Proxima 7441 - stálý tlak v rychlospojce

Příspěvky: 15
Registrován: 04 srp 2007 21:42
Bydliště: Chrudimsko

Proxima 7441 - stálý tlak v rychlospojce

Příspěvekod RADIM » 08 kvě 2010 10:04

Potřeboval bych poradit, vyfasoval jsem za proximu štěpkovač, ale narazil jsem na problém. Metač na štěpkovači je poháněný náhonovým hřídelem, ale podavač je poháněný hydraulikou přes 2 rychlospojky, klasika, jednou olej ke stroji, druhou zpátky do traktoru, to právě ale znamená, že musí být páka vnějšího okruhu hydrauliky stále zapnutá, ale žádný zajištění páky, jako měla třeba 70tka jsem nenašel, ani v návodu o tom není zmínka. Uvazovat páku provázkem k oknu se mi moc nezdá.... Nevíte někdo?
Naposledy upravil RADIM dne 12 kvě 2010 21:20, celkově upraveno 1

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Proxima 7441 - stálý tlak v rychlospojce

Příspěvekod Jarek » 08 kvě 2010 15:31

Vím.Jak jsou ty dvě černé páčky od přídavného rozdělovače tak jedna z nich drží v poloze tlak buď to jsou rychlospojky číslo 3 a 4 nebo 5 a 6.Pokud ale dojde k dosažení maximalního tlaku tak páčka automaticky vyskočí.vyzkoušej a pak napiš.

Příspěvky: 15
Registrován: 04 srp 2007 21:42
Bydliště: Chrudimsko

Re: Proxima 7441 - stálý tlak v rychlospojce

Příspěvekod RADIM » 11 kvě 2010 15:59

Jarek píše:Vím.Jak jsou ty dvě černé páčky od přídavného rozdělovače tak jedna z nich drží v poloze tlak buď to jsou rychlospojky číslo 3 a 4 nebo 5 a 6.Pokud ale dojde k dosažení maximalního tlaku tak páčka automaticky vyskočí.vyzkoušej a pak napiš.


Díky za info, dneska jsem to zkoušel, ale nic.... :roll: Ještě jsem znovu prostudoval manuál, je to tam popsaný, minule jsem to přehlédl, poloha na přídavném rozvaděči úplně od sebe by měla být aretace, ale mě to nefunguje, zřejmě udělali soudruzi v zetoru nějakou chybu.....Po neděli má přijet servis na garančku, tak jsem zvědavej, co s tím vyvedou....Zatím díky.

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Proxima 7441 - stálý tlak v rychlospojce

Příspěvekod Jarek » 15 kvě 2010 18:48

Tak co servisáci dali si stím rady?

Příspěvky: 15
Registrován: 04 srp 2007 21:42
Bydliště: Chrudimsko

Re: Proxima 7441 - stálý tlak v rychlospojce

Příspěvekod RADIM » 16 kvě 2010 19:41

Jarek píše:Tak co servisáci dali si stím rady?


V úterý přijedou, tak jsem zvědavej, ke vší tý hrůze jsem po zapřažení štěpkovače zjistil, že vůbec nevypíná náhonová spojka, traktor je necelý 2 roky starej a používali ho jen v dopravě, takže spojka nikdy nebyla použivaná ( krom startování... :), asi další kus, co se povedl....zřejmě ho montovali v pátek odpoledne, nebo v pondělí ráno.... :( :( :(

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Proxima 7441 - stálý tlak v rychlospojce

Příspěvekod Jarek » 16 kvě 2010 20:07

Tak to jsem zvědavý co tomu bude.myslím že to bude jen prkotina.Mám Taky proximu a už jezdí 5 let bez problému.Mám na ni natočeno něco přes 5000mth.Do konce května mi přivezou Forteru 125.Tak doufám že mně taky nezklame.S tou proximou jezdíš v družstvu nebo je to tvůj vlastní traktor?

Příspěvky: 15
Registrován: 04 srp 2007 21:42
Bydliště: Chrudimsko

Re: Proxima 7441 - stálý tlak v rychlospojce

Příspěvekod RADIM » 16 kvě 2010 21:04

Je to traktor do dopravy ve dřevozpracující společnosti, jsem tam od začátku roku a do té doby neměl stálého pána, co se na něm taky trochu podepsalo, i když nemůžu říct, že je to nějaký šrot. Měl pravidelný servis, ale běžná údržba a trocha citu mu určitě chyběla...Oni všechny výše jmenované závady mohou mít společného jmenovatele, a to jsem se dozvěděl nedávno, komplet výměnu kabiny z důvodu totální devastace... :cry: překulila se po něm montovaná 20 t těžká hala, kterou vzala předloni v červnu vichřice... :(, tak si řikám, jak ji kluci ze servisu měnili, jestli to všechno pořádně seřídili, protože z fabriky v tomhle stavu přes výstupní kontrolu projít nemohl, (tímto se omlouvám Zetoru za výše uvedené výroky, i když to bylo míněno s notnou dávkou nadsázky). Jiný problém s tím nemám a jsem s ním vcelku spokojenej, až na to, že je to skokan, ale to každej zetor s předkem, ještě navíc s návěsem.....už jsem zvykl.... :D

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Proxima 7441 - stálý tlak v rychlospojce

Příspěvekod Jarek » 17 kvě 2010 12:51

I s tím skákáním se dá něco dělat.Přední gumy upusť na 1.1 a totéž udělej vzadu.Poznáš ten rozdíl.Jaké na tom jsou gumy radialní nebo diagonální?Na diagonálkách to skáče mnohem víc.

Příspěvky: 15
Registrován: 04 srp 2007 21:42
Bydliště: Chrudimsko

Re: Proxima 7441 - stálý tlak v rychlospojce

Příspěvekod RADIM » 06 čer 2010 09:22

Jarek píše:I s tím skákáním se dá něco dělat.Přední gumy upusť na 1.1 a totéž udělej vzadu.Poznáš ten rozdíl.Jaké na tom jsou gumy radialní nebo diagonální?Na diagonálkách to skáče mnohem víc.



Gumy jsou radiálky, zadní moc upouštět nemůžu, protože za tím tahám návěs, víš jak.....Náhonová spojka opravena, nutno seřídit na ložisku, nyní již OK. Horší ten rozvadeč, tlak sice drží, ale jen do chvíle, než na štěpkovači skočí reverz, v ten okamžik vyskočí. Je to tak v pořádku, s ohledem na bezpečnost. Tak mi nezbylo nic jiného, než použít primitivní způsob alá páka přivázaná šňůrou k rámu okna......to funguje na 100%.

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník