Obraceč Krone, Pottinger

Příspěvky: 1
Registrován: 05 říj 2013 15:33

Obraceč Krone, Pottinger

Příspěvekod zikajay » 05 říj 2013 15:41

Dobrý den, uvažuji o koupi obracečky. Muj výběr sem už zúžil na Krone KW 6.02 nebo Pottinger 610N nebo Pottinger 690N.
Suším seno a otavy na 18ha a je pro mě důležité, aby obracečka perfektně rozprostírala seno při obracení a neřádkovala.
Zatím se mi dost zalíbil ten Pottinger 690N kvůli většímu záběru, ale nevím jak to bude obracet.
Pokud máte někdo zkušenosti s nějakým z těchto strojů budu rád když se o ně podělíte. děkuji
Případně za každou další radu budu rád.

Příspěvky: 1
Registrován: 23 říj 2013 13:40

Re: Obraceč Krone, Pottinger

Příspěvekod charvy » 23 říj 2013 13:47

zikajay píše:Dobrý den, uvažuji o koupi obracečky. Muj výběr sem už zúžil na Krone KW 6.02 nebo Pottinger 610N nebo Pottinger 690N.
Suším seno a otavy na 18ha a je pro mě důležité, aby obracečka perfektně rozprostírala seno při obracení a neřádkovala.
Zatím se mi dost zalíbil ten Pottinger 690N kvůli většímu záběru, ale nevím jak to bude obracet.
Pokud máte někdo zkušenosti s nějakým z těchto strojů budu rád když se o ně podělíte. děkuji
Případně za každou další radu budu rád.


Dobrý den. Doporučuji Krone KW 6.72. Pokud by jste chtěl poradit více, napište.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Obraceč Krone, Pottinger

Příspěvekod bigbul » 23 říj 2013 19:16

Zdarec,letos jsem si pořídil novou obracečku Krone KW 6,72 ,po letošní sezóně oproti starému obraceči plná spokojenost ,takže doporučuji. :D

Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018 14:41
Bydliště: Chomutovsko, Krušné hory

Re: Obraceč Krone, Pottinger

Příspěvekod Krušnohorec » 23 kvě 2019 14:04

Zdravím. Plánujeme si pořídit nový nesený obraceč pro horskou oblast (cca 105 ha). Rozhodujeme se mezi Krone KW 8.82 a Pottinger HIT 8.91. Oba obraceče jsou nesené, záběr 8,8 versus 8,6 m. Oba mají 8 rotorů, 6 ramen na rotoru, hydraulické nastavení do pracovního záběru, 6x kolo pod rotory a 1x kopírovací kolo před rotory. Může nám někdo poradit jaký si vybrat, příp. jaké doplňky přikoupit? Např. prodloužení spodních ramen a třetího bodu, kryt kola proti navíjení stébel, hydraulické ovládání hraničního obracení atd.

Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018 14:41
Bydliště: Chomutovsko, Krušné hory

Re: Obraceč Krone, Pottinger

Příspěvekod Krušnohorec » 24 led 2024 16:08

Krušnohorec píše:Zdravím. Plánujeme si pořídit nový nesený obraceč pro horskou oblast (cca 105 ha). Rozhodujeme se mezi Krone KW 8.82 a Pottinger HIT 8.91. Oba obraceče jsou nesené, záběr 8,8 versus 8,6 m. Oba mají 8 rotorů, 6 ramen na rotoru, hydraulické nastavení do pracovního záběru, 6x kolo pod rotory a 1x kopírovací kolo před rotory. Může nám někdo poradit jaký si vybrat, příp. jaké doplňky přikoupit? Např. prodloužení spodních ramen a třetího bodu, kryt kola proti navíjení stébel, hydraulické ovládání hraničního obracení atd.


Doplnění k 1.1.2024
Nakonec jsme si v roce 2020 pořídili nesený obraceč KRONE KW 8.82. Velká spokojenost se záběrem. Oceňujeme zejména dokoupené přední kopírovací kolečko, které pomáhá při nerovnostech terénu. Další výhodou je funkce hraničního obracení, kdy sušená píce se dá odhazovat do vnitřní strany louky. Vše je hodně robustní, tudíž odolné. Cena v době pořízení cca 380.000 Kč bez DPH.

Zpět na Obraceče sena a píce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník