70-tka

Co preferujete?

traktor s předním náhonem
128
78%
traktor bez předního náhonu
37
22%
 
Celkem hlasů : 165
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: 70-tka

Příspěvekod poulm » 27 led 2010 20:27

Já mám Z6911, takže by to mělo být stejné jak 7011 apod. Čím vyšší rychlost,tím hůř se uzávěrka zařazuje,to je běžné, správně by jsi měl na ni šlápnout,když traktor stojí a pomalu s erozjíždět až zapadne, jinak ji můžeš vysekat,je to jenom obyčejná zubová spojka, která spojuje poloosu s košem diferenciálu, je možné, že ji už máš trochu opotřebenou a už hůř zaskakuje.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 22
Registrován: 18 črc 2008 23:10

Re: 70-tka

Příspěvekod Lacika » 28 led 2010 21:22

zdravím všetkých, my máme dona Jedného Crystála 8011 a jednu 7211-tku velmy sme spokojný s tymito traktormy, a čo sa týta uzávierky ja osobne som s týn zatial žiadny problém nemal, a o prednom náhone tolko že my to tu nepotrebujeme ( máme roviny :D ), jeden kamarát to má a vobec to nepoužíva , možno na zátaž, ale ja si myslím že Crystál je dost ťažký sám o sebe preto ho využívame na tie ťažšie práce, a Majorík na postrekovanie a dalšie lahodky :D ale jak som vravel na 7211-tke sme okrem čerpadla nemenily ešte nič :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: 70-tka

Příspěvekod bold » 29 led 2010 16:09

Lacika píše:zdravím všetkých, my máme dona Jedného Crystála 8011 a jednu 7211-tku velmy sme spokojný s tymito traktormy, a čo sa týta uzávierky ja osobne som s týn zatial žiadny problém nemal, a o prednom náhone tolko že my to tu nepotrebujeme ( máme roviny :D ), jeden kamarát to má a vobec to nepoužíva , možno na zátaž, ale ja si myslím že Crystál je dost ťažký sám o sebe preto ho využívame na tie ťažšie práce, a Majorík na postrekovanie a dalšie lahodky :D ale jak som vravel na 7211-tke sme okrem čerpadla nemenily ešte nič :)

Jaký má vliv přední náhon na to jestli jsou roviny nebo ne? Nezlob se na mně ale tyto věci spolu nijak nesouvisí. Přední náhon je výhoda k využití tažné síly. 80 bez předku v oračce je horší jak řada 7.45. Pokud nemám traktor k potahování vleček nebo k využití coby pohonu do strojů, tak jedině předek. Příprava, setí, orba,vše traktor s předkem. Takové ty řeči "jeden kamarád to má a nevyužívá to" No Comment. K dalším příspěvkům typu mezi 80 a 120 není skoro žádný rozdíl se taky nebudu vyjadřovat ono kroutící moment 4 válce a 6 válce bude asi stejný. Všechny grafy lžou a rozdíl 40 koní není až tak znát, navíc to že je 120 o 30cm delší taky nic neznamená. Nemám nic proti tobě ale skus se trošku zamyslet než sem něco napíšeš. Toto čte i mladší generace a ta může podobné informace považovat za správné a prezentovat je dál. Obhajoba podobného tvrzení se slovy: říkal to kamarád sklidí stejný posměch jak samotné tvrzení. Opět opakuji nemám nic proti tvojí osobě pouze mně přečtení podobných příspěvků mírně zvedá ze židle-sorry všem nezůčastněným za tyhle řádky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: 70-tka

Příspěvekod farmářJH » 29 led 2010 17:20

Místní traktoristi u JZD, blahé paměti předku laicky říkali třicítka. Tím mysleli o 30% vyšší tah odhadem. Při stejném motoru.Proč? rozložený záběr a díky tomu menší prokluz, vyšší účinost v tahu?
Když jsem začínal, chtěl jsem traktor s předkem. Dostalo se mi mnoha rad, že kde kdo má traktor bez předku a vůbec ho nepotřebuje.
Nikdy bych nechtěl traktor bez předku! Vyšší váha čumáku traktoru, jenž mi umožňuje nést těžší stroj, velká kola, která lépe zatáčí(v tahu), vyšší průjezd v terénu, přeci jen jezdím i do lesa (kolik lesáků má traktor bez předku?) jízda nyní ve sněhu?
Povšimněme si posledních trendů...kolik se vyrobí traktorů bez náhonu předku? pročpak asi.
Díky lepšímu záběru bude vždy pro práci v poli vhodnější. Mimo zimu při dopravě po silnici respektivě pevné cestě není nutný, jinak si ho nemohu vynachválit.
Kdybych dal kdysi na rady všech, dost bych zaplakal. To nebyly špatně investované peníze.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: 70-tka

Příspěvekod slava » 30 led 2010 21:25

Všechny vás zdravím mám 7011 přestavěnou na 7045 a už bych si to bez traktoru s předkem ani nedokázal představit mám ještě 4011 ale tu použivám jen na lehké práce a po silnici ted při té záplavě sněhu prohrnuju ve vsi zkoušel jsem jezdit s vypnutým předkem no hrůza představa že bych to mel dělat tou 4011 tak to nemusím ani vyjíždět

Příspěvky: 25
Registrován: 28 led 2010 23:51

Re: 70-tka

Příspěvekod zetor5748 » 31 led 2010 01:41

já mam svůj názor na to že zetor 5748 je nej neni tolik těžkej a dostanuse odkudkoliv teda zatim

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: 70-tka

Příspěvekod farmářJH » 31 led 2010 12:00

mám 6748. Projede to hodně,ale pořád jí ještě chybí pár koní a někdy i pár kilo navíc. Mám ho na sušení sena a sníh, takže jsem spokojený. Ale třeba v tom sněhu by mohla být právě silnější a těžší.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re:

Příspěvekod JJaris » 01 úno 2010 19:58

Plaček Michal píše:Já říkám,jedině ZETOR,ať s předkem nebo bez.Sme sakra jednou Češi,tak proč sme dopustili to,co teď ze ZETORA je.Značka ve světě uznávaná a už není skoro ani naše.Hlavně že si sem taháme J.D.,FENDT,FERGUSON,CASE a jiné a naše značka je v pr......Toť můj názor.


Málo kdo ví, že dnešní Forrtera byla vyrobená už před revolucí ale to soudruzi nedovolili pustit do výroby a dnes zetor zaspal dobu, a nikdy 40 let bez vývoje nedožene. máme doma 7045, 7745, 7245 horalsystém, 6718, 8045, a loňský rok koupili JD 6430 Standard s čelním nakladačem i s odpruženou nápravou TLS za 1330 000 traktor čelák za 180 tis JD 633, když porovnáte užitnou hodnotu, všechny spojky lamelové, revrzor tak JD vychází levněji než zetor max výkon 117k, Bohužel ta kvalita tam je , kamarád má 114 Forrteru a po 700 mth mu teče olej pod převodovkou atd. ´Prostě jsem zastáncem hesla, že nemám tolik peněz abychom si mohl kupovat levné věci, ale tady bohužel ta cena je vyšší ale to co nabízí JD se nedá se Zetorem porovnávat a to nemluvím o celorámu kde sedí čelní nakladač

Uživatelský avatar
Příspěvky: 12
Registrován: 02 lis 2009 23:03

Re: 70-tka

Příspěvekod zabooo » 19 kvě 2010 09:39

chlapi, hladám katalog nahradných dielov na 7011, alebo 7045, no ved viete, 5011 - 7045 z dákeho 83roku. nenasli by ste kopiu? alebo vymenim za rozne iné.
dielnesku prirucku mám.
ponukame na predaj pouzite diely na Traktory Zetor. od rv. 1960.
SUPER 50, x711,x911,x211

Příspěvky: 4
Registrován: 10 kvě 2010 16:12

Re: 70-tka

Příspěvekod exober » 20 kvě 2010 20:04

Fortschritt E 302 4ever

Příspěvky: 7
Registrován: 04 říj 2009 08:31

Re: 70-tka

Příspěvekod Posluchac » 06 bře 2015 19:29

Lacika píše:zdravím všetkých, my máme dona Jedného Crystála 8011 a jednu 7211-tku velmy sme spokojný s tymito traktormy, a čo sa týta uzávierky ja osobne som s týn zatial žiadny problém nemal, a o prednom náhone tolko že my to tu nepotrebujeme ( máme roviny :D ), jeden kamarát to má a vobec to nepoužíva , možno na zátaž, ale ja si myslím že Crystál je dost ťažký sám o sebe preto ho využívame na tie ťažšie práce, a Majorík na postrekovanie a dalšie lahodky :D ale jak som vravel na 7211-tke sme okrem čerpadla nemenily ešte nič :)


Čuměl jsem jak blázen, jak si český člověk dokáže poradit, když nemá originální náhradní díl...
Při výměně těsnění válců na mém Zetoru 7011 přišla řeč i na rozvodové tyčky.Jeden starší pán nám v dobré víře tvrdil, že prý nejsou stejné délky k výfukovým a sacím ventilům a jestli jsme je nepomíchali.
Raději jsem vzal tyčky do Agrozetu pro porovnání s novým ND.
K mému úžasu se přišlo na to,že tyčky jsou původně do motoru řady 77.., dodatečně zkrácené a sletované mosazí. Poněvadž originál na Zetor 7011 jsou kratší a jiného tvaru než do motorů s vyšším zdvihem řady 77..
Tímto se skláním nad uměním improvizace a neuvěřitelné šikovnosti opravářů z JZD ve vesnici Žebrák u Berouna. Poněvadž ty tyčky k rozvodům vydržely bez zjevného poškození cca 25 let.

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: 70-tka

Příspěvekod marek 67 18 » 07 bře 2015 00:43

Ahoj ono opravdu zaleží na jaké práce je traktor určen ja osobně mám 6718 to znamená bez předku a na moje lehké práce mulčování, do lesa kousek orání a vláčení mi to uplně stačí, vetší rejd odpružený předek , levnější pneu méně věcí na udržbu to jsou pro mě výhody předek bych vůbec nevyužil

Předchozí

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků