Zetor 50 super

Příspěvky: 6
Registrován: 19 říj 2008 17:32

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod HONZA50 » 09 pro 2010 22:19

filip 90 píše:Navíc je těžší než takový ty 55 - 69 takže na má větší sílu.


Ahoj, supr je sice těžší než 5748, ale v navijáku mu můžu uvázet 1 tolik než se začne stavět na zadní.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod slava » 09 pro 2010 23:15

pravidlo cim tezsi traktor tim vetsi sila funguje jen kdyz k te vaze je i odpovidajici motor nebo snad 6911 ma slabsi motor jak super 50 ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod bold » 10 pro 2010 17:25

Vážení pánové. Dostali jsme se do nějakých divných úvah. Jak mám chápat tu sílu a váhu?
Pokud se budeme bavit o tažné síle tak je váha pouze jedním z mnoha aspektů. Jde o schopnost přenést výkon motoru na podklad. Takže až tak úplně nesouhlasím s tvrzením větší váha=větší síla.
Ohledně výkonů, neberte až tak úplně výkon v kW. jde taky (hlavně) o kroutící moment a otáčky při kterých ho lze dosáhnout.
Na závěr chci podotknout že super je už překonaný, ovšem patří mezi legendy spolu s tatrou 111,pragou V3S a pod.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 33
Registrován: 14 črc 2009 16:18

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod Vojtíshek » 05 led 2011 15:22

zdravím.
my máme dva supri doma a od malička snima jezdim a dokonce jsem snim oral společně s naší 7211 a odvážim se říct že ten supr v těší půdě oral líp než 7211 protože je těší a nehrabal se tolik ale na druhim poli vedla 7211 protože má větší kola a větší sílu ale o supru to nejlepší :) teť snim už neoráme a mámeho jen na cesty a výhody na cestě jsou takoví že je pro 3 lidi jede rychleji a má menší spotřebu a sdílama to neni zastakovej problem a to že tu nikdo píše že žere tak to je nakaždom jak se nastavý čerpadlo ale většinou to bylo tak že supr měl plnou nádrž a 7211 mněla taky plnou a když jsme končili tak 7211 byla nadně a supr mněl pulku ale teť se to zlepšilo i na 7211 protože se vyndalo puvodní čerpadlo a dalose tam ze 6911s čudle a ubralosetomu zmenšila se spotřeba a lípto spaluje

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod bold » 06 led 2011 11:45

Vojtíshek píše:zdravím.
my máme dva supri doma a od malička snima jezdim a dokonce jsem snim oral společně s naší 7211 a odvážim se říct že ten supr v těší půdě oral líp než 7211 protože je těší a nehrabal se tolik ale na druhim poli vedla 7211 protože má větší kola a větší sílu ale o supru to nejlepší :) teť snim už neoráme a mámeho jen na cesty a výhody na cestě jsou takoví že je pro 3 lidi jede rychleji a má menší spotřebu a sdílama to neni zastakovej problem a to že tu nikdo píše že žere tak to je nakaždom jak se nastavý čerpadlo ale většinou to bylo tak že supr měl plnou nádrž a 7211 mněla taky plnou a když jsme končili tak 7211 byla nadně a supr mněl pulku ale teť se to zlepšilo i na 7211 protože se vyndalo puvodní čerpadlo a dalose tam ze 6911s čudle a ubralosetomu zmenšila se spotřeba a lípto spaluje

Pokud byly oba motory ve stejném stavu tak nevěřím že super odvedl víc práce jak 7211. Když ořu 160 tak taky spálím 200 litrů nafty za den ale mám podělané hrůzu práce. Když ořu (spíš oral jsem) 7045 tak spálím 70l nafty za den a určitě toho není tolik.
Výměnu čerpadla 72 za starší typ beru jako krok dozadu. Motor má sice ostřejší zvuk ale je to jen psychologický efekt, nevěřím že je menší spotřeba při stejném výkonu. V motorech se hrabu už dost dlouho, dovolím si určité experimenty. ale tohle bych nedělal. Nebudu tady rozebírat výměnu elektronického čerpadla za mechanické, z důvodu větší spolehlivosti (taky je to krok dozadu ovšem právě z důvodu spolehlivosti, nižší výkon (neplést s kroutícím momentem) nižší max rychlost o 20% nemožnost provést úpravu křivky výkonu počítačem a pod.)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod poulm » 06 led 2011 12:16

Supr nebyl vymyšlený špatně,škoda že se nevyvíjel dál,už je to veterán.
Myslím,že není vhodné srovnávat Supra se Z7211.Parametricky jsou to skoro skodné traktory,možná trochu jinak spřevodované,v čemž je ten podstatný rozdíl. Motoricky těžko říct, záleží jak kdo tomu šlape na plyn.
Každopádně oba dva vemou 2-3radlice,takže žádné velké výkony od toho nelze čekat.Víceméně jsou to takové skákadla kolem baráku.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod slava » 06 led 2011 13:11

ja teda nemuzu srovnavat 7211 se suprem ale mohu srovnat 7011 se suprem a pole ktere jsem oral se suprem dvema radlicema tak se 70 oru v pohode se tremi a spotreba vzhledem k poorane plose je stejna ale prace je driv hotova a v lepsish pracovnich podminkach a co se tyce te vahy supr/7211tak je zhruba stejna

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod poulm » 06 led 2011 14:15

No já kromě pár drobností nevidím rozdíl mezi 7011a 7211,pořád je to UŘ1 a plus mínus pár koníků nic moc neřeší.
Na UŘ1kách hodně chybí půlky,tak jak je to na Krystalu. Sice se to snažili vyřešit tím vzduchovým násobičem,ale kdo to používá intenzivně,tak může každý rok dělat spojkové lamely.Na mém Z6911 funguje pěkně bez problémů,ale v poli ho nepoužívám,protože bych musel mít pořád zapnutý kompresor, občas na to šlápnu někde na cestě v kopci,když táhnu vlečku, jinak ne. Ostatně na těžké polní práce a do lesa mám teď ZT303,tam je kvaltů dostatek včetně násobiče.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 33
Registrován: 14 črc 2009 16:18

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod Vojtíshek » 06 led 2011 21:13

já se tu nechci znikym dohadovat jestli je lepší to nebo ono každej má náky jiny skušenosti ale řeknu jedno muj děda tohle taky řiká supr unás seděl líp v tom plouhu než 7211a oba dva orali 3radličníma pluhama ale ta 7211 má víhodu oproti supr v tom že má větší sílu
ale zas na druhou stranu ten supr je dělanej robusně a má výc rozloženou sílu a to v některých podmínkách jako tady unás výtězý a krok do zadu stim čerpadle to bych neřek já jsem byl u kámoše a ty taky mněli na 72 čerpadlo s čudlem a shodli jsme se že je lepší než to míkonostní a když jsme to předělali to čerpadlo tak jsme náky velky zmněny nepoznali jem to že neni takovej výr v nádrži

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod neznalek » 06 led 2011 21:19

Vojtíshek píše:já se tu nechci znikym dohadovat jestli je lepší to nebo ono každej má náky jiny skušenosti ale řeknu jedno muj děda tohle taky řiká supr unás seděl líp v tom plouhu než 7211a oba dva orali 3radličníma pluhama ale ta 7211 má víhodu oproti supr v tom že má větší sílu
ale zas na druhou stranu ten supr je dělanej robusně a má výc rozloženou sílu a to v některých podmínkách jako tady unás výtězý a krok do zadu stim čerpadle to bych neřek já jsem byl u kámoše a ty taky mněli na 72 čerpadlo s čudlem a shodli jsme se že je lepší než to míkonostní a když jsme to předělali to čerpadlo tak jsme náky velky zmněny nepoznali jem to že neni takovej výr v nádrži


Tak mezi námi, výra v nádrži bych tedy mít nechtěl :). Oko češtináře musí zaplesat... :shock:

Příspěvky: 33
Registrován: 14 črc 2009 16:18

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod Vojtíshek » 06 led 2011 21:25

já myslim že je tu forum o zemědělské technice né o češtině nicméně za chyby se omlouvám :wink: ale že to neřekneš mí učitelce na češtinu :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod neznalek » 06 led 2011 21:47

Vojtíshek píše:já myslim že je tu forum o zemědělské technice né o češtině nicméně za chyby se omlouvám :wink: ale že to neřekneš mí učitelce na češtinu :D


neboj, jako hrob :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod bold » 07 led 2011 18:21

češtinu neřeším, je tu spousta náctiletých fandů do traktorů. Někdy řeknou svůj názor a je to totální "békovina" jindy tlumočí všechno co řeknou "chlapi". Pro tyto fandy mám jednu dobrou radu: Nepapouškujte všechno co kde slyšíte, je potřeba si udělat vlastní názor. Tohle není narážka na jakýkoliv příspěvek tady na fóru, je to jen rada.
Vyměnit čerpadlo z řady 72 za "cucákové" je podle mně blbost, tohle je můj názor a doposud mně nikdo nepřesvědčil o výhodách tohoto kroku. Na svou omluvu podotýkám že se v motorech hrabu teprve 20 let. Jinak bych rád zopakoval několik údajů z fyziky. Na určitou práci, je potřeba určitá energie. Pokud budeme mít 100% účinost motoru-odpustíme tření tak je jedno kolikati koňmi budeme orat 1ha, spálíme stejně nafty jak ve 160koňovém motoru, tak ve 20koňovém. Pouze s tím 160koňovým bychom udělaly větší výkon.
Pokud s předchozím tvrzením souhlasíte, tak jedinou možností rozdílné spotřeby, je právě rozdílná účinost strojů a motorů.
doufám že mně nikdo nechce tvrdit že zetor 50 má větší účinost než 7211. Pokud ano, doporučuji nastudovat pár odborných publikací.
Pokud i přes toto tvrdíte že zetor 50 má větší pracovní výkon jak 7211, prosím, je to váš názor.
Ohledně čerpadla 70 versus 72. mrkněte se na seřizovací množství u těchto čerpadel, pokud dám víc nafty tak dostanu větší možný výkon, ovšem žádný motor není konstruovám na 100% možný výkon (proto jdou novější motory načipovat) Každé zvýšení výkonu se projeví na kratší životnosti motoru. Taky konstrukční sestavení tohoto čerpadla je poněkud jiné. 72 si umí regulovat dávku paliva mnohem citlivěji a dokáže naftu líp využít.
HOWG
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod poulm » 07 led 2011 20:56

Tak tak a jelikož je to pořád málo,tak nám bůh seslal "TURBO" :mrgreen: 8) :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 33
Registrován: 14 črc 2009 16:18

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod Vojtíshek » 07 led 2011 23:37

já si to neberu osobně já jen že jsme se s dědou na tom shodli oba a tady nikdo neřikal že 7211 udělá mín práce než supr jen to že unás sedí v tom pluhu líp no a naposledy o tom čerpadle udělali smeto stoho duvodu že ta 7211 žrala a tohle nám vyhovuje jasně když dáš málo nafty tak nemužeš čekat náky vysoký výkony ale mi už je nepetřebejeme nato má me traktory s předkem
a na některý těžký práce jsme ji stáhli např: lisování s UNIBALEM nejhorší na brzdy když si potřeboval zastavit v kopci tak to bylo na prt a setí s 6m roudnickou sečkou hrabalsi se a když si zatočil tak tito jelo rovně prostě tady unás na krpálech v tom dost trpěla neřikám že orba taky neni těžká ale už toho neni tolik na jejim tryku ale do rotačky výborná věc otočíš se hnedle na místě oproti traktoru s předkem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod bold » 08 led 2011 14:42

S tím množstvím nafty jsem to myslel tak že 70 měla obvykle větší dávku paliva. cucák stažená gumičkou a podle kouře se dal traktor odhalit do okruhu 20km.
Stačilo původní čerpadlo vzít někomu na seřízení.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod poulm » 08 led 2011 20:42

Myslíš takhle že:
http://www.youtube.com/watch?v=J2bVp5p0_94&feature=related

bohužel,ikdyž tam ta nafta teče proudem,tak ten výkon není větší,nemá dost vzduchu na prohoření a naopak pak výkon začne klesat
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod bold » 09 led 2011 10:34

Jak již bylo napsáno, proto nám bylo sesláno turbo.
Tohle se dá udělat jen s "cucákem". Mám nastavené čerpadlo ze 72 na horní hranici množství paliva (dle tabulek) je tam turbo a nehulí to vůbec, navíc výkon je někde jinde, spotřeba taky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 33
Registrován: 14 črc 2009 16:18

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod Vojtíshek » 12 led 2011 21:12

bold píše:češtinu neřeším, je tu spousta náctiletých fandů do traktorů. Někdy řeknou svůj názor a je to totální "békovina" jindy tlumočí všechno co řeknou "chlapi". Pro tyto fandy mám jednu dobrou radu: Nepapouškujte všechno co kde slyšíte, je potřeba si udělat vlastní názor. Tohle není narážka na jakýkoliv příspěvek tady na fóru, je to jen rada.
Vyměnit čerpadlo z řady 72 za "cucákové" je podle mně blbost, tohle je můj názor a doposud mně nikdo nepřesvědčil o výhodách tohoto kroku. Na svou omluvu podotýkám že se v motorech hrabu teprve 20 let. Jinak bych rád zopakoval několik údajů z fyziky. Na určitou práci, je potřeba určitá energie. Pokud budeme mít 100% účinost motoru-odpustíme tření tak je jedno kolikati koňmi budeme orat 1ha, spálíme stejně nafty jak ve 160koňovém motoru, tak ve 20koňovém. Pouze s tím 160koňovým bychom udělaly větší výkon.
Pokud s předchozím tvrzením souhlasíte, tak jedinou možností rozdílné spotřeby, je právě rozdílná účinost strojů a motorů.
doufám že mně nikdo nechce tvrdit že zetor 50 má větší účinost než 7211. Pokud ano, doporučuji nastudovat pár odborných publikací.
Pokud i přes toto tvrdíte že zetor 50 má větší pracovní výkon jak 7211, prosím, je to váš názor.
Ohledně čerpadla 70 versus 72. mrkněte se na seřizovací množství u těchto čerpadel, pokud dám víc nafty tak dostanu větší možný výkon, ovšem žádný motor není konstruovám na 100% možný výkon (proto jdou novější motory načipovat) Každé zvýšení výkonu se projeví na kratší životnosti motoru. Taky konstrukční sestavení tohoto čerpadla je poněkud jiné. 72 si umí regulovat dávku paliva mnohem citlivěji a dokáže naftu líp využít.
HOWG


já se tu stebou nechci hádat prostě nám to čerpadlo vyhovuje
ktomu supr je to hodně dobrý traktor na ty roky ale mně to neda já vim že jsem napsal že (nikdo neřikal že 7211 udělá mín práce než supr) 7211 je taky dobrý traktor ale tady na kopcí plný kamení výtězý supr a nechci se tě dotknout určitě toho máš hodně už za sebou ale oral jsi nikdy ze suprem nebo oral jsi ze suprem i 7211 na jednom poli já jo a zažil jsem to na vlastní kůži a vyděl jsem to na vlastní oči tak řikám že ten supr unás je lepší na to orání než 7211 teda do tý doby než ho nezdolali traktory s předkem ale kdyby supr byl s předkem tak je umně na prvním místě jak v práci na poli tak i na silnici a ještě ktomu že tlumočíme co řeknou chlapi já nic tlumočit nepetřebuji já co jsem tady napsal tak to vychází stoho co jsem zažil ikdyž toho nebylo moc
doufám že si stoho nebudeš brát nic osobně já mam uctu ke skušenějším a starším a nechci tady znikim vymněnovat názory jestli je to lepší nebo tohle já jsem tu napsal co jsem zatim zašil a rát se přiučím od starších jak na to a jak to udělat protože mně to bavý a byl jsem od toho vychovávanej od mala ikdyž mně tet často řikaj že jsem blázen i ve škole zahučí traktor a já jsem u vokna ale mně to bavý a chci to dělat do budoucna :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod bold » 13 led 2011 12:42

Neberu si to osobně. Jsem splachovací. Máme pouze rozdílný názor, vážím si toho že si za ním stojíš a neobracíš názor podle podmínek. Klobouk dolů....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 33
Registrován: 14 črc 2009 16:18

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod Vojtíshek » 15 led 2011 08:02

dík :)

Příspěvky: 1
Registrován: 28 kvě 2011 19:52

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod kašprc » 21 čer 2011 20:17

dobrý den chtěl bych se zepatat jak vipustit olej z převodovky

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod slava » 21 čer 2011 20:43

nejlip se vypousti vypustnym sroubem do nadoby ,ktera se po ni vejde

Příspěvky: 1
Registrován: 04 črc 2012 07:14

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod king » 04 črc 2012 07:53

Zdar.Nevíte váhu komplet motoru supra?K vůli přepravě.

Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2012 11:20

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod martin 50 » 20 črc 2012 11:51

Ako tu moze niekto pisat ze UR je lepsi nez super......takto aby to bolo jasne super je predchodca dnesneho krystalu kdez to UR je len take rapcitko s nazvom majorik, ktore nic nejde pardon po rovnej ceste mozno ale jak pride niejaky ostry teren ostane to vysiet a nic sa neda robit...ja mam supra velmi si ho chvalim nikdy ma nesklamal a jazdim s nim v lese fakt v ostrom terene proste ide vzdy a vychvalujem si ho.Clovek mu sturi kvalta a on proste ide bez toho aby som musel podradovat a ma este jednu velku vyhodu ze ide aj na nizkych otackach kdez to ked pocujem tie majoriky ako ich dru a nic nejdu je mi na grc.Ja osobne neuznavam majoriky a nikdy nebudem som verny supru a jeho naslednikovy krystalu.A zvazte slova ked porovnavate supra s majorikom je to velmi velky rodiel a kto ma supra vie o com rozpravam!!

Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2012 11:20

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod martin 50 » 20 črc 2012 12:21

HONZA50 píše:
filip 90 píše:Navíc je těžší než takový ty 55 - 69 takže na má větší sílu.


Ahoj, supr je sice těžší než 5748, ale v navijáku mu můžu uvázet 1 tolik než se začne stavět na zadní.



Ahoj reagujem na tvoj komentar....ani by som nepovedal skor by to zdvihlo tebe na tej 5748 ako na supru preto lebo super ma dobre riesenu prednu napravu ktora mu sluzi ako protivaha ano pri velkej namahe zdvihne kazdy traktor na zadne je to normalka...a este jedno kazdy je frajer s navijakom ale nie kazdy vie tahat drevo na kratko v nepriaznivom ostrom terene a preto ze je tazky a ked ma zavazia tak mas vyhrate a netrapis tak traktor. A jedno si zapametajte ze vzdy odjakziva je clovek spokojni s tim co ma!! Zaklad kazdeho stroja su poriadne gumy lebo z galuskami nic nezrobis :D

Příspěvky: 6
Registrován: 19 říj 2008 17:32

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod HONZA50 » 08 srp 2012 20:55

martin 50 píše:
HONZA50 píše:
filip 90 píše:Navíc je těžší než takový ty 55 - 69 takže na má větší sílu.


Ahoj, supr je sice těžší než 5748, ale v navijáku mu můžu uvázet 1 tolik než se začne stavět na zadní.



Ahoj reagujem na tvoj komentar....ani by som nepovedal skor by to zdvihlo tebe na tej 5748 ako na supru preto lebo super ma dobre riesenu prednu napravu ktora mu sluzi ako protivaha ano pri velkej namahe zdvihne kazdy traktor na zadne je to normalka...a este jedno kazdy je frajer s navijakom ale nie kazdy vie tahat drevo na kratko v nepriaznivom ostrom terene a preto ze je tazky a ked ma zavazia tak mas vyhrate a netrapis tak traktor. A jedno si zapametajte ze vzdy odjakziva je clovek spokojni s tim co ma!! Zaklad kazdeho stroja su poriadne gumy lebo z galuskami nic nezrobis :D


Ahoj, proběhla zkouška v lese, se stejným navijákem, na stejný lince ve stejným porostu 5748 vzal 1X tolik. kdybych to nezkusil tak bych to ani nepsal. Pneu byli slušný a přední závaží(kanistry taky nebyly) supr je mašina a nedám na něj dopustil, ale s navijákem TBZ si nerozumí.

Příspěvky: 1
Registrován: 23 říj 2012 21:05

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod Ladík » 23 říj 2012 21:23

Já jestli mohu zasahovat ,tak tu 50tku.Je to rozumné,mám ji 25let a su nadmíru spkojený,postavil jsem dům,do lesa supr ,akorát ty mechanické brzdy,a snad bez serva,ale dá se to přežít.A ješťe radu na závěr nekupovat levnou lemru kolem25000-30000litrů,ale koupit
rozumnou "kultůru"tak za ťech50.000 a možná i více.S pozdravem Ladík.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod bold » 24 říj 2012 08:07

za 50 bych už radši koupil nějakou UŘ-I. :roll:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zetor 50 super

Příspěvekod poulm » 25 říj 2012 11:46

Já se Suprem nikdy nejezdil,takže nemohu porovnávat jestli je do lesa lepší nebo horší než nějaká 57ka atp.,ale myslím si že je to jenom o tom,jak kdo si s tím v terénu poradí a otázkou volby dalších priorit.
Nejspíš už je tady rozhodnuto o koupi tohoto traktoru,takže je to už tady jenom samovolné tlachání.
Já mám už přes 20let Zetora 6911,myslím si,že tahově a se spotřebou bude se Suprem dost podobně,takže bych spíš vyzdvihl trochu větší komford u té 69ky,do kabiny rozhodně vleze mnohem víc lidí než do Supra,což je dost podstatné,když se jede někam dál pro dřevo do lesa,bez problémů se tam uskladní 4lidi a ještě nějaké pily,sekyry,řetězy,kabely s jídlem a oblečením atd. co je potřeba,však to všichni znáte.Ve srovnání se Suprem jsou UŘ1čky velice mladé traktory a nebývá problém s STKáčkama atp. Na Supry či nějaké 25ky a jím podobné traktory se už dívají dost s despektem,což vidím jako další mínus.Dále není jakýkoli problém s díly a vůbec cokoli na něj sehnat.Samozřejmě slušná 57ka nebo 69ka je o něco dražší,to je fakt a bohužel peníze jsou vždy až na prvním místě,takže je to jen o tom,na co finančně kdokoli z nás došáhne.
Kdybych si měl koupit traktor a měl max. 50tis, tak bych se raději poohlédl se svými současnými zkušenostmi po nějakém slušném Krystalu Z8011, ale zase na druhou stranu tohle není traktor pro úplné začátečníky,ale zase je to traktor úplně někde jinde než staré UŘ1ky jako Z4011,5611 atp.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

PředchozíDalší

Zpět na Veteráni (Z 15 - Z 50)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků