ZETOR ANTAR

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

ZETOR ANTAR

Příspěvekod PYTEL » 13 led 2011 19:10

Teď jsem četl na novinkach.cz. že zetor bude vyrábět pro irák traktory řady ANTAR docela by mě zajímalo v čem se budou tyto traktory lišit od Fortery / Proximy ??? Pište prosím vše co o tom víte. děkuji PYTEL

Příspěvky: 63
Registrován: 24 dub 2010 12:47

Re: ZETOR ANTAR

Příspěvekod asd22 » 13 led 2011 20:12

Jediný co jsem zatim zjistil je, že se bude prodávat ve třech výkonostních řadách od 48 do 65 kW.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: ZETOR ANTAR

Příspěvekod farmářJH » 13 led 2011 20:34

odolnej minám? :lol:

stroje do těhle podmínek mají jiné hadice, pneu, chlazení. Guma v jistých lokacích trpí , nebo spíš jsou jiné nároky,takže musí splňovat jiné specifikace. Chlazení a klima jsou jasné. Kdysi byl na tohle téma krásnej článek, jaké jsou problémy s dodávkou těchto strojů do Afriky a jinam.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 52
Registrován: 01 úno 2009 17:01

Re: ZETOR ANTAR

Příspěvekod agromanCR » 13 led 2011 21:42

už dříve jsem slyšel, že Zetor plánuje udělat řadu s nižšími výkony pro menší farmáře. Sice je dnes mnoho velikých farem, kde jezdí s velkýma mašinama s nejnižším výkonem 200koní, ale dnes se znovuzrozují i mladí, nebo noví zemědělci o menších výmerách a bohatě jim stačí traktor o výkonu 50 koní. Dalším příkladem jsou i sady, nebo vinice. Pro tyto účely dříve Zetor vyráběl modely např: 5243 atd. Ale od té doby Zetor nepokrýval tuto výkonostní řadu. Po této výkonnostní třídě byla u Zetoru velká poptávka a díky tomu, že ji nedělali, přicházeli o velké peníze. Myslím, že se ponaučili a teď tuto třídu vyplněj. Kdyby měl někdo nějaké odkazy, rád se podívám

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: ZETOR ANTAR

Příspěvekod farmářJH » 14 led 2011 00:52

tak evidentně tvá informace je trošku zmatená. z následujícího vyplývá, že nejde o řadu Antar....
cit.:
"Značka Zetor je na iráckém trhu dobře známá. Zetor své stroje dodával do Iráku od sedmdesátých let minulého století pod značkou Antar. Z dílů vyrobených v Brně je v Iráku montovali místní dělníci. "

ale Antar je prodejní značka Zetoru. Popravdě, nebezpečí značek je v tom, že co znamenají na jednom trhu může být hanlivé či nedůstojné či jinak závadné na druhém. Tyčinky Snickers taky pod původním jménem už neznáte,ale byly skoro neprodejné. Stačila změna názvu a jak se panečku prodávají.
Zřejmě to je i tento případ. V německy mluvících zemích je například trochu problém u VW Phaeton. Mít luxusní vůz značky "lidové auto" je prostě .... trošku odrazující :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 89
Registrován: 19 lis 2010 12:58

Re: ZETOR ANTAR

Příspěvekod franta.cz » 14 led 2011 18:24

PYTEL píše:Teď jsem četl na novinkach.cz. že zetor bude vyrábět pro irák traktory řady ANTAR docela by mě zajímalo v čem se budou tyto traktory lišit od Fortery / Proximy ??? Pište prosím vše co o tom víte. děkuji PYTEL

Motory splnují emisní limity TIER II takže nic pro Evropu.Tady jede už TIER III
http://www.zetor.cz/zetor

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 06 pro 2005 23:01
Bydliště: Krkonoše

Re: ZETOR ANTAR

Příspěvekod klon » 16 bře 2012 10:42

Tak jsem to teď našel na auto.cz. Menší výkony hlavně z důvodů absence turba, jestli jsem to dobře pochopil, do podmínek s velkým výskytem pískového prachu asi rozumný krok. I když filtry dokáží hodně...

http://www.auto.cz/zetor-postupne-dobyv ... -trh-65662

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: ZETOR ANTAR

Příspěvekod tozer » 16 bře 2012 12:39

tak s tou absencí turba nevím viz.- http://www.zetor.cz/zetor-antar .... když mají v tech. parametrech plnění-turbodmychadlo,

Zpět na Všeobecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků