotíte na manuálny režim alebo uprednostňujete automatiku???
Keď stroj, tak JOHN DEERE

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Manuál alebo automatika?

Příspěvekod Brano » 28 čer 2014 09:03

Minimálne poloautomat, väčšinou priorita clony. Niekedy aj manuál, to v drvivej väčšine v noci a samozrejme za státia stroja, keď mám čas s tým pohrať...samozrejme sa dá aj manuálom, ale pri mojej šikovnosti kým nastavím všetky veci, tak sa mi schová slniečko a môžem začať nanovo :D Preto u mňa poloautomat. Manuál je dobrý aspoň u mňa teda keď máš čas sa s tým hrať, inak ho nepoužívam. Ale nie som profi fotograf s profi technikou a možno to čo robím, robím zle :wink: . Automatika sa mi vôbec nepáči, hlavne keď mi dvíha zbytočne ISO a celá fotka je potom zrnitá.
Inak mám kompakt od Panasonicu a som s ním veľmi spokojný. Síce za 3 roky 2x servis, ale iba kvôli tomu že bol prach v objektíve a v prvom servise ( podotýkam autorizovanom) to odflákli...tak musel ísť znovu jednému pánovi do malej dielničky a ten ho vyčistil parádne. 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Manuál alebo automatika?

Příspěvekod Mr.Equable » 28 čer 2014 10:05

Já fotim na skoro automat, ale nastavim si všechny hodnoty kromě času a clony, to se nastavuje samo. Když pak fotim a mam čas tak fotim na manál.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Zpět na Digitální fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků