česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvky: 7
Registrován: 26 dub 2009 17:58
Bydliště: Kuklov okres Senica

česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod Miso_4 » 14 úno 2012 22:45

Dobrý den, poprosil bych Vas o radu dneska sem sundal na 7211 hlavy a su všetky 4 prasknute..!! objevila sa mi voda v oleji...!! zhanam hlavy ponukaju mi polske .!! mam jít do teho lebo radši zainvestovat a dat tam origošky.!!! A ješte když mate nekdo skusenosti jak poznám rozdíl medzi polskou a českou.??

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod bold » 15 úno 2012 07:31

Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 7
Registrován: 26 dub 2009 17:58
Bydliště: Kuklov okres Senica

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod Miso_4 » 16 úno 2012 17:53

Dobrý tak po dlouhe diskuzi, s odborníky sme došli k zaveru ,že tak popraskane hlavy jak su ty moje normalne na traktorech vo vačšine prípadu su a normalne im traktore jezda.!! takže dal sa nam nelubilo tesnení pod hlavu takže sme dali nove tesnená, poskladali, a furt to iste traktor mi netlakuje do chladiču, kuri normalne, nepodfukuje žadne tesnení avšak s prepadovej trubky ide para..!!po cca 2 hodinach jazdy v chladiči sme nezaznamenali ubytek vody a zaujimave ani v oleji neni emulzia iba ked sa daju dole víčka.!!! tak suu mlekove.!!! stretli ste sa s tým nekdo????prosím o radu díík....

Příspěvky: 142
Registrován: 18 říj 2009 19:28

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod bob » 17 úno 2012 19:55

Pokud se ti voda sráží nejprve na víčkách,tak bych to viděl na lehce prasklý blok u vačky.
Zkus oddělat ty boční víčka,jestli na vačce není voda.

Příspěvky: 7
Registrován: 26 dub 2009 17:58
Bydliště: Kuklov okres Senica

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod Miso_4 » 17 úno 2012 20:34

zdravím, tak presne toto sme skušali dnes dali sme dole víčka naštartoval sem to a nebylo videt nikde že by po tyčkach tekla voda..!!dnes sem s ním obsolvoval aj STK, aj emisnu na emisnej nameral hodnotu 1,7....hranična je 2,5...!! motor šlape jak hodiny len zase na 20 km zhruba litr vody v čudu vytahnem mírku olej čistý, vubec neni videt emulzia !! prepadovej trubky z bloku sa parí a kapká voda..!!! Asi to bude fakt týma hlavama može byt že su lahko prasknute voda preteka hore k vahadlam a odtal sa vyparuje????? lebo napr naštartujem motor sa zehreje na 50-60 a už sa začne parit ......!!!!inak s tym kanalem na prvem valci po zhodení hlav byl tak kanal zanesený vodným kamenem že išel ledva prečistit takže už sa priklanam aj k variante praskleho bloku.!!!! :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod bold » 18 úno 2012 09:43

No já bych to viděl poněkud jinak.
1, To že jsou prasklé hlavy normální není.(co to bylo za "odborníky"?) Je třeba zjistit proč praskly všechny. A určitě vyměnit. Jak vydíš tak jsi provedl zbytečnou práci (mizí voda) pokud voda proniká do motoru tak způsobuje korozi všeho k čemu se dostane. Taky je potřeba upřesnit kde byly prasknuté. Když jsem koupil 7045 tak tam bylo mohutně přidané na čerpadle a taky prasklé hlavy. Motor má prostě určité možnosti a když se přetáhnou, tak se to projeví.
2, Pokud ti kape voda z "odfuku" tak bude problém možná i někde jinde než jen v hlavách. doporučuju motor natlakovat a pak zjistit kudy tudy jde voda. (chce to skušenost, dělá se to tak, že se nalije do motoru voda a mírně se přifoukne,lze udělat i při soustavě s chladičem a topením, ovšem opatrně s tlakem, jinak se potrhá chladič. nechá se natlakováno cca 12hodin a pak se provede demontáž. Tam kde se voda dostává do motoru lze pozorovat korozi)
3 zjistit jestli to někde neteče, protože litr vody na zhruba hodinu práce je docela dost.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod farmářJH » 18 úno 2012 12:23

je i není, otázkou je, jakou si kdo představuje hladinu v chladiči.
Pokud si ho budu dolejvat vrchem, bude mi pořád chybět, to je jasné. Za druhé, víčko ti těsní dobře, doufám. Když si vařím vodu na kafe, taky se mi nějaká odpaří. S tím nenadělám nic. Proto je ten systém mírně přetlakový.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 114
Registrován: 27 dub 2007 12:52

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod Staňa » 18 úno 2012 14:38

Může to být i Okroužky kolem vložek nebo prorezivělou vložku.Podle mě ,kdyby byla prasklá hlava tak by se ti spíš tlačil olej do vody,má větší tlak.To že nepřibývá olej může být tím že se stačí odpařit.Doporučil bych sundat vanu,natlakovat vodu jak psal Bold a pozorovat kde to kape

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod bold » 18 úno 2012 16:19

nechat pohromadě, stačí natlakovat a pak rozhodit, uvidíš rezavou prasklinu. když sundáš vanu tak možná zjistíš kudy to pídí. ale hlavně obyčejnou vodu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 7
Registrován: 26 dub 2009 17:58
Bydliště: Kuklov okres Senica

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod Miso_4 » 18 úno 2012 21:22

díky moc za odpovede, ešte to skusíme natlakovat jak mi radíte..!!!je to fakt nejaka prkotina a zahada..!!! eštesem sa s takým nečím nestretel aby sme nemohli dojít na to kde sa ta voda tratí a hlavne že nikde nepribuda možno to kape tak že sa to stíha odparovat lebo olej mam čisty na pohled teda..!!!zaujímave je že sa začne parit a teplota vody ešte neni na 50..!!ale díky skusime to ešte natlakovat..!!! a pak dam vedet..!!! Ked tak už skusím tam dat nove hlavy keby to nebylo tím zostanu mi v nahrade..!! :D ...!!! lebo myslím si aj to zas že keby byly praskle hlavy ten tlak by utekal bud do chladená, tym padem by to vytlačalo vodu s chladiča, a nevytlača pekne cirkuluje a kurí na paradu..!!! do kartra sa tež nezda že by tlačil lebo z prepadu ide len para jak ked si varíš kavu lebo čaj :D ale ešte raz dík všeckym za zaujímave rady zajtra budem skušat :)

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod slava » 18 úno 2012 22:14

je to urcite voda ? pokud tam mas fridex tak by ta para mela mit nasladlou chut .muzou to delat i podfukujici krouzky

Příspěvky: 114
Registrován: 27 dub 2007 12:52

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod Staňa » 19 úno 2012 17:31

to bold :ale pokud nesundáš vanu tak nepoznáš odkud to kape

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: česke nebo polske hlavy valcu..!!

Příspěvekod bold » 19 úno 2012 20:01

většinou to nekape, jen to prolíná a projeví se to až po určité době rezavou stopou. Může to téct kamkoliv. Takže natlakovat a po určité době demontáž a hledání praskliny
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník