ROŽMITAL

Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2006 21:30
Bydliště: Bartošovice

ROŽMITAL

Příspěvekod J.27 » 11 pro 2006 21:58

Na příští sezónu uvažujeme o obraceči jelikož 5,2 Kuhn (12let) už dosluhuje zajímám se o obraceč Rožmital OZ-676. Najde se zde někdo, kdo má s tímto stojem něco odježděno, případně poradí jestli koupit, nekoupit nebo co od tohoto stroje čekat??

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Příspěvekod karelk » 12 pro 2006 13:53

Já mám asi dva roky obraceč záběr 2,4 nebo nějak tak. Co se týče laku tak to je katastrofa. Řekl bych že základovku to ani nevydělo. Výstražné cedulky, co jsou na stranách projistutu jsou nalepené. Slyšíš dobře nalepené. Takže už když to jen stálo na dvoře a ještě to nedělalo tak se to už sloupávalo. Po jednom roce praskl ochraný rám co je okolo obraceče a upadl. Co rok tak jeden prasklej prst. Obracím tak 10 hektarů. Obrací to teda dobře ale už bych do něho nešel. Akorát vytřískat prachy z lidí a nic jinýho. Kdybych to věděl tak jdu do SIP. Ještě máme od nich paprskovej obraceč ( kola). Nešli otáčet o vazelíně to ani neslyšelo a projistotu to nemá ani maznice. Jsou tam zajišťovací packy. Takový odlitky. Musel sem na ně první vzít flexu aby to vůbec dosedalo. Takže co z toho plyne. Moje vlastenectví tímto skončilo. Za ty peníze co to stojí chci kvalitu a né se ještě rozčilovat. Takže rotačka Kuhn a pokračuju s tim dále dokud se Češi nenaučí dělat pořádnou práci. Doufám že se toho dožiju. Karel
karel

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 18 pro 2006 20:28

já bych rožmitál nekoupil,je těžký a zpracováním neodpovídá mým požadavkům,pokud chceš kupovat obraceč o záběru 5,2m tak předpokládám že nebude dělat nějak zvlášt extrémní hektary,takže bych pro tuto práci koupil sip,dělají dohromady s pottingrem a je to lehký,docela dobrý stroj,a určitě za dobrou cenu

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

sip

Příspěvekod Tonda » 19 pro 2006 20:14

Ahoj chlapi, no rožmitál to je těžký jak mrcha, barva z toho padá, nijak zvláštně to neobrací apod.... musim s tim jezdit furt těžkej traktor a zbytečne.
¨Chlapi kašlete na vlastenectví a běžte do sipa, já ho mám od nich shrnovač a je to bezproblémová mašina -mám teda shrnovač ten největší jednorotorák 471 a je to supr stroj- nebojte se toho, je to od nich-od slovinců dělaný pro pottingera-spolupráce tam je na 100%... ale bacha od sipa neberte nikdo rotačky. (neuměj dělat ty převody na stole-maj na tom měkej matroš)
takže sipa berte- shrnovač i obraceč-ten má zase známý, který nás na to tak trochu naved...a cena je bomba- o min1/3 nižší než pottinger a kvalita stejná a je to lehký, takže vytýhněte starý 4011,5211 7211 a může to tahat zadarmo ty stroje....nám to 4011 vezme ten shrnovač 4,7m taky....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Příspěvekod pepís » 06 lis 2007 23:12

no my též vlastníme tento zázračný stroj ale co naplat u nás je jen jeden člověk který rozhoduje je to perfektní stroj skoro to neobrací opadává s toho co se dá a čepy a jiná spojení jsou značně opotřebená ale možná je to tím že stím jezdíme možná že v teplé garží by mu bylo líp jednoznačná odpověd NEDOPORUČUJI

Uživatelský avatar
Příspěvky: 52
Registrován: 02 led 2007 13:42
Bydliště: Třinec

Re: ROŽMITAL

Příspěvekod CVX » 21 dub 2010 15:53

Zdravím, jak to tedy je stím Rožmitálem? Máte stím někdo zkušenosti - poruchovost atd. ? Docela se mi líbí šestirotor OZ 676, maj teď zajímavou cenu 110tis :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 24
Registrován: 11 kvě 2011 00:49
Bydliště: Jihlava

Re: ROŽMITAL

Příspěvekod toman » 11 kvě 2011 01:01

Ahoj, používám obraceč OZ 524 a shrnovač SB 401 4 roky a neměnil jsem ještě ani jeden prst, práce je kvalitní a dnes už jsou tyhle mašiny srovnatelné se světovou konkurencí. V případě zájmu o stroje ROZMITAL poskytnu konzultaci, zkušenosti, případně je mohu předvést, zaslat video, nebo jinak pomoci :) můj email je: toman.z@seznam.cz
Dříve: pokud se nic nepokazí, nic s tím nedělej
Dnes: pokud se nic nepokazí, tak je to předimenzované...

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: ROŽMITAL

Příspěvekod Jarek » 24 srp 2011 22:13

Taky se připojím.Letos jsem koupil OZ676 uplně nový za 119 000.Má odpracováno něco přes 500 hektarů a nejsou žádné problémy.Prst se zatím neulomil ani jeden.Jezdím s tím 10 až 12 km v hodině.podle toho kolik je hmoty.Tahám to i za proximou 7421.A normálně ho zvedne.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: ROŽMITAL

Příspěvekod AGportal.cz » 19 dub 2014 14:03

Tak jak to tu čtu, tak to vypadá, že starší příspěvky Rožmital moc nechválej a nové zase ano. Docela by mě zajímal názor ještě od někoho, kdo má novej Rozmital. Předem díky všem za odpovědi.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: ROŽMITAL

Příspěvekod tomous » 19 dub 2014 16:43

Mám sice shrnovač a po první sezoně a cca 120 ha OK.

Zpět na Obraceče sena a píce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník