Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2010 20:23

Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod martinaBur » 03 srp 2010 20:27

Prosím o radu při opravě brzd Zetor 7011, při brzdění ruční brzdou je vše OK. Pedál nožní brzdy je tvrdý, traktor tak po týdnu odstavení špatně brzdí. Brzdy se ale nezavzdušňují. Po projetí traktoru opět brzdí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod farmářJH » 03 srp 2010 20:45

divné,nemáš jen moc kapaliny v nádobce?
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2010 20:23

Re: Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod martinaBur » 03 srp 2010 21:41

Traktor jsme koupili asi před měsícem, nádobka byla úplně plná, kapalina černě zbarvená. Hlavní brzdový válec byl měněný i brzdové trubky. Vypadá to, že brzdy byly komplet udělané. Brzdy jsem odvzdušnil, vzduch tam nebyl, kapalina se nedolévala, je asi přes půl nádobky. Při zatažené ruční brzdě asi týden spadl nožní brzdový pedál na půlku. Po druhém sešlápnutí je zase tvrdý. Traktor nebrzdí. Ale při zatažení ruční brzdy brzdí dobře. Divná závada, nevím co s tím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod bold » 04 srp 2010 16:51

Podle popisu bych řekl že by mohla bít vůle někde v brzdové soustavě. Váleček, vyrovnávač tlaku a pod.
Kapalina černé barvy je špatně, vyměnit a odvzdušnit (zas taková položka to není).
Ruční brzda nemá s nožní nic společného, snad jen buben. Nožní brzda má pakny a ruční brzdí pásem. Tudíž porovnávat schopnost brzdit nemá smysl.
Pokud se jedná jen o jedno sešlápnutí navíc (při brzdění) za celou směnu tak bych to neřešil. Pokud je potřeba sešlápnout pedál při každém použití brzdy dvakrát tak je někde problém. Skus zvlášť levou a pravou stranu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2010 20:23

Re: Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod martinaBur » 06 srp 2010 19:12

bold píše:Podle popisu bych řekl že by mohla bít vůle někde v brzdové soustavě. Váleček, vyrovnávač tlaku a pod.
Kapalina černé barvy je špatně, vyměnit a odvzdušnit (zas taková položka to není).
Ruční brzda nemá s nožní nic společného, snad jen buben. Nožní brzda má pakny a ruční brzdí pásem. Tudíž porovnávat schopnost brzdit nemá smysl.
Pokud se jedná jen o jedno sešlápnutí navíc (při brzdění) za celou směnu tak bych to neřešil. Pokud je potřeba sešlápnout pedál při každém použití brzdy dvakrát tak je někde problém. Skus zvlášť levou a pravou stranu.


Po rozpojení brzdového pedálu, jak levá tak i pravá strana pedálu spadla až na podlahu. Po našlapání jak pravé tak levé strany zvlášť traktor zabrzdí. Tlak se za chvíli ztratí. Při spojení brzdového pedálu je pedál tvrdý.

Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2010 20:23

Re: Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod martinaBur » 06 srp 2010 21:18

Po rozpojení brzdového pedálu, jak levá tak i pravá strana pedálu spadla až na podlahu. Po našlapání jak pravé tak levé strany zvlášť traktor zabrzdí. Tlak se za chvíli ztratí. Při spojení brzdového pedálu je pedál tvrdý tak po druhém sešlápnutí. Připadá mi to, že u regulátoru byla kapka kapaliny. Je tam zřejmě regulátor nedávno měněný a vypadá to, že jedna trubka je natočena přes závit. Tam to slzí. Mohl by utíkat tlak tam. Na brzdový váleček jsem se nedíval, ale závada je na obou stranách. Připadá mi divné, že by odešly obě strany najednou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod bold » 08 srp 2010 08:55

Kdo ty brzdy dělal? Ve válečku jsou takové třmeny které zabezpečují ideální vůli mezi bubnem a paknama v průběhu opotřebování. Mohlo se stát že to někdo vyhodil a pružina to vrací do původního postavení a tím vzniká velká vůle. (tohle jsem už viděl) V prvé řadě je potřeba opravit veškeré netěsnosti a pořádně to odvzdušnit (vyměnit kapalinu)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2010 20:23

Re: Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod martinaBur » 08 srp 2010 21:21

Traktor jsem koupil přes překupníka od Znojma. Podívám se na to, a pak dám vědět. Děkuji za rady.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod slava » 09 srp 2010 20:28

ahoj tak jak jsi pokrocil s brzdama ? na moji 70 45 mam to same dnes jsem je odzvdusnil a je to lepsi brzdi to dobre ale na muj vkus to ma dosti dlouhy krok asi do poloviny drahy pedalu tak uvidim jestli se to nebude zhorsovat moc se mi nechce sundavat portaly

Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2010 20:23

Re: Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod martinaBur » 12 srp 2010 21:36

K brzdám jsem se zatím nedostal, portály sundavat nebudu. Nepřipadá mi, že by obložení bylo zamaštěné. Zřejmě jsou brzdy zavzdušněné. Koukal jsem na regulátor tlaku a zdá se mi, že jedna trubka je natočená přes závit. Když za ní vemu, připadá mi, že je volná. Zatím se do toho nechci pouštět, protože je to na výměnu jak regulátoru, tak trubky. Někdo to tam natočil přes závit. Regulátor vypadá, že je nový, teď už asi k ničemu. Traktor používám každý den, nemůžu ho teď rozebrat. Zdárně brzdím ruční brzdou :-) za pomoci nožní, když se přidá. Zítra nám postaví garáž na Zetora :-) pak ho schovám a pustím se do něj. čeká mě obutí zadku, tak při nejhorším schodím i portály. Až bude pod střechou tak mě to už tak trápit nebude. Táta má Krystala, tak mu ho proženem :mrgreen: Koumám, koumám, nemůžu nic vykoumat. Mrknu ještě na brzdové pumpy.

Příspěvky: 1
Registrován: 01 zář 2010 21:36

Re: Zetor 7011 - jak opravit brzdy?

Příspěvekod xsalimero » 01 zář 2010 21:46

Vyměnil jsem brzdy na z 6011(brz. válečky,brz. trubky k válečkům, pakny) a po odvzdušnění mám stejný problém-pedály po čase klesnou asi do půlky, ale po prvním sešlápnutí brzdí normálně. Ovšem ne každá strana zvlášť. Jestli se Ti to podařilo odstranit, dej vědět. Zítra zkusím vyndat regulátor a vyzkoušet jiný, nenapadá mě nic chytřejšího.

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků