Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod Zetor 4011 » 11 bře 2008 11:47

Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat, jaký máte názor na Zetor 5245 a čelní nakladač? Někde jsem viděl Zetor 5245 se starým čelním nakladačem z Humpolce. Když jsem o tom tak uvažoval, taky by to z hlediska spotřeby bylo zajímavé, ale ta lehká přední náprava, no nevím? Kamarád to měl asi tak 2-3 roky a v čeláku. Když chtěl nakládat balíky senáže, tak se na to raději vyprd. Jinak prej v pohodě. Nejvíc by mě stejně zajímalo, jaký máte zkušenosti s čelákem a nakládáním balíků senáže. Předem dík za odpověďi. :mrgreen:

Příspěvky: 238
Registrován: 24 úno 2007 18:17
Bydliště: Trenčin

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod wintrej » 11 bře 2008 16:24

Ako to mysliš že ked chcel nakladať baliky tak se na to radši vyprd..? To ako to ani neskusil alebo čo? V čom je problém? Inak to neni ľahká náprava ale juhoslovanská náprava.A okrem toho že jedna má menej drážok a mohutnejšich a druha má viac dražok menšich tam zásadný rozdiel nevidím.dostupnosť dielov je dobra akurat su o niečo drahšie ako na českú nápravu.
Zetor 5245 r.v 1987

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod bold » 11 bře 2008 17:35

Zetor 4011 píše:Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat, jaký máte názor na Zetor 5245 a čelní nakladač? Někde jsem viděl Zetor 5245 se starým čelním nakladačem z Humpolce. Když jsem o tom tak uvažoval, taky by to z hlediska spotřeby bylo zajímavé, ale ta lehká přední náprava, no nevím? Kamarád to měl asi tak 2-3 roky a v čeláku. Když chtěl nakládat balíky senáže, tak se na to raději vyprd. Jinak prej v pohodě. Nejvíc by mě stejně zajímalo, jaký máte zkušenosti s čelákem a nakládáním balíků senáže. Předem dík za odpověďi. :mrgreen:

mají to v Napajedlích v hřebčinci,co vím tak je dost problém to uchladit,nakládali s tím balíky,síla prý dostačující,ale na žádné vyskakování to asi nebude.Koupili Johndeera a jsou spokojení
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 238
Registrován: 24 úno 2007 18:17
Bydliště: Trenčin

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod wintrej » 12 bře 2008 20:56

bold píše:
Zetor 4011 píše:Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat, jaký máte názor na Zetor 5245 a čelní nakladač? Někde jsem viděl Zetor 5245 se starým čelním nakladačem z Humpolce. Když jsem o tom tak uvažoval, taky by to z hlediska spotřeby bylo zajímavé, ale ta lehká přední náprava, no nevím? Kamarád to měl asi tak 2-3 roky a v čeláku. Když chtěl nakládat balíky senáže, tak se na to raději vyprd. Jinak prej v pohodě. Nejvíc by mě stejně zajímalo, jaký máte zkušenosti s čelákem a nakládáním balíků senáže. Předem dík za odpověďi. :mrgreen:

mají to v Napajedlích v hřebčinci,co vím tak je dost problém to uchladit,nakládali s tím balíky,síla prý dostačující,ale na žádné vyskakování to asi nebude.Koupili Johndeera a jsou spokojení

S chladenim problém neni pokial nemáš vadny termostat alebo upchatý chladič. A zrovnavat 5245 s JD neni možné.
Zetor 5245 r.v 1987

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod bold » 13 bře 2008 18:07

wintrej píše:
bold píše:
Zetor 4011 píše:Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat, jaký máte názor na Zetor 5245 a čelní nakladač? Někde jsem viděl Zetor 5245 se starým čelním nakladačem z Humpolce. Když jsem o tom tak uvažoval, taky by to z hlediska spotřeby bylo zajímavé, ale ta lehká přední náprava, no nevím? Kamarád to měl asi tak 2-3 roky a v čeláku. Když chtěl nakládat balíky senáže, tak se na to raději vyprd. Jinak prej v pohodě. Nejvíc by mě stejně zajímalo, jaký máte zkušenosti s čelákem a nakládáním balíků senáže. Předem dík za odpověďi. :mrgreen:

mají to v Napajedlích v hřebčinci,co vím tak je dost problém to uchladit,nakládali s tím balíky,síla prý dostačující,ale na žádné vyskakování to asi nebude.Koupili Johndeera a jsou spokojení

S chladenim problém neni pokial nemáš vadny termostat alebo upchatý chladič. A zrovnavat 5245 s JD neni možné.

V žádném případě jsem to nechtěl srovnávat.Jen jsem tlumočil názory lidí kteří s tím měli možnost pracovat-problém s teplotou se asi netýkal motoru ale převodového oleje,i když ten motor toho měl prý plné zuby.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 238
Registrován: 24 úno 2007 18:17
Bydliště: Trenčin

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod wintrej » 13 bře 2008 20:34

To s tým prevodovým olejom som už počul že sa to stava na viacerých zetoroch. Sice mne osobne sa to ešte nikdy nestalo.Ono je pravda že motor 5201 ma slaby výkon ale na 1-2-3-4 ide pekne takže tam nikto nemože povedať s tým nakladačom že motor toho ma plne zubu.Ale na tej 5 ke to naozaj ledva ide a s privesom je to koniec. Ale v nakladači tam nevidim v tom problém na štvorke to lieta jako raketa.Samaorejme JD je O niečom inom. Ale zase aj cena je niekde inde.
Zetor 5245 r.v 1987

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod neznalek » 13 bře 2008 21:07

wintrej píše:To s tým prevodovým olejom som už počul že sa to stava na viacerých zetoroch. Sice mne osobne sa to ešte nikdy nestalo.Ono je pravda že motor 5201 ma slaby výkon ale na 1-2-3-4 ide pekne takže tam nikto nemože povedať s tým nakladačom že motor toho ma plne zubu.Ale na tej 5 ke to naozaj ledva ide a s privesom je to koniec. Ale v nakladači tam nevidim v tom problém na štvorke to lieta jako raketa.Samaorejme JD je O niečom inom. Ale zase aj cena je niekde inde.


no chtel bych vidět, jak s nakladačem pracuješ na velkou čtverku :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod bold » 14 bře 2008 16:00

wintrej píše:To s tým prevodovým olejom som už počul že sa to stava na viacerých zetoroch. Sice mne osobne sa to ešte nikdy nestalo.Ono je pravda že motor 5201 ma slaby výkon ale na 1-2-3-4 ide pekne takže tam nikto nemože povedať s tým nakladačom že motor toho ma plne zubu.Ale na tej 5 ke to naozaj ledva ide a s privesom je to koniec. Ale v nakladači tam nevidim v tom problém na štvorke to lieta jako raketa.Samaorejme JD je O niečom inom. Ale zase aj cena je niekde inde.

tak jsem se informoval jak to je.problém byl i s chlazením motoru,páč nakládali slámu a seno-dost se práší a zasírá chladič,každý den to vyfukovali ale stejně to nebylo moc platné-byli jen 2 možnosti,buď každou půlhodinu stát a foukat chladič,nebo snášet přehřívající se motor.(taky to bylo sundat balík,popojet, složit,a zpět takže zpátečka a dvojka-trojka.)Problém se zacpáváním chladiče jsem měl taky-když jsem diskoval strniště (sláma podrcená)tak byl chladič za dvě hodiny ucpaný a dost se to hřálo.Vyřešil jsem to tak že jsem dal druhou kapotu a na ní mám novější síta z plechu,jsou tam menší dírky-tudy sláma neprojde.Taky mám pod filtrem vzduchu vanu z plechu aby to nesálo slámu ze spodu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod Ondřej Novák » 14 bře 2008 20:38

Je to asi 10 roků co sem dělal brigádu na 5245 s čelákem a uklízel sem balíky slámy po Hesstonu 4800. Šlo to bez problémů ten motor na to v pohodě stačil a s chlazením taky nebyl problém, otázka je co to bude dělat se senáží :?
Hlavně se pak parádně ty balíky uklízely do prázdné stáje, ten traktor je jen o kousek kratší než 62,72 a pod., ale na manévrovatelnosti je to sakra znát... :)
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 238
Registrován: 24 úno 2007 18:17
Bydliště: Trenčin

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod wintrej » 17 bře 2008 00:50

neznalek píše:
wintrej píše:To s tým prevodovým olejom som už počul že sa to stava na viacerých zetoroch. Sice mne osobne sa to ešte nikdy nestalo.Ono je pravda že motor 5201 ma slaby výkon ale na 1-2-3-4 ide pekne takže tam nikto nemože povedať s tým nakladačom že motor toho ma plne zubu.Ale na tej 5 ke to naozaj ledva ide a s privesom je to koniec. Ale v nakladači tam nevidim v tom problém na štvorke to lieta jako raketa.Samaorejme JD je O niečom inom. Ale zase aj cena je niekde inde.


no chtel bych vidět, jak s nakladačem pracuješ na velkou čtverku :lol:

nechape čo sa ti nezda po rovine jako nič
Zetor 5245 r.v 1987

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod kordl » 17 bře 2008 22:41

Ono je jinej problem. Ještě si nepracoval s čelákem vid? Tady nejde o to že ti to do kopce jede na 4 ,ale o to že třeba při těžších pracích jako je nakládání senáže nebo nakládání hnoje ten motor musíš drobet točit a pohybuješ se dopředu a dozadu takže přád stojíš na spojce. A potom někdy toho může mít ten tříváleček za vandr. Já dyž je čas a mam svý hotoví tak vypomáham sousedum při senážích přes noc a když ze 7745 skládam senáž skoro celou noc a neni čistej chladič tak se taky pěkně zapotí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 90
Registrován: 19 bře 2008 17:17
Bydliště: okres HK

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod rotez30 » 19 bře 2008 19:10

Toho že by to ta náprava neunesla bych se nebál, kdyt sem už viděl čelák na 6245 s takovoudle nápravou a taky sem ho viděl na 7011, 7211 a 8011 a tam je ta náprava podstatně slabší.Dozadu by se nechalo dát do ramen závaží, ale u majorů by ses nařadil jak pitomej a na spatečku to stejně jezdí pomalu, lepší by to bylo dát na crystal 8045, tam dáš rychlost (klidně čtyrku) a pak jen řadíš redukci a revers.Ale nejlepší by bylo koupit nakladač UN 053.1 (2) a tam už se nemusíš bát ničeho, jenom že je dost širokej.
Naposledy upravil rotez30 dne 21 bře 2008 14:39, celkově upraveno 1

Příspěvky: 238
Registrován: 24 úno 2007 18:17
Bydliště: Trenčin

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod wintrej » 21 bře 2008 10:01

kordl píše:Ono je jinej problem. Ještě si nepracoval s čelákem vid? Tady nejde o to že ti to do kopce jede na 4 ,ale o to že třeba při těžších pracích jako je nakládání senáže nebo nakládání hnoje ten motor musíš drobet točit a pohybuješ se dopředu a dozadu takže přád stojíš na spojce. A potom někdy toho může mít ten tříváleček za vandr. Já dyž je čas a mam svý hotoví tak vypomáham sousedum při senážích přes noc a když ze 7745 skládam senáž skoro celou noc a neni čistej chladič tak se taky pěkně zapotí.

Veru nejazdil som s nakladačom ešte.Tak ono je to slabšie než 4valec ale zase ma pomalšiu prevodovku takže to je vhodnejšie na tu opatrnu manipulaciu a ono to na 1-2-3 ide docela slušne.
Zetor 5245 r.v 1987

Příspěvky: 238
Registrován: 24 úno 2007 18:17
Bydliště: Trenčin

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod wintrej » 21 bře 2008 10:02

nemerali ste nahodou spotrebu pri takých pracach s čelným nakladačom alebo s vlekom trebarz u 7245 alebo 7211? Ja som meral u 5245 podla počitadla MTH a system z plnej do plnej.Ak to niekoho zaujima potom napišem vysledok.
Zetor 5245 r.v 1987

Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2009 20:21

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod zetor7245 » 18 lis 2009 14:22

ja mam doma 7245 s humpolackým čelákem tl 220 dělal sem s tím všechno od bourání baráku až po uklízení balíku a v poho nenahraditelnej stroj akorat když jsem nakladal palety s cihlama tak sem musel mejt protizávaží kolem 500 kilo ale jinak taky dobrý s 5245 jsem jezdil na brigádě v čelaku a nakladal sem obilí uplně v poho běžela tejden tahem akorat na tankování měla oddych a bezproblému je to znat na té spotřebě oproti 7245 bo sem bil u kamoša na siláži a zohrnval kukuřici na jámně s johanem 3320 mno to už bylo něco jinýho ma na tom quick a to byla jedna basen ale etejně to všechno nemá na manitua ten je sic moc širokej ale paradna manipulace s nim je to sa nedá srovnat mužeč na to dat velkoobjemovou lžíci a to už trochem odsejpá

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod kordl » 18 lis 2009 21:11

Jak si to myslel při bourání baráku. Jako že si s tím nakládal sut? Nestalo se ti s čelákem nic? Čelák na traktory je slabší konstrukce než je na bagrech a skoro bych se ho na takovouhle práci bál použít:

Příspěvky: 11
Registrován: 22 srp 2009 20:21

Re: Zetor 5245 + čelní nakladač

Příspěvekod zetor7245 » 19 lis 2009 20:29

ne bylo to uplně v poho normálně jsem se opřel do zdi ona spadla naložil jsem sut a traktor s čelákem jezdí dal v poho

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků