aky obracac a zhrnovac

Příspěvky: 59
Registrován: 06 pro 2009 19:20

aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod zts18345 » 30 led 2010 13:01

nazdar chcel by som poradit aky obracac-zhrnovac kupit za zetor 50 super??

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod farmářJH » 30 led 2010 14:31

obraceč bych vzal klasickej Rožmitál, shrnovač bys ovšem nezvedl (1100kg) :) ale existuje jeho poloviční verze. Na rozdíl od starých Khunů jsou díly dobře dosažitelné, starý stroj koupíš za dobrou cenu a funguje spolehlivě. Když jsem začínal, měl jsem malé Khuny, Poettingery, Fella, kde co. Zlatej Rožmitál! :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod neznalek » 30 led 2010 18:40

no jestli to máš na par ha, tak kup parskový, novy stojí pakatel, praci dela dobrou, a pokud uz na tom něco odejde, tak díly stoji par korun a dohromady to dá i cvičená opice :) Tady taky doporučuju Rožmitál :wink:

Příspěvky: 59
Registrován: 06 pro 2009 19:20

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod zts18345 » 30 led 2010 18:48

no dikes ale som myslel daco starsie a najlepsie by bolo keby to bolo v kope aby aj zhrnoval aj obracal a nic ine tu naokoli nevidno len tie pasove a to moc nechcu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod neznalek » 30 led 2010 18:51

paprskový umí vyborně nahrnovat a s přivřenýma očima i obracet :wink: jen se nehodí na senáže...nejsem prodejce, jen sem s jedním jezdil 12let 60ha za sezonu, tak vím.. :wink:

Příspěvky: 59
Registrován: 06 pro 2009 19:20

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod zts18345 » 30 led 2010 19:13

len na ten mas najlepsie rovnu a dlhu luku a ja mam take kusky kde sa neda ani otacat poriadne a nekde ani ne rozbehnut a sem tam riadny kopec ja by radsej nejaky maly dvojrotor

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod farmářJH » 30 led 2010 21:43

vůbec ne, Rožmitály pěkně kopírují, právě pevné třímetry jsou na tom hůř a ta malá kolečka jsou za trest. Ještě tu dva oddělané mám. Nikdy víc....tohle má převodovky dimenzované na naše podmínky. Problém malých zahraničních strojů je, že prý nejsou koncipované pro ty naše křivé louky. Naše stroje s nimi počítají :) co se ti zdá drahé? obraceč funkční koupíš za 10-15tis.! shrnovač také! Za starého Khuna s malým záběrem dáš i víc a jen hlavní převodové kolo mne sttálo 4500.- a vydrželo to po opravě 2ha. Tady namažeš a dopneš řetězy a tradá!
Práce jde úplně jinak od ruky.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 59
Registrován: 06 pro 2009 19:20

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod zts18345 » 30 led 2010 23:20

no ono ja s tym skusenost nemam my sme mali stolla a ten bol v poho a este nejake 2 ceske a tie aj rozhadzovali a zhrnovali do stredu a take daco by som chcel kupit a nevravim ze su drahe len ja sa nemozem obzerat po nejakych novych strojoch ankolko som studnet a s peniazmi to neni zrovna ruzove takze ak to necem robit hrablami musim zohnat neco lacnejsie do tych 500€ a o lepsich mozem premyslat o par rokov

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod farmářJH » 31 led 2010 00:20

asi vím co myslíš, ty dva "koše" s pery, najednu stranu to myslím nahrnuje na druhou rozhazuje či co? hele to jsemjen viděl, nikdy nejel.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 59
Registrován: 06 pro 2009 19:20

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod zts18345 » 31 led 2010 01:07

no klasicky dvojrotor normalne obracal a ked si ho natocil tak robil riadok do stredu ak najdem dajake foto tak hodim sem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod farmářJH » 31 led 2010 11:57

hm, v podstatě by ti stačil i paprskáč,vyrábějí je pořád Poláci. Já osobně mám radši s pohonem přes hřídel....Tak hodně zdaru. PS: tak si procházej inzerce třeba tam najdeš co jsi myslel. Pokud jde o půl ha, stačí ti skoro cokoliv. :-)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 59
Registrován: 06 pro 2009 19:20

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod zts18345 » 31 led 2010 14:33

to prave nechcem a polske uz vobec nie to radsej budem robit rucne a to mam aj ja radsej s pohonom cez hriadel len v inzercii tu na okoli nic takeho nieto len same remenove a osp......a budu to potrebovat tak na 6-7ha casom mozna do tych 15 potom by som kupil daco vecsie a ty mas co????a neves jak sem dat foto???

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod farmářJH » 31 led 2010 15:34

ale umím dát foto, nejlépe jako img odkaz ,foto zmenši třeba programem jpeg resampler který je zdarma například na slunecnice.cz a poté ho nahraj například na http://resize.like.cz/, řádek img sem nakopíruj a je to.
To ti spíš najdu rychleji a pohodlněji fotku z netu než bych šel teď fotit, ztahovat a upravovat, uploadovat a dával to sem :wink:
Při téhlevýměře se už tomuhle záběru vůbec nevyhýbej, pokud to chceš ráno rozhodit, v poledne otočit a večer nahrnout! se třímetrem a přejezdy by ses z toho zbláznil, takhle to dáš najednou a vyplatí se ti tam i polat případně lis.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod farmářJH » 31 led 2010 15:42

myslel jsem starší modely od tohoto: http://www.rozmital.com/?download=katalog_2009_cz.pdf , na konci je to co jsi asi myslel ty. Najdu fotky starších modelů s pohonem řetězem, tohle už jsou asi s hřídelemi.
Mám obraceč SP4-039 jestli se nepletu a shrnovač SB4H, ale Google našel fotky kde čeho, jen tohle nezná :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod farmářJH » 31 led 2010 16:06

http://stroje.bazos.cz/inzerat/4964446/ ... rnovac.php

tak přesně tyhle mám a jsem spokojený!Velice!
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 59
Registrován: 06 pro 2009 19:20

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod zts18345 » 31 led 2010 16:14

no tak to mas pekne ale mne by to bolo zbytocne velke a este za supra to by mal asi dost toho u nas v druzstve mali dva take male nevem vyrobcu ale oznacenie bolo HS 360 a neco takeho by som chcel aj ja zohnat

Příspěvky: 7
Registrován: 15 čer 2009 15:52
Bydliště: Hořiceeeeeee

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod rrííššaa » 31 led 2010 19:58

zetor forever

Příspěvky: 59
Registrován: 06 pro 2009 19:20

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod zts18345 » 31 led 2010 21:37

no to by aj mohlo byt ak to aj nahrabuje len by bolo lepsie keby to bolo zo slovenska to je moc daleko

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod larsen.l » 22 srp 2011 22:08

farmářJH píše:http://stroje.bazos.cz/inzerat/4964446/obracec-a-nahrnovac.php

tak přesně tyhle mám a jsem spokojený!Velice!

Mě by zajímal vyloženě jen schrnovač, ale záběr tak 5 metrů, možná víc, mám Crastal 8011 a úzké schrnovače do 4 metrů jsou o ničem, na výkon a spořebu toho traktoru

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod Lnena » 29 srp 2011 20:53

Jestli máš chuť si koupit opravdu dobrý shrnovač, kup si tonutti. myslím, že je vozí jen Vaněk, agrotechnika. Zkoušel jsem dlouho neúspěšně koupit starší, tak jsem šel do nového a je to fakt dobrý stroj. On tam nabízí všechny možné typy, ale nevím proč, nenabízí ten co mám já, který vyjde suverénně nejlaciněji. Ale kamarád o něm přemýšlí a prý by ho dovezl a náhradní díly na to jsou, i když jsem je nepotřeboval. Je to crs nebo rsc, tak nějak má označení, záběr sedm metrů, středový řádek, doporučená pracovní rychlost 22 Km/h! samozřejmě můžeš jezdit rychleji i pomaleji. Docela slušně zvládá zatáčky, dobře zvládá senáž i syrový jetel, dobře kopíruje, stačí mu 25 koní (ale dvaapadesátka na pětku si s tím hraje líp). Zatím mám odpracováno cca 600 ha a jedinné, co se rozbilo je utržená hadice, když mi vypadl kolík. Není dobré to dávat do závěsu, ale do ramen, to snad ani ten dovozce neví, ale opravdu jsem s tím spokojený. No a pořizovací cena tady toho rcs je cca 120 000. Ale mám na to okamžitě i nějaké služby. Jednou jsem pomáhal sousedovi, on než nahrnul dva hektary, já jsem měl pětadvacet a tak naštvaně hodil svůj stroj do kopřiv a už ho nezapřáhl. Po rovině, na větší ploše dokáže udělat za hodinu sedm hektarů, kdyby člověk bláznil, tak snad i víc. Většinou ale zdržujou přejezdy a klíny. Dlouho jsem hledal dobrý shrnovač a nic lepšího jsem ještě neviděl. Za tuhle cenu se dá pořídit klasické kolo tak čtyřmetrové a pracovní rychlost je vždy téměř poloviční. Má přitom větší odpor, takže větší spotřeba, víc věcí na porouchání... Na tom mém se až na pera nemá co rozbít, ale i ty drží stoprocentně. Leda bych to někde ohnul o strom.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod Lnena » 29 srp 2011 21:33

No, schválně jsem se teď podíval na agriaffaires a čtyři by tam byly k mání. Jeden je nový, to bude pecka, druhý je malý, třetí je jen o něco větší než rcs a i použitý je dražší, ale mají tam jeden slušný pětimetr za necelých čtyřicet tisíc. Nechat ho na podvalu dovézt z Itálie a žádný Kuhn, pettinger nebo krone tě nedožene. Podle mě by měl zvládnout čtyři až pět hektarů za hodinu.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod neznalek » 29 srp 2011 21:49

samozřejmě s kolegou LNENA soulasim, vykon a kvalita prace na paprskovych srnovačíc je jasné plus...horší to už býva s členitymi pozemky, u vetsich stroju s přepravnimi rozměry...a co si budeme povidat, na senáž to neni to prave ořechové, on je rodíl menit po sezoně v senáži jeden dvojprst nebo třeba 50 pružných per na paprskáči ;) odzkoušeno...nový vydrží, ale časem se vymačká uložení a prsty prostě praskají

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod Lnena » 02 zář 2011 06:50

No, měl jsem starý německý a tam opravdu pružiny praskaly, i nové. Taky se paprskáče dělaly nejdřív jen lomené, ty praskaly hodně, tak je začali dělat kroucené, aby tam bylo víc drátu mezi kolem a zemí. To je lepší. Tonutti má navíc větší kola a asi i hodně dobrý materiál. Za čtyři roky, kdy se s ním dělá na cca 60 ha všetně senáží, občas i jetelové, sena, otavy, někdy i třetí seč plus občas další služby, já zatím nevyměnil jedinné pero. Starého němce jsem musel obejít s klíčem po dvaceti, třiceti hektarech, jinak šel prut za prutem. A konečně, kdyby to mělo začít dělat to, co říkáš, že se to vymačká a praská, což u mě zatím vypadá že ještě dlouho hrozit nebude, klidně bych si koupil komplet nová kola, nebo alespoň obruče a všechny péra. Ale jak říkám. Zatím nic. ještě že jsem si objednal k novému stroji asi šedesát náhradních prutů. Prodejce mi říkal, že to dělám zbytečně, ale já mu nevěřil. Měl jsem s tím svoje zkušenosti. Tak už mi čtyři roky rezivějí v dílně všechny. Kdybych alespoň jeden použil, ale on ten tonutti opravdu drží.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod neznalek » 02 zář 2011 09:48

tak možná už to má Tonutti líp řešené s kvalitním materiálem. Moje zkušenost s jinou značkou byla takova, že výkon a kvalita prace vyborná, ale v senáži proste prsty praskaly, to by se dalo o odpustit, ale vzheldem k tomu že to je jen drat navic ne tak dlouhy a pak se to sbírá u dobytka na žlabu, tak se mi to přestalo zamlouvat....

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod provit » 24 led 2019 13:07

Zdravím. Mám 35 ha luk a rád bych vyměnil nesený jednorotorový shrnovač Krone Swadro za nějaký jednoduchý dvourotorový stranový shrnovač. Rád bych ho tahal Zetorem 5211 popř. Z 7711. Klidně bych šel do nového nebo nějaké předváděčky. Děkuji za typ.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod neznalek » 24 led 2019 15:07

provit píše:Zdravím. Mám 35 ha luk a rád bych vyměnil nesený jednorotorový shrnovač Krone Swadro za nějaký jednoduchý dvourotorový stranový shrnovač. Rád bych ho tahal Zetorem 5211 popř. Z 7711. Klidně bych šel do nového nebo nějaké předváděčky. Děkuji za typ.


za 70kami bez předku tu ZD tahá Pottingery 651 ( já mám ten samý ale za 7745- mám kopce). Nový stál tuším tři roky nazpět 311 tis. V inzerci teď prodá pan Coufal dle fotek moc pěkné Swadro 901 za 199 tis., ale tam netusím jak na tom KRONE je....

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod provit » 24 led 2019 16:10

Na ten Pottinger 651 taky koukám. To Krone 907 je už na mě moc těžký a velký. Jinak s jednorotorovým Krone jsem spokojený, ale chybí výkon a nejhorší je pořád vyndavat a nandavat hrabice na transport po silnici :(. Zatím se jenom koukám, bral bych něco lehčího a jednoduchýho. Nevím co Poláci, někdo říkal, že se už zlepšili. Dělám z 90 % sena, tak ani nepotřebuji, aby dělal dva řádky. Stačí mi hrnout jenom ke straně. Nyní investuji do nových střech na hospodářství, tak jsem finančně trochu omezený...

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod MartinT » 24 led 2019 16:48

Mám zkušenost s Claas Liner 1550 Twin https://farmweb.cz/index.php?page=view_ ... wNDE=#skok
Tahal jsem ho s JD 6110 (75 k cca) a naprosto v pohodě. Dřív ho tahávali se Z 8245 nebo 7711 takže s výkonem by problém být neměl. Shrnoval jsem s ním trávu, seno a obracel slámu a při dobrém nastavení výšky na rovném pozemku shrnoval čistě i při rychlosti okolo 13 km/h. Snad jediná nevýhoda je že díky umístění řízené nápravy mezi rotory vzniká při pravotočivé zatáčce vynechávka, protože zadní rotor "nadejde" a už to nedokryje. Jinak takové klasické bolesti nahrnovačů sem tam praskne rameno nebo pero. A za těch už možná 14-15 let co v podniku je je na pár místech svařovaný.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod tonik » 24 led 2019 18:45

Kamarád má Pottinger 651 a Zetor na to má slabé čerpadlo. Při sprovoznění šlo do traktoru nové čerpadlo a stejně nic moc. Já používám na 40ha TONUTI 7m a za 14 let výměna dvou hadic, jedno píchlé kolo a vloni 2prdlé šrouby M10x120 co drží držák kola.

https://youtu.be/akDYxk-K_S0

S V12 dělám při pracovní rychlosti 12-15km/h tak 5ha/h

https://www.youtube.com/watch?v=lw4JzF6xO-Q

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: aky obracac a zhrnovac

Příspěvekod Baziliska1 » 24 led 2019 19:42

My máme tento 2 v jednom: https://stroje.bazos.cz/inzerat/99866500/Obracec--shrnovac.php. Stačí použít jen americký olej a jedeš.

Další

Zpět na Obraceče sena a píce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník