Zetor 4611 výkon zadního náhonu

Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2013 14:10

Zetor 4611 výkon zadního náhonu

Příspěvekod jamik » 28 led 2013 14:16

Zdravím,
potřeboval bych poradit ohledně výkonu zadního náhonu na Zetoru 4611. Pořídil jsem si štěpkovačku a nevím jakou si mám zakoupit kadanovou hřídel, abych si nekoupil zbytečně drahou stavěnou na zbytečně velký výkon. Nevíte někdo jakej výkon dá zadní náhon na hřídel při volnoběhu, jen s lehkým plynem?
Moc díky za radu. Výkony hřídeli uvádí při 540 otáčkých a dělají 15 kW 26 kW a 35 kW

Uživatelský avatar
Příspěvky: 142
Registrován: 17 srp 2011 13:00
Bydliště: Kutnohorsko, Polabí

Re: Zetor 4611 výkon zadního náhonu

Příspěvekod Ladislav » 29 led 2013 15:12

Ahoj. Soused má štěpkovač-spíše řezačku na dřevo do 8cm průměru s dopravníkem na vlek. Traktor je asi 67čka, nevím jistě. Točí s ním na 5ku(neutrál na převodovce mezi Želva-Zajíc)kolem 1000rpm na motoru, na VH zařazeno 540. Neměl náhon, půjčil jsem mu z malého rozmetadla na prášková hnojiva. Je tenký, má průměr snad 30mm, pro srovnání, je o hodně tenčí než originál ze sekačky ŽTR140. Zatím ho nepřekroutil. Štípačka má setrvačník, nevím, jestli to mají všechny . Kdybys ho chtěl používat na všechno ostatní, kup si ten 26kW, celý výkon motoru se na VH nepřenáší. Jinak ten 15kW musí stačit. Kdybys chtěl fotky, stačí napsat do SZ nebo na jabber.
Ocelák a Konkor, nejlepší kámoši!

Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2013 14:10

Re: Zetor 4611 výkon zadního náhonu

Příspěvekod jamik » 29 led 2013 21:13

Já právě jeden už ukroutil, dal jsem tam moc tlustou větev a jak se to seklo,tak se kardan zkroutil a hotovo...Chci právě koupit s prokluzovou spojkou, aby se to v případě zaseknutí protočilo...Možná zkusím zjistit doporučení přímo u prodejci, ale zase mi je jasný, že když se zeptám tam, řeknou mi ať si koupím radši výkonější, aby na mě vydělali, i když by stačil kardám slabší...

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků