Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvky: 9
Registrován: 19 dub 2014 16:11

Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod 13134max » 27 črc 2014 12:18

Dobry den,

prave jsem zdedil asi 600 ha travnich porostu s vybudovanym zazemim. Kolik bych mel cekat zisk na ha vzhledem k tomu, ze na dotacich cerpam okolo 13 tisic na ha ? Je masny skot ziskovy?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod bold » 27 črc 2014 17:13

tak kolik toho je? napřed 300orné, a 200luk, teď je to 600ha se zázemím. nezlob se, ale srandu tohoto typu rád nemám.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 9
Registrován: 19 dub 2014 16:11

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod 13134max » 27 črc 2014 17:56

je to 600 ha travnich porostu (louky) , ano zazemi tam je, naposledy se tam hospodarilo pred 2 lety takze jenom male opravy budou nutne.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod jurysek » 28 črc 2014 05:26

Jenže ty dotace jsou spočítané už i s chovem skotu, jinak je to mnohem míň... Určitě se ho chovat vyplatí, ale sranda to není. Když tě nakopne kráva, můžeš být kolikrát ještě rád, že nemáš něco zlomené. A co se týče zaměstnávání lidí, to je ještě složitější...zrovna včera mi kombajn sekl službou obilí, seděl v tom nějaký brigádník a litoval jsem....jak svůj výnos ječmene, který šel tím neodborným zacházením do pr...tak i ten kombajn, který dostával pěkně na pr...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod bold » 28 črc 2014 07:33

jo zaměstnance musíš hledat a zaplatit. u mně v dávné době byly službaři, dvě 514 jezdili jak o závod, po podmítce byl ječmen nádherně zaset a výnos jsem marně dohledával..... Nyní jezdí jiná 514 avšak obsluha super, všechno v klidu, a ztráty minimální.
K tomu skotu: Najdi si schopného jedince, který má zkušenosti s chovem dobytka (nejlépe bývalý živočicháž z JZD) toho zaměstnej, dobře zaplať a nech mu volné ruce. Ať si najde zaměstnance sám a tobě předkládá pouze účetnictví a plány na další rozvoj. Ač sám v zemědělství dělám již pár let, tak 600ha luk a dobytek je pro mně velké sousto a tudíž bych šel asi výše popsanou cestou. Po odkoukání jak se to má dělat bych do toho šel už sám, ale bez toho aby mně to někdo ukázal........ navíc mně mrzí pouze finanční nástřel tvého podnikání, takže mám pocit že chceš tohle dělat jen pro peníze a ostatní aspekty jsou ti ukradené, tudíž lze předpokládat minimální vstupy a maximální výtěžnost, jak to vypadá v praxi vidím až dost často v okolí a u tohohle asistovat opravdu nechci.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 9
Registrován: 19 dub 2014 16:11

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod 13134max » 28 črc 2014 12:31

muzete mi nekdo prosim odpovedet na mou otazku?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod tomous » 28 črc 2014 15:12

A co chceš slyšet. Je vidět,že ti jde HLAVNĚ o peníze. Masný skot je ziskový asi hlavně z dotací a dotací TTP. Nechápu nad čím pořád mudruješ. bejci jsou někdy za 40kč někdy za 50. Za zástav toho moc nedostaneš,ale je to jak kdy. Jinak svůj názor jsem ti napsal.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod bold » 28 črc 2014 16:13

a co kdyby jsi to udělal jak většina normálních lidí, zjistil si jak se pohybují nákupní ceny, výkupní ceny, jaké budou náklady na stroje, budovy, dobytek, pastviny a další "zbytečnosti" , pak vzal kalkulátor a počítal. To by asi nešlo co? čekáš že ti tady nastřelíme kolik vyděláš. Ono to bez znalosti místních poměrů dost dobře nejde.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 9
Registrován: 19 dub 2014 16:11

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod 13134max » 28 črc 2014 17:24

ja jsem si to vse spocital a vychazi mi okolo 14 tisic cisty zisk na hektar. Me to nezajima jenom kvuli penezum, ja jsem mimo jine podnikatel, penez mam dost a vic nepotrebuju k zivotu, ja to jenom potrebuju vedet abych vedel jestli mam vse spravne nastavene. Jako matfyzak vim, ze cisla jsou jedina, ktera opravdu nelzou. Je tedy tech 14 tisic realisticke ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod bold » 28 črc 2014 18:29

pokud chceš vytěžit max zisk, tak zemědělství není ten pravý obor. Protože zemědělství není zaměstnání, zemědělství je poslání. 24 hodin denně, 7dnů v týdnu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod neznalek » 28 črc 2014 18:49

dalsi mudrlant :lol: co vlastně penize nepotřebuje, ale chce dopředu vědět kolik vydělá, aniž by o tom něco věděl.... takhle od stolu za zisk se dají považovat pouze dotace... Ale kazdy správný hospodář investuje vše zpátky, pro sebe si necha jen na slušné živobytí...stejně jako Bold a vetšina zdejších kolegu taky nemám rád "zlatokopy a odborníky na všechno, kromě našeho oboru" :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod Martis » 28 črc 2014 19:40

Kdybych byl v tvej kůži, tak bych pronajímal a pronajímal, max. si hospodařit na 100 ha a byl bych za vodou s jistým výdělkem. Počítej co ha, to jedna VDJ. Tvůj spočítaný zisk je hooodně orientační, zbytek odpovědi tu byl bohatě vylíčen ....
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 9
Registrován: 19 dub 2014 16:11

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod 13134max » 28 črc 2014 20:33

ja nepotrebuju jisty vydelek, me si zariskovat nevadi, jak jsem jiz rekl penez mam dost a chtel bych vratit zpatky hospodareni tak jak to bylo za strejdy. Moc to cislo orientacni neni, stravil jsem opravdu hodiny a hodiny pocitanim. Ptam se zde jestli jsem se nekde nesekl, a tim padem jestli je 14 000 na ha realisticke.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod jurysek » 12 srp 2014 06:22

Ne neni, ani náhodou. Je rozdíl mezi tržbama a ziskem.

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod traktor Zetor » 16 lis 2014 20:25

13134max píše:ja nepotrebuju jisty vydelek, me si zariskovat nevadi, jak jsem jiz rekl penez mam dost a chtel bych vratit zpatky hospodareni tak jak to bylo za strejdy. Moc to cislo orientacni neni, stravil jsem opravdu hodiny a hodiny pocitanim. Ptam se zde jestli jsem se nekde nesekl, a tim padem jestli je 14 000 na ha realisticke.


Nepotřebuješ jistý výdělek, zariskovat ti nevadí, tak v čem je problém. To číslo co jsi vypočítal je špatný, někde jsi udělal chybu, přepočítej to a třeba ti to vyjde už konečně správně,...
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Chov Skotu v eko rezimu

Příspěvekod bigbul » 16 lis 2014 22:38

Nemyslím , že by počítal špatně , když si vezmeš, saps+lfa+aoe pasení,nebo údržbu porostů,na masné tele tak to může kopnout i více .........ale záleží na podmínkách ,kraji v kterém se hospodaří,taky záleží jak to dotyčný myslí a jestli to dělá pro prachy nebo z lásky k tomuto oboru :?:

Zpět na Obraceče sena a píce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník